Náš kodex & my

Náš československý tím.

Tím našeho webu je složen z nadšenců do výživy, přírodní kosmetiky, suplementů a doplňků stravy, cvičení a celkově zdravého životního stylu. Mnou počínaje, přes naši skvělou šéfredaktorku Zorku, až po všechny naše copyce, bez kterých by to prostě nešlo.

Budu tak ráda, když se s nami dnes seznámíte, abyste věděli, kdo pro vás články vlastně píše.

Hana Terberová

Autorka webu

„Som Hana Terberová a zdravý životný štýl ku mne prirástol natoľko, že si to už ani nedokážem predstaviť inak. Zbožňujem prírodnú kozmetiku, zdravé jedlo, pohyb a prírodu. Baví ma boriť hranice, prekonávať prekážky a stúpať na vrchol. Som digitálny nomád, vďaka čomu cestujem po zemeguli a tak ma zakaždým nájdete na inom konci sveta. Verím tomu, že svoje zdravie – fyzické aj psychické – môžeme nesmierne ovplyvniť naším životným štýlom, preto by sme sa o seba mali starať pekne, mať sa radi a udržiavať sa čo najviac na pozitívnej vlne.”

Aďka Kršková

Prekladateľka

Aďka je naša prekladateľka, ktorá sa stará o to, aby celý slovenský web vyzeral tak, ako má. Kontroluje preklady z českého webu na slovenský, vyberá kvalitné produkty pre naše rebríčky a jednoducho sa stará o to, aby na slovenskom webe Život a výživa bolo stále čo čítať.

„Téma zdravého životného štýlu mi je veľmi blízka. Recyklujem, snažím sa obmedziť mäso, používam prírodnú kozmetiku, hľadám ekologické náhrady a mám aj domácich miláčikov – kalifornské dážďovky, ktoré poctivo skompostujú BIO odpad z mojej kuchyne.“

Linkedin | Instagram | Odzadu

Zorka Švarcová

Šéfredaktorka

Zorka je tá osôbka, ktorá má na starosti celý chod CZ verzie webu, z ktorého následne vzniká aj ten slovenský – od vymýšľania tém, cez výber produktov, fotiek, aktualizácie článkov. Vďaka Zorke to tu jednoducho beží tak ako má!

„A pretože mi zdravý životný štýl nie je cudzí, občas si sama nejaký ten článok napíšem. Som veľký milovník prírodnej kozmetiky, ktorá mi pomáha udržať na uzde atopický ekzém. Nedokážem si predstaviť život bez cappuccina a vo voľnom čase sa rada venujem joge, čítaniu, foteniu a sledovaniu filmov alebo seriálov.“

Linkedin | Instagram | Elle | Kniha | ApetitEppi

Radka Sezimová

Redaktorka

Bez Radky by to nešlo! Je to naša hlavná copy, vďaka ktorej máme väčšinu článkov na našom webe.

„Študujem Ayurvedu, som vegetarián a milujem prírodnú kozmetiku. Momentálne pôsobím ako copywriter na voľnej nohe (aj keď mi na nej neustále visí jedno či druhé dieťa, alebo poprípade pes). Milujem písané slovo! Napísala som aj dve knihy a tretia je na ceste. Vo svojej pracovni mám mraky rôznych blokov, pier a pasteliek. Písanie je pre mňa jednoducho všetko v jednom – kus života, relax, poslanie a aj zdroj obživy.”

Zaujíma vás, ako vyberáme produkty?

  • Produkty pri výbere prechádzajú dôkladnou rešeršou. Najprv vyberieme TOP kandidátov.
  • Potom ich detailne preskúmame, zistíme ich kvalitu a vyberieme tie najlepšie.
  • Potom posudzujeme reálne skúsenosti užívateľov, pomer cena/výkon a ďalšie parametre.
  • Následne z tých najlepších zostavujeme porovnanie.

O čom je magazín Život a výživa?

Magazín Život a Výživa vznikol za účelom vzdelávať našich čitateľov v oblasti výživy a zdravia. Už od samého začiatku bolo jeho cieľom poskytovať vám, našim čitateľom, kvalitné a pravdivé informácie o zdravej výžive, životnom štýle a všetkom, čo s ním súvisí. 

Prečo?

Pretože zdravý životný štýl je nesmierne dôležitý a v súčasnosti sa už málokto vyzná vo všetkých pojmoch.

Na jednej strane počúvame, že sacharidy sú zlo a mali by sme sa im vyhýbať, a na druhej strane, že ich jeme málo. Z jednej strany nám hovoria, že káva je zlá a že kofeín nám škodí, a z druhej, že kofeín pomaly predlžuje život. Niektorí vám budú tvrdiť, že vegánstvo je najzdravší spôsob stravovania, iní zas, že bez mäsa vám chýbajú základné živiny a bielkoviny. Máme pokračovať?

Z týchto dôvodov sme vytvorili informatívnu stránku Život a výživa, ktorá vás čo najlepšie prevedie svetom výživy, aby ste sami vedeli posúdiť, či žijete zdravo.

Veď zdravý život znamená pre každého niečo iné. Každý z nás je nastavený trochu inak, každý z nás má genetické predpoklady na niečo iné a každému z nás potom môže vyhovovať trochu iný štýl stravovania, alebo napríklad iný krém na pleť, šampón alebo štýl cvičenia. Chceme tým povedať, že každý z nás je jedinečný a je úplne najlepšie, ak si na zdravý životný štýl urobíte vlastný názor sami.

My vám v tom môžeme pomôcť tým, že budeme pokračovať vo vytváraní kvalitného obsahu, ktorý vám dá nový pohľad na zdravie.

Čo všetko sa u nás dozviete?

Na našej webovej stránke nájdete množstvo informácií a kategórií.

  • Môžete si napríklad vybrať z kategórie zdravá alebo fitness výživa, kde nájdete informácie o výžive, športe, fitness a celkovo aktívnom životnom štýle.
  • Môžete tiež navštíviť našu rozsiahlu kategóriu o chudnutí zameranú na pomoc s redukciou hmotnosti.
  • Ďalšou kategóriou je napríklad veľká kategória beauty, kde sa venujeme (väčšinou) prírodnej kozmetike všetkého druhu – od krémov a starostlivosti o pleť, cez starostlivosť o vlasy, make-up a líčenie, až po špecifické kozmetické kategórie.
  • Nesmieme zabudnúť ani na kategóriu Materstvo a deti, kde nájdete články pre mamičky, bábätká a deti, ktoré sa snažia mamičke (aj oteckovi a deťom) čo najviac pomôcť a uľahčiť či spríjemniť život.
  • V neposlednom rade tu nájdete kategóriu s vitamínmi a superpotravinami, kde sa zameriavame na prírodné liečivá, superfoods, adaptogény, čínsku medicínu a mnoho ďalšieho. 

Samozrejme, nájdete tu oveľa viac, napríklad články z kategórie domácnosť alebo špecifické problémy a ich riešenia a mnoho, mnoho ďalších článkov.

Aby sme to zhrnuli, nájdete tu obsah, ktorý vám má pomôcť. Najčastejšie vyriešiť problém či pomôcť vybrať vhodný produkt. Zameriavame sa na prírodu, ekológiu a zdravie. Preto sa vždy snažíme odporúčať prírodné alebo napríklad BIO či EKO produkty, nech už ide o výživové doplnky, kozmetiku, domáce potreby alebo čokoľvek iné.

Veríme, že k prírode máme bližšie ako k syntetickým látkam a mali by sme nášmu telu dodávať len to najlepšie. Preto si dávame skutočne záležať na hodnotení produktov a celkovej tvorbe obsahu.

Náš tím je zložený z nadšencov zdravého životného štýlu, a vďaka tomu môžeme robiť to, čo robíme kvalitne!

Aké informácie vám dávame?

Všetky informácie, ktoré nájdete na našich stránkach, sú napísané ako srdcom, tak aj všeobecne rozsiahlou rešeršou. Články sú tvorené komplexne z mnohých zdrojov, online aj offline, a z mnohých osobných skúseností.

Informácie sa snažíme podávať čo najzrozumiteľnejšie a čo najviac ľudsky. 

Jednoducho povedané, chceme, aby ste sami vedeli posúdiť, či je potravina, ktorú sa chystáte zjesť, zdravá alebo čo znamená, keď je na obale napísané 350 kcal/1460 kJ.

Máme radi jednoduchosť a pravdu. Preto pod článkami uvádzame odkazy na užitočné zdroje a odkazy, ktoré zvyčajne vedú na veľké a dôveryhodné webové stránky, aby ste si mohli o danej téme prečítať aj inde ako u nás a overiť si správnosť informácií. Viac informácií o dôveryhodných zdrojoch nájdete tu.

Ako tvoríme naše články?

Články na slovenskom webe Život a výživa sú tvorené z českých článkov na našom rovnomennom webe. Všetky články sú písané profesionálmi a nadšencami zdravého životného štýlu, hlavne teda našou Radkou. Následne Aďka, naša skvelá Slovenka, články prekladá a opravuje informácie tak, aby boli úplne perfektné a pripravené pre Slovensko. Okrem toho Aďka prerába rebríčky produktov a vyberá pre vás tie najlepšie, ktoré sú dostupné na Slovensku.

Chcete sa s nami spojiť?

Kontaktovať nás môžete e-mailom na info@zivotavyziva.cz.