O webe a o nás

Všetko zo sveta zdravia, výživy, športu, chudnutia, tela a mysle!

Kto sme? Náš československý tím.

Hana Terberová

Autorka webu

„Jsem Hana Terberová a zdravý životní styl ke mě přirostl natolik, že si to už ani nedokážu představit jinak. Zbožňuju přírodní kosmetiku, BIO a EKO potraviny, zdravé jídlo, pohyb a přírodu. Baví mě bořit hranice, překonávat překážky a stoupat na vrchol. Jsem digitální nomád, díky čemuž cestuju po zeměkouli a tak mě pokaždé najdete na jiným konci světa. Věřím tomu, že své zdraví – fyzické i psychické – můžeme nesmírně ovlivnit naším životním stylem, proto bychom se o sebe měli starat hezky, mít se rádi a udržovat se co nejvíc na pozitivní vlně.“

Aďka Kršková

Prekladateľka

Aďka je naša prekladateľka, ktorá sa stará o to, aby celý slovenský web vyzeral tak, ako má. Kontroluje preklady z českého webu na slovenský, vyberá kvalitné produkty pre naše rebríčky a jednoducho sa stará o to, aby na slovenskom webe Život a výživa bolo stále čo čítať.

„Téma zdravého životného štýlu mi je veľmi blízka. Recyklujem, snažím sa obmedziť mäso, používam prírodnú kozmetiku, hľadám ekologické náhrady a mám aj domácich miláčikov – kalifornské dážďovky, ktoré poctivo skompostujú BIO odpad z mojej kuchyne.“

Zorka Švarcová

Šéfredaktorka

Zorka je tá osôbka, ktorá má na starosti celý chod CZ verzie webu, z ktorého následne vzniká aj ten slovenský – od vymýšľania tém, cez výber produktov, fotiek, aktualizácie článkov. Vďaka Zorke to tu jednoducho beží tak ako má!

„A protože mi zdravý životní styl není cizí, občas si sama nějaký ten článek napíšu. Jsem velký milovník přírodní kosmetiky, která mi pomáhá udržet na uzdě atopický ekzém. Nedokážu si představit život bez cappuccina a ve volném čase se ráda věnuju józe, čtení, focení a sledování filmů nebo seriálů.“

Radu Sezimová

Copywriterka

Bez Radky by to nešlo! Je to naša hlavná copy, vďaka ktorej máme väčšinu článkov na našom webe.

„Studuji Ájurvédu, jsem vegetarián a miluji přírodní kosmetiku. Již roky se věnuji józe, kde vedu i své lekce. Momentálně působím jako copywriter na volné noze (i když mi na ní neustále visí jedno či druhé dítě, nebo popřípadě pes). Miluji psané slovo! Napsala jsem i dvě knihy a třetí je na cestě. Ve své pracovně mám mraky různých bloků, per a pastelek. Psaní je pro mě jednoduše vše v jednom – kus života, relax, poslání a i zdroj obživy.“

O čom je magazín Život a výživa?

Magazín Život a Výživa vznikol za účelom vzdelávať našich čitateľov v oblasti výživy a zdravia. Už od samého začiatku bolo jeho cieľom poskytovať vám, našim čitateľom, kvalitné a pravdivé informácie o zdravej výžive, životnom štýle a všetkom, čo s ním súvisí. 

Prečo?

Pretože zdravý životný štýl je nesmierne dôležitý a v súčasnosti sa už málokto vyzná vo všetkých pojmoch.

Na jednej strane počúvame, že sacharidy sú zlo a mali by sme sa im vyhýbať, a na druhej strane, že ich jeme málo. Z jednej strany nám hovoria, že káva je zlá a že kofeín nám škodí, a z druhej, že kofeín pomaly predlžuje život. Niektorí vám budú tvrdiť, že vegánstvo je najzdravší spôsob stravovania, iní zas, že bez mäsa vám chýbajú základné živiny a bielkoviny. Máme pokračovať?

Z týchto dôvodov sme vytvorili informatívnu stránku Život a výživa, ktorá vás čo najlepšie prevedie svetom výživy, aby ste sami vedeli posúdiť, či žijete zdravo.

Veď zdravý život znamená pre každého niečo iné. Každý z nás je nastavený trochu inak, každý z nás má genetické predpoklady na niečo iné a každému z nás potom môže vyhovovať trochu iný štýl stravovania, alebo napríklad iný krém na pleť, šampón alebo štýl cvičenia. Chceme tým povedať, že každý z nás je jedinečný a je úplne najlepšie, ak si na zdravý životný štýl urobíte vlastný názor sami.

My vám v tom môžeme pomôcť tým, že budeme pokračovať vo vytváraní kvalitného obsahu, ktorý vám dá nový pohľad na zdravie.

Čo všetko sa u nás dozviete?

Na našej webovej stránke nájdete množstvo informácií a kategórií.

  • Môžete si napríklad vybrať z kategórie zdravá alebo fitness výživa, kde nájdete informácie o výžive, športe, fitness a celkovo aktívnom životnom štýle.
  • Môžete tiež navštíviť našu rozsiahlu kategóriu o chudnutí zameranú na pomoc s redukciou hmotnosti.
  • Ďalšou kategóriou je napríklad veľká kategória beauty, kde sa venujeme (väčšinou) prírodnej kozmetike všetkého druhu – od krémov a starostlivosti o pleť, cez starostlivosť o vlasy, make-up a líčenie, až po špecifické kozmetické kategórie.
  • Nesmieme zabudnúť ani na kategóriu Materstvo a deti, kde nájdete články pre mamičky, bábätká a deti, ktoré sa snažia mamičke (aj oteckovi a deťom) čo najviac pomôcť a uľahčiť či spríjemniť život.
  • V neposlednom rade tu nájdete kategóriu s vitamínmi a superpotravinami, kde sa zameriavame na prírodné liečivá, superfoods, adaptogény, čínsku medicínu a mnoho ďalšieho. 

Samozrejme, nájdete tu oveľa viac, napríklad články z kategórie domácnosť alebo špecifické problémy a ich riešenia a mnoho, mnoho ďalších článkov.

Aby sme to zhrnuli, nájdete tu obsah, ktorý vám má pomôcť. Najčastejšie vyriešiť problém či pomôcť vybrať vhodný produkt. Zameriavame sa na prírodu, ekológiu a zdravie. Preto sa vždy snažíme odporúčať prírodné alebo napríklad BIO či EKO produkty, nech už ide o výživové doplnky, kozmetiku, domáce potreby alebo čokoľvek iné.

Veríme, že k prírode máme bližšie ako k syntetickým látkam a mali by sme nášmu telu dodávať len to najlepšie. Preto si dávame skutočne záležať na hodnotení produktov a celkovej tvorbe obsahu.

Náš tím je zložený z nadšencov zdravého životného štýlu, a vďaka tomu môžeme robiť to, čo robíme kvalitne!

Aké informácie vám dávame?

Všetky informácie, ktoré nájdete na našich stránkach, sú napísané ako srdcom, tak aj všeobecne rozsiahlou rešeršou. Články sú tvorené komplexne z mnohých zdrojov, online aj offline, a z mnohých osobných skúseností.

Informácie sa snažíme podávať čo najzrozumiteľnejšie a čo najviac ľudsky. 

Jednoducho povedané, chceme, aby ste sami vedeli posúdiť, či je potravina, ktorú sa chystáte zjesť, zdravá alebo čo znamená, keď je na obale napísané 350 kcal/1460 kJ.

Máme radi jednoduchosť a pravdu. Preto pod článkami uvádzame odkazy na užitočné zdroje a odkazy, ktoré zvyčajne vedú na veľké a dôveryhodné webové stránky, aby ste si mohli o danej téme prečítať aj inde ako u nás a overiť si správnosť informácií. Viac informácií o dôveryhodných zdrojoch nájdete tu.

Ako tvoríme naše články?

Články na slovenskom webe Život a výživa sú tvorené z českých článkov na našom rovnomennom webe. Všetky články sú písané profesionálmi a nadšencami zdravého životného štýlu, hlavne teda našou Radkou. Následne Aďka, naša skvelá Slovenka, články prekladá a opravuje informácie tak, aby boli úplne perfektné a pripravené pre Slovensko. Okrem toho Aďka prerába rebríčky produktov a vyberá pre vás tie najlepšie, ktoré sú dostupné na Slovensku.

Chcete sa s nami spojiť?

Kontaktovať nás môžete e-mailom na info@zivotavyziva.cz.