TOP 7: najlepšia krabičková diéta Bratislava – porovnanie a recenzie

Čo je to krabičková diéta? Ako je to s krabičkovými diétami v Bratislave – ktorá je najlepšia? Prečo si krabičkovou diétu zaobstarať?

TOP  1. miesto

Zdravé Stravovanie

Výborná krabičková diéta, ktorá ponúka veľkú škálu programov a diét pre všetky typy stravovania. Skvelý pomer cena/výkon.
2. miesto

Easy Diet

Skvelá krabičková diéta zameraná na fit život, ktorá ponúka dobré jedlá.
3. miesto

Pohodlná Diéta

Parádna krabičková diéta, jednoduchá a prehľadná webová stránka, kvalitné jedlá.

Sedem najlepších krabičkových diét v Bratislave

Aká strava je ideálna?

Hovorí sa, že každý človek má iné biorytmy. Z tohto dôvodu je veľmi ťažké určiť, aké stravovacie návyky sú najideálnejšie. Niekomu vyhovuje jesť každé 2-3 hodiny a iný si vyberie prerušovaný pôst. Existuje však jedna vec, ktorá by mala všetkých spájať – kvalitné potraviny. Odporúča sa jesť čo najviac čerstvých potravín pripravených z miestnych, farmárskych surovín, vyhýbať sa polotovarom a obmedziť sacharidy alebo ich aspoň nahradiť prírodnými. Dôležité je nehladovať a dať telu jedlo vždy, keď si ho žiada. S tým súvisí aj prejedanie sa, ktoré je rovnako škodlivé ako nejedenie.

Je tiež dôležité si uvedomiť, že pomer medzi výdajom a príjmom je dôležitý. Napríklad strava vrcholového športovca je úplne iná ako strava pasívneho muža stredného veku atď.

Odporúčaný pomer živín pre dospelého človeka je 15 % bielkovín, 55 % sacharidov a 30 % tukov.

Čo je to krabičková diéta?

Možno sa tento stravovací režim nesprávne nazýva diétou, pretože mnohí spotrebitelia ani nechcú schudnúť. Cieľom býva pokryť denný príjem živín a kalórií, čo platí najmä pre osoby v časovej tiesni, ako sú podnikatelia, športovci a dokonca aj mamičky na materskej dovolenke. Keď máme málo času, zvyčajne sa „zahryzneme“ do všetkého, čo nám príde pod ruku, a často zjeme oveľa viac zlých kalórií, ako je zdravé, a v podstate si to ani nevšimneme. Naopak, myslíme si, že nejeme.

Ak sa však na krabičkové diéty pozrieme širšie a globálne, väčšina z nich ponúka zdravú stravu. Existujú možnosti pre vegetariánov, nízkokalorickú stravu, paleo stravu a dokonca aj špecifické diéty, ako je bezlepková. Je skvelé, že si tento štýl stravovania môže dopriať každý. Všetky majú spoločné to, že sú pravidelné a vyvážené.

Ako takáto diéta funguje?

Na pravidelných biorytmoch. Krabičková diéta učí telo určitému poriadku, ktorý je potrebné dodržiavať. Vždy napríklad viete, kedy príde ďalšie jedlo, a môžete si naň vyhradiť čas a priestor. Často doslova naštartujú metabolizmus, urýchlia trávenie, a tým aj chudnutie. Ale čo je najdôležitejšie, veľmi skoro sa začnete cítiť ako znovuzrodení. Budete plní energie, bez únavy a striedanie nepríjemných nálad úplne ustúpi. 

Krabice si vždy objednáte vopred a potom sa staráte len o to, aby ste zjedli porciu. Nemusíte nič plánovať ani nakupovať. Ostatní sa o to postarajú za vás.

Pomáha vám krabičková diéta schudnúť?

Áno aj nie. Záleží na jednotlivcovi. Všetko je veľmi individuálne. Hovorí sa, že každé telo vie najlepšie, aká hmotnosť je preň ideálna. A to aj vtedy, keď s tým sami nesúhlasíme. Takže niekto môže schudnúť a dokonca veľmi rýchlo. U niektorých môže hmotnosť stagnovať, ale telo sa mení. Tuk sa premieňa na svaly a tam, kde boli nevzhľadné vankúše, je zrazu „rovná cesta“. Hmotnosť je rovnaká, ale telo je úplne iné. Pamätajte, že hmotnosť je len číslo a najdôležitejšie je, ako sa cítite. 

Pri krabičkovej diéte je najdôležitejšie, aby bola strava skutočne prispôsobená telu a pre telo. Nemôže existovať jeden základný muster pre všetkých. Pri výbere dodávateľa si na to dajte pozor, pretože kvalita a sortiment sa môžu veľmi líšiť.

Sem vložte text nadpisu

Krabičková diéta sa snaží pomaly, ale isto zastaviť problém obezity a problémov s jedlom. Ako? Stavte na pravidelnosť, nie na prejedanie a kvalitu. Dostanete presne odvážené množstvo jedla, ktoré by malo byť dostatočné pre váš typ postavy. Žiadne prejedanie a prejedanie.

Vybraná spoločnosť doručí krabice na vami určené miesto. Nemusíte sa starať o varenie alebo prípravu výdatného občerstvenia doma. Všetko vám doručíme až domov.

Je dokázané, že psychika je priamo úmerná jedlu, ktoré konzumujeme.

Aby naša psychika správne fungovala a aby sme mali dobrú náladu, telo potrebuje kvalitnú a čerstvú stravu. Pre správne fungovanie psychiky potrebuje náš mozog stabilnú hladinu glukózy v krvi, čo zabezpečujú komplexné sacharidy. Zdrojom týchto sacharidov sú najmä obilniny, strukoviny, zemiaky a zelenina.

Niekedy celý deň nejeme a večer sa snažíme vkradnúť do chladničky a vziať si, čo sa dá. Prejedanie sa je veľkou hrozbou, a to nielen kvôli obezite, ale aj preto, že do svojho tela dávame veľa odpadu, rovnako ako do koša. Práve tomu má zabrániť krabičková diéta. Pravidelnosťou sa môžeme vyhnúť „záchvatom hladu“. Každá porcia obsahuje vyvážený pomer bielkovín, tukov a sacharidov, vďaka čomu sa budete cítiť sýti a vyhnete sa nekontrolovateľným chutiam.

Nevýhody krabičkovej diéty

Za každé jedlo musíte pri jeho doručení zaplatiť stanovenú sumu, ktorú nájdete v jedálnom lístku spoločnosti. Samozrejme, platíte aj za jedlo, ktoré si pripravíte sami, len si zvyčajne nevypočítate, koľko. Môžeme vás upokojiť, pretože doma si môžete pripraviť jedlo za porovnateľné alebo dokonca vyššie sumy.

Jedlá sa môžu časom opakovať, čo nemusí každému vyhovovať. Stereotyp môžete zmeniť napríklad tak, že si dáte na niekoľko dní pauzu a skúsite si pripraviť krabice podľa svojich predstáv.

Niekedy sa môže stať, že napriek informáciám, ktoré ste vyplnili na začiatku, sa vo vašom boxe ocitne potravina, ktorú nemáte radi, a vám nebude chutiť. Jediný spôsob, ako sa tomuto problému vyhnúť, je pripraviť si ho doma alebo ho aspoň skúsiť ochutnať. Možno zistíte, že vám táto úprava nevadí.

Pre koho je vhodná krabičková diéta

Krabičkové diéty využívajú najmä tí, ktorí chcú schudnúť alebo zlepšiť svoje zdravie a nemajú čas vymýšľať a zostavovať si jedálniček. Pri krabičkovej diéte tieto starosti odpadajú, jedlo máte vždy „pod nosom“ a vašou jedinou úlohou je zjesť ho.

1. miesto

Zdravé Stravovanie

Zdravé Stravovanie je predovšetkým spoločnosť, ktorá si zakladá na častej komunikácii s klientom a individuálnom prístupe, čo je pre zdravé telo a myseľ najdôležitejšie. 

Ak si objednáte diétny program, bude vám k dispozícii nutričný terapeut, ktorý s vami bude osobne konzultovať váš jedálniček. Veľkou výhodou je aj to, že sa strava mení a takmer sa neopakuje. Preto sa stereotypy vyskytujú veľmi zriedkavo.

K dispozícii je niekoľko programov, ktoré sa dodávajú vo variantoch približne 5 000, 6 000, 7 000, 8 000 a 10 000 kJ za deň.

Nájdete tu veľmi rozmanitú ponuku. Od diét pre športovcov, matky alebo seniorov, cez nízkosacharidové alebo detoxikačné diéty až po vegetariánske alebo bezlaktózové diéty. 

Celodenné menu si môžete zaobstarať už od 15 eur, ale závisí to od typu programu a frekvencie jedál. Spoločnosť dodáva tovar do mnohých miest na Slovensku a tiež v Českej republike.

2. miesto

Easydiet

Easydiet je slovenská spoločnosť vyrábajúca krabičkové diéty. Patrí medzi najväčších dodávateľov krabičkovej diéty na Slovensku.

Easydiet ponúka celý rad programov, od redukčných, gurmánskych, vegetariánskych, detoxikačných, fitness. Ponúkajú aj diéty pre celiatikov a diabetikov, ako aj pre mamičky a mnoho ďalšieho.

“Naša strava prináša pozitívne, dlhodobé a pre mnohých zásadné výsledky. Rovnako ako na kvalitnej strave si však zakladáme aj na kvalitných vzťahoch s našimi klientami. Prinášame im nielen stravu, ale aj poznatky a inšpiráciu. Umožňuje nám to budovať dlhodobé vzťahy založené na dôvere a spoľahlivosti.

Našou prioritou je vždy kvalitná, chutná a čerstvá strava. Spolupracujeme preto s profesionálnymi a skúsenými odborníkmi z oblasti zdravia, stravy či cvičenia a na prípravu všetkých pokrmov využívame výhradne lokálne a čerstvé suroviny.” – z webu easydiet.

3. miesto

Pohodlná Diéta

Výhodná diéta je slovenská krabičková diéta, ktorá ponúka 4 prehľadné jedálničky – REDUKČNÝ plán, kde denne zjete 5000 kJ, a ako už názov napovedá, tento plán je prispôsobený na chudnutie. Ďalším plánom je plán STANDARD so 7000 kJ/deň, potom plán ACTIVE s 10000 kJ/deň a posledným plánom je plán SPORT, v ktorom nájdete celých 12000 kJ denne.

Pohodlná diéta má jeden stravovací plán, ktorý vždy uvádza na svojej webovej stránke. Nájdete tu 6 jedál denne a ceny sa pohybujú okolo 13 € na deň (v závislosti od toho, ktorý plán si vyberiete).

4. miesto

Vitabox

Vitabox je krabičková diéta, ktorá ponúka viacero programov na klasické stravovanie aj na chudnutie – pre ženy aj mužov. Okrem toho si môžete objednať len poldenné menu alebo dokonca celodenné menu.

“Všetky jedlá pripravujeme v skorých ranných hodinách priamo vo Vašom meste a v ten istý deň doručujeme. Používame výhradne zdravé a čerstvé suroviny, ktoré denne vyberáme a nakupujeme. Vo Vitaboxe nenájdene bravčové mäso, údené mäso, plesňové syry, kompóty, vyprážané alebo iné nezdravé jedlá.

Vitabox menu si môžete objednať ktorýkoľvek deň v týždni. Nie je nutné, aby ste si objednávali len na celý týždeň, prípadne mesiac, môžete si objednať na dni v týždni, ktoré vyhovujú Vášmu týždennému rozvrhu alebo podľa menu, ktoré Vám chutí! Objednávku môžete poslať aj cez víkend a zaregistrovať sa na ďalší týždeň.” – z webu Vitabox

5. miesto

Fit Krabičky

Ďalšou krabičkovou diétou, ktorú nájdete v Bratislave, je Fit Boxes diéta. Ako už názov napovedá, škatule Fit Box sú prispôsobené pre štíhlu líniu. Nájdete tu 3 stravovacie plány – plán Línia, v ktorom jete 5000 kJ/deň, plán Fit 1 s 6000 kJ/deň a plán Fit 2 s 8000 kJ/deň.

“My vám ponúkame spôsob stravovania založený na prísune všetkých potrebných látok pre fungovanie organizmu – cukrov, tukov, bielkovín, vitamínov, vlákniny, antioxidantov a stopových prvkov. Každá z týchto zložiek plní v organizme svoju nezastupiteľnú funkciu, preto aj my zastávame názor, že konzumovať treba všetky druhy potravín, ale s rozumnou mierou. Fitkrabičky prinášajú pravidelnú, nutrične vyváženú a energeticky najvhodnejšiu alternatívu pre vaše stravovanie.” – z webu Fit Krabičky

6. miesto

Zdravie Z Krabičky

Zdravie z krabice neumožňuje vytvárať zásoby. Čo to znamená? Lenže na jednom tanieri vždy dostanete množstvo čerstvých surovín v piatich porciách. Jedálny lístok sa pravidelne mení – kľúčom je rozmanitosť a kvalita. 

Môžete si vybrať z naozaj veľkého množstva programov, ako napríklad:

  • Programy na každý deň – pre seniorov, rodiny, chudnutie a ďalšie.
  • Programy na každý deň s upraveným jedálnym lístkom – pre vegetariánov, vegánov alebo dojčiace matky.
  • Pre športovcov – diétne plány – pre vegetariánov – pre športovcov
  • Špeciálne programy – na naštartovanie metabolizmu alebo napríklad na očistu organizmu.

Jeden deň týchto jedál stojí približne 15 €.

7. miesto

Steffit

Steffit je krabičková diéta, pri ktorej si môžete vybrať z viacerých menu. Majú štandardné menu pre tých, ktorí jedia všetko. Nájdete tu aj vegetariánske menu, vegánske menu, bezlepkové menu alebo bezlepkové a bezlaktózové menu. Je možné objednať si aj detské menu.

“StefFit Vám ponúka vyváženú a bohatú stravu na výživné hodnoty – môžete jesť aj sacharidy, bielkoviny či tuky, každé z nich totiž Vaše telo potrebuje. Rozdiel je však v ich kvalite. Vďaka našim skúsenostiam už vieme, aké formy jedál sú pre Vás najzdravšie. Schudnete poctivé kilá bez toho, aby sa Vám vrátili – ušetríme vás JOJO efektu.

Doručíme Vám tie najzdravšie možné jedlá, ktoré majú plnohodnotné zloženie. Postaráme sa o kvalitu jedál a širokú škálu receptov.” – z webu Steffit

Užitočné odkazy ✓dôveryhodné:

[1] Wikipédia (SK): Chudnutie

[2] Bakalářská práca (CZ): KRABIČKOVÁ DIETA

[3] Healthline (ENG): How Long Does It Take to Lose Weight?

[4] PubMed Central (ENG): The effectiveness of lunchbox interventions on improving the foods and beverages packed and consumed by children at centre-based care or school: a systematic review and meta-analysis

[5] PubMed Central (ENG): Role of a food box program in fruit and vegetable consumption and food security

[6] PubMed Central (ENG): Defining the Optimal Dietary Approach for Safe, Effective and Sustainable Weight Loss in Overweight and Obese Adults

4.4/5 - (5 votes)

Autor článku:

Autor článku:

Viac o autoroch, prípadne o webe nájdete v sekcii o nás. Chcete vidieť, ako vyrábame produkty?

Kam ďalej?

Vyberanie produktov a zostavovanie rebríčkov je pre nás dôležitý proces, ktorý robíme kvalitne. Produkty prechádzajú niekoľkými kontrolami, dôkladným prieskumom a na každom porovnaní sa podieľajú minimálne 2 ľudia. Môžete si tak vždy byť istí nezávislosťou a kvalitou porovnania. Zaujíma vás viac? Prečítajte si detailný popis toho, ako produkty vyberáme ».