Skúsenosti s keto diétou - Lenka

Tak úprimne, štíhly a fit chce byť každý. A keto diéta je rozhodne z tých efektívnejších spôsobov, ako sa k tomuto cieľu dostať – pomohla už mnohým ľuďom – samozrejme ale, nemusí sedieť každému. Všade okolo nás v poslednej dobe koluje veľa keto e-shopov, produktov a tak ďalej. A veľa z nich je aj účinných. Čo si však o keto diéte myslia tí, ktorí ju skutočne absolvovali, či už s výživovými poradcami, produktami, alebo len tak po domácky? Ktorá z týchto možností sa im zdala najlepšia?

Lenka nám poskytla nejaké informácie o svojom priebehu. Poďme sa pozrieť, ako sa keto diéta vyvíjala u nej:

Ako dlho ste držali keto diétu?

3 měsíce. Po této době jsem už ze dne na den, nedokázala pozřít nic, co bylo v prášku. Zhruba po dvou letech jsem se rozhodla dietu opakovat, ale opět žaludek odmítal a tak jsem zkusila pouze upravit si stravu. Vyřadila jsem sacharidy, přestala jíst kupované pečivo a přílohy. Takto jsem se stravovala 6 měsíců.

Čo Vás najviac motivovalo začať keto diétu?

Zdravotní problémy (bolesti nohou, dýchavičnost, žaludeční problémy) a velká nadváha moje i manželova. Vzhledem k tomu, že jsme dietu drželi oba, bylo to jednodušší.

Používali ste nejaké zakúpené diéty? (Tj. Ketomix, Ketofit, KetoDiet, atď.)

Ketodieta Dr.Stanek. Velký výběr z polévek, jogurtů, pudinků, koktejlů, chipsy, tyčinky a mnoho dalšího. Velmi dobré chuťově. Bohužel tělo řeklo i tak po třech měsících stop.

Ako ťažké pre Vás bolo dostať sa do ketózy? Ako ste vnímali nárazový výpadok sacharidov?

Úplně bez problémů. Naopak zhruba po týdnu jsem začala mít mnohem více energie a celkově jsem se citila lépe a to jak při ketodietě v sáčku, tak i v druhém období, při domácí  stravě bez sacharidu.

Schudli ste? Prípadne koľko.

An – poprvé 35 kg, po druhé 15 kg

Držíte si váhu? Vyhli ste sa jojo efektu?

Ne. V obou případech jsem dietu přerušila na dovolené a po návratu i díky blížícím se Vánocům, jsem ji už neobnovila. Vezmu-li tato dvě obdobi jako celek, z počínající váhy úplně na začátku, mi zůstalo dole 10kg a tuto váhu si držím.

Stravujete sa aj naďalej low carb?

Ne zcela. Vynecháváme cukr, mouku, přílohy, ale kupříkladu si ráda dám ovoce. Protože jsem po roce opět na začátku, těžko nyní říct, jaký bude výsledek.

Ako hodnotíte keto diétu, odporučili by ste ju ostatným, alebo skôr nie?

Ano, pokud máte pevnou vůli. Ovšem ne ketodietu ve formě jídla z prášku, ale stravování bez sacharidů.

Máte nejaké tipy pre začiatočníkov, alebo napríklad nejaké špecifické zážitky týkajúce sa keto diéty?

Do diety se nejde nutit. Člověk musi tak nějak podvědomě prostě chtit. V začátcích také doporučuji (u mě se velmi osvědčilo) neříkat si „tohle jist nesmím“ ale “ tohle jist nechci“. Protože u diety obzvlášť je důležité hodně pít a já mám s pitím problém všeobecně, naučila jsem se všude s sebou nosit lahev s vodou a kdykoli jsem se na ni podivala, napila jsem se. To mě naučilo pravidelně pít.

Ďalšie skúsenosti:

Renča

S keto diétou má Renča pozitívnu skúsenosť. Podarilo sa jej s ňou schudnúť a celkovo zmeniť životný štýl k lepšiemu.

„Diétu som držala maximálne 2 mesiace v kuse. Vždy 2x do roka. Poctivo. To sa nedá oklamať, hlavne keď človek vidí prvé výsledky už po týždni, je to šialená motivácia! „

Lucka

Lucka celých 7 týždňov držala KetoMix diétu. Ako skúsenosť hodnotí?

„Za mňa keto diétu hodnotím určite kladne. Ale záleží na človeku, chce to disciplínu, dodržiavať pravidlá. A nie, že si sem tam dám niečo čo by som nemala, a potom sa chytať za hlavu, že to nefunguje. „

Danka

Danka vám naopak môže porozprávať svoju nie až tak pozitívnu skúsenosť. Keto diéta na ňu nemala najlepší vplyv.

„Pribrala som veľmi veľa. Nebolo to hneď, v priebehu 3 rokov. Bola som veľmi nešťastná, emocionálne na dne, trpela som depresiami a úzkosťami,…“

Ohodnoťte post