Najlepšie keto diéty 2023 – porovnanie, skúsenosti a recenzie

Keto diéta – diéta šitá na mieru pre všetkých, ktorí chcú veľmi rýchlym, zdravým a efektívnym spôsobom schudnúť. Eshopov už existuje nepreberné množstvo. Ktorý z nich si vybrať? Ketomix, KetoFit, KetoDiet, Prodietix, alebo Chia Shake? Kto sa v tom má vyznať? Našťastie pre vás máme veľké porovnanie všetkých týchto keto eshopov. Ktorý sadne najlepšie vám?

TOP  1. miesto

Keto Diet

Cena za porciu: 1,78-2 €
Výber jedál: 10/10
Chuť jedál: 10/10
Zákazn. podpora: 9/10
Doba dodania: 2-3 dni
Prehľadnosť webu: 9/10
Vegánske produkty: ✅
Celkové hodnotenie: 99%
2. miesto

Keto Mix

Cena za porciu: 1,4-1,57 €
Výber jedál: 9/10
Chuť jedál: 9/10
Zákazn. podpora: 10/10
Doba dodání: 3 – 4 dni
Prehľadnosť webu: 9/10
Vegánske produkty: ✅
Celkové hodnotenie: 98%
3. miesto

Chia Shake

Cena za porciu: 1,4-1,63 €
Výber jedál: 8/10
Chuť jedál: 10/10
Zákazn. podpora: 8/10
Doba dodania: 2-3 dni
Prehľadnosť webu: 10/10
Vegánske produkty: ✅
Celkové hodnotenie: 97%
4. miesto

Prodietix

Cena za porciu: 1,6 – 1,9 €
Výber jedál: 10/10
Chuť jedál: 8/10
Zákazn. podpora: 8/10
Doba dodania:  3-4 dní
Prehľadnosť webu: 7/10
Vegánske produkty: ❌
Celkové hodnotenie: 94%
5. miesto

It’s my life

Cena za porciu: 1,65-1,8 €
Výber jedál: 8/10
Chuť jedál: 9/10
Zákazn. podpora: 8/10
Doba dodania: 2-3 dni
Prehľadnosť webu: 8/10
Vegánske produkty: ✅
Celkové hodnotenie: 94%

Deväť najlepších keto diét

Keto diéta môže byť jedným z najlepších spôsobov, ako schudnúť. Ale samozrejme sa nemusia hodiť pre každého. Ak máte napríklad problém s nejakou potravinou, s tukmi, alebo bielkovinami, či ak sa stravujete nejako špeciálne ako vegetariánsky, vegánske a tak ďalej, je dobré poriadne popremýšľať nad tým, či je pre vás keto to pravé. A ak máte napríklad zdravotné problémy, určite sa pred začiatkom poraďte so svojím lekárom.

Ketogénna diéta je diéta, ktorá je založená na rapídnom znížení príjmu sacharidov vo vašom jedálničku. Následne sa sacharidy nahrádzajú inými potravinami a cieľom je dosiahnutie ketózy – efektu rýchleho schudnutia.

Okrem iného je to jeden z najrýchlejších zdravých spôsobov ako schudnúť.

Jedná sa o diétu vhodnú takmer pre každého. Je vhodná pre veľkú a strednú nadváhu, alebo dokonca pre tých, ktorí chcú schudnúť „posledných pár kíl“. Je totiž prispôsobená na väčšinu váhových kategórií. Samozrejme, nesmieme zabúdať – keto diéta je vhodná aj pre mužov.

Ako sme už písali, rýchlosť chudnutia pri keto stravovaní je až prekvapivo veľká a ešte ku všetkému sa keto diéty pýši vlastnosťou, že sa nemusíte potiť v posilňovni.

Ak by ste sa chceli do keto diéty pustiť na vlastnú päsť, je veľmi dôležité pamätať na to, že sa aj po skončení diéty musíte zaujímať o to čo jete, aby nenastal jojo efekt. Späť k pôvodnej strave by ste sa teda mali vracať pomaly a s prehľadom o tom, čo za potraviny prijímate.

Pri rôznych diétach je častokrát problém, že okrem tukov strácate často aj svalovú hmotu. A to je práve niečo, čoho sa u keto diét nemusíte báť. Keďže je to diéta, pri ktorej prijímate dostatok bielkovín – proteínov – proteínová diéta, máte vďaka nej dostatok aminokyselín na udržanie svalov a tak idú kilá hravo dole, ale svaly na tele vám stále zostávajú.

Keto diéta môže niesť hŕbu názvov či už ketónová, ketogénna alebo keto diéta. Tiež býva označovaná ako diéta proteínová, alebo nízkosacharidová. Kedykoľvek budete počuť tieto termíny, jedná sa teda o keto diétu.

Keto diéta je efektívna a rýchla z veľmi jednoduchého dôvodu. Pri tejto diéte dostávate vaše telo do takzvaného stavu ketózy.

Ketóza je prirodzený stav organizmu, pri ktorom je pre telo najväčší zdroj energie tuk (hlavne ten telesný) a nie glukóza obsiahnutá v sacharidoch.

Ak neviete, čo je glukóza – jedná sa o cukor – okrem iného náš najväčší zdroj energie. Tento cukor telo vytvára práve zo sacharidov, no a ak ho máme prebytok, telo ho ukladá do zásob. Nie sú to teda tuky, z ktorých telo priberá, naopak sú to prevažne sacharidy.

Práve pri ketóze sa stáva to, že si telo odvykne na príjem sacharidov, zistí, že musí brať energiu inde a tak siahne po telesných tukových zásobách.

Stáva sa tak preto, že dôjde k prudkému nárastu uvoľňovania mastných kyselín v tele a tým pádom k rýchlemu úbytku telesného tuku.

Táto otázka by mohla byť špekulatívna – každé telo totiž funguje inak a tak sa na túto otázku nedá dať úplne presná odpoveď.

Samozrejme záleží na tom, ako dlho sa budete keto diétou stravovať a ktoré plány si vyberiete. Čo sa týka čísiel: ľudia so skúsenosťou s keto diétou schudli väčšinou 5 – 20 kg. Záleží na tom, akú veľkú máte nadváhu, koľko chcete schudnúť a ako už sme spomenuli – ako dlho sa takto budete stravovať. Ak si vyberiete kratší program, schudnete napríklad 5 kg a ak dlhší, môže to byť aj 25.

Zaujíma vás, aké majú s keto diétou skúsenosti ostatní? Zaujíma vás názor ľudí, ktorí s keto diétou schudli, alebo ktorí s ňou naopak majú zlú skúsenosť? Prichystali sme pre vás veľký rázcestník trinástich osobných skúseností – 13 skvelých keto dietárov sa nám zverilo so svojím keto príbehom, či už diétu držali s pomocou balíčkov, alebo len tak po domácky. Všetky tieto skúsenosti nájdete nižšie v článku.

Pozrite na skúsenosti →

✅ Mäso v akejkoľvek podobe
✅ Vajcia
✅ Mliečne výrobky
✅ Niektorá zelenina
✅ Ovocie s nízkym obsahom cukru
✅ Tuky
✅ Orechy a semienka
✅ Korenie
✅ Niektoré čokolády (bez cukru)
❌ Obilniny
❌ Cukry
❌ Niektorá zelenina
❌ Ovocie s vysokým obsahom cukru

❌ Alkohol

Keto diéta je vlastne celkom prísna diéta. Ak totiž povieme, že vysádzame sacharidy, nie je to len pečivo, alebo cestoviny. Čo pri keto diéte jesť môžeme a čo by sme naopak pri proteínovej diéte jesť nemali?

Kompletný zoznam potravín →

Najväčšou výhodou je rýchlosť schudnutia. Vďaka vysadení sacharidov sa prvé výsledky dostavujú už po pár týždňoch na keto diéte.

Ďalšou úplnú výhrou, ak keto diétu pojmete správne a budete dodržiavať, je to, že vďaka nízkemu obsahu cukru v tele a v dennom príjme po nejakej dobe zmizne aj vaša chuť na sladké, naučíte sa korigovať svoj jedálniček, jesť správne, zbavíte sa závislosti na cukre a nebudú sa vám naháňať sliny pri každom pohľade na tortu.. a to aj po skončení diéty.

Vďaka tomu, že vysadíte sacharidy sa tiež budete cítiť lepšie, budete zdravší a lepší bude aj váš psychický stav, vďaka rýchlemu chudnutiu sa budete cítiť viac sebavedome a budete mať menej stresu.

Výhodou keto diéty je aj to, že popri ketodiéte nemusíte prevádzkovať športové aktivity. Vaše telo bude chudnúť, či už sa budete potiť v posilňovni, alebo nie. Ketóza skrátka funguje.

A v neposlednom rade je skvelé, že si váhu väčšinou udržíte aj po skončení diéty, čo býva bohužiaľ niekedy problém. Ak samozrejme potom začnete znova maškrtiť, nie je sa čomu diviť, že vaše telo bude priberať, avšak klasického jojo efektu sa netreba báť, nakoľko pri keto diéte rozhodne nehladujeme.

Nevýhodami pri keto diéte môže byť, hlavne zo začiatku, napríklad bolesť hlavy, únava, zápcha, alebo napríklad akné. Tieto reakcie sú však dočasné a nie sú nejako závažné, hlavne sa objavujú ak ste závislí na cukre – mnohočastoiekoľkých dňoch prakticky vymiznú.

Ketóza je totiž prirodzený stav organizmu, nie umelo vyvolaný stav chemickými látkami. Môžeme teda povedať, že ketóza nie je nič zlé, ale pravdepodobne nebude vyhovovať úplne každému.

Keto diéta nie je diéta, v ktorej by ste sa držali hladní. Práve naopak. Jesť by ste mali klasicky 5 – 6 menších porcií denne.

Pri keto diéte (a aj normálne) by ste mali dodržiavať pitný režim – aspoň 2,5 litrov vody denne.

Ďalej sa tiež snažte držať jedálnička. Pokiaľ si keto diétu zaplatíte, neporušujte predpisy. Keto diéta netrvá až tak dlho a uvidíte, že sa budete cítiť skvele aj z toho dôvodu, že nad sladkým vyhrávate.

Počas keto diéty sa snažte na tento režim zvyknúť. A potom, čo ju úspešne absolvujete sa už držte podobného jedálnička. Až nad maškrtením úplne vyhráte, budete sa cítiť oveľa lepšie a nielen to – budete vyzerať úžasne.

Veľmi spomínaná téma je aj cena keto diéty. Či už ste za, alebo proti, ľudia ktorí keto diétu úspešne absolvovali sú spokojní a hlavne – cena keto diéty z počiatku vyzerá desivo, ale ak si všetko spočítate, zistíte, že keto diéta vám vlastne nahradí jedálniček, teda po dobu keto diéty neutrácate za jedlo – financie sa tým vykompenzujú. Jedno jedlo pri keto balíčkoch vás vyjde tak na 1,20 – 2€, podľa výberu výrobcu. Ďalej si nemusíte platiť permanentky do fitka a zložito vymýšľať čo si uvariť na obed. Prepočítajte si to, oplatí sa.

Pri keto diéte športovať nemusíte. Tak bola keto diéta navrhnutá a tak tiež funguje. Pokiaľ však športovať budete, nič tým nepokazíte. Pre vás, ktorí na šport máte čas a chuť je určite výhodné, keď vyrazíte na prechádzku do parku, zájdete si zabehať, zaplávať, alebo sa pobicyklujete. Keto diéta vás v ničom neobmedzuje. To, že nebudete prijímať cukor a škrob – sacharidy, neznamená že by vaše telo bolo slabšie. Naopak, vaše telo bude zdravšie, silnejšie a možno sa vám bude aj do športu viac chcieť. Uvidíte sami!

Keto diétu si korigujete sami. Môžete k nej napríklad konzumovať povolenú zeleninu a podobne. No a viac menej – síce si keto diétu kúpite, avšak jej dodržiavanieje na vás. Preto sa naozaj pokúste vyvarovať tomu, že si poviete „aaale, raz si tú žemľu dám“. Vaše telo by sa pri takýchto výkyvoch nemuselo neustále udržiavať v stave ketózy a diéta by potom nemusela mať efekt.

Ďalšie, čomu sa vyvarujte je sladenie čajov, alebo kávy – vydržte to tých pár týždňov a ak budete mať stále chuť na cukor, dajte si ho až potom. Pri keto diéte nakoniec aj tak pravdepodobne prídete na to, ako je život bez nadmiery cukru lepší.

Vyvarujte sa i alkoholu – sú to totiž isté sacharidy a tie sú to, čoho sa pri keto diéte snažíte zbaviť. Opäť ako pri prvom bode by ketóza nemala taký efekt a ešte ku všetkému – alkohol afektuje aj váš fyzický a psychický stav.

Robíte to len pre seba a svoju krásnu postavu. Preto sa, ako sme už spomínali, do štandardného jedálnička vracajte postupne. Keto diéta samotná by vám v tom mala veľmi pomôcť. Napriek tomu sa strážte a nezačnite znova maškrtiť. Po niekoľkých týždňoch keto diéty by vám mala zmiznúť chuť na sladké. A snažte sa to využiť. Nepodľahnite dobrôtkam znova. Na svete je oveľa viac potešenia.

A čo urobíte keď vás začne lákať chuť na sladké? Zájdite si pred zrkadlo a pozrite sa na seba. Páčite sa sami sebe? Tak to nemeňte nadmierou cukru a radšej si dajte napríklad kávu, ktorá chuť na sladké zaháňa, alebo zamestnajte myšlienky niečím, čo vás baví.

Akú ketodiétu vybrať?

Keto diétu ponúka množstvo stránok. A ak si nie ste istí, akú keto diétu zvoliť a ktorá je tá najlepšia, pozreli sme sa na to, ktoré eshopy s keto diétou sú najvýhodnejšie. Päť výhercov, ich opis, recenzie a odkaz na eshop nájdete nižšie.

1. miesto

Keto Diet

Na prvom mieste sa umiestnil pravdepodobne najznámejší, alebo aspoň jeden z najznámejších priekopníkov keto diéty na Slovensku – KetoDiet a to hlavne vďaka svojej účinnosti, kvalite a chuti jedál. Je to osvedčený a obľúbený eshop plný pozitívnych recenzií .

Hlavnou výhodou diéty je, že nemusíte riešiť, čo jesť. Namiesto toho sa vám strava podáva doslova pod nosom. To tiež uľahčuje dodržiavanie diéty a skutočné chudnutie. Tu sa do 3 dní dostanete do ketózy a potom môžete spokojne chudnúť.

KetoDiet je kvalitná strava s chutnými jedlami a rýchlou prípravou. Môžete si vyberať z naozaj veľa jedál – jedlá zahŕňajú polievky, omelety, palacinky, nápoje, chlieb a ďalšie – všetko bez sacharidov.

KetoDiet ponúka tri základné plány pre rôzne skupiny nadváhy, ktoré si stačí objednať a nemusíte sa starať o nič iné. Po začatí diéty sa dostanete do ketózy a potom už len zostáva schudnúť. Diétne plány sú nasledovné:

 • Diétny plán BASIC – trvá len 4 týždne a je určený pre ľudí s nadváhou
 • Diétny plán MEDIUM – trvá približne 9 týždňov a je určený pre ľudí s miernou nadváhou
 • Diétny plán INTENSE – trvá 12 týždňov a je určený pre ľudí s veľkou nadváhou

V rámci diéty sa môžete v pracovných dňoch obrátiť na zákaznícku podporu – na podpore sú výživoví poradcovia, ktorí vám môžu odpovedať na všetky otázky.

2. miesto

Keto Mix

KetoMix ponúka vynikajúci pomer cena/výkon, a to je jeden z dôvodov, prečo je v našom porovnaní medzi tými najlepšími. Jedlá sú chutné, ľahko sa pripravujú a majú veľký výber. Ich ceny sú v porovnaní s konkurenciou prekvapivo nižšie.

Ketomix má niekoľko diétnych plánov, snáď pre všetky hmotnostné kategórie. Plány majú veľmi pekne a jasne popísané a čo je najdôležitejšie, všetky plány sú zdravé, jednoduché a bez hladovania. Môžete si vybrať z nasledujúcich možností:

 • Plán ľahkej nadváhy = plán na zhodenie „posledných pár kíl“, ktorý trvá len asi 3 – 4 týždne.
 • Plán so strednou nadváhou = plán pre osoby so strednou nadváhou, ktorý trvá približne 6 týždňov.
 • Plán pre osoby s vyššou nadváhou = plán na zníženie hmotnosti, ktorý trvá dlhšie, až 10 týždňov, ale prináša veľký úbytok hmotnosti.
 • Plán pre ľudí s veľmi vysokou nadváhou = posledný plán pre ľudí s veľmi vysokou nadváhou, ktorý trvá celých 14 týždňov = čo je približne 3 a pol mesiaca a pomáha ľuďom s veľmi vysokou nadváhou schudnúť.

Po objednaní dostanete všetky jedlá do 3-4 pracovných dní a vaša diéta sa môže začať. Okrem iného majú online linku služieb zákazníkom (kde sú k dispozícii odborníci na výživu), na ktorú môžete zavolať s akýmikoľvek otázkami, ktorýkoľvek deň v týždni, a dokonca od nich dostanete príručku keto receptov, ktorých nikdy nie je dosť! Jedlá, ktoré KetoMix ponúka, sú: palacinky, polievky, buchty, kaše, smoothies, omelety, pudingy, cestoviny a ďalšie. Ako darček k objednávke dostanete aj šejker.

3. miesto

Názov produktu

Chia Shake sa umiestnil na treťom mieste.

Chia Shake ponúka 4 diétne plány pre keto diétu a okrem toho môžete ich produkty zaradiť do 5 ďalších podobných diét (Dukanova, Atkinsonova, proteínová, nízkosacharidová a anglická).

Ide teda o trochu voľnejší štýl stravovania. Môžete si vybrať, či chcete schudnúť pomocou vopred nastavenej diéty a diétneho plánu, alebo či si chcete len na deň dopriať diétny kokteil, prípadne či chcete dodržiavať trochu inú diétu (napríklad Dukan) a do svojho jedálnička pridať len vhodné produkty Chia Shake.

Môžete si viac-menej vytvoriť vlastnú diétu a Chia Shake vám v tom pomôže len do tej miery, do akej chcete. Alebo sa samozrejme môžete držať prednastavenej diéty ako kliešť a schudnúť s jej pomocou.

Chia Shake má tím zákazníckej podpory, ktorému môžete zavolať každý pracovný deň od 8:00 do 15:00 a opýtať sa na čokoľvek, čo by ste chceli vedieť o diéte.

Kvalitné jedlá Chia Shake si môžete vybrať z množstva chutných jedál: kokteily, smoothies, palacinky, müsli, kaše, muffiny, pudingy, tyčinky a ďalšie.

4. miesto

Prodietix

Posledným z našich 5tich najlepších testovaných eshopov je Prodietix. Ten ponúka veľmi prispôsobivý štýl francúzskej keto diéty – a nielen to, majú dokonca vlastnú kalkulačku, do ktorej zadáte parametre typu aktuálna váha, cieľová váha, pohlavie, vek atď. – a vyjde vám podrobný plán prispôsobený presne vám! Takže je ideálny pre tých, ktorí chcú naozaj špeciálny plán.

Nevýhodou je ľahká neprehľadnosť v eshope a niekedy ťažká orientácia v diétnych plánoch, ale akonáhle sa so stránkami zoznámite, tento problém opadne. Pri Prodietix môžete využiť otázky a odpovede, čo sa zíde, ak máte problém. Okrem iného samozrejme disponujú zákazníckou linkou!

5. miesto

It's My Life

It ‚my life je zároveň keto diéta a zároveň výživové poradenstvo. U It ‚my life si môžete buď len zakúpiť keto diétu a alebo zaplatiť konzultácii s výživovým poradcom. It ‚my life vás zmeria, zváži, vysvetli viem o čo ide a navrhnú vám jídleníček. Špecializujú sa na keto diétu, takže vás budú jedálničkom aj sprevádzať.

„Ako It’s my life! funguje? Vďaka navýšeniu príjmu kvalitných bielkovín a súčasnému zníženiu príjmu sacharidov a jednoduchých cukrov vzniká v tele prirodzený metabolický proces zvaný ketóza. Práve to je kľúčom k efektívnemu úbytku tukov (nie svalov) a hmotnosti. Proteínová diéta It’s my life! zaisťuje navodením ketózy chudnutie tukov pri zachovaní svalovej hmoty a zároveň poskytuje telu všetky potrebné živiny, vitamíny, minerálne látky a stopové prvky.“ – z webu It ‚my life

6. miesto

My Keto

My Keto je ďalší z kvalitných predajcov keto diéty na slovenskom trhu. Majú aktívnu zákaznícku podporu, na ktorú sa môžete obrátiť v prípade otázok a emailu, telenie a alebo online chatu.

Majú tri základné diétne plány:
Diétny plán SOFT pre miernu nadváhu, trvá 4 týždne
„Komfortné, 4 týždňový program pre reguláciu hmotnosti, rozdelený do 4 fáz. Každá fáza trvá jeden týždeň. Tento plán je vhodný pri miernej nadváhe. „

Diétny plán MEDIUM pre stredné nadváhu, trvá 9 týždňov
„Komfortné, stredná program pre reguláciu hmotnosti, rozdelený do 4 fáz. Prvé tri fázy trvajú 14 dní, posledný (udržiavacia) fáza trvá 3 týždne. Tento diétny program je vhodný pri strednej nadváhe. „

Diétny plán MAXI pre vysokú nadváhu, trvá 12 týždňov
„Program pre maximálnu reguláciu hmotnosti.
Regulujte hmotnosť prirodzene a pohodlne. Veľmi intenzívny program pri vysokej alebo veľmi vysokej nadváhe. Je rozdelený do 4 fáz s dĺžkou trvania jednotlivých fáz 2 – 4 týždne. „

Ku každému pláne si kúpite príslušný balíček, počkáte, než vám dorazí a môžete začať chudnúť.

7. miesto

Mix & Slim

Ďalším z nášho porovnania je Mix & Slim, zdravá keto diéta pre chudnutie. Eshop má tiež aktívnu zákaznícku podporu, s ktorou sa je možné spojiť telefonicky, emailom, alebo po chatu. Aktívne sú od pondelka do piatku od 8 do 16 hodín.

Podobne ako Chia Shake, má Mix & Slim viacero low carb diet. Okrem Keto diéty totiž ponúka aj diétu Dukanovu, diétu z Cambridgeshire, nízkosacharidovú (low carb) diétu, proteínovú diétu a Atkinsonovu diétu.

Najobľúbenejšie keto diéta má potom 3 základné fázy. 1. Fáz rýchleho chudnutia, druhú fázu stabilizácie a fáze tretej – fixácia. Všetko majú prehľadne vypísané na stránkach.

8. miesto

Express Diet

Express Diet je skôr než klasická keto diéta taká päťdňový rýchlovka. Ide totiž o keto balíček od značky Good Nature, ktorý obsahuje keto jedla na 5 dní.

Cenovo tento balíček vychádza zhruba na 1500 Kč a obsahuje 20 jedál. Štyri jedlá denne. Balíček potom obsahuje: 3 porcie jablčno-škoricové kaše, 2 porcie vanilkovo-malinovej kaša, 3 porcie čokoládovo-malinového koktejlu, 2 porcie jahodového smoothie, 2 paradajkovej polievky, 3 syrové polievky, 2 Šampiňónová polievky a 3 kuracie polievky.

Produkty sú chuťovo dobré, diéta má pomôcť naštartovať chudnutie. Viac informácií si môžete prečítať na eshopu.

9. miesto

Keto Fit

Ak vám z nejakého dôvodu nevyhovuje KetoMix, KetoDiet alebo Chia Shake, odporúčame KetoFit – je to ďalší z internetových obchodov zameraných na keto diétu, tiež pre všetky hmotnostné kategórie.

Jedlá sú chutné, ľahko sa pripravujú, výsledky sú jasne viditeľné a recenzie sú pozitívne. Zákaznícka podpora je vždy pripravená vám pomôcť a odpovedať na otázky.

KetoFit vlastní niekoľko redukčných plánov, pekne vysvetlených a za rozumnú cenu. 

 • Soft – tento plán trvá 4 týždne a je ideálny na zlepšenie postavy a mierne zníženie hmotnosti
 • Optimal – trvá 6 týždňov a je vhodný pre tých, ktorí chcú mierne schudnúť
 • Maxi – plán trvajúci 9 týždňov a je vhodný na výrazné zníženie hmotnosti.
 • Maxi Plus – plán trvá celých 15 týždňov a je vhodný pre veľmi veľký úbytok hmotnosti.

13 reálnych skúseností s keto diétou

V závere článku vám chceme dať možnosť prečítať si reálne skúsenosti ostatných. O keto diéte sa totiž pekne hovorí, ale kto vám skutočne zaručí, že funguje?

Týchto 13 statočných sa nám zverilo so svojím príbehom a skúsenosťami s keto diétou. Niektoré sú kladné, niektoré nie, niektorí do toho išli za pomoci keto produktov od eshopov (je to totiž jednoduchšie, aspoň zo začiatku) a niektorí to skúsili celé po domácky.

Renča

S keto diétou má Renča pozitívnu skúsenosť. Podarilo sa jej s ňou schudnúť a celkovo zmeniť životný štýl k lepšiemu.

„Diétu som držala maximálne 2 mesiace v kuse. Vždy 2x do roka. Poctivo. To sa nedá oklamať, hlavne keď človek vidí prvé výsledky už po týždni, je to šialená motivácia! „

Lucka

Lucka celých 7 týždňov držala KetoMix diétu. Ako skúsenosť hodnotí?

„Za mňa keto diétu hodnotím určite kladne. Ale záleží na človeku, chce to disciplínu, dodržiavať pravidlá. A nie, že si sem tam dám niečo čo by som nemala, a potom sa chytať za hlavu, že to nefunguje. „

Danka

Danka vám naopak môže porozprávať svoju nie až tak pozitívnu skúsenosť. Keto diéta na ňu nemala najlepší vplyv.

„Pribrala som veľmi veľa. Nebolo to hneď, v priebehu 3 rokov. Bola som veľmi nešťastná, emocionálne na dne, trpela som depresiami a úzkosťami,…“

Michal

Michal sa stravuje LCHF (Low carb high fat – v podstate keto diéta) a to po domácky. Nemôže byť viac spokojný.

„LCHF je stravovanie s viacerými bonusmi. Odstránenie cukru, bielej múky, rafinovaných olejov, margarínov a UZPP by som rozhodne odporučil všetkým. Vynechanie sladených nápojov taktiež.“

Hanka

Hanka má skúsenosť s koktailmi od KetoDiet a domácim keto stravovaním. Hanka schudla aj naspäť pribrala a teraz začína znovu.

„KetoDiet je za mňa veľmi efektívne, extra motivujúce, pretože vidíte výsledky takmer každý deň, ale veľmi individuálne čo sa týka reakcie Vášho tela.“

Peťa Z.

Po 4 mesačnej keto diéte má Peťa viditeľné výsledky – a nielen to, otvorilo jej to dvere ku krásnej zmene životného štýlu.

„Odporučila by som keto na začiatok ako štart. Neužívať dlhodobo. Naučiť sa pravidelnosti, namotivuje veľkým a rýchlym úbytkom, potom plynule prejsť na LC.“

Peťa B.

Peťa má skúsenosť s diétou po domácky – žiadne vrecúška.

„Keto by som neodporučila. Za seba nie. Čakala som viac – väčší váhový úbytok za kratšiu dobu a bez zdravotných problémov. Neskutočne mi vypadávajú vlasy, vysychá pokožka a tak ďalej … Viem, že to môžem spájať s keto stravovaním.“

Marcela

Veľmi peknú skúsenosť má Marcela.

„Za dobu, kedy som na ketogénnej strave som schudla 19 kg a viac-menej sa s menšími odchýlkami držím stále na rovnakej váhe. Stravujem sa aj naďalej keto, len už nevyužívam sáčkové prípravky, ale varím. Fungovať v ketóze mi vyhovuje.“

Barča

Barča má skúsenosť s KetoDiet a Prodietix. Dostavil sa však jojo efekt. V keto diéte ale napriek tomu pokračuje, len si už nekupuje keto produkty, ale sama si varí.

„Odporučila by som keto, ale je potrebné nedržať to tak striktne, pretože potom hrozí jojo efekt. Je potrebné prehodnotiť štýl stravovania na zvyšok života.“

Honza

Honza je momentálne na keto diéte a zatiaľ je veľmi spokojný. Ketózu ľahko pocítil, ale okrem toho nezaznamenal žiadny problém.

„K dnešnému dňu som schudol 18 kg. Či si váhu udržím zatiaľ nemôžem posúdiť, asi mesiac som na kombinovanej strave PROTIFAST s jedálničkom od výživovej poradkyne. „

Lenka

Lenka držala keto diétu dvakrát. V oboch prípadoch sa ale váha zľahka zvýšila. Keto by ale napriek tomu odporučila.

„Do diéty sa nejde nútiť. Človek musí tak nejako podvedome jednoducho chcieť. V začiatkoch tiež odporúčam (u mňa sa veľmi osvedčilo) nehovoriť si „toto jesť nesmiem“ ale „toto jesť nechcem.“

Soňa

Soňa je už 12 týždňov na keto. Počas toho mala aj pocit, že by to snáď mala vzdať. Soňa však nepoľavila a teraz dala dole už cez 12 kg.

„Chcela som to vzdať, ale veľa som o tom čítala, tak som vydržala. Od tej doby je mi veľmi fajn, mám energiu ako už dlho nie a kilá idú dole zhruba jedno týždenne.“

Renča Z.

Posledná skúsenosť našej keto dietárky je Renčina, ktorá má naozaj pekný príbeh.

„Odporúčam keto každému, kto sa pýta, ako som to dokázala. S obľubou hovorím, že by som pokojne robila reklamu na KetoDiet. Som si však istá, že nie každému táto strava môže vyhovovať a pomáhať.“

Čo si z toho odniesť?

Zo skúseností ostatných sa teda môžeme dočítať, že keto diéta funguje. Nie je však pravidlom, že nutne vždy a u každého – a hlavne, keto diéta funguje, pokiaľ ju dodržiavate. Ak keto porušíte, výsledky sa proste nedostavia.

Veľmi pekne to povedala Renča a tak ju teraz budeme citovať:

„Po ukončení diéty som už mala v hlave úplne iný životný štýl, takže som nešla späť ku knedliam a hamburgerom – to totiž urobí len idiot, ktorý to nepochopil a nepochopí, čo je jojo efekt. Môj jedálniček je už 3 roky nízkosacharidový. Jojo efekt neexistuje, ak nie si hlupák a nevrátiš sa tam, odkiaľ si prišiel. Jednoduché, logické. Samozrejme, že ak by som teraz začala piť alkohol, raňajkovať 4 krajce chleba s džemom, vysočinou, alebo taveným syrom ako kedysi, garantujem Vám, že moje telo je späť na 110 kg do roka! Je to voľba.“

Na záver:

Pre vás máme 10 parádnych tipov od našej štrnástej keto dietárky Jarky. Zhrnula svoju skúsenosť s keto diétou do perfektných desiatich bodov:
 1. Berte to ako začiatok zmeny životného štýlu! Je dôležité, aby ste si to v hlave ujasnili – že ketodietka je len začiatok!
 2. Vydržte a nevzdávajte sa! Dodržiavajte pokyny a pravidlá keto diéty. Aj keď to môže byť pre niektorých spočiatku ťažšie, odmenou vám bude úbytok hmotnosti. Keď uvidíte výsledky – že váha klesá, nakopne vás to do ďalšieho týždňa a potom do ďalšieho a zrazu zistíte, že vám padajú nohavice. U mňa to tak bolo niekedy v 3. týždni… a to sa dá vydržať 🙂 Ľudia okolo vás si to začnú všímať a bude vás to hnať ešte viac. Keď pôjdete do obchodu s oblečením, oblečenie, ktoré sa vám páči už na vešiaku vám bude sedieť.
 3. Nenechajte sa odradiť nesúhlasnými priateľmi a škaredými ľuďmi v práci.
 4. Nebojte sa priznať, že ste na keto diéte – znamenalo by to, že si nedôverujete. Potom vytriete oči neprajníkom.
 5. Budete sa cítiť šťastnejší, energickejší, veselší… a to naštve tých neprajníkov.
 6. Keď schudnete, budete iný človek – krajší a sebavedomejší.
 7. Teraz si musíte uvedomiť, že je to len začiatok a že je čas na skutočnú zmenu vášho života a životného štýlu.
 8. Začnite cvičiť a zdravo sa stravovať. Uvarte si jedlo v škatuliach a prineste si ich do práce. Už žiadne stravovanie vonku! Varenie doma je oveľa lacnejšie a zdravšie.
 9. Pridajte šport a cvičenie, inak sa váha časom vráti.
 10. Povedala by som, že nízky obsah sacharidov ako váš nový štýl stravovania je ideálny navždy. Na internete nájdete množstvo receptov, skupín na fb a aplikácií na prípravu jedla.

Užitočné odkazy ✓dôveryhodné:

[1] Wikipédia (SK): Ketóza (metabolizmus)

[2] Wikipédia (SK): Sacharid

[3] Wikipédia (SK): Chudnutie

[4] Wikipédia (SK): Spaľovanie tuku

[5] Bakalářská práca (SK): Redukčné diéty

[6] Diplomová práca (SK): Komparácia výživových hodnôt v rôznych diétach

[7] Healthline (ENG): The Ketogenic Diet: A Detailed Beginner’s Guide to Keto

[8] Healthline (ENG): 20 Foods to Eat on the Keto Diet

[9] PubMed Central (ENG): Advantages and Disadvantages of the Ketogenic Diet: A Review Article

[10] PubMed Central (ENG): Low Carbohydrate Diet

[11] PubMed Central (ENG): Ketogenic Diet

4.9/5 - (7 votes)

Autor článku:

Hana Terberová
Hana Terberová
Volám sa Hana Terberová a zdravý životný štýl ku mne prirástol natoľko, že si to už ani nedokážem predstaviť inak. Zbožňujem prírodnú kozmetiku, zdravé jedlo, pohyb a prírodu. Baví ma boriť hranice, prekonávať prekážky a stúpať na vrchol. Som digitálny nomád, vďaka čomu cestujem po zemeguli a tak ma zakaždým nájdete na inom konci sveta. Verím tomu, že svoje zdravie - fyzické aj psychické - môžeme nesmierne ovplyvniť naším životným štýlom, preto by sme sa o seba mali starať pekne, mať sa radi a udržiavať sa čo najviac na pozitívnej vlne.

Autor článku:

Hana Terberová
Hana Terberová
Volám sa Hana Terberová a zdravý životný štýl ku mne prirástol natoľko, že si to už ani nedokážem predstaviť inak. Zbožňujem prírodnú kozmetiku, zdravé jedlo, pohyb a prírodu. Baví ma boriť hranice, prekonávať prekážky a stúpať na vrchol. Som digitálny nomád, vďaka čomu cestujem po zemeguli a tak ma zakaždým nájdete na inom konci sveta. Verím tomu, že svoje zdravie - fyzické aj psychické - môžeme nesmierne ovplyvniť naším životným štýlom, preto by sme sa o seba mali starať pekne, mať sa radi a udržiavať sa čo najviac na pozitívnej vlne.

Kam ďalej?