Skúsenosti s keto diétou - Petra B.

Tak úprimne, štíhly a fit chce byť každý. A keto diéta je rozhodne z tých efektívnejších spôsobov, ako sa k tomuto cieľu dostať – pomohla už mnohým ľuďom – samozrejme ale, nemusí sedieť každému. Všade okolo nás v poslednej dobe koluje veľa keto e-shopov, produktov a tak ďalej. A veľa z nich je aj účinných. Čo si však o keto diéte myslia tí, ktorí ju skutočne absolvovali, či už s výživovými poradcami, produktami, alebo len tak po domácky? Ktorá z týchto možností sa im zdala najlepšia?

Peta nám poskytla nejaké informácie o svojom priebehu. Poďme sa pozrieť, ako sa keto diéta vyvíjala u nej:

Ako dlho ste držali keto diétu?

Ještě držím, začala jsem před 6 týdny.

Čo Vás najviac motivovalo začať keto diétu?

Potřeba zhubnout

Používali ste nejaké zakúpené diéty? (Tj. Ketomix, Ketofit, KetoDiet, atď.)

Nikdy

Ako ťažké pre Vás bolo dostať sa do ketózy? Ako ste vnímali nárazový výpadok sacharidov?

Přišlo to celkem samo, bez zvláštních příznaků. Poznala jsem to podle kovové chuti a sucha v ústech, začala jsem trpět zácpou. Což jsou příznaky, o kterých jsem četla. Koupila jsem si keto pásky a tím si ketózu potvrdila.  

Schudli ste? Prípadne koľko.

Za těch 6 týdnů 6,5 kg

Stravujete sa aj naďalej low carb?

Ještě se stravuji keto, vidím to tak do 17. května, takže dohromady cca 8 týdnů, pak už bych chtěla přejít na low carb. Pokud mě k tomu zdravotní důvody nedovedou dříve.

Ako hodnotíte keto diétu, odporučili by ste ju ostatným, alebo skôr nie?

Nedoporučila. Za sebe ne. Čekala jsem více – větší váhový úbytek za kratší dobu a bez zdravotních problémů. Neskutečně mi vypadávají vlasy, vysychá pokožka a drží se mě kvasinky, píšu to na rovinu. Jinak jsem zdravá ženská a vím, že to mohu spojovat s keto stravováním.

Máte nejaké tipy pre začiatočníkov, alebo napríklad nejaké špecifické zážitky týkajúce sa keto diéty?

Nezačínejte bez konzultace s výživovým poradcem, nechte si stravu doporučit. Keto je dost drastické a nesedí každému. Je to risk.

Ďalšie skúsenosti:

Honza

Honza je momentálne na keto diéte a zatiaľ je veľmi spokojný. Ketózu ľahko pocítil, ale okrem toho nezaznamenal žiadny problém.

„K dnešnému dňu som schudol 18 kg. Či si váhu udržím zatiaľ nemôžem posúdiť, asi mesiac som na kombinovanej strave PROTIFAST s jedálničkom od výživovej poradkyne. „

Lenka

Lenka držala keto diétu dvakrát. V oboch prípadoch sa ale váha zľahka zvýšila. Keto by ale napriek tomu odporučila.

„Do diéty sa nejde nútiť. Človek musí tak nejako podvedome jednoducho chcieť. V začiatkoch tiež odporúčam (u mňa sa veľmi osvedčilo) nehovoriť si „toto jesť nesmiem“ ale „toto jesť nechcem.“

Soňa

Soňa je už 12 týždňov na keto. Počas toho mala aj pocit, že by to snáď mala vzdať. Soňa však nepoľavila a teraz dala dole už cez 12 kg.

„Chcela som to vzdať, ale veľa som o tom čítala, tak som vydržala. Od tej doby je mi veľmi fajn, mám energiu ako už dlho nie a kilá idú dole zhruba jedno týždenne.“

Ohodnoťte post