Keto diéta od KetoMix - recenzia, skúsenosti a opis

Stručné zhrnutie

Diéta, ktorá skutočne funguje a diéta vytvorená pre všetkých, ktorí chcú ľahko schudnúť.

Táto recenzia vás prevedie celým procesom a ukáže vám, čo je to KetoMix a ako s diétou začať.

Čo je to KetoMix a prečo si zvoliť ich diétu?

Tak na začiatok, čo to teda KetoMix je? Ide o ďalší z mnohých ketónových (proteínových, nízkosacharidových, lowcarb …) diét, ktoré nám pomáhajú zdravo a jednoducho schudnúť.

Ako pravdepodobne veľa z vás vie, keto stravovanie je celkom dosť odlišné od toho klasického. A vďaka tomu s ním môžeme tak rýchlo schudnúť.

V krátkosti: Ako funguje keto chudnutie?
Pri štandardnom stravovaní by sme mali z najväčšej časti prijímať sacharidy (50 – 60%), z menšej tuky (25 – 35%) a z tej najmenšej bielkoviny (10 – 15%).

Pri keto diéte sa však tento spôsob trochu pootočí. Mali by sme prijímať zhruba celých 70 – 80% tukov (neľakajte sa!), 20 – 30% bielkovín, no a len zhruba 5 a menej percent sacharidov. Sacharidy by sa v strave takmer nemali vyskytovať.

Prečo?

Pretože práve taký keto jedálniček nás dostáva do stavu ketózy.

Čo je to ketóza?

Ide o stav nášho organizmu. Do tohto stavu sa telo dostane, ak vyradí príjem sacharidov. Akonáhle nemáme sacharidy, ktoré sú zdrojom energie, je telo nútené nájsť si iný zdroj. Tým iným zdrojom sú práve tuky. A spoločne s tými, ktoré prijímame následne spaľujeme aj tie telesné. A preto tak rýchlo chudneme!


Najprv si poďme zhrnúť celú diétu, čo nám ponúka a či je teda dobrá, alebo nie.

KetoMix je jedna z mnohých keto diét, avšak táto konkrétna sa umiestňuje na najlepších pozíciách vo všetkých možných porovnaniach. Nie bezdôvodne. Ketomix je skutočne jednou z najlepších keto diét, ktoré na českom internete môžete nájsť.

Plusy a mínusy KetoMix diéty

✅ Najrýchlejšia a najefektívnejšia zdravá diéta na chudnutie bez hladovania
✅ Všetky diétne plány máte v cene, nemusíte sa o nič viac starať
✅ Jedlá sú zdravé, chutné a bez umelých a chemických zložiek
✅ Vopred viete, koľko schudnete
✅ Jedlá obsahujú vitamíny a ďalšie potrebné látky
✅ Pre všetky váhové kategórie
✅ Krásne prehľadné stránky
✅ Online podpora, zákaznícka linka
✅ Veľmi spokojní zákazníci
✅ Rýchla príprava jedla
✅ Rýchla doba dodania (do 3 dní)
✅ Diéta je vhodná aj pre mužov

❌ Nehodí sa pre tehotné ženy

❌ Nehodí sa pre výživovo obmedzených. Ak máte zdravotné problémy, rozhodne je vhodné sa pred začiatkom diéty porozprávať s lekárom

❌ Možná únava v prvých dňoch diéty

❌ Nie je možné zakúpiť produkty inde, než na oficiálnych stránkach

Ako diéta funguje?

Vo chvíli, kedy si diétu zaobstaráte, na vás čakajú nasledujúce tri fázy:

1) V prvej fáze, ktorá trvá kratší čas, by ste mali jesť prevažne KetoMix jedlá a dodržiavať navrhnutý jedálniček, aby si vaše telo zvyklo a malo priestor dostať sa do ketózy. To znamená: každé 3 hodiny jete KetoMix jedlo (5x denne, jedlá si navolíte sami) + pol kila zeleniny a 20 g orieškov. 1. fáza by mala trvať minimálne týždeň a maximálne 8 týždňov (podľa toho, koľko chcete schudnúť). Prvou fázou sa v podstate pripravujete na nasledujúce chudnutie.

2) Druhá fáza už je miernejšia, a trvá väčšinou zhruba dvojnásobok času, oproti prvej fáze. Ku KetoMix jedlám postupne pridávate aj normálne jedlá. Konzumujete rovnaké potraviny ako v prvej fáze, ale už len 3x denne. Zvyšné dve jedlá nahrádzate receptami, ktoré nájdete v manuáli (manuál nájdete priložený v balíčku). Počas druhej fázy sa dostanete na svoju vysnívanú váhu a vyhnete sa jojo efektu.

3) Existuje aj tretia fáza. Počas prvých dvoch fáz jete Ketomix jedlá a dosahujete svoju vysnívanú váhu. A tretia fáza je fáza, v ktorej by ste už mali zotrvať. Vrátite sa späť ku klasickému (avšak zdravému!) jedálničku, Ketomix jedlá už nekonzumujete, ale iba váhu udržiavate.

Užívateľské recenzie:

Zdroj recenzií: heureka.cz

Ako vyzerá nákup KetoMix?

KetoMix si môžete zakúpiť ako diétny balíček, ktorý potom určitú dobu konzumujete ako diétu. Jednorázovo si teda kúpite všetko a neskôr už k diéte nemusíte nič dokupovať (samozrejme majú aj samostatné produkty, ako koktaily, tyčinky, omelety, nátierky, atď.). Vyberáte si z mnohých variantov príchutí, veľkostí, dĺžky diéty (podľa toho koľko chcete schudnúť), atď. Počet porcií v jednom balíku sa líši na základe veľkosti balíčka.

Balíčky väčšinou obsahujú tieto jedlá:

Veľký koktail
Príchute ku koktailu
Zeleninová polievka
Gulášová polievka
Syrová polievka
Zeleninová omeleta
Syrová omeleta
Čokoládová kaša
Banánovo-jablčná kaša
Perníčky
 
K balíčkom vždy dostanete ako darček:
Shaker alebo tyčinku
Manuál s informáciami a recepty, ktoré využívate v druhej fáze a používať ich môžete aj po skončení diéty (inšpirácií nie je nikdy dosť)
Plastovú odmerku

Aká je cena keto diéty od KetoMix?

Cena diéty je pravdepodobne stopka pre väčšinu ľudí. Neľakajte sa, keď sa cena pohybuje v tisícoch eur. Keto diéta je „drahá“, pretože vám v podstate nahradí jedálniček – teda to, čo dáte za keto diétu, vlastne ušetríte na nákupoch.

Ak vás keto diéta stojí napríklad 1 320 € a obsahuje 70 jedál, na dva týždne, potom vás jedno jedlo vyjde asi na 1,72 €. Ak vás keto diéta stojí 360 € a obsahuje 210 jedál, na 1,5 mesiaca, znovu vás jedlo stojí asi 1,72 €.

Ako začať? 4 základné balíčky, alebo diétne plány

KetoMix má 4 základní hubnoucí balíčky a 4 základní dietní plány. Kupodivu ovšem z nějakého důvodu „Balíček na 4 týdny“ slouží k dietnímu plánu na 6 týdnů a podobně.

Proto jsme vám níže pro zjednodušení tyto plány popsali a přidali jsme i vysvětlení jaké balíčky zakoupit k jakému plánu.

Balíčky:

Obsahuje 35 jedál na 1 týždeň keto diéty. Balíček stojí okolo 60€

Obsahuje 70 jedál, na 2 týždne, stojí okolo 120€

Obsahuje 110 jedál, na 2 týždne, stojí okolo 180€

Obsahuje 140 jedál, na 4 týždne, stojí okolo 240€

Diétne plány:

Ľahká nadváha

Máte len pár kíl navyše a nemôžete sa ich zbaviť? Potom sa mrknite na plán pre ľahkú nadváhu:

Dĺžka: 4 týždne
Cena: okolo 180€
Počet porcií: 110

K tomuto plánu eshop odporúča balíček na 3 týždne:

Fáza 1 – prvý týždeň:

Jete 5 KetoMix jedál denne, v intervaloch 3 hodín, dopĺňate zeleninou, alebo oriešky

Fáza 2 – tri týždne:

Nasledujúce 3 týždne jete tri KetoMix jedlá denne, kombinujete ich s vlastnými keto recepty

Stredná nadváha

Ak máte strednej nadváhu, odporúča sa tento plán.

Dĺžka: 6 týždňov
Cena: okolo 240€

Počet porcií: 150

K tomuto plánu eshop odporúča nasledovné balíček:

1. fáza – 2 týždne:
Jete 5 KetoMix jedál denne, v intervaloch 3 hodín, dopĺňate zeleninou, alebo oriešky

2. fáza – 4 týždne
Nasledujúce 4 týždne jete tri KetoMix jedlá denne, kombinujete ich s vlastnými keto recepty

Vyššia nadváha

Plán pre vyššiu nadváhu. To znamená – BMI medzi 35 – 40, a chcete s tým niečo urobiť?

Dĺžka: 9 týždňov (2 mesiace)
Cena: okolo 400€
Počet porcií: 260

K tomuto plánu eshop odporúča nasledovné dva balíčky:

Tieto dva balíčky obsahujú dohromady potrebných 260 jedál

1. fáza – 3 týždne:
Jete 5 KetoMix jedál denne, v intervaloch 3 hodín, dopĺňate zeleninou, alebo oriešky

2. fáza – 6 týždňov:
Nasledujúcich 6 týždňov jete tri KetoMix jedlá denne, kombinujete ich s vlastnými keto recepty

Veľmi vysoká nadváha

Patríte k skupine ľudí s veľmi vysokou nadváhou? Plán pre veľmi vysokú nadváhu sa s tým vie vysporiadať. Keto diéta je teda vhodná aj pre vás.

Dĺžka: 14 týždňov (3,5 mesiaca)
Cena: okolo 600 €
Počet porcií: 370

K tomuto plánu eshop odporúča nasledovné tri balíčky:

Tieto tri balíčky dohromady obsahujú potrebných 370 jedál

1. fáza – 5 týždňov:
Jete 5 KetoMix jedál denne, v intervaloch 3 hodín, dopĺňate zeleninou, alebo oriešky

2. fáza – 9 týždňov:
Nasledujúcich 9 týždňov jete tri KetoMix jedlá denne, kombinujete ich s vlastnými keto recepty

Samotný piebeh diéty - čo vás čaká?

Fáza 1

Na začiatku vás čaká pravdepodobne najťažšia časť a to je odhodlať sa. Akonáhle s diétou začnete, nasledujú dôležité prvé dni. Počas týchto dní sa telo dostáva do stavu ketózy. Pravdepodobne budete mať chuť na sladké, na pečivo, alebo celkovo na to, čo ste normálne zvyknutí jesť. Akonáhle túto fázu však prekonáte, zistíte, že vlastne na pochutinky a důbrůtky ani chuť nemáte.

Po tejto prvej časti sa telo teda dostane do ketózy. Vyššie sme už ketózu popísali, v tomto stave vaše telo rapídne a rýchlo chudne – zdrojom energie sa stane tuk. No a práve v tejto časti je dôležité stravovať sa výhradne keto / low carb. Takže v tomto prípade ketomix balíčky + zeleninka, alebo oriešky. Ale nebojte sa. Taký jedálniček je pestrý až až.

Teraz sa teda nachádzate vo fáze 1. Dajme tomu, že ste v 4 týždennej keto diéte. Prvá fáza by u vás mala trvať 1 týždeň. Týchto 7 dní sa teda kŕmite 5 x denne KetoMix pripravenými jedlami + zeleninou.

Nasleduje fáza 2

V druhej fáze sa už pomaly začínate dostávať späť k pôvodnému stravovaniu. Pokračujete v prijímaní KetoMix jedál a k tomu si občas ukuchtíte nejaký low carb receptík. Super je, že k zjednodušeniu dostanete od eshopu zoznam s receptami, ale inšpiráciu môžete načerpať aj na internete, alebo vo facebookovej skupine. Samozrejme, ak by ste mali akýkoľvek problém, majú aj online zákaznícku podporu, ktorá vám vždy rada poradí.

Ako to je s ukončením diéty?

Po čase, keď diéta skončí nastáva návrat do klasického jedálnička. Pozor ale, aby ste sa po skončení diéty nevrhli do cukrárne ako hladný vlk. To by ste kilečká mohli ihneď nabrať naspäť a navždy nad keto diétou a možno celým chudnutím zanevrieť. Predsa ste si dobrôtky neodopierali tak dlho, aby z toho nakoniec nič nebolo. Radšej tomu dajte poriadok, urobte si z maškrtenie tradíciu. Napríklad, každú nedeľu si po obede ku káve dáte zákusok. Uvidíte, že vám možno po takej dobe maškrtenie ani tak veľmi chýbať nebude.


 

Časté otázky ohľadne keto diéty:

Z akých potravín môžem v druhej fáze variť, aké sú low carb potraviny?

Mäso, hydina (kuracie, kačacie ..), bravčové, hovädzie, jahňacie, zverina (králik, diviak ..), ryby (tuniak, kapor, losos, pstruh, makrela ..), morské plody (krevety, ustrice, krabie mäso …), vajcia, mliečne výrobky (mlieko (polotučné a plnotučné), smotana, syry, mascarpone, jogurty (nesladené), tvaroh, kyslá smotana), zelenina s nízkym obsahom sacharidov (zelenina, ktorá nerastie v krajine, zelená zelenina – šalát ( listový, ľadový), avokádo, kaleráb, karfiol, brokolica, baklažán, špenát, uhorky, reďkovky, kapusta poľná, kel, rukola, ..), tuky (maslo, olej, kokosový tuk, olivový olej, masť, avokádo, orechové tuky), orechy a semienka (mandle, vlašské, lieskové, para, makadamové, chia, slnečnicové, pistácie, kokos, kešu), koreniny (soľ, korenie, bazalka, kardamon a veľa ďalších, neobsahujúcich cukor)

Tip pre mlsných: niektoré čokolády s vysokým obsahom kakaa obsahujú veľmi málo sacharidov.


 

Ktorým potravinám by ste sa naopak mali vyhnúť?

V podstate všetky prílohy: obilniny – pečivo, ryža – až 90% ryže je tvorenej sacharidmi, Zemiaky – hlavný zdroj škrobu, cestoviny, ovsené vločky,

Cukor a sladkosti (tyčinky, čokolády, tatranky, sušienky, zákusky…),

Slané pochutiny (chipsy, tyčinky ..),

Strukoviny (nie vo veľkom, okolo 20%),

Ovocie, niektoré zelenina (nie vo veľkom, obsahuje hlavne vlákninu),

Coly, limonády, minerálky, ochutené vody, energetické nápoje,

Alkohol.


Ako často mám jesť?

Zhruba každé 3 hodiny. Nemá to žiadny špeciálny dôvod, skôr logický – ak budú pauzy medzi jedlami menšie, zjete jedlá príliš skoro a budete mať potrebu sa večer niečím dojesť. Ak budete robiť pauzy veľmi veľké, budete mať hlad. Preto sa odporúča načasovanie po 3 hodinách dodržiavať.


 

Prečo je táto diéta tak účinná? Nechce se mi tomu veriť!

Diéta je tak účinná preto, že telo prestane prijímať sacharidy. Tým pádom sa nám zmení hlavný príjem energie zo sacharidov na tuky. A ako sami vieme, tuky máme aj na tele. Tieto tuky sa teda stanú hlavným príjmom energie pre telo a tak sa nám oveľa jednoduchšie spaľujú. Pozor! Musíme sa naozaj vyhýbať sacharidom! Nestačí ich len obmedziť! Ketóza by nefungovala.


 

Doteraz žiadna diéta nefungovala, čo táto?

V tejto diéte nahrádzate všetko jedlo potravinami od eshopu. Tým pádom sa vyvarujete akýmkoľvek problémom typu „čo mám dnes uvariť“? alebo „tak ja si len rýchlo kúpim nejaké pečivo so sebou“ a podobne. Vďaka tomu, že vám eshop v podstate zadá jedálniček, nemusíte sa starať o to, čo si uvariť, a celkovo máte daný poriadok. Za takýchto podmienok je omnoho jednoduchšie diétu dodržať. A bude potom fungovať? To si píšte! Keto diéta je jedna z mála diét, ktoré sú skutočne overené, fungujú a zároveň majú snáď najviac kladných užívateľských recenzií.


 

Musím pri keto diéte športovať?

Nie! Pri keto diéte sa športovať nemusí! Jedálniček jednoducho tvorí chudnutie. Samozrejme, športovať môžete, na tom nie je nič zlé a naopak vám to môže pomôcť postavičku vytvarovať. Ale pre chudnutie šport nutný nie je.


 

Môžem si dať niekedy cheat day?

Tak tu máme jasnú odpoveď – nie. Keto diéta funguje na princípe ketózy a vo chvíli keď zhrešíte – a tým sú myslené všetky sacharidy, telo sa z ketózy dostane preč a už nechudnete. Preto si porušenie diéty skutočne skúste odpustiť.

Pre koho je diéta vhodná?

V podstate pre všetkých, ktorých trápi nadváha, chcú schudnúť, alebo vytvarovať postavu.

Pre koho se diéta nehodí?

Pre tých, ktorí majú zdravotné problémy či už s konkrétnymi potravinami, alebo napríklad problémy typu bulímia, anorexia, apod. Diéta nie je vhodná ani pre tehotné ženy. Ak máte zdravotné problémy, určite sa najskôr poraďte s lekárom.

Na čo si dať pri diéte pozor

Dajte si pozor na skutočné dodržiavanie diéty a hlavne na príjmy sacharidov. Tým sa skutočne vyhnite. Takzvaný cheat day tu neplatí. Ak by ste v priebehu diéty zhrešili, vaše telo sa dostane zo stavu ketózy a chudnutie je prerušené.

Pozor tiež na pravidelný a dostatočný prísun tekutín. Dodržujte pitný režim.

Pozor tiež na návrat späť do pôvodného jedálnička. Vyššie sme túto tému načali. Dajte si pozor na jojo efekt. Pri správnom dodržiavaní diéty vám nič nehrozí, ale veľa ľudí si v priebehu diéty nasľubuje, čím všetkým sa po skončení nakŕmi – a to je zle. Ak sa po skončení vydáte na nákupy pochutiniek, je dosť pravdepodobné, že zhodené kilá ľahko naberiete späť. Takže opatrne.

Dajte si pozor na skutočné dodržiavanie diéty a hlavne na príjmy sacharidov. Tým sa skutočne vyhnite. Ak by ste priebeh diéty prerušili, vaše telo sa dostane zo stavu ketózy a chudnutie je pozastavené.

Vyberáte keto diétu?

4.1/5 - (14 votes)