Ketodieta od Prodietix - recenzia, skúsenosti a popis

Stručné zhrnutie

Prodietix ponúka účinnú cestu k rýchlemu schudnutiu s pomocou KetoDiet známej tiež ako ketónová, proteínová či bielkovinová. Táto diéta získala popularitu hlavne vďaka viditeľným výsledkom už za niekoľko týždňov.

Ako funguje stravovací plán od Prodietix a čo ponúka, to sa dočítate nižšie.

Čo je to Prodietix a prečo si zvoliť ich diétu?

Prodietix sa so svojimi plánmi, ktoré ponúka zákazníkom, drží pravidiel ketónovej diéty.

S jej pomocou sa dá za pomerne krátku dobu efektívne schudnúť ak človek dodržiava všetky zásady prechodu z diéty na racionálnu a vyváženú stravu, bývajú výsledky bez problémov udržateľné.

Hoci mnohí z vás už o diéte iste počuli, poďme si len stručne zhrnúť zásady KetoDiet.

Jej podstatou je takzvaná ketóza, teda fyziologický stav, keď telo kompenzuje nedostatok sacharidov štiepením vlastného tuku – a preto dochádza k chudnutiu. Aby sme takéhoto stavu dosiahli, treba z jedálnička vyradiť už spomínané sacharidy a naopak ich nahradiť tukmi a bielkovinami.

Konkrétny pomer sa samozrejme trochu líši, sacharidov by však všeobecne nemalo byť viac ako 50 g za deň.

Plusy a mínusy

✅ Výber z troch diétnych balíčkov podľa množstva kg, ktoré chcete schudnúť
✅ Prehľadné webové stránky
✅ Výpočtová kalkulačka, ktorá vám odporučí balíček na mieru
✅ Diéta má tri fázy, redukuje sa tak riziko jo-jo efektu
✅ Rýchle a efektívne chudnutie
✅ Eshop s veľkým výberom produktov vhodných aj pre vegetariánov
✅ K dispozícii sú výživoví poradcovia ochotní pomôcť

❌ KetoDiet nie je vhodná pre tehotné ženy

❌ Ak trpíte niektorými závažnejšími chorobami, PPP alebo ste alergik, potom sa diéta neodporúča. Poraďte sa so svojím lekárom.

❌ Prodietix nemá toľko zákazníckych recenzií ako iné podobné eshopy

❌ Niektoré recenzie uvádzali drahšie produkty a zlú chuť

Ako diéta funguje?

U Prodietix diéty máte vždy 3 fázy:

1. Fáza – Váhová redukcia

V tejto fáze sa postupne dostanete do ketózy a schudnete tiež najviac kilogramov. Na základe toho, akú diétu si vyberiete, jete buď 4-krát / 5-krát, alebo 6x denne Prodietix jedla a k tomu môžete zahryznúť povolenú zeleninu. Jedlá Prodietix sú jednoduché na prípravu, chutí a plnohodnotne nahradí klasický príjem.

2. Fáza – Stabilizácia

Ako názov vypovedá, v tejto fáze sa snažíte váhu stabilizovať a vyhnúť sa jojo efektu. Stále sa nachádzate v ketóze a pomaly začínate ľahko začleňovať sacharidy do jedálnička. Fáza vyzerá tak, že na základe toho, akú diétu ste si vybrali jete buď 3x / 4x alebo 5x denne Prodietix jedla a vždy 1x denne „normálne“ jedlo.

3. Fáza – Fixácia
Čiže vyladenie detailov a výhra nad jojo efektom. Na základe výberu diéty konzumujete buď 2x / 3x alebo 4x denne Prodietix jedlo a 2x denne si doprajete jedlo „normálne“. Táto fáza je posledný a po nej by ste mali byť schopní vrátiť sa do pôvodného jedálnička.

Užívateľské recenzie:

Zdroj recenzií: heureka.cz.

Ako vyzerá nákup u Prodietix?

Na stránkach Prodietix si môžete zakúpiť len jednotlivé produkty, alebo siahnuť rovno zo celom balíku, ktorý kompletne pokryje váš chudnúci plán.

Na výber je veľmi veľa balíčkov, líšia sa podľa intenzity chudnutia aj dĺžky držania diéty a mohlo by byť pomerne ľahké sa v ponuke stratiť. Aj preto má Prodietix na svojich stránkach základnú kalkulačku, s ktorej pomocou môžete zistiť, ktorý balík sa hodí priamo pre vás a inými sa nezaoberať. Ak by ste si aj tak neboli istí, ich výživoví poradcovia môžu tiež pomôcť.

Prodietix bohužiaľ pri balíčkoch neuvádza konkrétny obsah a zoznam jedál, napríklad v prvej fáze však môžete počítať so „sladkými“ jedlami ako krémy, teplými nápojmi, palacinkami s príchuťou ovocia, vanilky či čokolády a slanými omeletami, polievkami či proteínovými cestovinami.

Aká je cena?

Balíčky Prodietix sú veľkou nárazovou investíciou a konkrétna suma sa veľmi líši v závislosti na balíčku, ktorý si vyberiete. Balíček pre malú váhovú redukciu len na 15 dní vás vyjde na 93,60 €, diéta pre osoby s veľkou telesnou konštitúciou ponúkajúce vysokú váhovú redukciu a trvajúca 12 týždňov vyjde na 638,40 €.

Všetko sa ale odvíja od množstva jedál v balíčku a ak rozpočítame cenu na jednu porciu, vychádza jedno jedlo na zhruba 1,6 – 1,9 €.

Ako začať? Diétne plány

Ako už sme spomenuli, Prodietix má oproti iným eshopom veľmi pestrý výber jednotlivých balíčkov. Základné rozdelenie vychádza z telesnej konštitúcie zákazníka, dĺžka programu potom podľa toho, koľko chcete schudnúť. 

Diéta “S”

Dĺžka trvania sa môže líšiť. Prodietix ponúka hneď 6 rôznych diét „S“, na základe toho, koľko chcete schudnúť:

Diéta „S“ je vhodné pre osoby s menšou telesnou konštitúciou – to znamená že v podstate celkovo jete menej – pri diéte „S“ totiž jete počas celej doby 4 jedlá za deň.

Diéta je rozdelená do troch rovnako dlhých fáz podľa intenzity chudnutia, popisujeme ich vyššie!

1. Fáza: Jete 4x denne jedlo Prodietix
2. Fáza: Jete 3x denne jedlo Prodietix a 1x denne jedlo vlastné
3. Fáza: Jete 2x denne jedlo Prodietix a 2x denne jedlo vlastné

Diéta “M”

Dĺžka trvania sa môže líšiť. Prodietix ponúka hneď 6 rôznych diét „M“, na základe toho, koľko chcete schudnúť:

Diéta „M“ je vhodná pre osoby s menšou telesnou konštitúciou – to znamená že v podstate celkovo jete menej – pri diéte „M“ totiž jete po celú dobu 5 jedál za deň.

Diéta je rozdelená do troch rovnako dlhých fáz podľa intenzity chudnutia, popisujeme ich vyššie!

1. Fáza: Jete 5x denne jedlo Prodietix
2. Fáza: Jete 4x denne jedlo Prodietix a 1x denne jedlo vlastné
3. Fáza: Jete 3x denne jedlo Prodietix a 2x denne jedlo vlastné

Diéta “L”

Dĺžka trvania sa môže líšiť. Prodietix ponúka hneď 6 rôznych diét „L“, na základe toho, koľko chcete schudnúť:

Diéta „L“ je vhodná pre osoby s väčšou telesnou konštitúciou – to znamená že v podstate celkovo jete viac – pri diéte „L“ totiž jete po celú dobu 6 jedál za deň.

Diéta je rozdelená do troch rovnako dlhých fáz podľa intenzity chudnutia, popisujeme ich vyššie!

1. Fáza: Jete 6x denne jedlo Prodietix
2. Fáza: Jete 5x denne jedlo Prodietix a 1x denne jedlo vlastné
3. Fáza: Jete 4x denne jedlo Prodietix a 2x denne jedlo vlastné

Neviete, akú diétu si vybrať? Odporúčame vyskúšať Prodietix kalkulačku:

Samotný priebeh diéty - čo vás čaká?

Fáza 1

Na začiatku vás čaká pravdepodobne najťažšia časť a to je odhodlať sa. Akonáhle s diétou začnete, nasledujú dôležité prvé dni. Počas týchto dní sa telo dostáva do stavu ketózy. Pravdepodobne budete mať chuť na sladké, na pečivo, alebo celkovo na to, čo ste normálne zvyknutí jesť. Akonáhle túto fázu však prekonáte, zistíte, že vlastne na pochutiny a dobroty ani chuť nemáte.

Po tejto prvej časti sa telo teda dostane do ketózy. Vyššie sme už ketózu popísali, v tomto stave vaše telo rapídne a rýchlo chudne – zdrojom energie sa stane tuk. No a práve v tejto časti je dôležité stravovať sa výhradne keto / lowcarb. Takže v tomto prípade Prodietix balíčky + zeleninka, alebo oriešky. Ale nebojte sa. Taký jedálniček je pestrý až až.

Teraz sa teda nachádzate vo fáze 1. Dajme tomu, že ste v 6 týždennej keto diéte od Protiedix. Prvá fáza by u vás mala trvať 2 týždne. Týchto 14 dní sa teda kŕmite 5 x denne Prodietix pripravenými jedlami + zeleninou.

Následuje fáza 2

V druhej fáze sa už pomaly začínate dostávať späť k pôvodnému stravovaniu. Pokračujete v prijímaní Prodietix jedál a k tomu si občas ukuchtíte nejaký ten low carb receptík – konkrétne teda 4 jedlá od Prodietix a 1 jedlo vlastné. Ak ste v 6 týždennom programe, táto fáza by u vás mala trvať ďalšie 2 týždne. Samozrejme, ak by ste mali akýkoľvek problém, majú aj online zákaznícku podporu, ktorá vám vždy rada poradí.

Fáza 3

Tretia fáza je už taká voľnejšia, jete Prodietix jedlá iba 3x denne a 2x si varíte. Tým sa vyhýbate jojo efektu a zvykáte si na pôvodný jedálniček.

Ako to je s ukončením diéty?

Po čase, keď diéta skončí nastáva návrat do klasického jedálnička. Pozor ale, aby ste sa po skončení diéty nevrhli do cukrárne ako hladný vlk. To by ste kilečká mohli ihneď nabrať naspäť a navždy nad keto diétou a možno celým chudnutím zanevrieť. Predsa ste si dobrôtky neodopierali tak dlho, aby z toho nakoniec nič nebolo. Radšej tomu dajte poriadok, urobte si z maškrtenie tradíciu. Napríklad, každú nedeľu si po obede ku káve dáte zákusok. Uvidíte, že vám možno po takej dobe maškrtenie ani tak veľmi chýbať nebude.


 

Časté otázky ohľadne keto diéty:

Z akých potravín môžem v druhej fáze variť, aké sú low carb potraviny?

Mäso, hydina (kuracie, kačacie ..), bravčové, hovädzie, jahňacie, zverina (králik, diviak ..), ryby (tuniak, kapor, losos, pstruh, makrela ..), morské plody (krevety, ustrice, krabie mäso …), vajcia, mliečne výrobky (mlieko (polotučné a plnotučné), smotana, syry, mascarpone, jogurty (nesladené), tvaroh, kyslá smotana), zelenina s nízkym obsahom sacharidov (zelenina, ktorá nerastie v krajine, zelená zelenina – šalát ( listový, ľadový), avokádo, kaleráb, karfiol, brokolica, baklažán, špenát, uhorky, reďkovky, kapusta poľná, kel, rukola, ..), tuky (maslo, olej, kokosový tuk, olivový olej, masť, avokádo, orechové tuky), orechy a semienka (mandle, vlašské, lieskové, para, makadamové, chia, slnečnicové, pistácie, kokos, kešu), koreniny (soľ, korenie, bazalka, kardamon a veľa ďalších, neobsahujúcich cukor)

Tip pre mlsných: niektoré čokolády s vysokým obsahom kakaa obsahujú veľmi málo sacharidov.


 

Ktorým potravinám by ste sa naopak mali vyhnúť?

V podstate všetky prílohy: obilniny – pečivo, ryža – až 90% ryže je tvorenej sacharidmi, Zemiaky – hlavný zdroj škrobu, cestoviny, ovsené vločky,

Cukor a sladkosti (tyčinky, čokolády, tatranky, sušienky, zákusky…),

Slané pochutiny (chipsy, tyčinky ..),

Strukoviny (nie vo veľkom, okolo 20%),

Ovocie, niektoré zelenina (nie vo veľkom, obsahuje hlavne vlákninu),

Coly, limonády, minerálky, ochutené vody, energetické nápoje,

Alkohol.


Ako často mám jesť?

Zhruba každé 3 hodiny. Nemá to žiadny špeciálny dôvod, skôr logický – ak budú pauzy medzi jedlami menšie, zjete jedlá príliš skoro a budete mať potrebu sa večer niečím dojesť. Ak budete robiť pauzy veľmi veľké, budete mať hlad. Preto sa odporúča načasovanie po 3 hodinách dodržiavať.


 

Prečo je táto diéta tak účinná? Nechce se mi tomu veriť!

Diéta je tak účinná preto, že telo prestane prijímať sacharidy. Tým pádom sa nám zmení hlavný príjem energie zo sacharidov na tuky. A ako sami vieme, tuky máme aj na tele. Tieto tuky sa teda stanú hlavným príjmom energie pre telo a tak sa nám oveľa jednoduchšie spaľujú. Pozor! Musíme sa naozaj vyhýbať sacharidom! Nestačí ich len obmedziť! Ketóza by nefungovala.


 

Doteraz žiadna diéta nefungovala, čo táto?

V tejto diéte nahrádzate všetko jedlo potravinami od eshopu. Tým pádom sa vyvarujete akýmkoľvek problémom typu „čo mám dnes uvariť“? alebo „tak ja si len rýchlo kúpim nejaké pečivo so sebou“ a podobne. Vďaka tomu, že vám eshop v podstate zadá jedálniček, nemusíte sa starať o to, čo si uvariť, a celkovo máte daný poriadok. Za takýchto podmienok je omnoho jednoduchšie diétu dodržať. A bude potom fungovať? To si píšte! Keto diéta je jedna z mála diét, ktoré sú skutočne overené, fungujú a zároveň majú snáď najviac kladných užívateľských recenzií.


 

Musím pri keto diéte športovať?

Nie! Pri keto diéte sa športovať nemusí! Jedálniček jednoducho tvorí chudnutie. Samozrejme, športovať môžete, na tom nie je nič zlé a naopak vám to môže pomôcť postavičku vytvarovať. Ale pre chudnutie šport nutný nie je.


 

Môžem si dať niekedy cheat day?

Tak tu máme jasnú odpoveď – nie. Keto diéta funguje na princípe ketózy a vo chvíli keď zhrešíte – a tým sú myslené všetky sacharidy, telo sa z ketózy dostane preč a už nechudnete. Preto si porušenie diéty skutočne skúste odpustiť.

Pre koho je diéta vhodná?

V podstate pre všetkých, ktorých trápi nadváha, chcú schudnúť, alebo vytvarovať postavu.

Pre koho se diéta nehodí?

Pre tých, ktorí majú zdravotné problémy či už s konkrétnymi potravinami, alebo napríklad problémy typu bulímia, anorexia, apod. Diéta nie je vhodná ani pre tehotné ženy. Ak máte zdravotné problémy, určite sa najskôr poraďte s lekárom.

Na čo si dať pri diéte pozor

Dajte si pozor na skutočné dodržiavanie diéty a hlavne na príjmy sacharidov. Tým sa skutočne vyhnite. Takzvaný cheat day tu neplatí. Ak by ste v priebehu diéty zhrešili, vaše telo sa dostane zo stavu ketózy a chudnutie je prerušené.

Pozor tiež na pravidelný a dostatočný prísun tekutín. Dodržujte pitný režim.

Pozor tiež na návrat späť do pôvodného jedálnička. Vyššie sme túto tému načali. Dajte si pozor na jojo efekt. Pri správnom dodržiavaní diéty vám nič nehrozí, ale veľa ľudí si v priebehu diéty nasľubuje, čím všetkým sa po skončení nakŕmi – a to je zle. Ak sa po skončení vydáte na nákupy pochutiniek, je dosť pravdepodobné, že zhodené kilá ľahko naberiete späť. Takže opatrne.

Dajte si pozor na skutočné dodržiavanie diéty a hlavne na príjmy sacharidov. Tým sa skutočne vyhnite. Ak by ste priebeh diéty prerušili, vaše telo sa dostane zo stavu ketózy a chudnutie je pozastavené.

Vyberáte keto diétu?

4.6/5 - (11 votes)