Najlepšie (prírodné) hydratačné krémy na pleť – recenzie a porovnanie

Zhrnutie: Hydratácia pleti je nevyhnutná na udržanie jej žiarivosti, mladosti a vitality. Ak ste ešte nenarazili na ten správny hydratačný krém, možno sa to zmení po prečítaní tohto článku, v ktorom som porovnala 11 kvalitných hydratačných krémov, ktoré sa oplatí vyskúšať.

 • 1. miesto má hydratačný krém Venira. Je kvalitný, prírodný a obsahuje kyselinu hyalurónovú. 
 • 2. miesto získal hydratačný krém Just Pearls. Skvelý denný krém s perlovým práškom, kyselinou hyalurónovou a SPF 15.
 • A 3. miesto obsadil krém Annemarie Börlind Aquanature. Okrem hydratácie posilňuje aj kožnú bariéru.

V článku sa ďalej dočítate:

Prečo je dôležité používať hydratačný krém? Aké vlastnosti by mal mať a ako ho správne používať?

TOP  1. miesto

VENIRA hydratačný denný krém​

Orientačná cena: 35 €
Prečo 1. miesto?

Pretože ide o kvalitný a prírodný hydratačný denný krém s ochranným účinkom. Okrem kyseliny hyalurónovej obsahuje aj retinol, vitamín E a ružovú vodu, ktoré zaisťujú hydratáciu a regeneráciu pleti. Pomáha spomaliť proces starnutia pokožky.

2. miesto

Just Pearls Krém s perlovým práškom

Orientačná cena: 50 €
Prečo 2. miesto?

Pretože je to špičkový pleťový krém na každodenné použitie s perlovým práškom, kyselinou hyalurónovou, vitamínom E a SPF 15, ktorý poskytuje pleti mimoriadnu hydratáciu. Pôsobí aj na pigmentové škvrny a ekzematickú pleť.

3. miesto

Annemarie Börlind Aquanature denný krém

Orientačná cena: 35 €
Prečo 3. miesto?

Pretože ide o veľmi príjemný krém, ktorý dodáva okamžitý príjemný pocit a účinok. Hydratuje, vyživuje a posilňuje ochrannú bariéru pokožky. Vypĺňa jemné vrásky a obsahuje kmeňové bunky papyrusu a exttrakt zo slanorožca.

Jedenásť najlepších hydratačných krémov

Aký je rozdiel medzi suchou a dehydrovanou pleťou?

Možno sa to nezdá, ale je naozaj veľký. Niekedy si ľudia mylne myslia, že majú suchú pleť, ale opak je pravdou a pleť priam volá po hydratácii.

Problémy s pokožkou môžu byť rôzne a suchá alebo dehydrovaná pokožka je jedným z mnohých. Aký je teda rozdiel medzi týmito pojmami? Keď hovoríme, že naša pleť je suchá, definujeme tým jej typ. Ak tvrdíme, že je pokožka dehydrovaná, hovoríme len o jej stave, ktorý môže byť dočasný.

Tento typ pleti neprodukuje dostatok kožného mazu v dôsledku narušenej kožnej bariéry. V dôsledku tohto defektu sa môže vytvoriť ekzém alebo rôzne ložiská vo forme šupín so sklonom k svrbeniu. Po celý rok je pokožka viac-menej rovnaká alebo takmer rovnaká.

Ako bolo uvedené vyššie, ide o dočasný stav – samozrejme, ak sa problém rieši. Pokožke chýba voda. Ak je vaša pleť dehydrovaná, môžete pociťovať napätie, viditeľnejšie póry a viac mazu.

Prečo používať hydratačný krém

Pravidelné používanie hydratačného krému pomôže vašej pleti vyzerať mladistvo, bude jemnejšia, pružnejšia a vláčnejšia. Skrátka, ak chcete vyzerať sviežo aj v nasledujúcich rokoch, musíte svoju pleť udržiavať hydratovanú.

 • Pred použitím hydratačného krému musíte pleť vyčistiť, preto by sa mal používať ráno a večer.
 • Len dokonale vyčistená pleť dokáže absorbovať všetky účinné zložky krému.
 • Zároveň je dôležité vybrať si hydratačný krém určený pre váš typ pleti. Ak máte napríklad mastnú pleť, nekupujte si hydratačný krém pre suchú pleť. A naopak.

Ako konkrétne fungujú hydratačné produkty?

Ich funkciu môžeme rozdeliť na dva hlavné princípy:

 • Prvým je topická aplikácia hygroskopických zložiek, ktoré nahrádzajú chýbajúce hydratačné faktory v pokožke.
 • Druhým, rovnako dôležitým princípom je aplikácia látok, ktoré na pokožke vytvárajú nepriepustnú vrstvu, ktorá simuluje funkciu lipidovej dvojvrstvy a zabraňuje strate vody.

Prečo dať prednosť prírodným hydratačným krémom pred tými "chemickými"?

Táto otázka sa netýka len hydratačných krémov, ale celého kozmetického sortimentu. Hlavným účelom prírodnej kozmetiky je, že sa pri jej výrobe nepoužívajú látky, ktoré sú viac či menej škodlivé pre naše zdravie, prírodu a životné prostredie.

Ako vybrať vhodný hydratačný krém?

Zorientovať sa v širokej ponuke hydratačných krémov môže byť zložité. Na trhu je obrovské množstvo produktov na prírodnej alebo syntetickej báze. Najlepšie bude, ak si prečítate recenzie alebo si ich jednoducho vyskúšate sami na vlastnej koži.

 • Správny hydratačný krém je kľúčom ku krásnej a zdravej pleti. Dokáže nielen doplniť chýbajúce živiny, ale aj udržať prirodzenú vlhkosť pokožky. Na druhej strane, nevhodne zvolený krém môže upchať póry a podráždiť pokožku.
 • Pred zakúpením konkrétneho výrobku je určite dobré poradiť sa s kozmetičkou, ktorá určí typ vašej pleti, a potom sa môžete lepšie rozhodnúť, čo si vybrať.
 • Pokiaľ poznáte svoj typ pleti, hľadanie vhodného krému je oveľa jednoduchšie.
 • Kvalitný hydratačný krém by mal obsahovať rastlinné oleje, ktoré zabraňujú strate vody v pokožke a udržujú ju hydratovanú počas 24 hodín.
 • Hydratačné krémy by mali pokožku hydratovať, čo znamená dodávať jej dostatok vody zo svojho zloženia, aby ju chránili pred vysúšaním a nepriaznivými vplyvmi počasia.
 • Hydratačný krém môže byť denný, nočný alebo ochranný hydratačný krém s SPF faktorom.

Ako používať hydratačný krém?

Možno si hovoríte niečo ako „jednoducho ho netriem a je to“, ale aplikácia krému si vyžaduje dôslednosť a starostlivosť.

 • Ideálny čas na hydratáciu je ráno po prebudení a večer pred spaním. V oboch prípadoch, samozrejme, po dôkladnom vyčistení pleti.
 • Hydratačný krém by mal byť úplným koncom vašej každodennej starostlivosti o pleť. Ak používate SPF faktor samostatne, hydratácia je predposledným krokom.
 • Hydratačný krém by sa mal aplikovať po pleťovom toniku, ktoré môže byť aj vo forme kvetinovej vody.
 • A aké množstvo aplikovať? Veľkosť hrášku by mala byť plne postačujúca. Krém krúživými pohybmi rozotrite aj na lícne kosti a krk, aby sa rozprúdila lymfa, a masírujte všetky časti tváre.
 • Nezabudnite na dekolt. Väčšina žien sa s pribúdajúcim vekom stretáva predovšetkým s ochabnutou pokožkou a vráskami na tvári. Pokožke krku a dekoltu venujeme málo pozornosti, a pritom je táto oblasť veľmi namáhaná a pomerne skoro sa na nej prejavujú známky starnutia. Preto je vhodné venovať týmto oblastiam dostatočnú starostlivosť.

Aké vlastnosti by mal mať správny hydratačný krém?

Kvalitný pleťový krém by mal byť základným kozmetickým produktom v každej kúpeľni. A pozor, netýka sa to len žien, ale aj mužov. Odborníci tvrdia, že by mal byť súčasťou každodennej starostlivosti o pleť približne od 20. roku života alebo skôr.

 • Najskôr vám ale poviem niekoľko dôležitých informácií o vode. Ako určite viete, voda je dôležitá pre úplne všetky orgány, a to vrátane kože, ktorá sa skladá z niekoľkých vrstiev. Najvrchnejšia vrstva obsahuje približne 20 % vody a chráni hlbšie vrstvy pokožky. Jej hlavnou úlohou je zadržiavať vodu. Keď obsah vody v tejto vrchnej vrstve pokožky klesne pod 10 %, pokožka je matná, ochabnutá a drsná na dotyk. Postupne stráca svoju celistvosť, čo často spôsobuje svrbenie, nepríjemné ťahanie alebo odlupovanie šupiniek. Takýto narušený povrch sa stáva vstupnou bránou pre všetky druhy škodlivín a infekcií.
 • Od určitého veku pokožka stráca schopnosť samovoľnej hydratácie a potrebuje malú pomoc v podobe hydratačných krémov. Výber krému by mal vychádzať z kvality a potrieb pleti, zohľadňovať vek, ročné obdobie a čas používania – deň alebo noc.
 • Hydratačný krém by sa mal ľahko vstrebávať, nezanechávať mastný film a neupchávať póry, ideálne bez chemických prísad a ropných derivátov a predovšetkým nedráždiť pokožku. Jeho aplikácia by mala byť príjemná a mali by sme sa na ňu tešiť.

1. miesto

VENIRA hydratačný denný krém

Vynikajúci hydratačný krém s obsahom kyseliny hyalurónovej, vitamínu E a ďalších prospešných látok. Viditeľné výsledky sa objavia už po 14 dňoch.

Orientačná cena: 35 €

Prečo je krém od značky Venira na 1. mieste?

Na prvé miesto som sa rozhodla zaradiť hydratačný denný krém od značky Venira. Dôvodov mám hneď niekoľko. V prvom rade ide o veľmi kvalitnú prírodnú značku, ktorá svoje produkty vyrába v Českej republike. Majú veľmi pekný prehľadný e-shop, ku ktorému sa vždy rada vrátim, aby som nakúpila. 

Čo sa týka víťaza tohto rebríčka, prekvapila ma jeho príjemná vôňa ruže, ktorá vôbec nebola silná. Ide o krém s veľmi kvalitným zložením, v ktorom nesmie chýbať kyselina hyalurónová, vitamín E alebo rôzne oleje. Ľahko sa rozotiera, nezaťažuje pleť a naozaj dobre hydratuje. Poradil si dokonca aj so suchšími a šupinatými miestami na tvári.

Užívateľské recenzie

Spokojnosť zákazníkov s obchodom Venira je naozaj obdivuhodná, na Heureke ho odporúča až 97 % z nich. Oceňujú predovšetkým kvalitu tovaru, rýchlosť doručenia, komunikáciu s e-shopom a darčeky navyše k objednávke. Recenzií na tento konkrétny krém som nenašla veľa, avšak na českej Heureke ich pár je. Kým niektoré zákazníčky sú s ním veľmi spokojné a odporúčajú ho ďalej, našli sa aj také, ktorým veľmi nesadol. Pri kozmetike to je už ale tak, nie každému vyhovuje rovnaký produkt. 

Viac informácií o produkte

Česká firma Venira ponúka špeciálne navrhnutý hydratačný krém pre potreby normálnej, suchej a dehydrovanej pleti. Chráni pleť pred stratou vlhkosti, dodáva pružnosť, hĺbkovo hydratuje, pomáha pokožke vytvárať vlastnú zásoby vody a chráni ju pred negatívnymi vplyvmi vonkajšieho prostredia.

Hydratačný denný krém značky Venira je prírodný a obsahuje to najlepšie, čo svojej pleti môžete ponúknuť. Na hydratáciu a regeneráciu slúžia ružová voda, extrakt z orchidey, glycerín či kyselina hyalurónová. Nechýbajú ani vitamín E a zmes olejov ako jojobový, arganový, Inca Inchi olej, olej z ruže šípkovej a olej z ruže damašskej.

Výrobca uvádza, že viditeľný rozdiel zaznamenáte už po 14 dňoch pravidelného používania.

50 ml balenie krému vás vyjde približne 35 eur.

2. miesto

Just Pearls Hydratačný pleťový krém s perlovým práškom

Vysoko hydratačný krém s obsahom perlového prášku, kyseliny hyalurónovej a vitamínu E. Je vhodný na každodenné použitie, pretože poskytuje ochranný faktor SPF 15.

Orientačná cena: 50 €

Prečo je krém s perlovým práškom od Just Pearls na 2. mieste?

Pretože tento pleťový krém od Just Pearls využíva mocnú silu perál. Ako je to možné? Obsahuje totiž perlový prášok, ktorý je bohatý na vápnik, horčík, železo, meď, kremík, selén a 17 ďalších druhov aminokyselín, 30 stopových prvkov, vitamíny a peptidy – všetky tieto látky majú priaznivý vplyv na ľudskú pleť, majú anti-aging, antioxidačné a regeneračné účinky. Na prvé miesto som ho nezaradila hlavne kvôli vyššej cene, pretože 50 eur za jeden krém môže byť pre niektorých ľudí až príliš veľa. Aspoň raz by ste ho ale mali vyskúšať, stojí to naozaj za to. 

Užívateľské recenzie

Na Heureke zákazníci pozitívne hodnotia predovšetkým samotný e-shop, pričom vyzdvihujú rýchle dodanie, skvelé a kvalitné produkty či dobrú komunikáciu s obchodom. Veľmi dobré ohlasy na tento krém sú aj na stránke výrobcu (justpearls.sk). Spokojné zákazníčky vyzdvihujú príjemnú vôňu krému, ľahké nanášanie, zlepšenie pleti a to, že nezanecháva mastný pocit. Viaceré spomenuli, že ho používajú dlhodobo a minuli viacero balení, čo hovorí samo za seba. 

Viac informácií o produkte

Okrem úžasného perlového prášku obsahuje tento krém aj kyselinu hyalurónovú v nízkomolekulárnej forme, ktorá veľmi dobre preniká hlboko do pokožky a poskytuje jej veľkú dávku hydratácie. Treťou účinnou zložkou krému je vitamín E, ktorý sa tiež postará o pružnejšiu pleť a vyhladí jemné vrásky. Účinne však upokojuje aj podráždenú pleť, redukuje pigmentové škvrny a dobre si poradí aj s pleťou postihnutou ekzémom. A poslednou dôležitou zložkou tohto krému je SPF 15, ktorý chráni pokožku pred škodlivými účinkami slnka.

Značka Just Pearls je navyše slovenská a jej produkty sú dermatologicky testované, schválené a certifikované. 

Ekologické sklenené balenie s bambusovým viečkom obsahuje 50 ml „perlového“ krému a stojí približne 50 eur.

3. miesto

Annemarie Börlind Aquanature hydratačný denný krém

Vyživujúci a hydratačný krém s kvalitným zložením, ktorý okrem hydratácie pomáha obnoviť poškodenú kožnú bariéru.

Orientačná cena: 35 €

Prečo je Aquanature od Annemarie Börlind na 3. mieste?

Aquanature hydratačný denný krém od Annemarie Börlind je taký malý zázrak. Naraz regeneruje, hydratuje a vyhladzuje pokožku, za čo vďačí predovšetkým kvalitnému a prvotriednemu zloženiu. Okrem toho posilňuje kožnú bariéru.  Obsahuje výnimočné prírodné zložky ako kmeňové bunky papyrusu, botanickú kyselinu hyalurónovú či extrakt zo slanorožca. 

Ide navyše o prírodnú a udržateľnú značku s viacerými certifikátmi. Veľmi sa mi páčila ľahká a príjemná textúra krému, ktorý sa dobre nanášal. Je vhodný aj pod make-up a moju pleť zanechal hydratovanú počas celého dňa.

Užívateľské recenzie

V prvom rade ma príjemne prekvapilo množstvo recenzií, ktoré som na tento krém našla. Sú dostupné napríklad na stránke výrobku (annemarieborlind.sk), ale aj na Heureke. Drvivá väčšina z nich bola naozaj pozitívna. Najčastejšie sa opakovalo, že je kvalitný, vypína a vyhladzuje pokožku a má príjemnú konzistenciu a vôňu. Krém sa podľa zákazníkov ľahko vstrebáva, poskytuje celodennú hydratáciu, no zároveň nie je mastný. Častejšie sa opakovalo nadšenie z toho, že tento krém používateľom vynikajúco sadol a určite ho budú používať aj opakovane. 

Viac informácií o produkte

Hydratačný denný krém Aquanature od Annemarie Börlind je vhodný rovnako pre ženy aj mužov, pretože má čistú a univerzálnu vôňu. Intenzívne hydratuje pleť, vypĺňa jemné vrásky a posilňuje ochrannú bariéru kože. Pleti dodáva svieži a mladistvý vzhľad.

Táto obľúbená značka používa výťažky z rastlín z certifikovaného organického pestovania, vlastnú minerálnu vodu a v ich výrobkoch nenájdete živočíšne výťažky alebo minerálne deriváty.

Krém sa odporúča naniesť ráno na očistenú pleť. Cena 50 ml balenia je približne 35 eur. 

4. miesto

MÁDARA Time Miracle Intenzívny hydratačný hyalurónový gél

Orientačná cena: 34 €

Prečo som sem zaradila Time Miracle od Mádara?

Mádara je značka, ktorá sa zrodila v Lotyšsku a predstavuje čisto prírodnú kozmetiku, ktorá sa dodáva takmer do celého sveta. Názov kozmetiky pochádza z lotyšského slova, ktoré sa prekladá ako názov byliny lipkavec. Lipkavec poznáme aj na Slovensku. Táto bylina je veľmi známa svojimi liečivými účinkami.

Kozmetika MÁDARA je typická svojím rastlinným zložením, ktoré je potvrdené medzinárodným certifikátom Ecocert. Výrobky neobsahujú syntetické látky, ropné deriváty ani chemické konzervačné látky a neboli testované na zvieratách.

Táto značka sa riadi filozofiou, ktorá reprezentuje čisto prírodné zložky, ktoré sú vo svojej jedinečnej podobe pre telo najprirodzenejšie a najpriaznivejšie. Okrem toho sú vďaka svojmu minimálnemu ekologickému vplyvu veľmi prospešné pre našu planétu.

Okrem toho MÁDARA obsahuje organické certifikované výťažky z rastlín, ktoré sa nachádzajú v severnej časti Lotyšska a vyznačujú sa výnimočne vysokým obsahom účinných látok. Značka je tiež držiteľom certifikátu Ecocert Cosmos a mnohé z jej výrobkov sú vhodné pre vegánov.

Hydratačné želé Hyaluronic Jelly Time od tejto značky obsahuje multimolekulárnu kyselinu hyalurónovú, ktorá dodá vašej pleti skutočne nadpriemernú dávku hydratácie a sviežosti. Bezolejové sérum intenzívne znižuje transepidermálnu stratu vody a udržiava pleť pevnú a pružnú.

Toto želé je vhodné najmä pre zrelú, suchú a problematickú pleť.

Cena gélu je približne 33 eur.

5. miesto

Lavera Basis Hydratačný krém Q10

Orientačná cena: 15 €

Z akého dôvodu je v tomto zozname krém s Q10 od značky Lavera?

Hydratačný krém Basis Sensitive s koenzýmom Q10 dokáže pomaly obnoviť mladistvý vzhľad pleti. Je to aj vďaka tomu, že obsahuje výživné rastlinné oleje a hydratačnú šťavu z aloe vera. Tento krém sa veľmi ľahko vstrebáva a nezanecháva na pokožke mastný film, naopak, zanecháva pokožku jemnú, vypnutú a krásne hladkú.

Súčasťou, ako je už uvedené v samotnom názve, je koenzým Q10, ktorý je silným antioxidantom, ktorý chráni pokožku pred poškodením voľnými radikálmi a zvyšuje jej pevnosť, pružnosť a odolnosť. Regeneruje a pomáha predchádzať príznakom starnutia a redukuje výskyt už vzniknutých jemných vrások. Šťava z aloe vera má vynikajúce hydratačné vlastnosti, je mierne antibakteriálna a pomáha hojiť drobné rany, odreniny a zápaly.

Hydratačný krém Lavera Q10 kúpite za menej ako 15 eur.

6. miesto

MÁDARA SOS Hydra Hydratačný krém

Orientačná cena: 40 €

Prečo tu je SOS hydratačný krém od Mádara?

Hydratačný krém SOS Hydra od lotyšskej značky MÁDARA dokáže zbaviť suchú pokožku nepríjemného pnutia a svrbenia. Aktívne a cielene upokojuje a uzamyká potrebnú vlhkosť. Tento hydratačný krém je tiež obohatený o množstvo antioxidantov a vitamínov zo severských bobúľ a ovocia. Chráni suchú a dehydrovanú pokožku pred prejavmi starnutia a pred vznikom suchých šupín a podráždenia.

Výživný krém je obohatený o výťažky z rakytníka, severskej pivonky a ľanu. Kombinácia týchto účinných látok chráni pleť pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi a prejavmi starnutia.

Cena tohto výrobku sa pohybuje okolo 40 eur.

7. miesto

Original ATOK Hyaluronový fluid

Orientačná cena: 18 €

Prečo som sa rozhodla zaradiť sem hyalurónový fluid od značky Original ATOK?

Česká spoločnosť Original ATOK ponúka originálne výrobky a s tým ide ruka v ruke aj starostlivosť o životné prostredie. Spoločnosť balí svoje výrobky do recyklovateľných materiálov a netestuje ich na zvieratách.

Hyalurónový fluid Original ATOK s levanduľovou vôňou je vhodný pre všetky typy pleti. Má ľahké zloženie bez oleja a okrem kyseliny hyalurónovej obsahuje aj perlový prášok, extrakt z granátového jablka a beta-glukán. Fluid dokonale podporuje hydratáciu a pevnosť pokožky a prispieva k regenerácii a obnove kožných buniek.

Vďaka obsahu kyseliny hyalurónovej a rastlinného glycerínu pomáha ľahký gélový fluid udržiavať potrebnú úroveň hydratácie pokožky a chráni ju pred vysušením.

Cena za 30 ml tohto fluidu je približne 18 eur.

8. miesto

WELEDA Ružový hydratačný krém

Orientačná cena: 19 €

Prečo som sem zaradila ružový hydratačný krém od Weledy?

Pretože tento ružový hydratačný krém môžete používať cez deň aj na noc. Stáva sa tak multifunkčným pomocníkom v každodennej starostlivosti o pleť. Weleda sa stará o normálnu a suchú pokožku.

Obsiahnutý mandľový a slivkový olej stabilizujú funkciu mazových žliaz a podporujú prirodzenú regeneráciu pleti. Pokožka je tak vyživená, posilnená a chránená pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi. Ľahký hydratačný krém sa ľahko vstrebáva a zanecháva pokožku jemnú a zdravú.

Cena ružového krému je zhruba 19 eur.

9. miesto

SANTE 24h Hydratačný krém s inca inchi olejom

Orientačná cena: 14 €

Z akého dôvodu je v zozname hydratačný krém od značky Sante?

24-hodinový hydratačný krém SANTE Bio Inca Inchi-Oil & Probiotics je vhodný pre suchú, citlivú a poškodenú pleť. Dokáže obnoviť poškodenú ochrannú bariéru, a tým podporuje zadržiavanie vlhkosti v pokožke.

Krém obsahuje probiotiká a vzácny olej Inca Inchi, ktorý je zo všetkých olejov najbohatší na omega 3 mastné kyseliny. Podporuje tvorbu ochrannej bariéry, navracia pokožke svieži a mladistvý vzhľad a priaznivo pôsobí na malé jazvy.

Cena tohto krému je približne 14 eur.

10. miesto

WELEDA Skin Food Light Univerzálny krém

Orientačná cena: 7 €

Prečo som sa rozhodla pre Skin Food Light od značky Weleda?

Možno ste už počuli o kréme Skin Food od spoločnosti Weleda. Vyznačuje sa veľmi ľahkou konzistenciou, príjemnou, mierne citrusovou vôňou, dokonalou absorpciou a multifunkčnosťou. Veľmi priaznivá je navyše jeho cena, ktorá je len okolo 7 eur. 

Vďaka kombinácii lanolínu, bambuckého masla, slnečnicového oleja a včelieho vosku je krém naozaj veľmi ľahký a príjemne sa rozotiera. Nezanecháva pocit mastnoty a veľmi dobre sa vstrebáva. S týmto krémom si môžete vychutnať prirodzene jemnú, vyživenú a hydratovanú pokožku.

11. miesto

Havlíkova Apotéka Anjelska tvár

Orientačná cena: 22 €

Prečo je v tomto porovnaní krém Anjelska tvár od Havlíkovej Apotéky?

Havlíková prírodná Apotéka je česká prírodná značka, ktorá čerpá z tradičných receptúr známeho českého lekárnika PhMr. Karla Havlíka. Filozofiou tejto značky je, že sila sa ukrýva v prírode, preto čerpá hlavne z byliniek pestovaných v ekozáhradkách. Veľký dôraz kladie aj na používanie BIO surovín.

Hydratačný krém s názvom Anjelska tvár je určený predovšetkým pre suchú a dehydrovanú, zrelú a mestom zaťaženú pleť. Je vhodný aj v prípade problematickej pleti, kde je potrebné nastoliť rovnováhu hydratácie pleti. Neodporúča sa pre aknóznu pleť.

V kréme sa nachádzajú účinné zložky ako materská kašička a extrakt z ľuľka zemiakového, ktoré podporujú schopnosť okamžitej bunkovej regenerácie. Nechýba tiež kyselina hyalurónová, bambucké maslo a extrakty z medovky a levandule. Tie majú protizápalový efekt.

30 ml balenie krému stojí cca 22 eur.

Záver

Hydratácia je nesmierne dôležitá ako pre organizmus, tak aj pre našu pleť. A je dôležité hydratovať ju zvnútra aj zvonku, preto nezabúdajte na dostatočný pitný režim, vyvážený jedálniček a dbajte aj na výber denného a nočného krému.

Aby som vám výber trochu uľahčila, zoradila som jedenásť hydratačných krémov, ktoré z môjho prieskumu vyšli ako najlepšie. Úplnou topkou je hydratačný krém od značky Venira, ktorý si poradí aj so suchou pokožkou a vďaka svojmu kvalitnému zloženiu poskytuje dobrú hydratáciu. Vynikajúcou voľbou je tiež krém od Just Pearls s perlovým práškom, kyselinou hyalurónovou a SPF 15, ktorý je ideálny na deň a pre všetky typy pleti. Skvelý je aj denný krém Aquanature od Annemarie Börlind, ktorý okrem hydratácie obnovuje kožnú bariéru a vypĺňa vrásky. 

Užitočné odkazy ✓dôveryhodné:

[1] Wikipédia (SK): Kozmetika

[2] Healthline (ENG): Choosing a Healthy Facial Moisturizer

[3] Healthline (ENG): The Best Face Moisturizers

[4] PubMed Central (ENG): Moisturizers: The Slippery Road

[5] PubMed Central (ENG): Moisturizers

[6] PubMed Central (ENG): The Role of Moisturizers in Addressing Various Kinds of Dermatitis: A Review

4.7/5 - (7 votes)

Autor článku:

Autor článku:

Viac o autoroch, prípadne o webe nájdete v sekcii o nás. Chcete vidieť, ako vyrábame produkty?

Kam ďalej?

Vyberanie produktov a zostavovanie rebríčkov je pre nás dôležitý proces, ktorý robíme kvalitne. Produkty prechádzajú niekoľkými kontrolami, dôkladným prieskumom a na každom porovnaní sa podieľajú minimálne 2 ľudia. Môžete si tak vždy byť istí nezávislosťou a kvalitou porovnania. Zaujíma vás viac? Prečítajte si detailný popis toho, ako produkty vyberáme ».