10 najlepších vitamínov na pleť a kožu – recenzie

Aké sú najlepšie vitamíny pre pleť a kožu? Čo našej koži prospieva? Ako si vybrať tie najlepšie doplnky? Recenzie, skúsenosti a diskusie.

TOP  1. miesto

VENIRA premium

Orientačná cena: 33 €

Prémiové vitamíny pre rast, objem a kvalitu vlasov, silné a nelámavé nechty a krásnu pokožku. Vylepšené zloženie s 20 účinnými látkami v každej kapsule je vhodné pre ženy aj mužov.

2. miesto

Coloxio

Orientačná cena: 58 €

Hydrolyzovaný kolagén, kyselina hyalurónová, vitamín C, zinok a selén – kombinácia, ktorá maximalizuje mladistvé účinky na pleť. Dobre sa vstrebáva a používa. Balenie je vhodné aj na cesty.

3. miesto

HillVital Kolagén

Orientačná cena: 30 €

Tekutý kolagén slúži na zlepšenie kvality vlasov a pokožky, pretože obsahuje kyselinu hyalurónovú a vitamíny ako B5, B6 a C. Zároveň znižuje bolesť kĺbov a zlepšuje kvalitu nechtov a zubov.

Desať najlepších vitamínov na pleť, kožu a vlasy

Aké sú najlepšie vitamíny na pleť a kožu alebo nechty či vlasy?

Kto by nechcel mať krásne a zdravé vlasy, pokožku a nechty? Je to skrátka taká naša vizitka. To, aby sme mali všetky tieto tri elementy v poriadku, nie je len tak. Často je na vine stres alebo zlý životný štýl, ktorý spôsobuje, že sa vlasy lámu, padajú a sú bez života. Následkom môžu byť aj rozštiepené a tenké nechty alebo zapálená pokožka. Preto je v prvom rade veľmi dôležité byť čo v pohode a dodržiavať zásady zdravého životného štýlu.

Ako podporný prostriedok môžete vyskúšať aj vitamíny na podporu týchto troch oblastí:

 • Vitamín A – áčko preukázateľne zlepšuje stav nechtov, vlasov a kože, lieči akné a povrchové kožné poranenia, kožné zápaly a spáleniny.
 • Vitamín C – céčko je známy všeliek. Ak je ho dostatok, dokáže krásne uviesť telo do rovnováhy a zabezpečiť správne fungovanie tam, kde je to potrebné. Ide napríklad o prirodzenú produkciu kolagénu.
 • Vitamín E – tento vitamín je známy antioxidant, ktorý potláča oxidačné procesy v bunkách, zlepšuje vzhľad pokožky, je účinný pri liečbe akné, zabraňuje tvorbe škaredých jaziev, urýchľuje hojenie pokožky a pôsobí aj ako anti aging faktor.
 • B-komplex – všetky vitamíny z kategórie B-komplex dokážu zabrániť predčasnému vypadávaniu a šediveniu vlasov, udržiavajú pokožku, nechty a vlasy v dobrom stave.
 • Omega 3 – udržuje pokožku, vlasy a nechty v dobrom stave.
 • Zinok a selén – tieto dva minerály sú súčasťou takmer všetkých doplnkov stravy, ktoré sa zameriavajú na podporu zdravej pokožky, vlasov a nechtov. A právom, pretože v tejto oblasti fungujú ako skvelý nástroj prevencie aj liečby.
 • Kolagén – hoci sa kolagén v tele vytvára prirodzene, jeho produkcia s vekom klesá. Je dôležité ho dopĺňať, pretože posilňuje a zlepšuje stav pokožky, vlasov a nechtov a pomáha predchádzať vráskam.

Čo podporuje zdravú kožu a aké sú dôležité vitamíny pre pleť?

Ako sme už spomenuli, zdravý životný štýl je nevyhnutnou súčasťou cesty ku krásnym vlasom, nechtom a pokožke. Jedlo a nápoje sú na prvom mieste. Ktoré potraviny môžu pomôcť?

 • ovocie a zelenina (repa, avokádo, paprika),
 • celozrnné výrobky,
 • orechy,
 • semená,
 • vitamín B, C, A a E,
 • beta-karotén,
 • rastlinné oleje.

Čo je to kolagén a ako pomáha pleti?

Kolagén je základná stavebná bielkovina rozpustná vo vode. Nachádza sa de facto všade v našom tele – v kostiach, svaloch, šľachách, zuboch, nechtoch, kĺboch a podobne. Aby všetko správne fungovalo, musí ho byť dostatok.

Telo vytvára aktívny kolagén približne do 25. roku života a potom jeho produkcia, bohužiaľ, prirodzene klesá.

Kolagén dodáva pokožke pružnosť a hydratáciu a vyživuje vlasy a nechty. Preto je dobré ho v určitej fáze života doplniť.

Ako vybrať najlepšie vitamíny na pleť?

 • Podľa zloženia – v ideálnom prípade by mal byť produkt čo najviac prírodný.
 • Podľa pomeru vitamínov a minerálov v zložení.

1. miesto

VENIRA premium pre vlasy, nechty a pleť

Orientačná cena: 33 €

Kapsule s množstvom vitamínov, to je Venira. Ide o prírodný doplnok stravy, ktorý je na trhu od roku 2017. Venira má čisto prírodné zloženie s 18 látkami v každej dávke. Od svojho vzniku prešla Venira inováciami a skúsenosťami, vďaka ktorým sa teraz môže pochváliť 20 účinnými látkami v každej kapsule.

A čo je typické pre kapsule Venira? Ich pôsobenie na spojivové tkanivá je veľmi komplexné, čo sa priamo odráža na stave a vzhľade pokožky, vlasov a nechtov.

A ako môžu pomôcť?

 • Podporujú rast a kvalitu vlasov.
 • Podporujú rast a kvalitu nechtov.
 • Vyživujú pokožku a dokážu aktívne pôsobiť na nedokonalosti pleti.
 • Sú vhodné na podporu dojčiacich matiek.

 

A ako dávkovať? Odporúča sa užívať 2 kapsuly denne, ráno a večer, zapiť dostatočným množstvom vody.

A cena? 40-dňová kúra vás vyjde približne 33 eur. 

2. miesto

Coloxio

Orientačná cena: 58 €

Coloxio je prášok s hydrolyzovaným kolagénom, kyselinou hyalurónovou, vitamínom C, zinkom a selénom, ktorý stačí rozpustiť vo vode a vypiť. Obsiahnutá kyselina hyalurónová maximalizuje mladistvé účinky na pokožku a vitamín C je kľúčovou zložkou pre syntézu kolagénu v tele.

Coloxio má vysokú absorpciu a použiteľnosť. Obsahuje nadmerné množstvo kolagénových peptidov (3 000 miligramov vo vrecúšku) a 160 mg vitamínu C spolu s 50 mg kyseliny hyalurónovej.

Balenie obsahuje 30 vrecúšok, ktoré si môžete ľahko vziať so sebou do práce alebo na cesty. A môžete si ho dať kedykoľvek počas dňa.

A ako dávkovať? Rozmiešajte 1 vrecúško v 250 ml vody alebo vášho obľúbeného nápoja.

A cena? Približne 58 eur. 

3. miesto

Kolagén pre zdravé vlasy, nechty, pokožku

Orientačná cena: 30 €

Ide o tekutý kolagén, ktorý je navrhnutý presne tak, aby zachoval zdravie a pružnosť pokožky, nechtov a vlasov. Je dokázané, že v priebehu rokov telo stráca schopnosť produkovať kolagén, v dôsledku čoho sa začínajú objavovať vrásky, klesá pevnosť pokožky, vlasy strácajú svoju kvalitu a dokonca ani kĺby neposlúchajú tak dobre.

Jeho zloženie sa zameriava na:

 • zlepšenie kvality vlasov a pokožky,
 • zníženie bolesti kĺbov,
 • zlepšenie kvality nechtov a zubov.

Okrem toho je kolagén obohatený o kyselinu hyalurónovú, esenciálne oleje a vitamíny, ako sú B5, B6, kremík alebo vitamín C.

A ako dávkovať? Pred začatím konzumácie fľašu poriadne pretrepte. Vypite jednu odmerku hneď ráno. V prípade potreby kolagén zapite čistou vodou.

Cena 500 ml balenia sa pohybuje okolo 30 eur.

4. miesto

VIACOLLAGEN pre krásu zvnútra (príchuť acai)

Orientačná cena: 35 €

Viacollagen s príchuťou acai obsahuje anti aging receptúru, ktorej základom je kyselina hyalurónová, biotín, zinok, selén a vitamín E. Kyselina hyalurónová má vysoké hydratačné a regeneračné účinky, vďaka ktorým dodáva pleti to najlepšie, čo potrebuje.

Prípravok zlepšuje kvalitu pokožky, vlasov a nechtov.

Viacollagen môžete vyskúšať v piatich rôznych príchutiach – ananás, zázvor, acai, višňa alebo kiwi.

Ako ho dávkovať?

Odporúčaná denná dávka sa líši v závislosti od príchute: pre ananás je to 7,43 g, pre acai 7,53 g, pre zázvor 7,40 g a pre čerešňu 7,66 g. Raz denne naplňte odmerku po rysku 20 ml. Nasypte 1 priloženú odmerku do 200 ml pohára a zalejte vodou.

A aká je cena? Približne 35 eur.

5. miesto

Nature´s finest Nail Vitamins

Orientačná cena: 24 €

Nápoj Nail Vitamins obsahuje aktívne látky, ktoré dodajú vašim nechtom, vlasom a pokožke všetko, čo potrebujú, aby vyzerali a fungovali čo najlepšie.

Obsahuje napríklad extrakt zo žihľavy, selén, kolagén, MSM a vitamín C.

V nápoji nie je žiadny cukor a obsahuje prírodné zložky na ľahšie vstrebávanie.

A ako ho dávkovať? Odporúčaná denná dávka je 1 odmerka denne. Rozmiešajte v pohári vody a vypite.

A cena? Približne 24 eur.

6. miesto

Vitamíny pre zdravé vlasy s biotínom Ah-mazing

Orientačná cena: 27 €

Kto by nemal rád gumové medvedíky, že? Sú plné vitamínov a prispievajú k zdraviu vlasov, nechtov a pokožky. Každý gumový medvedík obsahuje 5 000 mg biotínu, čo je dvojnásobok v porovnaní s podobnými produktmi na trhu.

Zloženie medvedíkov je ďalej obohatené o celý komplex cenných vitamínov, ako sú A, B6, B8, C, E, ďalej o zinok, kyselinu listovú, kyselinu pantoténovú a kvalitný kokosový olej. Medvedíky sú vhodné na pravidelné používanie.

Tento výrobok neobsahuje cukor a je sladený prírodnou stéviou.

Ako dávkovať? Doprajte si jeden „cukrík“ denne.

Cena 60 ks balenia je necelých 27 eur.

7. miesto

NOW Hair, Skin & Nails

Orientačná cena: 24 €

Tento výživový doplnok na podporu vlasov, nechtov a pokožky obsahuje Cynatine® HNS, revolučnú patentovanú a biologicky dostupnú formu rozpusteného keratínu.

Okrem toho tento doplnok obsahuje aj MSM, niacín, zinok, vitamín B12 a ďalšie telu prospešné látky.

A ako dávkovať? Odporúča sa užívať 3 kapsuly denne s jedlom.

A aká je cena? Približne 24 eur. 

8. miesto

Solgar formula pre zdravú pleť, nechty a vlasy

Orientačná cena: 20 €

Tieto tablety podporujú zdravé vlasy, nechty a pokožku. Obsahujú napríklad MSM, vitamín C, zinok a aminokyseliny získané z najlepších zdrojov.

Solgar Fomula podporuje:

 • Posilňuje štruktúru pokožky, vlasov a nechtov.
 • Prevencia vzniku vrások.
 • Prevencia predčasného šedivenia vlasov.
 • Ochrana pred škodlivými účinkami voľných kyslíkových radikálov.
 • Hojenie kožných problémov.

A ako dávkovať? Konzumujte 2 kapsule denne s jedlom.

Cena jedného balenia je približne 20 eur.

9. miesto

Viridian Ultimate Beauty Complex

Orientačná cena: 17 €

Ide o skvelú kombináciu vitamínov, minerálov a fytonutrientov rastlinného pôvodu, ktoré podporujú zdravie a pružnosť pokožky, vlasov a nechtov. Tento výrobok svojou čistotou a zložením spĺňa parametre kategórie Kosher a všetky obsiahnuté zložky sú 100 % aktívne.

Kapsuly sú vhodné pre vegetariánov aj vegánov.

A ako dávkovať? Užívajte 2 kapsuly denne počas jedla alebo podľa odporúčania lekára.

A aká je cena? Menej ako 17 eur.

10. miesto

Dermavit pre krásnu a zdravú pleť

Orientačná cena: 14 €

Dermavit je prémiový produkt vyrobený v Českej republike, ktorý na výrobu používa len certifikované suroviny a podlieha kontrole HACCP. Je určený predovšetkým na zdravú a krásnu pleť, tvorbu kolagénu, prečistenie a detoxikáciu.

Unikátne zloženie 11 prírodných látok v sebe ukrýva silu a účinky kolagénu, kyseliny hyalurónovej, aloe vera, rakytníka rešetliakového, koenzýmu Q10, L-meionínu, niacínu, zinku, vitamínu E, betakaroténu a vitamínu C.

Dermavit neobsahuje lepok, laktózu ani mliečnu bielkovinu. Odporúčané dávkovanie je 1 až 2 kapsuly denne, najlepšie po jedle. Výživový doplnok je vhodný na dlhodobé užívanie a odporúča sa užívať aspoň jeden mesiac na dosiahnutie výsledkov.

Jedno balenie obsahuje 60 kapsúl a jeho cena je menej ako 14 eur.

Záver

Hovorí sa, že „vlasy sú korunou krásy“, ale to isté alebo podobné určite platí aj pre nechty a pokožku. Starajte sa o svoje telo, vráti sa vám to mnohonásobne! Snažte sa žiť zdravo, piť veľa vody a mať dostatok pokoja, pretože stres je faktor, ktorý môže narobiť veľa neplechy.

Užitočné odkazy ✓dôveryhodné:

[1] Wikipédia (SK): Kolagén

[2] Wikiskripta (CZ): Kolagen

[3] Healthline (ENG): The 4 Best Vitamins for Your Skin

[4] PubMed Central (ENG): The Roles of Vitamin C in Skin Health

[5] PubMed Central (ENG): Role of Vitamins in Skin Health: a Systematic Review

Ohodnoťte post

Autor článku:

Autor článku:

Viac o autoroch, prípadne o webe nájdete v sekcii o nás. Chcete vidieť, ako vyrábame produkty?

Kam ďalej?

Vyberanie produktov a zostavovanie rebríčkov je pre nás dôležitý proces, ktorý robíme kvalitne. Produkty prechádzajú niekoľkými kontrolami, dôkladným prieskumom a na každom porovnaní sa podieľajú minimálne 2 ľudia. Môžete si tak vždy byť istí nezávislosťou a kvalitou porovnania. Zaujíma vás viac? Prečítajte si detailný popis toho, ako produkty vyberáme ».