13 najlepších prípravkov na podporu rastu vlasov – recenzie a skúsenosti

Zhrnutie: Chcete obnoviť, urýchliť rast vlasov a potrebujete nájsť vhodný produkt? Ste tu správne, pretože v tomto článku som zhrnula hneď 13 takýchto produktov. Ktoré sú najlepšie?

 • Na 1. miesto som dala kapsule Renovix s 12 prírodnými zložkami na podporu rastu vlasov. Skvelý pomer cena/výkon.
 • Na 2. miesto som vybrala prírodný šampón na podporu vlasov od značky Venira, ktorý výborne vonia a naozaj účinkuje.
 • 3. mieste si získali chutné jahodové gumové medvedíky od Veniry s vitamínmi, ktoré podporujú rast vlasov.

O čom v článku ďalej píšem?

Ako funguje rast vlasov? Čo naň pomáha a aké metódy môžete vyskúšať doma?

TOP  1. miesto

Advance nutraceutics Renovix

Orientačná cena: 15 €
Prečo 1. miesto?

Pretože ide o kapsule vyživujúce vlasy dvanástimi unikátnymi prírodnými látkami, ktoré účinne stimulujú rast vlasov. Tieto látky sú navyše vybrané tak, aby pôsobili synergicky a poskytovali vlasom komplexnú výživu „zvnútra“.

2. miesto

VENIRA šampón pre podporu rastu vlasov

Orientačná cena: 18 €
Prečo 2. miesto?

Pretože ide o prírodný šampón, ktorý je navyše vegánsky a dermatologicky testovaný. Vlasom dodáva vitamíny a minerály a celkovo pôsobí na ich krajší a zdravší vzhľad. K dispozícii je vo viacerých príjemných vôňach a veľmi dobre pení. 

3. miesto

VENIRA gumové medvedíky

Orientačná cena: 20 €
Prečo 3. miesto?

Pretože ide o poriadnu dávku vitamínov a minerálov v chutnom prevedení v podobe gumových medvedíkov. Tie majú príjemnú jahodovú chuť a okrem vlasov pozitívne vplývajú aj na nechty a pokožku. 

Trinásť najlepších produktov na podporu rastu vlasov

Ako funguje rast vlasov?

Uvádza sa, že každý človek má v priemere asi 300-tisíc vlasov. Z toho denne vypadne asi 100 vlasov.[1]  Je to taký nekonečný kolobeh. Vlasy vypadávajú úplne bežne, dokonca aj u úplne zdravých ľudí, takže sa nezľaknite, ak na hrebeni nájdete niekoľko vlasových suvenírov.

Rast vlasov má tri fázy:[2]

Známa aj ako fáza rastu, je to prvá fáza, ktorou sa všetko začína. V nej je vlas ako na maratóne – rastie nepretržite a bez prestávky. Ak sa náhodou stane, že odumrie, okamžite ho nahradí iný. Počas tejto fázy je vlas pevne usadený vo vlasovom folikule a jeho vytrhnutie je bolestivé a vyžaduje si silu.

Druhá, katagénna fáza, trvá v priemere dva až tri týždne. V tomto prípade je vlasová cibuľka odpojená od krvného obehu. Krvný obeh dodáva vlasom živiny a všetky potrebné látky pre ich rast. Táto fáza je de facto prechodom medzi zrodom a smrťou vlasu.

Počas katagénnej fázy sa odstránia staré vlasy, aby bol vlasový folikul pripravený na začiatok nového rastového cyklu.

Toto je posledná fáza, keď dochádza k vypadávaniu vlasov. Zvyčajne sa v tomto štádiu nachádza 6 % až 8 % všetkých vlasov. Táto fáza trvá približne 100 dní v prípade vlasov na hlave a o niečo dlhšie v prípade obočia, mihalníc, chlpov na rukách a nohách. Počas tejto fázy je vlasový folikul úplne v pokoji.

Ako podporiť rast vlasov?

Aj keď ide do veľkej miery o genetickú predispozíciu, určite môžeme pre kvalitu a rast vlasov urobiť maximum.

Ak je naša strava pestrá a vyvážená, má vplyv na celé naše telo, vlasy nevynímajúc. Strava by mala obsahovať vitamíny A, B, C, D, E a minerály ako zinok, selén a železo.[3]  Rovnako dôležité pre rast vlasov sú esenciálne mastné kyseliny,[4]  ktoré sa nachádzajú v orechoch a rybách. 

Poraďte sa so svojím kaderníkom o tom, aké produkty starostlivosti o vlasy sú pre vás najvhodnejšie. Snažte sa ísť prirodzenou cestou a príliš neexperimentujte. Najčastejšími chybami, ktorých sa môžete dopustiť, je časté striedanie alebo používanie viacerých značiek naraz. Najlepšie je nájsť najvhodnejšiu značku a zaobstarať si celý sortiment, od šampónu až po masku.

Do B komplexu[5]  sa radia:

 • B1 (tiamín)
 • B2 (riboflavín)
 • B3 (niacín)
 • B5 (kyselina pantoténová)
 • B6
 • B7 (biotín)
 • B9 (kyselina listová)
 • B12 (kobalamín)

Všetky druhy tohto vitamínu, okrem biotínu, si v tele dokážeme doplniť sami. Ak máte problém s vypadávaním vlasov, zamerajte sa najmä na príjem vitamínov B2, B7, B9 a B12.

Bolo vedecky dokázané, že hlavnou príčinou vypadávania vlasov môže byť nedostatok biotínu, ktorý je potrebné dopĺňať.

Môže sa to zdať nezmyselné, ale opak je pravdou, aj vlasy potrebujú kvalitný spánok a odpočinok. Aby ste si udržali duševnú a telesnú pohodu, snažte sa cielene si dopriať 7 – 8 hodín spánku.

Skúste masáž prevádzať každý večer pred spaním jemnými krúživými pohybmi po dobu 1-3 minút. Pokožka hlavy sa príjemne prekrví, čo zabezpečí, že sa do vlasových folikulov dostanú živiny.[6]

Stres je nepriateľom číslo jeden. Môže nás dostať do problémov, a to nielen v oblasti vlasov. Odborníci tvrdia, že psychické otrasy môžu poškodiť vlasy oveľa viac ako dočasný nedostatok vitamínov a minerálov. Psychický stres je zodpovedný za produkciu stresového hormónu kortizolu. Keď sa dostane do krvného obehu, cievy sa zúžia, čo vedie k nedostatočnému prekrveniu tela vrátane vlasových korienkov.

Kolagén[7] tvorí veľkú časť všetkých bielkovín v tele. Obsahuje veľké množstvo aminokyselín, ktoré sú pre telo nevyhnutné na tvorbu vlasových proteínov. Pôsobí tiež ako veľmi účinný antioxidant. Bojuje proti zlúčeninám, ktoré sa v tele objavujú v dôsledku stresu, fajčenia, konzumácie nekvalitných potravín alebo alkoholu. A predovšetkým pomáha pokožke hlavy. Prispieva k pružnosti a pevnosti pokožky hlavy, ktorá je jednou z častí kože.

Zinok[8] je veľmi dôležitý prvok, ktorý je prospešný pre celé telo. Zohráva tiež dôležitú úlohu v metabolizme makroživín. Jeho nedostatok sa často spája so zlou kvalitou nechtov, pokožky a vlasov.

Áno, samozrejme, je krásne mať upravené vlasy, ale ako sa hovorí, všetkého veľa škodí a najlepším spôsobom je zlatá stredná cesta. Nadmerný styling môže vašim vlasom naozaj uškodiť.[9] Hlavnou vecou je, že niektoré výrobky s určitým chemickým zložením môžu spôsobiť rednutie vlasov, lámanie a nakoniec aj ich padanie, ak ich používate denne.

Snažte sa obmedziť časté mechanické narovnávanie vlasov. Nečešte si vlasy nasilu, netrhajte ich. Jemne a zľahka ich prečesávajte. Ak chcete vlasy rozčesať, počkajte, kým úplne vyschnú. Vlasy sú najzraniteľnejšie, keď sú mokré, preto buďte trpezliví a zbytočne ich nepoškodzujte česaním po sprche.

Čo ovplyvňuje rýchlosť rastu vlasov?

Pravdepodobne ste si všimli, že niektorým ľuďom rastú vlasy rýchlosťou blesku a iní ani nedosahujú vytúženú dĺžku. Prečo? Nanešťastie za to môže väčšinou genetika. Prvá, rastová fáza, ktorá ovplyvňuje konečnú dĺžku vlasov, je individuálna. Niektorým ľuďom rastú vlasy maximálne 2 roky, niektorým 5 rokov a niektorým dokonca 10 rokov. Preto sú na svete ľudia, ktorí majú vlasy nanajvýš po plecia, a ľudia, ktorým hriva siaha po kolená. Je to nespravodlivé, ale pravdivé. Hovorí sa, že maximálna dĺžka, ktorá vám môže narásť, je dĺžka, ktorá vám najviac vyhovuje.

V každom prípade sa počas života mení štruktúra a vlastnosti vlasov. Je to dané prostredím, v ktorom žijeme, cyklom, v ktorom sa nachádzame, a naším duševným stavom. Vplyv na kvalitu a rast vlasov môžu mať:

 • Hormonálne výkyvy (puberta, tehotenstvo, pôrod, menopauza, hormonálna liečba)
 • Stres
 • Nedostatok živín v tele
 • Zlá starostlivosť
 • Choroby (od kožných problémov po autoimunitné ochorenia)

Starostlivosť o vlasy je jednou veľkou kategóriou, ktorú je veľmi ťažké zhrnúť do niekoľkých slov. Starostlivosť o vlasy je zložitá a každý, kto chce mať krásne, zdravé a silné vlasy, by mal vedieť veľa informácií. Preto je dobré o vlasoch čítať, študovať ich a snažiť sa im čo najviac porozumieť.

Preto sme pre vás pripravili zoznam článkov zameraných na vlasovú kozmetiku a starostlivosť o vlasy:

Domáce recepty pre urýchlenie rastu vlasov

Ide o rady a domáce recepty našich starých mám, ktoré mali liek na každý problém. Tieto rady môžete uplatniť v praxi a možno si všimnete zmenu k lepšiemu.

Budete potrebovať 2 – 3 bielky, ktoré jemne vyšľahajte a naneste na celú dĺžku vlasov. Po niekoľkých minútach vlasy umyte a upravte ich bežným spôsobom.

Z približne dvoch cibúľ pripravte čistý cibuľový vývar. Po vychladnutí opláchnite vlasy touto vodou. Potom si vlasy dôkladne umyte čistou vodou.

Použite čistú zemiakovú šťavu, ktorú môžete zmiešať napríklad s medom a vajíčkom a vytvoriť si tak jedinečnú masku na vlasy, ktorú môžete aplikovať niekoľkokrát týždenne.

Hovorí sa, že žihľava môže urýchliť rast vlasov. Vyskúšajte klasický žihľavový odvar. Aplikáciu môžete opakovať každý deň.

1. miesto

Renovix

Výživový doplnok zložený z 12 prírodných zložiek, ktoré podporujú zdravie vlasov.

Orientačná cena: 15 €

Prečo je Renovix na 1. mieste?

Doplnok stravy Renovix som zaradila na prvé miesto, pretože obsahuje dvanásť prírodných zložiek, ktoré vlasom dodávajú prospešné živiny, vitamíny a minerály. Sú to: metionín, praslička, pivovarské kvasnice, rakytník, žihľava, aloe vera, koenzým Q10, rukola, biotín, niacín, vitamín E a zinok. Skvelé je, že tieto zložky sú starostlivo zostavené tak, aby pôsobili synergicky a navzájom sa dopĺňali.

Užívateľské recenzie

Pozitívnych skúseností s Renovixom je viac než dosť. Recenzie som našla napríklad na Heureke, stránke zboží.cz alebo priamo na stránke predajcu (renovix.nutraceutics.sk). Mnohí si pochvaľujú zlepšenie kvality vlasov, vyšší lesk, hustotu a, samozrejme, menšie padanie. Niektorým pomohlo už prvé balenie a výsledky sa dostavili už po dvoch mesiacoch užívania. Našlo sa aj pár skúseností, kedy doplnok zákazníkom nesadol a nespozorovali žiadny rozdiel. Zväčša ale išlo o krátky čas od začatia užívania. 

Ďalej o produkte

Ak chcete vlasom dodať živiny na podporu ich rastu, môžete vyskúšať práve tento produkt od značky Advance Nutraceutics v sexy ružovom odtieni.

Výživový doplnok sa odporúča užívať po jednej až dvoch kapsliach denne, a to minimálne mesiac.

Za tento produkt zaplatíte necelých 15 eur (balenie obsahuje 60 kapsúl).

2. miesto

VENIRA prírodný šampón pre podporu rastu vlasov

Prírodný a vegánsky šampón na podporu rastu vlasov, ktorý ich tiež vyživuje, hydratuje a posilňuje.

Orientačná cena: 18 €

Prečo je Venira prírodný šampón na 2. mieste?

Na druhé miesto som zaradila šampón od značky Venira, a rozhodla som sa tak z viacerých dôvodov. V prvom rade je prírodný s vegánskym zložením, takže je k vlasom šetrný. Veľmi sa mi páči výber viacerých vôní šampónu, konkrétne kokos, vanilka, marhuľa a mango-liči. Umývanie vlasov sa vďaka tomu stáva príjemným voňavým rituálom. A nemôžem opomenúť ani účinky tohto šampónu. Nielen, že ju určený na pomoc pri vypadávaní vlasov, ale okrem toho ich aj vyživuje, hydratuje a posilňuje. Ide o vynikajúci kombináciu pre všetky typy vlasov. 

Užívateľské recenzie

Recenzie na tento šampón sú vo väčšine prípadov naozaj pozitívne. Hľadala som ich napríklad na slovenskej aj českej Heureke alebo na zboží.cz. Najviac sa zákazníkom páči vôňa, ktorá je podľa ich slov skvelá. Taktiež oceňujú dobrú penivosť a hustotu šampónu. Vlasy podľa nich vyzerajú po umytí dobre, ľahko sa rozčesávajú a nemastia sa. Niektorí tiež spozorovali aj menšie vypadávanie. Ako miernu nevýhodu musím spomenúť, že sa párkrát opakovala recenzia, že šampón veľmi páli v očiach. 

Ďalej o produkte

Prírodný šampón pre podporu rastu vlasov dodáva folikulom potrebné vitamíny a minerály, podporuje prekrvenie vlasovej pokožky, zmierňuje vypadávanie a má zvláčňujúci a zjemňujúci účinok. Vlasy sú vyživené, hydratované, lesklé a hebké. 

Je vhodný pre všetky typy vlasov, predovšetkým pre oslabené a nekvalitné vlasy s tendenciou nadmerne vypadávať. 

Obsahuje viaceré prospešné látky, pričom najzaujímavejšou je HotFlux – látka, ktorá podporuje mikrocirkuláciu, teda prekrvenie vlasovej pokožky. Okrem toho tu nájdešte chlorellu, chlorid sodný, glycerín, kokosový glukozid a mnohé ďalšie. 

Šampón používajte tak často, ako to vaše vlasy vyžadujú. Vzhľadom na šetrné zloženie je možné používať ho aj každý deň. 

300 ml balenie vás vyjde na 18 eur.

3. miesto

VENIRA gumové medvedíky pre vlasy, nechty a pleť

Prírodné gumové medvedíky s obsahom 14 aktívnych látok s lahodnou jahodovou príchuťou, ktoré dodávajú vlasom dôležité živiny.

Orientačná cena: 20 €

Prečo sú gumové medvedíky od Veniry na 3. mieste?

Na tretie miesto som zaradila taktiež produkt od značky Venira. Tento raz ide ale u gumových medvedíkov, ktoré dodávajú vlasom potrebné vitamíny a minerály aj zvnútra. Pre dosiahnutie ešte lepšieho výsledku môžete tieto dva výrobky kombinovať. 

Majú príjemnú jahodovú chuť a každý deň som sa tešila na ich užitie. Okrem vlasov gumíky pozitívne vplývajú aj na normálny a zdravý stav nechtov a pokožky. Pomáhajú tiež znižovať mieru únavy a vyčerpania. Neobsahujú ani lepok a laktózu a sú prírodné. 

Užívateľské recenzie

Recenzie na Heureke alebo na zboží.cz sú veľmi príjemné a väčšina zákazníkov tento produkt odporúča. Pochvaľujú si príjemnú sladkú chuť gumíkov, ale predovšetkým to, že pomáhajú a sú viditeľné výsledky, ako pri vlasoch, tak aj pri nechtoch. Jedna spokojná zákazníčka ocenila aj výhodnú cenu, ktorá je v porovnaní s konkurenciou nižšia. 

Ďalej o produkte

Tento výživový doplnok má prírodné zloženie a v každom gumíku sa nachádza 14 aktívnych látok, ako je kolagén, zinok, selén, kyselina listová, biotín, vitamín C, D, E, vitamíny skupiny B, retinol, cholín a inozitol.

Toto vynikajúce zloženie podporuje udržanie normálneho stavu vlasov, nechtov a pokožky. Produkt je vhodný pre ženy aj mužov, ktorých trápia slabé a padajúce vlasy, lámavé nechty či nedokonalosti pleti. 

Odporúčané dávkovanie je dva gumové medvedíky kedykoľvek počas dňa. Môžete si dávku rozdeliť a dať si jeden gumík napríklad ráno a druhý večer. Jedno balenie vám teda vydrží na 30 dní.

Cena jedného balenia je necelých 20 eur.

4. miesto

LOVE is in the HAIR

Orientačná cena: 29 €

Prečo som sem zaradila gumové medvedíky Love is in the Hair?

Vitamíny na vlasy značky Bloom Robbins sľubujú zdravý vzhľad vlasov kvôli bohatému obsahu kvalitných ingrediencií. Rast vlasov podporuje kombinácia zinku, selénu, horčíka, jódu a vitamínov A, B, C, D a E. Tieto aktívne zložky prispievajú k silnejším vlasom a k zdravšej pokožke hlavy.

Produkt Love is in the Hair je dostupný ako gumové cukríky, ktoré zároveň potešia aj chuťové poháriky. Vlasom dodávajú lesk, objem a hlavne pomáhajú pri ich raste.

Balenie na 1 mesiac vás vyjde 29 eur, no k dispozícii sú aj rôzne cenovo výhodnejšie balíčky na viac mesiacov. K tým dostanete aj rôzne darčeky zadarmo.

5. miesto

Natucain Natural Hair Activator

Orientačná cena: 94 €

Z akého dôvodu tu je Natural Hair Activator od značky Natucain?

Britská značka Natucain používa vo svojich výrobkoch prírodné zložky v spojení s vedeckým výskumom. Jej spoluzakladateľkou je MUDr. Stefanie Seyda, medzinárodne uznávaná lekárka, ktorej alma mater je prestížna Oxfordská univerzita.

Natucain Hair Activator je revolučné vlasové tonikum s aktívnou technológiou MKMS24, ktorá kombinuje čisto prírodné zložky, ako je bambus, tymián a šošovica, ktoré účinne stimulujú korienky vlasov.

Prípravok sa dodáva v balení v spreji a počas prvého mesiaca sa odporúča aplikovať 6 pumpičiek na miesta postihnuté vypadávaním vlasov ráno aj večer. Od druhého mesiaca sa prípravok aplikuje len raz denne. Prvé výsledky by mali byť viditeľné od 6. do 8. týždňa. Prípravok sľubuje zníženie vypadávania vlasov až o 90 % a zlepšenie rastu vlasov o neuveriteľných 93 %. Neobsahuje žiadne hormóny, silikóny, parabény ani sulfáty, je 100 % prírodný a nemal by sa používať v kombinácii so šampónom, ktorý obsahuje silikóny.

Cena tohto vlasového tonika je približne 94 eur za 100 ml, čo by vám malo vydržať až na 3 mesiace používania.

6. miesto

MÁDARA Boost 3-minútové sérum pre rast vlasov

Orientačná cena: 25 €

Prečo je v tomto zozname 3-minútové sérum od Mádary?

3-minútové sérum na rast vlasov od lotyšskej značky Mádara vyživuje pokožku hlavy vďaka výťažku z huby kuriatka obyčajného. Vlasy získajú objem a silu. Sérum obsahuje kofeín a zinok spolu s aminokyselinami.

Extrakt z kuriatka obsahuje veľké množstvo vitamínov skupiny B a polysacharidov, ktoré vyživujú pokožku hlavy a korienky, a beta-glukánov, ktoré posilňujú vlasové vlákna. Žihľava pôsobí proti padaniu vlasov a zároveň zmierňuje svrbenie pokožky hlavy a tvorbu lupín. Zinok pomáha vyrovnávať tvorbu kožného mazu a má antibakteriálne vlastnosti. Kofeín podporuje rýchlejší rast nových vlasov.

Cena tohto séra je približne 25 eur za 100 ml.

7. miesto

Wooden Spoon Sérum na rast vlasov s čiernym korením

Orientačná cena: 25 €

Z akého dôvodu som sa rozhodla pre sérum od Wooden Spoon?

Sérum na rast vlasov od bulharskej značky WOODEN SPOON obsahuje rastlinné oleje z certifikovaného ekologického poľnohospodárstva, ktoré sú vybrané na stimuláciu rastu vlasov a výživu pokožky hlavy.

Sérum obsahuje ricínový, jojobový, nimbový, baobabový, arganový a mätový esenciálny olej.

Cena séra je približne 25 eur za 30 ml.

8. miesto

Kérastase Resistance Fondant Extentioniste

Orientačná cena: 32 €

Prečo som sem zaradila kondicionér Resistance Findant Extentioniste od Kérastase?

Kondicionér na rast a posilnenie vlasov Kérastase Resistance Fondant Extentioniste preniká hlboko do vlasového vlákna a posilňuje vlasy od korienkov až po končeky. Kondicionér posilňuje vnútornú štruktúru vlasov od korienkov po končeky, zjednocuje nerovný povrch vlasového vlákna a uľahčuje rozčesávanie vlasov.

Cena kondicionéru je cca 32 eur za 200 ml.

9. miesto

MÁDARA Grow Šampón pre objem a rast vlasov

Orientačná cena: 20 €

Prečo som sa rozhodla pre šampón Grow od značky Mádara?

Na našom zozname nesmie chýbať popri vyššie uvedenom 3-minútovom sére od Mádara ani ich šampón na objem a rast vlasov, ktoré sa odporúča používať spoločne.

Tento šampón sa má použiť ako druhý krok po umytí séra.

Výrobok má príjemnú bylinkovú vôňu a hoci neobsahuje syntetické penivé látky, silikóny ani parabény, veľmi pekne pení. Pokiaľ ide o účinné látky, ktoré šampón využíva na posilnenie, zväčšenie objemu a rast vlasov, sú to vitamíny skupiny B, antibakteriálny zinok, energizujúci kofeín a extrakt z kuriatka, ktorý sa stará o výživu pokožky hlavy.

Je vhodný pre všetky typy vlasov vrátane farbených, nevysušuje a môžete ho bez problémov používať každý deň.

250 ml tohto produktu vás vyjde na približne 20 eur.

10. miesto

Bione Cosmetics Keratin Kofein sérum pre rast vlasov

Orientačná cena: 6 €

Z akého dôvodu tu je sérum Keratin Kofein od Bione Cosmetics?

Sérum na rast vlasov a posilnenie korienkov Bione Cosmetics Keratin Caffeine obsahuje spomínaný kofeín, ktorý dokáže vlasy nielen regenerovať, ale aj podporiť ich rast. Sérum tiež zlepšuje kvalitu vlasov, posilňuje ich a chráni končeky vlasov pred rozštiepením.

Cena séra je približne 6 eur za 215 ml.

11. miesto

Lobey Šampón na podporu rastu vlasov

Orientačná cena: 16 €

Prečo som sa rozhodla pre šampón od Lobey?

Česká značka funkčnej prírodnej kozmetiky, ktorú v roku 2018 založili traja priatelia z Brna, pri vývoji svojich produktov využíva klinické štúdie a certifikované ingrediencie pochádzajúce z ekologického poľnohospodárstva. Nie je to inak ani v prípade tohto šampónu na podporu rastu vlasov, ktorý je veľmi komplexným produktom. Pôsobí na vlasy zvonka aj zvnútra, ale nezabúda ani na pokožku hlavy, ktorej stav tiež výrazne ovplyvňuje kvalitu rastu.

Prípravok je priamo „nabitý“ aktívnymi zložkami na podporu rastu vlasov vrátane kopexilu, hotfluxu, komplexu KERASCALP™ s indickým egrešom a panthenolom. Ďalšou účinnou zložkou je prírodný vlasový komplex LOBEX, ktorý je kombináciou výťažkov z brezy, žihľavy, lipy, prasličky, rozmarínu, rebríčka a šalvie.

Šampón je veľmi jemný, nedráždi a je vhodný pre mužov, ženy a deti od 3 rokov, ktoré majú mastné alebo normálne vlasy.

200 ml balenie stojí približne 16 eur.

12. miesto

RYOR Urýchľovač rastu vlasov

Orientačná cena: 16 €

Prečo som do zoznamu zaradila urýchľovač rastu vlasov od Ryor?

Sprej na rast vlasov od českej značky Ryor obsahuje komplex aminokyselín, vitamínov a prírodných výťažkov a vďaka tomu intenzívne podporuje aktívny rast vlasov.

Prípravok pomáha viditeľne zahusťovať, posilňovať a spevňovať vlasy a najmä intenzívne podporuje ich rast.

Cena výrobku je okolo 16 eur za 250 ml.

13. miesto

REVALID Regrowth Serum

Orientačná cena: 25 €

Prečo som sa rozhodla pre Regrowth Serum od Revalidu?

Sérum na rast vlasov značky Revalid pôsobí priamo na kmeňové bunky vlasového folikulu, ktoré tvoria základ každého nového vlasu. Obsahuje 3 % Redensyl, ktorý je zložený z dvoch patentovaných molekúl získaných zo stromu smrekovca a z listov zeleného čaju. Táto zložka má vplyv na obnovu rastu vlasov, zvyšuje ich hustotu a znižuje vypadávanie. 

Revalid Regrowth Serum tiež obsahuje rastlinný extrakt z paliny s antioxidačnými esenciálnymi olejmi, ktoré dopĺňajú a podporujú účinnosť Redensylu. Aminokyseliny a panthenol zase hydratujú vlasy a suchú pokožku hlavy.

Podľa klinickej štúdie dokáže toto sérum aktivovať až 28-tisíc nových vlasov po troch mesiacoch každodenného a pravidelného používania. 

Veľkosť balenia je 50 ml a malo by vám vydržať približne pre 14-dňovú kúru. Cena za jedno sérum je približne 25 eur.

Záver

Nielen my, ale aj naše vlasy prežívajú rôzne životné etapy. Niekedy sú silné a prekypujú životom, inokedy sú unavené, poškodené a začínajú vypadávať. Najdôležitejšie je nestresovať sa a začať hľadať vhodné, komplexné riešenia. Môžu nimi byť produkty, ktoré som pre vás zhrnula v tomto článku.

V prvom rade odporúčam účinný a cenovo výhodný Renovix, čo sú kapsule obsahujúce 12 prírodných látok, ktoré stimulujú rast vlasov a vyživujú ich zvnútra. Za vyskúšanie stojí aj prírodný šampón pre rast vlasov značky Venira, ktorý im dodá výživu a hydratáciu. A ak chcete podporiť rast vlasov a ešte si aj pochutnať, vyskúšajte lahodné gumové medvedíky od Veniry, ktoré majú príjemnú jahodovú chuť a sú nabité vitamínmi a minerálmi. 

Užitočné odkazy ✓dôveryhodné:

[10] Wikipédia (SK): Vlas (hlava)

[11] Wikiskripta (CZ): Chlupy a vlasy

[12] Healthline (ENG): 10 Best Ways to Boost Hair Growth

[13] Healthline (ENG): How to Grow Hair Faster: 6 Tips for Growth

[14] PubMed Central (ENG): Standardized Scalp Massage Results in Increased Hair Thickness by Inducing Stretching Forces to Dermal Papilla Cells in the Subcutaneous Tissue

[15] PubMed Central (ENG): Differential effects of caffeine on hair shaft elongation, matrix and outer root sheath keratinocyte proliferation, and transforming growth factor-β2/insulin-like growth factor-1-mediated regulation of the hair cycle in male and female human hair follicles in vitro

Ohodnoťte post

Autor článku:

Autor článku:

Viac o autoroch, prípadne o webe nájdete v sekcii o nás. Chcete vidieť, ako vyrábame produkty?

Kam ďalej?

Vyberanie produktov a zostavovanie rebríčkov je pre nás dôležitý proces, ktorý robíme kvalitne. Produkty prechádzajú niekoľkými kontrolami, dôkladným prieskumom a na každom porovnaní sa podieľajú minimálne 2 ľudia. Môžete si tak vždy byť istí nezávislosťou a kvalitou porovnania. Zaujíma vás viac? Prečítajte si detailný popis toho, ako produkty vyberáme ».