10 najlepších vitamínov na vlasy – recenzie a skúsenosti

Zhrnutie: Na to, aké krásne sú naše vlasy, má veľký vplyv naše zdravie. Ak sa vlasy lámu, sú suché alebo poškodené, často je to spôsobené nedostatkom vitamínov, stresom alebo inou zdravotnou príčinou.[1][2][3] Našťastie si môžeme pomôcť tým, že našim vlasom dodáme to, čo potrebujú – napríklad vo forme doplnkov stravy. Porovnala som pre vás 10 vitamínov na vlasy. Ako to dopadlo?

 • Na prvom mieste sa umiestnil Renovix, ktorý zvíťazil svojím pomerom cena/výkon. Za necelých 15 eur dostanete 60 kapsúl.
 • Na 2. miesto som zvolila kvalitný český produkt od značky Venira, ktorý je prírodný a obsahuje 19 účinných látok. Stojí približne 25 eur.
 • Na tretie miesto podľa mňa patria roztomilé, populárne a účinné jednorožcové gumené vitamíny od Bloom Robbins za približne 33 eur.

A čo ďalšie sa dozviete v článku?

Napríklad aké sú ďalšie najlepšie doplnky pre zdravie a krásu vlasov alebo ktoré látky sú pre vlasy najdôležitejšie. Že chcete vedieť viac? Tak čítajte ďalej.

TOP  1. miesto

Advance nutraceutics Renovix

Orientačná cena: 15 €
Prečo 1. miesto?

Renovix vyhral najmä vďaka pomeru cena/výkon. Obsahuje prírodné aktívne látky, ktoré napomáhajú komplexnej starostlivosti o vlasy, podporujú ich rast a prispievajú k udržaniu krásnych a zdravých vlasov.

2. miesto

Venira kapsule pre vlasy, nechty a pleť

Orientačná cena: 25 €
Prečo 2. miesto?

Druhé miesto si zaslúži najmä z dôvodu, že ide o prírodný kvalitný produkt vyrábaný v Českej republike. Má síce trochu vyššiu cenu, avšak obsahuje až 19 účinných látok pre silné, zdravé, krásne a lesklé vlasy. 

3. miesto

Bloom Robbins Jednorožcové gumíky

Orientačná cena: 33 €
Prečo 3. miesto?

Pretože ide o premyslený, kvalitný a účinný produkt, ktorý obsahuje 26 prvotriednych zložiek pre krásne vlasy. Navyše si zamilujete jeho chuť a bonus pre všetkých milovníkov jednorožcov: zamilujete si jeho tvar.

Desať najlepších doplnkov stravy na vlasy

Hovorí sa, že vlasy sú korunou krásy. A je naozaj málo žien a mužov, ktorí svoje vlasy neriešia. Na dosiahnutie dokonalej hrivy je potrebná dôkladná starostlivosť.[1][2][3] Okrem dostatku spánku, mála stresu a dodržiavania pitného režimu si môžeme pomôcť aj doplnkami a vitamínmi. Ktoré z nich môžu skutočne pomôcť?

Starostlivosť o vlasy je jednou veľkou kategóriou, ktorú je veľmi ťažké zhrnúť do niekoľkých slov. Starostlivosť o vlasy je zložitá a každý, kto chce mať krásne, zdravé a silné vlasy, by mal vedieť veľa informácií. Preto je dobré o vlasoch čítať, študovať ich a snažiť sa im čo najviac porozumieť.

Preto sme pre vás pripravili zoznam článkov zameraných na vlasovú kozmetiku a starostlivosť o vlasy:

Čo u vlasov najčastejšie riešime?

Prirodzene chceme, aby naše vlasy vyzerali na prvý pohľad dobre, teda aby boli lesklé, husté, zdravé, mali krásnu žiarivú farbu a v ideálnom prípade nemali rozštiepené končeky. Na dotyk by mali byť jemné a nemali by vypadávať pri česaní alebo úprave vlasov.[1] Rednutie alebo vypadávanie vlasov je problémom najmä pre mužov, ktorí si príliš nepotrpia na zdĺhavú starostlivosť. Skvelým riešením sú pre nich aj výživové doplnky a vitamíny.

Aké vitamíny a látky sú pre vlasy najdôležitejšie?

Základnou zložkou vlasov je keratín, teda bielkovina.[4] Tú naše telo získava prostredníctvom vyváženej stravy. Ak v strave chýbajú bielkoviny, vlasy sú suché a ich končeky sa štiepia.

Vitamín A síce pomáha produkovať maz na pokožke hlavy, takže sa vlasy môžu rýchlejšie mastiť, ale na druhej strane týmto mazom pokrýva a chráni korienky, takže zabraňuje vypadávaniu a lámaniu vlasov.[5]

Medzi vitamíny skupiny B patrí aj niacín, konkrétne ide o vitamín B3. Pomáha vyživovať pokožku hlavy a podporuje silu, lesk a rast vlasov. Vitamín B6 pozitívne ovplyvňuje krvný obeh, ktorý stimuluje rast vlasov.[6][3]  Nezabudnite ani na vitamín B12, ktorého nedostatok spôsobuje vypadávanie vlasov.[7][3]

Vitamín C podporuje najmä zdravie vlasov.[8][3]  Môžete ho užívať vnútorne, ale môžete sa o svoje vlasy starať aj zvonka. Stačí ho zmiešať s bežným šampónom a pravidelne používať.

Ak budete mať nedostatok vitamínu D, môžete očakávať nadmerné vypadávanie vlasov.[9][3]

Tento vitamín pôsobí ako silný antioxidant, takže zmierňuje poškodenie vlasovej pokožky. Tým tiež podporuje prekrvenie pokožky hlavy a zabraňuje vypadávaniu vlasov.[10][3]

Pri nedostatku železa v tele sa tento minerál začne presúvať z vlasových kanálikov do dôležitejších oblastí. Vlasy tak strácajú svoju silu a vypadávajú.[11]

Zinok je kľúčovým prvkom v cykle rastu vlasov. Jednoducho povedané, aby sa vo folikuloch tvorili nové vlasy, aby boli silné a nevypadávali, je potrebné dodávať telu dostatok zinku.[12]

Kolagén: špeciálny pomocník pre zdravé a krásne vlasy

Dostatok kolagénu môže veľmi účinne a pomerne rýchlo zlepšiť kvalitu vlasov.[13][14][15]  Vďaka jeho pravidelnému používaniu sa vlasy prestávajú toľko lámať, naopak, začínajú rýchlejšie rásť a silnejú. Kolagén pomáha najmä farbeným a často tepelne upravovaným vlasom.

Kolagén sa nazýva aj „elixírom mladosti“, pretože je typický pre mladý organizmus. Preto je oveľa jednoduchšie udržať si pružnosť a zdravý vzhľad vlasov po dvadsiatke ako po štyridsiatke, pretože skutočná produkcia kolagénu sa s vekom postupne znižuje. Preto je v neskoršom veku takmer nevyhnutné dodávať telu kolagén vo forme výživových doplnkov.[16]

Aké sú výhody vitamínov a potravinových doplnkov?

 • Prvou nespornou výhodou je praktickosť a komplexnosť. V jednej tablete získate optimálnu kombináciu všetkých dôležitých látok, ktoré zabezpečujú presne to, čo krásne vlasy potrebujú.
 • Vitamíny aj výživové doplnky začínajú riešiť problém zvnútra, teda v jadre. Samozrejme, správne šampóny, masky a iné prípravky môžu pomôcť aj zvonku, ale oveľa účinnejšie je riešiť príčinu, a nie následok.
 • Vitamíny alebo doplnky stravy pomáhajú nielen s peknými vlasmi. Mnohé z nich napríklad obsahujú aj antioxidanty, ktoré čistia pokožku hlavy a telo, chránia pred voľnými radikálmi a zabraňujú oxidačnému stresu, ktorý je jednou z príčin vypadávania vlasov.
 • Stimulujú vlasové folikuly, čo prirodzene podporuje rast vlasov. Tu pomáha najmä zinok, ktorý je kľúčovým prvkom v cykle rastu vlasov a folikuly ho potrebujú na tvorbu nových vlasov. Zohráva tiež dôležitú úlohu pri regenerácii vlasového tkaniva. Jeho nedostatok sa prejavuje napríklad lámavosťou vlasov. Pre dokonalý účinok by sa mal zinok dopĺňať aj vápnikom, horčíkom alebo kyselinou pantoténovou.
 • Pravidelné používanie doplnkov na vlasy vám tiež dodá krajší vzhľad. Vaše vlasy budú vyzerať zdravo, budú jemné a hladké na dotyk, budú mať dostatočný objem a zbavia sa rozštiepených končekov.

Pre koho sa vitamíny na vlasy hodia?

V skutočnosti sú vhodné pre každého. Môžu ich používať ženy aj muži a vybrané produkty môžu používať aj tehotné alebo dojčiace ženy, ale vždy po dôkladnej konzultácii s lekárom.

Určite by ste po nich mali siahnuť, ak vám vlasy dlhodobo vypadávajú, lámu sa, ich lesk sa vytratil, sú skôr suché a rozštiepené. Taktiež ak si často farbíte vlasy a tepelne ich upravujete, teda fénujete, žehlíte, kulmujete… Samozrejme, najskôr si premyslite, aký typ vlasov máte, a podľa toho si objednajte správnu starostlivosť.

Zlá kvalita vlasov však môže byť aj prejavom nadmerného stresu, nedostatku spánku a iných psychologických príčin, ktoré je potrebné najprv riešiť, najlepšie s odborníkom.

A ako zistíte účinnosť vybraných či vyhliadnutých produktov ešte predtým, než ich začnete skúšať a testovať? Predovšetkým sledujte účinné látky. Existujú produkty, ktoré obsahujú len 8 účinných látok, ale nájdete aj produkty, ktoré ich majú 18 alebo 19, čo znamená vyššiu kvalitu a silnejšiu účinnosť. Často však, samozrejme, znamená aj vyššiu cenu.

Väčšina vitamínov a doplnkov na vlasy je bežne dostupná v lekárni, drogérii alebo špecializovaných e-shopoch bez lekárskeho predpisu.

1. miesto

Advance nutraceutics Renovix​

60 kapsúl účinnej zmesi bylín pre podporu krásy, sily a rastu vlasov za veľmi príjemnú cenu.

Orientačná cena: 15 €

Prečo je Renovix na 1. mieste?

Na prvé miesto som umiestnila produkt Renovix. Zvíťazil u mňa najmä vďaka pomeru cena/výkon. Je totiž relatívne lacný, ale zato obsahuje prírodné účinné látky, ktoré pomáhajú poskytovať komplexnú starostlivosť o vlasy, podporujú ich rast a prispievajú k udržaniu krásnych a zdravých kadier.

Ide o zmes etionínu, prasličky, pivovarských kvasníc, rakytníka, niacínu, biotínu, zinku, vitamínu E, koenzýmu Q10, žihľavy, rakytníka a aloe. Všetky tieto prírodné zložky kvalitne a účinne posilňujú vlasy zvnútra.

Užívateľské recenzie

Zaujímali ma skúsenosti užívateľov s týmto produktom. Recenzie som našla napríklad na českej Heureke alebo na zboží.cz a musím uznať, že ma príjemne prekvapili. Vo väčšine prípadov sú pozitívne a zhodujú sa v účinnosti produktu. Spomínajú predovšetkým zamedzenie padania vlasov, ich celkový lepší stav a vzhľad.

Ďalej o produkte

Renovix je určený na dlhodobé užívanie a na dosiahnutie viditeľných výsledkov sa odporúča užívať 1 až 2 kapsule denne (vždy po jedle a s dostatočným množstvom tekutiny) minimálne po dobu jedného mesiaca.

Nie je však určený pre dojčiace a tehotné ženy a deti, alebo ak ste precitlivení na niektorú zo zložiek. Pre istotu sa poraďte so svojím lekárom.

Cena balenia so 60 kapsulami sa pohybuje v príjemnej cenovej relácii okolo 15 eur.

2. miesto

Venira kapsule pre vlasy, nechty a pleť​

80 účinných kapsúl s obsahom 19 aktívnych látok na dodanie živín, vitamínov a minerálov pre zdravé, krásne a lesklé vlasy.

Orientačná cena: 25 €

Prečo je Venira na 2. mieste?

Produkt od značky Venira som zaradila na druhé miesto hlavne kvôli vyššej cene v porovnaní s víťazným Renovixom. Ide však o veľmi kvalitný a prírodný výrobok vyrábaný v Českej republike. Okrem vlasov majú pozitívny vplyv aj na nechty a pleť, čo považujem za veľmi dobrú kombináciu. Oceňujem aj veľmi prehľadný e-shop a výhodnejšie ceny v prípade väčších balení. 

Užívateľské recenzie​

Na slovenskej Heureke bolo málo recenzií na tento konkrétny produkt, ľudia ale pozitívne hodnotia samotný obchod, ktorý odporúča až 99 % zákazníkov. Oceňujú hlavne kvalitu tovaru, rýchlosť doručenia a darčeky navyše. Podrobnejšie recenzie som našla na českej Heureke a milo ma prekvapili. Zákazníci spozorovali na sebe zlepšenie kvality vlasov, výrazne menšie padanie alebo štiepenie a dokonca aj hustejšie vlasy. Zhodujú sa v tom, že tento produkt naozaj funguje a odporúčajú ho aj ďalej. 

Ďalej o produkte

Venira je značka vitamínových kapsúl, ktoré obsahujú 19 účinných látok a majú veľmi dobrý účinok na spojenie tkanív. Užíva sa dvakrát denne a po 40 dňoch sľubuje posilnenie rastu, objemu a kvality vlasov. Okrem toho podporuje zdravú a žiarivú pokožku a zabraňuje lámaniu nechtov.

V prípade vlasov pomáha najmä pri pomalom raste, zlej kvalite, vypadávaní vlasov, štiepení končekov, mastných korienkoch a celkovo suchých alebo poškodených vlasoch.

Ide o prírodný produkt, ktorý sa vyrába priamo v Českej republike. Neobsahuje silikóny ani parabény a je sladený prírodnými sladidlami.

Cena jedného balenia je približne 25 eur. Obsahuje 80 kapsúl, čo zodpovedá 40-dňovej kúre.

3. miesto

Bloom Robbins Jednorožcové gumíky​

60 roztomilých a chutných vitamínov v tvare jednorožca s obsahom 26 účinných látok pre zdravie, rast a krásu vlasov.

Orientačná cena: 33 €

Prečo sú gumené medvedíky od Bloom Robbins na 3. mieste?

Gumové cukríky od Bloom Robbins ma okamžite zaujali, najmä kvôli ich roztomilému tvaru jednorožca, ktorý pochopiteľne evokuje dievčenský produkt. Gumíky sú však nielen pekné na pohľad, ale aj chutné a čo je najdôležitejšie – sú nabité množstvom účinných látok, ktoré posilňujú vlasy od korienkov až po končeky, podporujú ich rast, silu a krásu.

Užívateľské recenzie

Recenzie na gumíky sú vo všeobecnosti pozitívne, väčšina žien zmieňuje ich účinnosť, rýchlejší rast vlasov a ich menšie vypadávanie. Musím však spomenúť, že niektoré zákazníčky sa sťažovali, že im výrobok nefungoval, a to aj po niekoľkých týždňoch užívania. Bloom Robbins je zahraničná spoločnosť, preto môžete nájsť recenzie napríklad aj na Amazone. Dostupné sú ale aj na Facebooku, kde zákazníci chvália predovšetkým chuť cukríkov.

Ďalej o produkte

Tieto roztomilé ružové jednorožce naozaj nie sú len cukríkom, po ktorom siahnete, keď máte chuť na niečo sladké. Sú doplnkom stravy, ktorý si zamilujú vaše chuťové poháriky, ale najmä vaše vlasy. Jedinečná kombinácia účinných látok v gumených cukríkoch podporuje zdravie vašich vlasov a pokožky hlavy. Používaním tohto výrobku vlasy rastú rýchlejšie, sú silnejšie, lesklejšie, menej sa lámu, vypadávajú a rednú. A prestanete sa obávať rozštiepených končekov.

Túto komplexnú starostlivosť podporuje 26 prvotriednych zložiek. Za zmienku stojí biotín, selén, zinok, horčík, kyselina listová a vitamíny A, B, C, D a E.

Výrobok je vegetariánsky, neobsahuje lepok ani laktózu a nie je testovaný na zvieratách. Je vhodný pre všetky typy vlasov a odporúča sa užívať 2 cukríky denne.

Balenie 60 gumíkov vám vystačí na mesiac a stojí približne 33 eur. Balenia na viac mesiacov sú cenovo výhodnejšie.

4. miesto

Viridian Ultimate Beauty Complex

Orientačná cena: 18 €

Prečo som sem zaradila Beauty Complex od Viridian?

Tento Beauty Complex v sebe spája kombináciu vitamínov, minerálov a fytonutrientov rastlinného pôvodu, ktoré okrem podpory pokožky a nechtov zlepšujú kvalitu vlasov.

Všetky obsiahnuté zložky sú 100 % aktívne a rastlinného pôvodu, takže výrobok je vhodný aj pre vegánov. Okrem toho neobsahuje geneticky modifikované zložky, konzervačné látky, umelé farbivá, pšeničný lepok, pšenicu, laktózu, pridané cukry, kvasnice, stearan horečnatý ani kyselinu stearovú.

Jedno balenie obsahuje 60 kapsúl, odporúča sa užívať 2 denne. 30-dňová kúra vás vyjde na približne 18 eur.

5. miesto

Solgar formula pre zdravú pleť, nechty a vlasy

Orientačná cena: 20 €

Prečo je v tomto zozname produkt od značky Solgar?

Formula pre zdravú pokožku, nechty a vlasy od americkej značky Solgar je prírodným produktom, ktorý spĺňa parametre kategórie Kosher výrobkov a je vhodný pre vegetariánov.

Je to zmes účinných látok, ktoré prispievajú k zdravým a silným vlasom. Konkrétne síra, ktorá ako antioxidant chráni vlasy pred poškodením a podporuje ich rast. Ďalším dôležitým prvkom pre vlasy je meď, ktorá sa stará o stálosť prirodzeného odtieňa vlasov a zabraňuje ich šediveniu. Prípravok obsahuje aj červenú riasu L. corallioides, zinok, L-lyzín, L-prolín a vitamín C.

Ak vám lekár neodporučí iné dávkovanie, odporúča sa užívať 2 kapsuly denne s jedlom.

120 kapsúl stojí približne 20 eur.

6. miesto

Inca Collagen

Orientačná cena: 54 €

Prečo som do porovnania zaradila Inca Collagen?

Hydrolyzovaný kolagén Inca má vynikajúcu kvalitu, rovnako ako kolagén v ľudskom tele. Vďaka tomu sa ľahko vstrebáva. Jedna dávka obsahuje 3 000 miligramov kolagénu.

Tento výživový doplnok obsahujúci 100 % čistý morský kolagén dostanete vo forme prášku rozpustného v tekutine. Vďaka tomu je užívanie veľmi jednoduché a pohodlné.

Jedno balenie vás vyjde 54 eur, ale môžete využiť aj rôzne cenovo výhodnejšie balíčky.

7. miesto

NOW Hair, Skin & Nails

Orientačná cena: 26 €

Prečo je tu produkt Hair, Skin & Nails od značky NOW?

Hair, Skin & Nails je doplnok stravy na starostlivosť o vlasy, ale aj o pokožku a nechty. Tento výrobok obsahuje Cynatine® HNS, revolučnú patentovanú a biologicky dostupnú formu rozpusteného keratínu, ktorý pomáha udržiavať vlasy silné, lesklé a jemné.

Jedno balenie obsahuje 90 kapsúl a užívajú sa 3 kapsuly denne – počas jedla, takže jedna kúra vám vystačí na mesiac. Cena jedného balenia je približne 26 eur.

8. miesto

Nordbo - Double Hair

Orientačná cena: 30 €

Prečo som do porovnania zaradila Double Hair od Nordbo?

Švédska značka Nordbo sa pýši kvalitnými a klinicky testovanými zložkami, ako aj udržateľnou a etickou výrobou. Doplnok stravy Double Hair je toho dôkazom. Ide o výrobok obsahujúci patentovanú zložku AnaGain, ktorá kombinuje vysoký obsah biotínu a organický výťažok z klíčkov hrachu na podporu zdravia a hustoty vlasov a proti ich vypadávaniu. Táto účinná látka dokonca získala ocenenie v súťaži Paris Beauty Challenger Awards v kategórii Advanced Ingredient. Okrem toho bol AnaGain súčasťou klinickej štúdie, v ktorej mali účastníci problémy s vypadávaním vlasov a po 2 mesiacoch používania sa miera vypadávania vlasov znížila o 37 %.

Produkt je vďaka certifikátu I'm Vegan 100 % rastlinného pôvodu, takže ho môžu užívať aj vegáni. Pôsobí len na vlasy, takže sa nemusíte obávať, že by jeho užívanie zvýšilo rýchlosť rastu ochlpenia na iných miestach vášho tela. Odporúča sa užívať 1 kapsulu denne.

Balenie 60 kapsúl stojí okolo 30 eur.

9. miesto

Blendea Hair Vitality

Orientačná cena: 19 €

Prečo je v zozname Hair Vitality od Blendea?

Česká značka Blendea prináša túto vitamínovú kúru pre krásne a zdravé vlasy, ukrytú v krásnom bledomodrom balení.

Ide o čistý a organický produkt bez prídavných látok a geneticky modifikovaných zložiek – obsahuje len 4 maximálne účinné látky. Ktoré to sú?

 • L-metionín, ktorý zabezpečuje výživu vlasov, nechtov a pokožky.
 • Zinok, ktorý prispieva k normálnemu stavu vlasov (a pokožky, nechtov, zraku a kostí).
 • Selén chráni ľudský organizmus pred oxidačným stresom a starnutím, čo sa týka aj vlasov.
 • Vitamíny skupiny B (konkrétne B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9 a B12). Tie sa starajú o normálny stav pokožky, slizníc, kože a najmä vlasov.


Bonusom produktu je aj to, že vďaka svojmu zloženiu priaznivo pôsobí na stav vlasov, ale aj nechtov, pokožky, metabolizmu a duševného zdravia – je teda naozaj všestranným pomocníkom.

Odporúča sa užiť jednu kapsulu a dostatočne ju zapiť vodou. Balenie 60 kapsúl stojí približne 19 eur.

10. miesto

HairBurst žuvacie vlasové vitamíny

Orientačná cena: 25 €

Prečo som sem zaradila vitamíny od HairBurst?

Žuvacie vlasové vitamíny značky HairBurst sú vynikajúcimi pomocníkmi na ceste k zdravým a krásnym vlasom.

 • Tieto vitamíny obsahujú mnoho zdraviu a vlasom prospešných látok, z ktorých kľúčovou je zinok – minerál, ktorý podporuje imunitu, zohráva úlohu pri obnove buniek, napomáha hojeniu rán a ktorého nedostatok môže viesť k vypadávaniu vlasov.
 • Obsahujú aj selén – antioxidant, ktorý pomáha udržiavať zdravé vlasy, zabraňuje ich vypadávaniu, ničí huby spôsobujúce napríklad lupiny a je nevyhnutný pri tvorbe hormónov štítnej žľazy, ktoré pomáhajú regulovať rast vlasov.
 • V neposlednom rade vitamíny obsahujú biotín, ktorý je pre naše telo nevyhnutný a ktorého nedostatok môže viesť k rednutiu vlasov, a je potrebný na tvorbu keratínu, bielkoviny, z ktorej sa tvoria vlasy, pokožka a nechty.


Vitamíny by ste mali užívať každý deň. Odporúčanie výrobcu je žuť 2 vitamíny denne, najlepšie s jedlom.

Jedno balenie obsahuje 60 gumíkov, čo zodpovedá mesačnej kúre. Cena jedného balenia je približne 25 eur, v prípade pravidelného odberu môžete ušetriť. Niektorí zákazníci si pochvaľujú výsledky už po 2 týždňoch užívania.

Záver

O vlasy sa treba starať ako zvonka, tak aj zvnútra. Ak chcete vlasom dodať potrebné látky, môžete vyskúšať napríklad nášho výhercu porovnania Renovix, ktorý zvíťazil vďaka pomeru cena/výkon. Vyskúšať môžete aj kvalitný a prírodný český produkt značky Venira alebo roztomilé, obľúbené a účinné gumové jednorožcové vitamíny od Bloom Robbins.

Nech už si vyberiete akékoľvek vitamíny alebo výživové doplnky pre svoje vlasy, nezabúdajte na potrebu dlhodobého a pravidelného užívania. Ideálne je doplniť ich vhodnou starostlivosťou o vlasy „zvonku“, teda dopriať si pravidelnú masku na vlasy, používať ošetrujúci kondicionér, olej na suché končeky alebo sérum na revitalizáciu vlasovej pokožky. Táto kombinácia vás odmení krásnymi, zdravými vlasmi – vlasmi, o akých ste vždy snívali.

Užitočné odkazy ✓dôveryhodné:

[17] Wikipédia (SK): Vlas (hlava)

[18] Healthline (ENG): The 5 Best Vitamins for Hair Growth (+3 Other Nutrients)

[19] Healthline (ENG): 5 Evidence-Based Ways Collagen May Improve Your Hair

[20] PubMed Central (ENG): The Role of Vitamins and Minerals in Hair Loss: A Review

[21] PubMed Central (ENG): Oral Collagen Supplementation: A Systematic Review of Dermatological Applications

4.8/5 - (5 votes)

Autor článku:

Autor článku:

Viac o autoroch, prípadne o webe nájdete v sekcii o nás. Chcete vidieť, ako vyrábame produkty?

Kam ďalej?

Vyberanie produktov a zostavovanie rebríčkov je pre nás dôležitý proces, ktorý robíme kvalitne. Produkty prechádzajú niekoľkými kontrolami, dôkladným prieskumom a na každom porovnaní sa podieľajú minimálne 2 ľudia. Môžete si tak vždy byť istí nezávislosťou a kvalitou porovnania. Zaujíma vás viac? Prečítajte si detailný popis toho, ako produkty vyberáme ».