Najlepšia keto diéta na mesiac (4 týždne) – recenzie

Aká je najlepšia keto diéta na mesiac? Prečo dodržiavať keto diétu? Čo presne to je? Pomôže vám keto diéta schudnúť? Ako dlho ju držať?

TOP  1. miesto

Keto Mix

Cena za mesačný balíček: 230 €

Výborná keto diéta, najlepší pomer cena/výkon, rýchly úbytok hmotnosti a skvelá zákaznícka podpora.

2. miesto

Keto Diet

Cena za mesačný balíček: 180 €

Výborné jedlo, vynikajúce služby, rýchle chudnutie a kvalitná strava. Všetko, čo potrebujete.

3. miesto

Chia Shake

Cena za mesačný balíček: 199 €

Skvelá keto diéta, relatívne jednoduché jedlá, ale účinná strava, skvelé chutné koktaily.

Desať najlepších keto diét

Čo je to keto diéta?

Keto diéta je stravovací režim, smer a niekedy aj diéta. Záleží na každom človeku, ako sa k tomuto princípu stravovania postaví – či už dlhodobo alebo krátkodobo.

Poďme si povedať viac o keto diéte a oboznámiť sa s jej princípmi a zásadami. Ide o typ nízkosacharidovej diéty, ktorá zásadne znižuje príjem sacharidov z potravy. V dôsledku toho sa hlavnou zložkou stravy stávajú tuky, po ktorých nasledujú bielkoviny. Hlavným cieľom tohto spôsobu stravovania je dosiahnuť ketózu, čo je metabolický stav, pri ktorom telo nemá dostatok cukru v krvi a čerpá energiu z vlastných tukových zásob. Ketóza je pomerne účinný spôsob, ako schudnúť neželané kilogramy, preto ju mnohí ľudia používajú na rýchle dosiahnutie svojich cieľov a nedržia ju dlhší čas.

Ketóza je stav metabolizmu, pri ktorom telo získava energiu z tukov a nie zo sacharidov, ako je to zvykom pri normálnom fungovaní. Telo preto spracúva tuky z vlastných zásob a výsledkom je, jednoducho povedané, chudnutie. Zároveň sa znižuje hladina cukru v krvi.

Aby sa telo dostalo do ketózy, je potrebné dodržiavať pomerne prísny režim – je potrebné prijať menej ako 50 gramov sacharidov denne. Niekedy sa uvádza len 20 gramov. V dôsledku toho sa zníži hladina hormónu inzulínu v krvi a zvýši sa uvoľňovanie mastných kyselín z tukových zásob tela. Prevažná väčšina z nich sa v pečeni spracúva na ketolátky, ktoré potom pokrývajú energetické potreby organizmu.

Ako dlho držať keto diétu?

Nie je možné povedať, aký časový úsek je najlepší. Je to veľmi individuálne. Dalo by sa jednoducho povedať – kým neschudnete, držíte ju. Čo je, samozrejme, veľmi všeobecné. Veľmi dôležité je tiež pozorovať svoje telo a signály, ktoré vám dáva. Ak sa necítite dobre, radšej sa o všetkom poraďte so svojím lekárom alebo nutričným terapeutom.

Ako sa hovorí, všetko sa dá. Nedá sa povedať, o koľko, ale určite pocítite úbytok hmotnosti. Všetko závisí od celkového zdravotného stavu každého jednotlivca. Niektorí ľudia schudnú menej, iní viac. Väčší úbytok hmotnosti však pravdepodobne pocítite za 8 – 12 týždňov.

Určite je to veľká zmena, najmä po psychickej stránke. Keto diéta je pre väčšinu ľudí radikálny rez a každé telo sa s ňou dokáže vyrovnať po svojom. Niektorí sa budú cítiť pomalí, podráždení a možno aj unavení. U iných sa prejavia len krátkodobé výkyvy nálady. Je to naozaj individuálne, ale je to proces, ktorý vás pravdepodobne neminie.

Tak či onak, všetko závisí od vášho počiatočného fyzického stavu a nástup ketózy sa môže značne líšiť. Niektorí ľudia to pocítia po niekoľkých dňoch, iní po týždni. V priemere sa však ketóza dostaví približne po 3-4 dňoch.

1. miesto

Keto Mix

Cena na mesiac: 230 €

Keto Mix ponúka klasický keto balíček na mesiac za približne 230 eur.

KetoMix je založený na princípe mierneho zvyšovania obsahu bielkovín a tukov a v priamej úmere k opačnému znižovaniu sacharidov. Ide o špeciálny postup, ktorý je vhodný pre mužov aj ženy.

Je skvelé, že Keto Mix má poradňu, ktorá sa snaží odpovedať na všetky vaše otázky, na ktoré odpovedajú skúsení odborníci na výživu.

A aké diétne plány tu môžete získať?

 1. Ľahká nadváha
 2. Stredná nadváha
 3. Vyššia nadváha
 4. Veľmi vysoká nadváha

 

Každý plán je podrobne opísaný, pre koho, kedy a prečo je vhodný. Nemusíte sa teda obávať, že nebudete vedieť, čo si vybrať.

V Ketomixe si môžete zakúpiť výhodné balíčky, ale aj zostaviť jednotlivé jedlá podľa vlastného uváženia.

2. miesto

Keto Diet

Cena na mesiac: 180 – 250 €

Mesačný balíček Keto Diet vás vyjde od 180 do 250 eur, v závislosti od toho, ktorý si vyberiete. Drahšia verzia ponúka širšiu ponuku jedál a celkovo pestrejší jedálniček.

Keto Diet je čisto česká značka, ktorá je na trhu od roku 2011. Ponúka klientom prémiové proteínové nápoje a jedlá, ktoré sa vyrábajú priamo v Českej republike, ale aj maximálnu podporu pri diétnych plánoch spolu s odborným výživovým poradenstvom.

A z ktorých diétnych plánov si môžete vybrať?

 1. BASIC – trvanie 3 x 2 týždne a bezplatné výživové poradenstvo a prehľadná brožúra. Cena je približne 139 eur za dvojtýždňový balíček.
 2. MEDIUM – trvanie 3 x 3 týždne plus bezplatné výživové poradenstvo a opäť brožúra. Cena je približne 200 eur za 3-týždňový balíček.
 3. INTENZÍVNE – trvanie 3 x 4 týždne, plus bezplatné výživové poradenstvo a brožúra. Cena je približne 250 eur za 4-týždňový balíček.

3. miesto

Chia Shake

Cena na mesiac: 199 €

Ak sa rozhodnete pre mesačný balíček od Chia Shake, vyjde vás 199 eur. 

Spoločnosť Chia Shake sa veľmi zaujíma o životné prostredie a celkový stav našej planéty. Môžete si u nich zakúpiť nielen keto diétu, ale aj mnoho ďalších výživových smerov, ako je Dukanova diéta a podobne.

Môžete si vybrať z rôznych kokteilov, šejkov, jednotlivých jedál alebo dokonca kompletných diét. Záleží na vás, čomu dáte prednosť. Diétne balíčky obsahujú od 35 do 280 jedál, pričom ich cena sa pohybuje od približne 64 eur do 379 eur. 

V Chia Shake sa môžu „vyblázniť“ aj vegáni a vegetariáni a ponuka je naozaj pestrá.

Tento e-shop má aj blog, kde sa často snažia publikovať príspevky na tému diéty, chudnutia a podobne.

4. miesto

Prodietix

Všetky programy Prodietix fungujú na princípe keto diéty. Ich cieľom je dostať telo do ketózy.

Diétne programy Prodietix sú rozdelené do 3 fáz. V prvej fáze dochádza k najvýznamnejším zmenám v stravovaní, na tele a na duši. Tu zvyčajne dochádza k veľmi výraznému zníženiu hmotnosti. V druhej fáze sa začnú do stravy pomaly pridávať sacharidy a zdravé tuky. Tým sa stabilizuje úbytok hmotnosti. V tretej fáze sa telo postupne pripravuje na čiastočný návrat k normálnej strave. Táto fáza je kľúčová, pretože zabraňuje jojo efektu.

Môžete si kúpiť jednotlivé jedlá aj kompletné balíčky. Balíčky si môžete dokonca účelovo vymyslieť a operatívne vypočítať výslednú cenu. Cena balíčka na mesiac nie je uvedená, pretože sa môže líšiť u každého zákazníka.

5. miesto

MyKeto

Cena na mesiac: 250 €

Mesačný výhodný balíček od MyKETO je dostupný za 250 eur.

Rodinná firma GOLDIM bola založená pred viac ako 29 rokmi. A z čoho presne pozostáva redukčný plán MyKETO? Princíp sofistikovaného diétneho plánu MyKETO spočíva v intenzívnom pocite sýtosti, ktorý pretrváva vďaka vysokému obsahu bielkovín a pridanej vlákniny. Žiadne hladovanie a žiadny jojo efekt. Spoločnosť ponúka široký výber proteínových jedál a kokteilov, ktoré dobre chutia a výborne fungujú. MyKETO sa pýši kvalitnými zložkami. Vyrába sa bez konzervačných látok, palmového oleja, syntetických farbív a aróm.

V obchode nájdete jednotlivé výrobky, ako aj výhodné balíčky a ponuky priamo na mieru. Balíčky sa pohybujú v rozsahu od 7 do 21 dní, takže si môžete vybrať, čo vám najviac vyhovuje. Dostupný je aj balíček na jeden mesiac, ktorého skladba jedál je vyvážená.

6. miesto

Express Diet

Ide o päťdňovú diétu, ktorá funguje na princípe ketózy. Počas týchto piatich dní sa výrazne zníži príjem sacharidov a hlavným zdrojom energie sa stane uložený tuk. Expresná diéta naštartuje telo a udržiava ho v ketóze, kým sa nedosiahne požadovaná hmotnosť.

Päťdňová ketónová diéta Express Diet obsahuje 20 hyperproteínových jedál:

 • kuracia polievka, 2 ks,
 • syrová polievka, 2 kusy,
 • sladká zemiaková polievka, 2 kusy,
 • paradajková bazalková polievka, 2 kusy,
 • hubová polievka, 2 ks.
 • jablkovo-škoricová kaša, 2 ks,
 • vanilkovo-malinová kaša, 2 ks,
 • vanilkové palacinky, 2 ks,
 • čokoládovo-malinový koktail, 2 kusy,
 • jahodový koktail, 2 ks.

 

Ak vás diéta počas piatich dní osloví, následne si môžete objednať aj jednotlivé jedlá a vyskladať si tak mesačný balíček. Jeho cena sa bude líšiť podľa toho, čo všetko si vyberiete. 

7. miesto

Daily Mix

Spoločnosť Daily Mix nemá jeden vyslovene mesačný balíček, no môžete si objednať ochutnávkový balíček. K dispozícii je aj balíček hlavných jedál, raňajkový balíček alebo iné chutné jedlá. Môžete si tak vyskladať jedálniček na celý mesiac.

DailyMix je strava s nízkym obsahom sacharidov, ktorá je vhodná práve počas keto diéty. Je vhodná rovnako pre mužov aj pre ženy. Môžete si vybrať z viacerých balíčkov, v ktorých nájdete chutné raňajkové jedlá, ale tiež porcie na obed alebo večeru. Spoločnosť uvádza, že Daily Mix je skvelým riešením aj pre tých ľudí, ktorí práve ukončili ketónovú diétu KetoMix a chcú aj naďalej pokračovať v nízkosacharidovom stravovaní. 

Ochutnávkový balíček, v ktorom máte 35 porcií, sa pohybuje okolo 50 eur. Môžete vyskúšať, ktoré jedlá vám budú chutiť najviac a či je tento spôsob stravovania vhodný aj práve pre vás.

8. miesto

Profidiet

Cena na mesiac: 270 €

Keto diéta na 4 týždne od spoločnosti Profidiet stojí približne 270 eur a obsahuje 112 porcií rôznych druhov jedál. K tomu navyše dostanete 2 šejkre zadarmo ako darček.

Profidiet je proteínová redukčná diéta, ktorá funguje na zvýšenom príjme kvalitných bielkovín a zníženom príjme cukrov a tukov. Vďaka tomu sa vaše telo dostane do ketózy. Pozostáva zo 4 fáz, pričom na webovej stránke máte zverejnený aj kompletný zoznam potravín, ktoré môžete počas daného obdobia konzumovať. 

Táto diéta nie je vhodná pre osoby mladšie ako 18 rokov, tehotné ženy, ľudí trpiacich cukrovkou, rakovinou alebo iným vážnym ochorením. 

Môžete si zakúpiť rôzne cenovo výhodné balíčky, ktoré sú navyše rozdelené aj podľa fázy, v ktorej sa nachádzate. Ich cena sa pohybuje približne od 60 do 300 eur, v závislosti od počtu porcií.

9. miesto

NutriFood

Cena na mesiac: 250 €

28-dňový balíček od NutriFood vás vyjde približne na 250 eur a obsahuje 116 porcií.

Spoločnosť NutriFood sa špecializuje na špeciálne diétne jedálničky. Vhodné sú pre mužov aj pre ženy. Rozdelené sú na dva druhy:

 • Proteínová diéta je vhodná pre ľudí nad 80 kg a tiež pre športovcov. Môžete si vybrať balíčky určené na 14 až 84 dní, podľa toho, ako dlho sa takejto strave chcete venovať.
 • Jedálniček na chudnutie je určený pre ľudí do 80 kg a tiež je vhodný aj pre športovcov. 

 

Na stránke NutriFood nájdete aj online kalkulačku, do ktorej môžete zadať svoje údaje a zistiť, ktorý diétny jedálniček je pre vás najvhodnejší. Čo sa týka ceny balíčkov, tá sa pohybuje od počtu dní, ktorý si vyberiete. Hodnota diétneho plánu začína na 100 eurách a končí na tisícke. Najdrahší balíček ale obsahuje až 383 porcií.

10. miesto

Protein & Co.

Cena na mesiac: 276 €

Protein & Co. je český výrobca športovej výživy, no nájdete u nich aj produkty určené na keto diétu. Vo svojej ponuke sa zameriavajú na 5 rôznych produktov:

 • Ketoshake – komplexná náhrada jedla, ktorá obsahuje všetko potrebné živiny.
 • Keto mash – kaša, ktorá obsahuje tri kvalitné živočíšne zdroje bielkovín, ktoré sa do tela vstrebávajú postupne.
 • Keto proteínový puding – základom sú plnohodnotné bielkoviny. Má krémovú konzistenciu a je dostupný v príchutiach čokoláda, vanilka a banán.
 • Keto proteínová polievka – doprajte si teplú polievku v príchutiach kuracia, gulášová alebo paradajková. 
 • Keto proteínová palacinka – dostupné sú ochutené, ale aj v natural verzii, ktorú si môžete pripraviť aj na slano. 

 

Balíček na 7 dní obsahuje 35 porcií jedla, šejker zadarmo a jeho cena je 69 eur. Príprava je veľmi jednoduchá, preto je tento balíček vhodný naozaj pre každého.

Mesačný balíček v ponuke síce nemajú, no ak by ste mali záujem, môžete si objednať 4 týždňové balíčky. Ich hodnota by bola približne 276 eur. 

Benefity držania keto diéty

 • Spaľovanie tukov a chudnutie – tento typ stravovania vedie k spaľovaniu tukov. Cieľom je, aby ste zhodili nadbytočné kilogramy a možno dokonca dosiahli svoju vysnívanú postavu.
 • Zvyšuje hladinu energie – keto diéta zvyšuje počet mitochondrií a zároveň znižuje oxidačný stres, ktorý na ne pôsobí.
 • Má protizápalový účinok – každý zápal je veľkým nepriateľom pre zdravie človeka. Ketogénna diéta dokáže regulovať zápal a následne ho veľmi výrazne znížiť.
 • Bojuje proti epilepsii – uvádza sa, že keto diéta je veľmi funkčným podporným prostriedkom pri liečbe tohto ochorenia.
 • Chráni mozog – ketóny sú veľmi prospešné pre správnu funkciu mozgu a celého neurologického systému.
 • Zmierňuje príznaky Parkinsonovej choroby.
 • Znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení.
 • Pomáha pri liečbe cukrovky.
 • Podpora pri liečbe rakoviny.

Ako zmerať, že ste v ketóze?

To, že ste v ketóze, pravdepodobne veľmi rýchlo zistíte podľa pocitu. Pravdepodobne zaznamenáte úbytok hmotnosti, minimálny hlad a veľa energie. Ak si však chcete byť naozaj istí, vyskúšajte takzvané diagnostické močové prúžky, ktoré si môžete kúpiť v každej dobrej lekárni. Papier detekuje ketóny v moči.

Na čo sa pripraviť?

Určite na výkyvy nálad a veľkú zmenu. Ak ste však naozaj odhodlaní a vytrváte napriek počiatočnému nepohodliu, dosiahnete požadované výsledky.

Čo jesť pri keto diéte?

Ak chcete dosiahnuť požadované výsledky, musíte pri keto diéte dodržiavať niekoľko prísnych pravidiel.

Patria sem suroviny, ktoré sa odporúčajú a môžu sa konzumovať v úplnom pokoji. Platí, že je lepšie jesť kvalitné tuky a, samozrejme, čo najviac eliminovať sacharidy.

 • Tučnejšie mäso, ako je bravčové pliecko, rib eye steak, mleté mäso a podobne
 • Mastné ryby, ako je losos alebo makrela
 • Vajíčka
 • Mastné syry
 • Maslo
 • Orechy, najmä lieskové orechy a makadamové orechy, pretože majú vysoký obsah tuku
 • Konopné semienka
 • Listová zelenina
 • Uhorka
 • Cuketa
 • Zeler
 • Reďkovky
 • Kapusta

Tieto potraviny sú prijateľné, ale nie sú vhodné na každodennú konzumáciu.

 • Bobuľové ovocie – jahody, černice a čučoriedky.
 • Sladidlá – čím menej, tým lepšie.
 • Káva a čaj – ideálne bez mlieka a cukru.

A potom je tu zoznam potravín, na ktoré síce môžete myslieť, ale rozhodne by ste ich nemali jesť.

 • Sladké nápoje, ako sú limonády, koktaily, džúsy a podobne
 • Klasické sladkosti
 • Pečivo – slané aj sladké
 • Cereálie
 • Obilniny
 • Strukoviny
 • Ryža
 • Cestoviny
 • Zemiaky
 • Väčšina ovocia okrem bobuľovín
 • Sladené jogurty
 • Sušené mäso
 • Kukurica
 • Mrkva
 • Med

Ďalšie odporúčania pri keto diéte

Keto diéta je jednoducho veľmi špecifická a na to, aby ste dosiahli želané účinky, potrebujete naozaj silnú vôľu a presvedčenie, pretože ako sa hovorí, bez práce nie sú koláče.

Stav ketózy je veľmi krehký a na jeho zastavenie stačí naozaj málo. Preto sa riaďte nasledujúcimi odporúčaniami:

 • Dodržiavajte správny a dostatočný pitný režim, ktorý predstavuje minimálne 2-3 litre nesladených tekutín denne.
 • Dbajte na to, aby ste jedli pravidelne – snažte sa jesť každé 3-4 hodiny.
 • Jedzte veľa zeleniny pre jej vitamíny a minerály.
 • Neprejedajte sa.
 • Doprajte si dostatok prirodzeného pohybu – chôdzu, plávanie, prípadne bicyklovanie.

Riziká a nevýhody keto diéty

Ruku na srdce – takmer všetko na svete má svoje riziká a keto diéta nie je výnimkou. Najdôležitejšie je, aby ste boli stopercentne zdraví, kým sa pustíte do keto diéty, alebo sa poraďte so svojím lekárom, či je tento typ diéty pre vás vhodný.

 • Prechodné zmeny nálad.
 • Prechodná slabosť.
 • Tendencia konzumovať nesprávne tuky, a tým aj možnosť vzniku srdcových ochorení. Treba dbať na to, aby „zlé“ tuky, t. j. nasýtené mastné kyseliny, tvorili maximálne 7 % denného kalorického príjmu.
 • Takmer žiadna rozmanitosť v zložení stravy.
 • Nedostatok vitamínov a minerálov.

Záver

Ak chcete „bojovať“, tak naozaj „bojujte“. Skúste sa držať keto diéty a uvidíte, že výsledky na seba nenechajú dlho čakať.

Užitočné odkazy ✓dôveryhodné:

[1] Wikipédia (SK): Proteínová diéta

[2] Wikipedie (CZ): Hubnutí

[3] Healthline (ENG): The Ketogenic Diet: A Detailed Beginner’s Guide to Keto

[4] Healthline (ENG): 20 Foods to Eat on the Keto Diet

[5] PubMed Central (ENG): Advantages and Disadvantages of the Ketogenic Diet: A Review Article

[6] PubMed Central (ENG): Low Carbohydrate Diet

[7] PubMed Central (ENG): Ketogenic Diet

 

Ohodnoťte post

Autor článku:

Autor článku:

Viac o autoroch, prípadne o webe nájdete v sekcii o nás. Chcete vidieť, ako vyrábame produkty?

Kam ďalej?

Vyberanie produktov a zostavovanie rebríčkov je pre nás dôležitý proces, ktorý robíme kvalitne. Produkty prechádzajú niekoľkými kontrolami, dôkladným prieskumom a na každom porovnaní sa podieľajú minimálne 2 ľudia. Môžete si tak vždy byť istí nezávislosťou a kvalitou porovnania. Zaujíma vás viac? Prečítajte si detailný popis toho, ako produkty vyberáme ».