Najlepšia keto diéta pre mužov – recenzie

Čo je keto diéta a ktorá je najlepšia pre mužov? Funguje keto diéta u mužov rovnako ako u žien? Skúsenosti a recenzie.

TOP  1. miesto

Keto Mix

Cena za 1 porciu: 1,70 €

Vynikajúca keto diéta, najlepší pomer cena/výkon, rýchly úbytok hmotnosti a skvelá zákaznícka podpora.

2. miesto

Keto Diet

Cena za 1 porciu: 2 €

Výborné jedlo, vynikajúce služby, rýchle chudnutie a kvalitná strava. Všetko, čo potrebujete.

3. miesto

Chia Shake

Cena za 1 porciu: 1,80 €

Skvelá keto diéta, relatívne jednoduché jedlá, ale účinná strava, skvelé chutné koktaily.

Desať najlepších keto diét

Čo je to keto diéta

Keto diéta je smer stravovania a často sa používa pri cielenom znižovaní hmotnosti – napríklad aj u športovcov pred dôležitým zápasom.

V čom teda spočíva kúzlo keto diéty? Ide o radikálne obmedzenie sacharidov, niekedy len na 20 g denne. Vďaka tomuto zníženiu sa hlavnou zložkou stravy stávajú tuky a následne bielkoviny. Hlavným cieľom je dosiahnuť ketózu, čo je metabolický stav, pri ktorom telo nemá dostatok cukru v krvi a čerpá energiu z vlastných tukových zásob. Ketóza je však veľmi „krehká“ a aj zdanlivo nevinné hriechy ju môžu veľmi rýchlo narušiť.

Je to stav metabolizmu, pri ktorom telo nezískava energiu zo sacharidov, ako je to bežné, ale prevažne z tukov. V ketóze telo spracúva tuky z vlastných zásob a výsledkom je zníženie nežiaducich kilogramov. Zároveň sa priamo úmerne znižuje hladina cukru v krvi.

Aby sa ketóza skutočne dostavila, je potrebné výrazne znížiť príjem sacharidov. Uvádza sa, že ich množstvo by nemalo presiahnuť 50 g denne. A ako už bolo spomenuté, nie je nezvyčajné, že niektorí jedinci zjedia 20 g alebo menej. To znižuje hladinu inzulínu v krvi a zvyšuje uvoľňovanie mastných kyselín z tukových zásob v tele. Prevažná väčšina z nich sa v pečeni spracúva na ketolátky, ktoré potom pokrývajú energetické potreby organizmu.

Funguje keto diéta u mužov rovnako ako u žien?

Keto diétu môžu do svojho života zaradiť muži aj ženy, ale u každého pohlavia môže fungovať trochu inak. Je to spôsobené rozdielnym hormonálnym zložením mužského a ženského tela. Muži majú vďaka testosterónu výhodu oproti ženám – rýchlejšie spaľujú tuky, a tak rýchlejšie chudnú a rýchlejšie regenerujú. Ženy zvyčajne potrebujú viac času na dosiahnutie požadovaných výsledkov. Testosterón zároveň spôsobuje rýchlejší rast svalovej hmoty, takže keď muži pridajú do svojej stravy cvičenie, výsledky budú značne viditeľné.

Ako vybrať najlepšiu keto diétu pre mužov

Mužom určite bude vyhovovať, že keto diéta nie je pestrá. Áno, môže sa to zdať ako nevýhoda, ale povedzme si pravdu – muži nemajú radi zložitosti, takže pravdepodobne ocenia jednoduchú prípravu jedál a menší výber ingrediencií, vďaka čomu si rýchlejšie zapamätajú, čo je dovolené a čo nie.

V skutočnosti existujú dve možnosti – môžete ísť takpovediac vlastnou cestou a pripravovať si jedlá úplne sami, alebo si môžete objednať niektoré hotové balíčky keto diéty, ktoré všetko vyriešia za vás.

A ako môže takýto zakúpený „režim“ vyzerať?

 • Raňajky: kaša / palacinka
 • Desiata: smoothie
 • Obed: polievka / chudé mäso + šalát
 • Olovrant: koktail
 • Večera: omeleta / polievka / palacinka / šalát s vajíčkom

1. miesto

Keto Mix

KetoMix ponúka balíčky špeciálne pre mužov. Môžete si vybrať zo 4 balíkov (na 1, 2, 3 alebo 4 týždne) špeciálne pre mužov alebo si zostaviť vlastný balík.

KetoMix je založený na princípe mierneho zvyšovania obsahu bielkovín a tukov a v priamej úmere k opačnému znižovaniu sacharidov. Ide o špeciálny postup, ktorý je vhodný pre mužov aj ženy.

Je skvelé, že Keto Mix má poradňu, ktorá sa snaží odpovedať na všetky vaše otázky, na ktoré odpovedajú skúsení odborníci na výživu.

A aké diétne plány tu môžete získať?

 1. Ľahká nadváha
 2. Stredná nadváha
 3. Vyššia nadváha
 4. Veľmi vysoká nadváha

 

Každý plán je podrobne opísaný, pre koho, kedy a prečo je vhodný. Nemusíte sa teda obávať, že nebudete vedieť, čo si vybrať.

V Ketomixe si môžete zakúpiť výhodné balíčky, ale aj zostaviť jednotlivé jedlá podľa vlastného uváženia.

2. miesto

Keto Diet

KetoDiet sa špecializuje na chudnutie pre ženy aj mužov. Ide o čisto českú značku, ktorá je na trhu od roku 2011. Ponúka klientom prémiové proteínové nápoje a jedlá, ktoré sa vyrábajú priamo v Českej republike, ale aj maximálnu podporu pri diétnych plánoch spolu s odborným výživovým poradenstvom.

A z ktorých diétnych plánov si môžete vybrať?

 1. BASIC – trvanie 3 x 2 týždne a bezplatné výživové poradenstvo a prehľadná brožúra. Cena je približne 139 eur za dvojtýždňový balíček.
 2. MEDIUM – trvanie 3 x 3 týždne plus bezplatné výživové poradenstvo a opäť brožúra. Cena je približne 200 eur za 3-týždňový balíček.
 3. INTENZÍVNE – trvanie 3 x 4 týždne, plus bezplatné výživové poradenstvo a brožúra. Cena je približne 250 eur za 4-týždňový balíček.

3. miesto

Chia Shake

S diétou od Chia Shake schudnú ženy aj muži. Spoločnosť sa veľmi zaujíma o životné prostredie a celkový stav našej planéty. Môžete si u nich zakúpiť nielen keto diétu, ale aj mnoho ďalších výživových smerov, ako je Dukanova diéta a podobne.

Môžete si vybrať z rôznych kokteilov, šejkov, jednotlivých jedál alebo dokonca kompletných diét. Záleží na vás, čomu dáte prednosť. Diétne balíčky obsahujú od 35 do 280 jedál, pričom ich cena sa pohybuje od približne 64 eur do 379 eur. 

V Chia Shake sa môžu „vyblázniť“ aj vegáni a vegetariáni a ponuka je naozaj pestrá.

Tento e-shop má aj blog, kde sa často snažia publikovať príspevky na tému diéty, chudnutia a podobne.

4. miesto

Prodietix

Všetky programy Prodietix fungujú na princípe keto diéty. Ich cieľom je dostať telo do ketózy.

Diétne programy Prodietix sú rozdelené do 3 fáz. V prvej fáze dochádza k najvýznamnejším zmenám v stravovaní, na tele a na duši. Tu zvyčajne dochádza k veľmi výraznému zníženiu hmotnosti. V druhej fáze sa začnú do stravy pomaly pridávať sacharidy a zdravé tuky. Tým sa stabilizuje úbytok hmotnosti. V tretej fáze sa telo postupne pripravuje na čiastočný návrat k normálnej strave. Táto fáza je kľúčová, pretože zabraňuje jojo efektu.

Môžete si kúpiť jednotlivé jedlá aj kompletné balíčky. Balíčky si môžete dokonca účelovo vymyslieť a operatívne vypočítať výslednú cenu.

5. miesto

MyKeto

Rodinná firma GOLDIM bola založená pred viac ako 29 rokmi. A z čoho presne pozostáva redukčný plán MyKETO? Princíp sofistikovaného diétneho plánu MyKETO spočíva v intenzívnom pocite sýtosti, ktorý pretrváva vďaka vysokému obsahu bielkovín a pridanej vlákniny. Žiadne hladovanie a žiadny jojo efekt. Spoločnosť ponúka široký výber proteínových jedál a kokteilov, ktoré dobre chutia a výborne fungujú. MyKETO sa pýši kvalitnými zložkami. Vyrába sa bez konzervačných látok, palmového oleja, syntetických farbív a aróm.

V obchode nájdete jednotlivé výrobky, ako aj výhodné balíčky a ponuky priamo na mieru. Balíčky sa pohybujú v rozsahu od 7 do 21 dní, takže si môžete vybrať, čo vám najviac vyhovuje.

6. miesto

Express Diet

Ide o päťdňovú diétu, ktorá funguje na princípe ketózy. Počas týchto piatich dní sa výrazne zníži príjem sacharidov a hlavným zdrojom energie sa stane uložený tuk. Expresná diéta naštartuje telo a udržiava ho v ketóze, kým sa nedosiahne požadovaná hmotnosť.

Päťdňová ketónová diéta Express Diet obsahuje 20 hyperproteínových jedál:

 • kuracia polievka, 2 ks,
 • syrová polievka, 2 kusy,
 • sladká zemiaková polievka, 2 kusy,
 • paradajková bazalková polievka, 2 kusy,
 • hubová polievka, 2 ks.
 • jablkovo-škoricová kaša, 2 ks,
 • vanilkovo-malinová kaša, 2 ks,
 • vanilkové palacinky, 2 ks,
 • čokoládovo-malinový koktail, 2 kusy,
 • jahodový koktail, 2 ks.

 

A cena? Približne 50 eur.

7. miesto

Daily Mix

DailyMix je strava s nízkym obsahom sacharidov, ktorá je vhodná práve počas keto diéty. Je vhodná rovnako pre mužov aj pre ženy. Môžete si vybrať z viacerých balíčkov, v ktorých nájdete chutné raňajkové jedlá, ale tiež porcie na obed alebo večeru. Spoločnosť uvádza, že Daily Mix je skvelým riešením aj pre tých ľudí, ktorí práve ukončili ketónovú diétu KetoMix a chcú aj naďalej pokračovať v nízkosacharidovom stravovaní. 

Ochutnávkový balíček, v ktorom máte 35 porcií, sa pohybuje okolo 50 eur. Môžete vyskúšať, ktoré jedlá vám budú chutiť najviac a či je tento spôsob stravovania vhodný aj práve pre vás.

8. miesto

Profidiet

Profidiet je proteínová redukčná diéta, ktorá funguje na zvýšenom príjme kvalitných bielkovín a zníženom príjme cukrov a tukov. Vďaka tomu sa vaše telo dostane do ketózy. Pozostáva zo 4 fáz, pričom na webovej stránke máte zverejnený aj kompletný zoznam potravín, ktoré môžete počas daného obdobia konzumovať. 

Táto diéta nie je vhodná pre osoby mladšie ako 18 rokov, ľudí trpiacich cukrovkou, rakovinou alebo iným vážnym ochorením. 

Môžete si zakúpiť rôzne cenovo výhodné balíčky, ktoré sú navyše rozdelené aj podľa fázy, v ktorej sa nachádzate. Ich cena sa pohybuje približne od 60 do 300 eur, v závislosti od počtu porcií.

9. miesto

NutriFood

Spoločnosť NutriFood sa špecializuje na špeciálne diétne jedálničky. Vhodné sú pre mužov aj pre ženy. Rozdelené sú na dva druhy:

 • Proteínová diéta je vhodná pre ľudí nad 80 kg a tiež pre športovcov. Môžete si vybrať balíčky určené na 14 až 84 dní, podľa toho, ako dlho sa takejto strave chcete venovať.
 • Jedálniček na chudnutie je určený pre ľudí do 80 kg a tiež je vhodný aj pre športovcov. 

 

Na stránke NutriFood nájdete aj online kalkulačku, do ktorej môžete zadať svoje údaje a zistiť, ktorý diétny jedálniček je pre vás najvhodnejší. Čo sa týka ceny balíčkov, tá sa pohybuje od počtu dní, ktorý si vyberiete. Hodnota diétneho plánu začína na 100 eurách a končí na tisícke. Najdrahší balíček ale obsahuje až 383 porcií.

10. miesto

Protein & Co.

Protein & Co. je český výrobca športovej výživy, no nájdete u nich aj produkty určené na keto diétu. Vo svojej ponuke sa zameriavajú na 5 rôznych produktov:

 • Ketoshake – komplexná náhrada jedla, ktorá obsahuje všetko potrebné živiny.
 • Keto mash – kaša, ktorá obsahuje tri kvalitné živočíšne zdroje bielkovín, ktoré sa do tela vstrebávajú postupne.
 • Keto proteínový puding – základom sú plnohodnotné bielkoviny. Má krémovú konzistenciu a je dostupný v príchutiach čokoláda, vanilka a banán.
 • Keto proteínová polievka – doprajte si teplú polievku v príchutiach kuracia, gulášová alebo paradajková. 
 • Keto proteínová palacinka – dostupné sú ochutené, ale aj v natural verzii, ktorú si môžete pripraviť aj na slano. 

 

Balíček na 7 dní obsahuje 35 porcií jedla, šejker zadarmo a jeho cena je 69 eur. Príprava je veľmi jednoduchá, preto je tento balíček vhodný naozaj pre každého.

Benefity držania keto diéty

 • Spaľovanie tukov a chudnutie – tento typ stravovania vedie k spaľovaniu tukov. Cieľom je, aby ste zhodili nadbytočné kilogramy a možno dokonca dosiahli svoju vysnívanú postavu.
 • Zvyšuje hladinu energie – keto diéta zvyšuje počet mitochondrií a zároveň znižuje oxidačný stres, ktorý na ne pôsobí.
 • Má protizápalový účinok – každý zápal je veľkým nepriateľom pre zdravie človeka. Ketogénna diéta dokáže regulovať zápal a následne ho veľmi výrazne znížiť.
 • Bojuje proti epilepsii – uvádza sa, že keto diéta je veľmi funkčným podporným prostriedkom pri liečbe tohto ochorenia.
 • Chráni mozog – ketóny sú veľmi prospešné pre správnu funkciu mozgu a celého neurologického systému.
 • Zmierňuje príznaky Parkinsonovej choroby.
 • Znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení.
 • Pomáha pri liečbe cukrovky.
 • Podpora pri liečbe rakoviny.

Riziká a nevýhody

Vždy je dôležité poradiť sa s lekárom alebo nutričným terapeutom pred vykonaním akýchkoľvek zmien v stravovaní, aby ste zistili, či je to pre vás ten správny krok. Nie všetko je vhodné pre každého, preto je dobré uistiť sa, že idete správnym smerom.

 • Prechodné zmeny nálady.
 • Prechodná slabosť.
 • Tendencia konzumovať nesprávne tuky, a tým aj možnosť vzniku srdcových ochorení. Treba dbať na to, aby „zlé“ tuky, t. j. nasýtené mastné kyseliny, tvorili maximálne 7 % denného kalorického príjmu.
 • Takmer žiadna rozmanitosť v zložení stravy.
 • Nedostatok vitamínov a minerálov.

Čo jesť pri keto diéte

Keto diéta má daný scenár. Je dôležité ho dodržiavať, pretože aj malé pochybenie môže zmariť celú snahu.

Tieto potraviny obsahujú minimálne množstvo sacharidov a naopak odporúčané množstvo kvalitných tukov a bielkovín.

 • Tučnejšie mäso
 • Mastné ryby, ako je losos alebo makrela
 • Vajíčka
 • Mastné syry
 • Maslo
 • Orechy – lieskové orechy a makadamové orechy a naopak sa vyhýbajte kešu a pistáciám
 • Konopné a tekvicové semienka
 • Listová zelenina
 • Uhorka
 • Cuketa
 • Zeler
 • Reďkovka
 • Kapusta

Tieto potraviny sú prijateľné, ale nie sú vhodné na každodennú konzumáciu.

 • Bobuľové ovocie – jahody, černice a čučoriedky
 • Sladidlá – čím menej, tým lepšie
 • Káva a čaj – ideálne bez mlieka a cukru

Zabudnite na tieto potraviny počas keto diéty:

 • Sladké nápoje, ako sú limonády a podobne
 • Cukrovinky
 • Pečivo – slané aj sladké
 • Cereálie
 • Obilniny
 • Strukoviny
 • Ryža
 • Cestoviny
 • Zemiaky
 • Väčšina ovocia okrem bobuľovín
 • Sladené jogurty
 • Sušené mäso
 • Kukurica
 • Mrkva
 • Med

Ďalšie odporúčania pri keto diéte

Keto diéta má svoje pravidlá. Dalo by sa povedať, že je určená pre ľudí so silnou vôľou a disciplínou. Okolo vás je veľa pokušení, ktoré vás budú lákať. Preto sa najprv rozhodnite naozaj s istotou a až potom sa do toho pustite.

Aby všetko fungovalo tak, ako má, dodržiavajte nasledujúce odporúčania:

 • Dodržiavajte správny a dostatočný pitný režim, ktorý predstavuje aspoň 2-3 litre nesladených tekutín denne.
 • Dbajte na to, aby ste jedli pravidelne – snažte sa jesť každé 3-4 hodiny.
 • Jedzte veľa zeleniny pre vitamíny a minerály.
 • Neprejedajte sa.
 • Doprajte si dostatok prirodzeného pohybu – chôdzu, plávanie, prípadne bicyklovanie.

Záver

Keto diéta je rovnako účinná pre mužov ako pre ženy. Preto ak ste muž a chcete schudnúť, určite je dobré zvážiť keto diétu. Urobte si o tom prieskum a ak chcete, môžete si zaobstarať keto balíčky, ktoré vám uľahčia prechod na keto stravovanie.

Užitočné odkazy ✓dôveryhodné:

[1] Wikipédia (SK): Proteínová diéta

[2] Wikipedie (CZ): Hubnutí

[3] Healthline (ENG): The Ketogenic Diet: A Detailed Beginner’s Guide to Keto

[4] Healthline (ENG): 20 Foods to Eat on the Keto Diet

[5] PubMed Central (ENG): Advantages and Disadvantages of the Ketogenic Diet: A Review Article

[6] PubMed Central (ENG): Low Carbohydrate Diet

[7] PubMed Central (ENG): Ketogenic Diet

Ohodnoťte post

Autor článku:

Autor článku:

Viac o autoroch, prípadne o webe nájdete v sekcii o nás. Chcete vidieť, ako vyrábame produkty?

Kam ďalej?

Vyberanie produktov a zostavovanie rebríčkov je pre nás dôležitý proces, ktorý robíme kvalitne. Produkty prechádzajú niekoľkými kontrolami, dôkladným prieskumom a na každom porovnaní sa podieľajú minimálne 2 ľudia. Môžete si tak vždy byť istí nezávislosťou a kvalitou porovnania. Zaujíma vás viac? Prečítajte si detailný popis toho, ako produkty vyberáme ».