TOP 10: Najlepší resveratrol – recenzie a skúsenosti

Čo je resveratrol, aké má účinky a benefity? Prečo ho brať a na čo si dať pozor? Na čo slúži? Recenzie, skúsenosti a popis.

TOP  1. miesto

NAD+ Cell Regenerator™ a Resveratrol

Orientačná cena: 58 €

Nikotínamid ribozid spolu s resveratrolom, ktoré tiež podporujú normálnu produkciu energie v bunkách a normálne kognitívne funkcie.

2. miesto

Hansen Trans- Resveratrol

Orientačná cena: 36 €

Resveratrol, predovšetkým Trans-Resveratrol, pôsobí ako antioxidant. Medzi jeho výhody patrí ochrana mozgových funkcií a zníženie krvného tlaku.

3. miesto

Golden Nature Resveratrol

Orientačná cena: 25 €
Tento 98 % resveratrol v tabaletách je silným antioxidantom, ktorý dokáže eliminovať množstvo voľných radikálov a okrem toho posilňovať organizmus.

Desať najlepších produktov resveratrolu

Čo je to resveratrol?

Resveratrol je látka, ktorá sa nachádza najmä hlavne v červenom hrozne. Okrem iného sa nachádza aj v čučoriedkach, čiernych ríbezliach, brusniciach, arašidoch a podobne.

Z chemického hľadiska ide o sekundárny metabolit, ktorý patrí do skupiny fytoalexínov a vedci ho prvýkrát izolovali v roku 1939. Odvtedy je táto látka predmetom prebiehajúceho výskumu a zatiaľ sa nepodarilo presne definovať, ako detailne na organizmus pôsobí.

Predpokladá sa, že môže byť užitočný pri kardiovaskulárnych ochoreniach, liečbe rakoviny, vírusových infekciách a môže pôsobiť proti starnutiu buniek.

V rôznych kruhoch sa resveratrol považuje za „zabijaka“ voľných radikálov, čo znamená, že chráni membránové bunkové štruktúry pred ich pôsobením. Zistilo sa, že resveratrol sa vyskytuje v dvoch formách:

 1. CIS
 2. TRANS


Obe látky sú rovnaké, ale zároveň odlišné. Nebojte sa, nie je to hádanka. Je to ale trochu náročnejšie.

Hoci ide stále o tú istú látku, každá z nich má inú chemickú štruktúru molekúl. Pre telo je dobrá len „trans“ forma, pretože je oveľa lepšie vstrebateľná.

Táto lepšie vstrebateľná forma resveratrolu je jedným z izomérov tohto antioxidantu. Vyskytuje sa s atómami hydroxidu na opačných stranách molekuly a uvádza sa, že má vyššiu biologickú aktivitu.

Aké má účinky?

Ako bolo uvedené vyššie, resveratrol je zatiaľ stále predmetom laboratórneho výskumu a jeho účinky boli zatiaľ preukázané len na zvieratách. Dalo by sa však povedať, že má na organizmus tieto blahodarné účinky:

 1. Pomáha pri liečbe a prevencii kardiovaskulárnych ochorení.
 2. Podporuje liečbu obezity.
 3. Je vhodný pri liečbe diabetu.
 4. Posilňuje činnosť pečene.
 5. Slúži ako preventívna a podporná liečba pri rakovine.
 6. Prevencia a stabilizácia Alzheimerovej choroby.
 7. Lieči zápaly v tele.
 8. Má anti-aging schopnosti.
 9. Pomáha pri redukcii hmotnosti.
 10. Môže znížiť hladinu LDL cholesterolu.
 11. Posilňuje imunitný systém.

Resveratrol a proces starnutia

Existuje niekoľko štúdií, ktoré sa na základe pokusov na zvieratách prikláňajú k tomu, že táto látka má schopnosti proti starnutiu. Údajne spomaľuje starnutie a predlžuje život rýb, kvasiniek a myší. Kto vie, ako je to u ľudí?

Kde ho nájdeme?

Niekoľko zdrojov sme už uviedli vyššie a tu sú ďalšie potraviny, ktoré túto látku obsahujú:

 • Arašidy
 • Semienka modrého hrozna
 • Čučoriedkové šupky
 • Kakao
 • Slivky
 • Pistácie
 • Grapefruitová kôra
 • Vlašské orechy
 • Moruša

Ako dávkovať resveratrol?

Pri dávkovaní je potrebná opatrnosť a obozretnosť. Majte stále na pamäti, že ide o látku, ktorá nebola dostatočne preskúmaná, a preto je vždy lepšie riadiť sa heslom „všetko s mierou“.

Bolo preukázané, že resveratrol sa dobre vstrebáva v tráviacom trakte, ale napriek tomu má slabú biologickú dostupnosť. Okrem toho je dôležité vziať do úvahy, že rýchlosť vstrebávania je u každého mierne odlišná. Preto by ste to s dávkovaním nemali preháňať a vždy sa držať odporúčaného dávkovania.

A aká je odporúčaná dávka? Úprimne povedané, nič také neexistuje. Na zverejnenie takéhoto čísla neexistujú žiadne podložené údaje. Existujú len všeobecné odporúčania a rady. Napríklad pre osobu s hmotnosťou približne 70 kg by mala byť dávka 450 mg denne v poriadku. Akákoľvek dávka nad 1 g nevylučuje vedľajšie účinky.

A ako resveratrol užívať?

Možné sú dve formy:

 • Prírodnou cestou – prostredníctvom potravín, ktoré ho obsahujú (čučoriedky, brusnice, bobule modrého hrozna, orechy, moruša, čierne ríbezle a ďalšie)
 • Doplnky stravy – tu sú možné vedľajšie účinky, ktoré, bohužiaľ, ešte neboli úplne preskúmané. Okrem toho môže resveratrol zle pôsobiť v kombinácii s niektorými liekmi, preto sa vždy odporúča konzultácia s lekárom.


Medzi lieky, ktorých účinok môže byť ovplyvnený resveratrolom, patria:

 • Antidepresíva
 • Anxiolytiká
 • Antiepileptické lieky
 • Blokátory kalciových kanálov
 • Niektoré lieky na zvýšený cholesterol
 • Nesteroidné protizápalové lieky

Aké sú jeho nežiaduce účinky?

Opäť je dôležité zdôrazniť, že toto je len zoznam možných nežiaducich účinkov a nemusia byť zďaleka všetky, pretože výskum ešte nie je dostatočne ďaleko, aby ich potvrdil alebo vyvrátil. Pri nadmernom užívaní tejto látky sa však môžu vyskytnúť nasledujúce vedľajšie účinky:

 • Hnačka
 • Nevoľnosť všetkých druhov
 • Bolesť brucha
 • Plynatosť a nadúvanie
 • Zvýšené hladiny žlčového farbiva v krvi
 • Ospalosť
 • Nedostatok krvných doštičiek
 • Oslabenie obličiek

1. miesto

NAD+ Cell Regenerator™ a Resveratrol

Orientačná cena: 58 €

Tento výživový doplnok obsahuje nikotínamid ribozid v kapsulách. Uvádza sa, že môže pomôcť v boji proti starnutiu buniek a zároveň podporuje ich energetické funkcie. Ďalšou výhodou je podľa dostupných zdrojov schopnosť udržiavať normálnu hladinu cukru v krvi.

S čím konkrétne vám môže pomôcť nikotínamid ribozid a resveratrol?

 • Podporujú anti-aging proces.
 • Dokážu podporovať fyziologickú tvorbu energie v bunkách.
 • Podporujú normálne kognitívne funkcie.


Ako dávkovať? Výrobca odporúča užívať jednu kapsulu denne. Toto balenie vám teda vystačí na jeden mesiac.

A cena? Asi 58 eur.

2. miesto

Hansen Trans-Resveratrol

Orientačná cena: 36 €

Tento prášok je rastlinná zlúčenina, ktorá obsahuje reservatol, ktorý sa nachádza v červenom víne, bobuliach a koreňoch. Uvádza sa, že pôsobí ako antioxidant. Medzi hlavné výhody patrí ochrana mozgových funkcií a zníženie krvného tlaku.

A ako tento prášok dávkovať? Výrobca odporúča konzumovať 1 gram denne. Pozor na to, že resveratrol sa rozpúšťa len v tukoch, preto by sa mal užívať napríklad spolu s lyžicou olivového oleja, kokosového oleja, prípadne jogurtu.

Cena tohto balenia je približne 36 eur.

3. miesto

Golden Nature Resveratrol

Orientačná cena: 25 €

Tento 98 % resveratrol v tabletách obsahuje až 100 mg tejto látky v jednej kapsule. Je to veľmi silný antioxidant, ktorý patrí medzi polyfenoly. Hovorí sa, že dokáže eliminovať množstvo voľných radikálov a posilniť organizmus.

Ako dávkovať tento produkt? Výrobca odporúča 1 tabletu spolu s mastným jedlom a vodou. Pri tomto dávkovaní vám balenie vydrží viac ako tri mesiace.

A cena? Približne 25 eur.

4. miesto

Jamieson Resveratrol

Orientačná cena: 20 €

Tento výživový doplnok od americkej značky Jamieson má unikátne zloženie, ktoré eliminuje agresívne účinky voľných radikálov, a tým by mal pôsobiť proti starnutiu organizmu.

Obsahuje ingrediencie prírodného pôvodu a 1 kapsula obsahuje prírodné látky zodpovedajúce približne šiestim pohárom červeného vína – bez kalórií a alkoholu.

A čo všetko v tabletách nájdete? Fosfatidylcholín komplex (Vitis vinifera, semená; Glycine max L, sója), extrakt z hrozna, nosič (celulóza; fosforečnan vápenatý), želírujúca látka (želatína), farbivo (karmín), leštiaca látka (rastlinný stearan horečnatý), protihrudkujúca látka (oxid kremičitý) a leštiaca látka (kremičitan vápenatý).

Odporúča sa užívať 1 kapsulu maximálne 3-krát denne.

A cena? Okolo 20 eur.

5. miesto

Epigemic Resveratrol

Orientačná cena: 21 €

Resveratrol Epigemic je výživový doplnok, ktorý obsahuje extrakt z hroznovej šupky a krídlatky japonskej. Obe tieto zložky sú bohaté na množstvo vitamínov a resveratrolu, ktorý prispieva k správnemu fungovaniu kardiovaskulárneho systému.

Ako dávkovať? Výrobca odporúča užívať 1 – 2 kapsule denne a dostatočne zapiť.

Koľko vás bude tento doplnok stravy stáť? Približne 21 eur.

6. miesto

Starlife Resveratrol Star 60

Orientačná cena: 19 €

Tieto tabletky obsahujú extrakt z viniča, resveratrol, ktorý síce ešte nie je riadne vedecky podložený, vykazuje mnoho prospešných faktorov. Obsahuje množstvo vitamínov, stopových prvkov a minerálov. Predpokladá sa, že táto látka môže pôsobiť proti starnutiu, podporovať kardiovaskulárny systém a pôsobiť silne protizápalovo.

A ako sa používa? Výrobca odporúča užívať 1 kapsulu 2-krát denne.

Cena je približne 19 eur.

7. miesto

EVELOR Resveratrol

Orientačná cena: 33 €

Výživový doplnok od značky Evelor obsahuje až 50 mg resveratrolu v jednej kapsule, čo je silný prírodný antioxidant.

A čo obsahuje jedna kapsula? Okrem vyššie uvedeného antioxidantu tiež sóju, škrob, laktózu, aerosil a stearan horečnatý. Obal kapsuly pozostáva zo želatíny.

Ako dávkovať? Ideálne 1 kapsula denne s jedlom.

Cena je približne 33 eur.

8. miesto

Swanson Resveratrol

Orientačná cena: 11 €

Resveratrol od známej značky Swanson pochádza z čínskej byliny Polygonum cuspidatum. Podporuje ochranu voľných radikálov pomocou antioxidantov. Zároveň podporuje kardiovaskulárne zdravie.

Jedna rastlinná kapsula obsahuje 250 mg účinnej látky a odporúča sa užívať jednu kapsulu denne spolu s vodou. Tento produkt je vhodný len pre dospelých. V prípade tehotenstva alebo užívania iných liekov je potrebné sa najskôr poradiť s lekárom, ktorý vám poradí, či je vhodné tento výživový doplnok užívať.

Jedno balenie obsahuje 30 kapsúl, takže vám vydrží jeden mesiac pri pravidelnom užívaní. Jeho cena je približne 11 eur.

9. miesto

Life Extension Optimized Resveratrol

Orientačná cena: 40 €

Výživový doplnok Optimized Resveratrol od značky Life Extension je antioxidantom, ktorý slúži na podporu kardiovaskulárneho systému. Okrem toho chráni naše bunky pred poškodením voľnými radikálmi.

Tento produkt obsahuje až 250 mg vysoko biologického trans resveratrolu získaného z koreňa krídlatky japonskej a semien senovky gréckej. Telo ho dokáže ľahšie vstrebať, takže z neho dokáže čerpať viac benefitov. Je vhodný aj pre vegetariánov a neobsahuje ani lepok alebo GMO.

Odporúčané dávkovanie je jedna kapsula denne, prípadne podľa odporúčania lekára.

Balenie 60 kapsúl vás vyjde na zhruba 40 eur.

10. miesto

OstroVit Resveratrol

Orientačná cena: 11 €

Značka Ostrovit prináša na trh resveratrol, ktorý je získaný z koreňa pohánkovca japonského (Polygonum cospidatum). Tento extrakt obsahuje 150 mg 50 % trans-resveratrolu. Táto chemická zlúčenina patrí do skupiny polyfenolov, ktoré sa radia medzi známe antioxidanty.

Tento produkt dokáže chrániť bunky pred oxidačným stresom či voľnými radikálmi a podporuje tiež správnu funkciu srdca. Je vo forme praktických kapsúl, ktoré sú vhodné aj pre vegánov a vegetariánov.

Výrobca odporúča užívať jednu kaspulu denne. V balení nájdete 60 kapsúl, takže vám vystačí na približne dva mesiace.

Cena jedného balenia je menej ako 11 eur.

Záver

Hoci je resveratrol látka známa už mnoho rokov, bohužiaľ, ešte nie je úplne opísaná a mnohé jej účinky nie sú vedecky podložené. Jeho prínosy boli zatiaľ preukázané len na zvieratách. Pravdepodobne je všetko otázkou niekoľkých rokov a jeho pozitívne účinky sa potvrdia v laboratóriu.

Ak si kúpite akýkoľvek doplnok stravy s týmto antioxidantom, vždy nezabudnite dodržiavať odporúčané dávkovanie a v prípade potreby sa poraďte so svojím lekárom.

Výživové doplnky sa dodávajú najmä vo forme kapsúl a toboliek, prípadne prášku. Keďže resveratrol sa vstrebáva v tukoch, odporúča sa užívať ho súčasne s jedlom s vyšším obsahom tuku, čo môže byť avokádo, vajcia, tučný syr alebo jogurt, prípadne len čajová lyžička kvalitného oleja alebo ghí.

Užitočné odkazy ✓dôveryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Resveratrol

[2] Wikiskripta (CZ): Resveratrol

[3] Healthline (ENG): 7 Health Benefits of Resveratrol Supplements

[4] PubMed Central (ENG): Resveratrol: A Double-Edged Sword in Health Benefits

[5] PubMed Central (ENG): Health Effects of Resveratrol: Results from Human Intervention Trials

[6] PubMed Central (ENG): Potential Adverse Effects of Resveratrol: A Literature Review

Ohodnoťte post

Autor článku:

Autor článku:

Viac o autoroch, prípadne o webe nájdete v sekcii o nás. Chcete vidieť, ako vyrábame produkty?

Kam ďalej?

Vyberanie produktov a zostavovanie rebríčkov je pre nás dôležitý proces, ktorý robíme kvalitne. Produkty prechádzajú niekoľkými kontrolami, dôkladným prieskumom a na každom porovnaní sa podieľajú minimálne 2 ľudia. Môžete si tak vždy byť istí nezávislosťou a kvalitou porovnania. Zaujíma vás viac? Prečítajte si detailný popis toho, ako produkty vyberáme ».