15 najlepších liekov na erekciu – porovnanie, recenzie a účinky

Zhrnutie: Máte problémy s erekciou? Všetko sa dá vyriešiť a myslím si, že je skvelé, že v dnešnej dobe to už ide aj prírodnou cestou.[1] Preto som pre vás porovnala 15 najlepších liekov na erekciu. Ako to dopadlo?

 • 1. miesto podľa mňa patrí produktu Tribul od Advance nutraceutics, ktorý obsahuje 9 aktívnych prírodných látok.
 • Na 2. miesto som vybrala Primulus, ktorý sa označuje za multivitamín moderného muža a obsahuje prospešné minerály.
 • A 3. miesto získal Zerex Klasik PLUS, vysoko koncentrované kapsule pre pevnú erekciu a zvýšenie libida. 


Ako vlastne funguje erekcia?[3] Ako si vybrať lieky na erekciu a na čo si dať pozor pri ich užívaní?[4] 

TOP  1. miesto

Tribul

Orientačná cena: 18 €
Prečo 1. miesto?

Výborný prírodný produkt na podporu erekcie. Obsahuje unikátne zloženie 9 aktívnych látok, medzi ktorými nechýba maca, ženšen či šafran.

2. miesto

Primulus

Orientačná cena: 23 €
Prečo 2. miesto?

100 % prírodný produkt, ktorý okrem zlepšenia erekcie posilňuje aj libido a udržuje normálnu hladinu testosterónu.

3. miesto

Zerex Klasik PLUS

Orientačná cena: 42 €
Prečo 3. miesto?

Doplnok na podporu libida a pevnej erekcie s rýchlym účinkom. Extra silný a vysoko koncentrovaný, s komplexným zložením.

Pätnásť najlepších liekov na podporu erekcie

 1. Tribul 18 € (60 kapsúl)
 2. Primulus 23 € (60 tabliet)
 3. Zerex Klasik PLUS 42 € (36 kapsúl)
 4. Amarex Men Complex 50 € (12 tabliet)
 5. PROERECTA Shot 35 € (8 x 60 ml)
 6. PROERECTA Klasik 12 tabliet 18 € (12 tabliet)
 7. Zerex Ultragold 65 € (120 kapsúl)
 8. PROERECTA Long 60 kapsúl 21 € (60 kapsúl)
 9. EREXAN Standard 25 € (15 kapsúl)
 10. EREXAN Stabil 38 € (90 kapsúl)
 11. Clavin Platinum 45 € (8 kapsúl)
 12. Erex 24 32 € (30 tabliet)
 13. ARGINMAX Forte pre mužov 60 € (90 kapsúl)
 14. Erectan 33 € (20 kapsúl)
 15. Vimax 39 € (30 kapsúl)

Čo sú to lieky na erekciu?

Lieky na erekciu sú lieky, s ktorými sa nestretávate každý deň. Celkom objektívne, každý muž by bol asi radšej, keby sa s nimi nestretol. Bohužiaľ, niekedy príroda „nespolupracuje“ a je skvelé, že moderná medicína dokáže pomôcť.

 • Ak to vezmeme od začiatku, je potrebné opísať, ako vlastne erekcia funguje,[2] teda o aký fyziologický proces v tele ide.[3] K erekcii dochádza u samcov, teda logicky nielen u ľudí, ale prakticky u celej fauny. Je to proces, ktorý pomáha následnej reprodukcii samca a samice.
 • Počas erekcie do penisu prúdi krv a zároveň sa zastaví jej odtok. Erekcia je do určitej miery kontrolovateľná, ale väčšinou vôbec nie. Je to úplne prirodzený jav, a preto telo samo vyhodnotí podmienky, kedy k nemu dôjde. Konkrétne toto hodnotenie vykonáva medzimozog a miecha.
 • A ako ju môžu lieky pomôcť obnoviť? Ich úlohou je udržať cievy dlhšie priechodné, čo vedie k zvýšeniu prietoku krvi. Erekcia je preto pevná a dlhšie trvajúca. Je dôležité spomenúť, že ak je človek zdravý, nie je dôvod užívať tieto lieky, pretože môžu mať aj vedľajšie účinky. Ďalším bodom, ktorý je dobré vedieť, je, že fungujú len na základe erotickej stimulácie, inak sa ich účinky neprejavia.

Všetci máme niečo, čo nás trápi alebo nám znepríjemňuje život. Tieto problémy by sme mohli nazvať. Našťastie na väčšinu problémov existujú riešenia. A v prípade zdravotných problémov sú riešenia zvyčajne vo forme úpravy stravy, pridania vitamínov, prípadne liekov alebo doplnkov. 

Preto vám prinášame zoznam článkov, ktoré odpovedajú na mnohé otázky a pomáhajú nájsť jednoduché riešenia: 

Sú bezpečné?

Vždy je dôležité dbať na pokyny výrobcu a dodržiavať dávkovanie aj metódu. Pokiaľ všetko dodržíte, liek je bezpečný. Ak však prevezmete úlohu lekárnika alebo lekára a začnete si dávkovať lieky podľa vlastného uváženia, určite riskujete, preto si dávajte pozor. Lieky na erekciu by sa nemali používať v kombinácii s inými liekmi, najmä s nitrátmi. A čo sú to nitráty? Sú to lieky používané na liečbu angíny pektoris alebo na podporu srdcovej činnosti v širšom zmysle.

 • Vo všeobecnosti môžu lieky na podporu erekcie mierne znížiť tlak, ale väčšina mužov, ktorí majú problém s erekciou, má tendenciu mať opačný problém, takže to môže byť v skutočnosti na ich prospech.
 • Majte na pamäti, že tieto lieky sú vždy len na lekársky predpis, po predchádzajúcom sexuologickom vyšetrení. Nemôže ich užívať úplne zdravý jedinec – mohli by mu uškodiť.

Ako a kedy ich užívať?

Tieto prípravky sa používajú výlučne na erektilnú dysfunkciu. Predtým, ako dostanete niektorý z týchto špecializovaných liekov, budete musieť absolvovať vyšetrenie u sexuológa, na základe ktorého vám lekár odporučí konkrétny liek a vystaví recept. Toto by mal byť vždy prvý krok.

 • Porucha erekcie[4][5][6] nie je nezvyčajná, je to klasická „choroba“, s ktorou sa bežne stretávame. Nazýva sa tiež erektilná dysfunkcia. Zaujímavé však je, že tento problém primárne neovplyvňuje plodnosť ani schopnosť prežívať orgazmus a dá sa liečiť.
 • Ako sme už povedali, ide hlavne o lieky na predpis a v takom prípade by vás mal lekár vždy upozorniť na to, ako a kedy lieky dávkovať.
 • Všeobecne sa však užívajú vo forme tabliet, teda predovšetkým a približne 40 minút pred očakávaným pohlavným stykom. Je dôležité zapiť liek s veľkým množstvom vody.

Je to, samozrejme, veľmi individuálne a bližšie informácie si môžete prečítať v príbalovom letáku konkrétneho lieku. Všeobecne sa však uvádza, že trvanie účinku je v rozmedzí približne 4-6 hodín.

V prvom rade na to, či užívate nejaké iné lieky, ktoré by mohli byť kontraindikáciou.[7] Tiež na to, či je vaše telo naozaj fit a či je možné, aby tieto prípravky prijalo. Váš stav, samozrejme, najlepšie posúdi erudovaný lekár. Ďalším faktorom by mal byť výber lieku, nepodceňujte ho.

Ako vybrať najlepšie lieky na erekciu?

S výberom vám rád pomôže váš lekár alebo lekárnik. Koniec koncov, ide o výrobok s cieleným účinkom a je dobré, aby ste si ho nekúpili na blint, ako sa hovorí. Preto je ideálne, ak vám ho odporučí lekár a vyzdvihnete si výrobok na lekársky predpis. Na druhej strane existuje množstvo voľne dostupných produktov (aj na prírodnej báze[8]), ktoré podporujú erekciu – v tomto prípade bude najlepším atribútom na výber rada lekárnika alebo recenzie iných používateľov.

1. miesto

Tribul

Produkt s unikátnym prírodným zložením s obsahom 9 aktívnych látok. Podporuje kvalitu erekcie, spermií vytrvalosť a energiu.

Orientačná cena: 18 €

Prečo je Tribul na 1. mieste?

Pretože na tomto produkte sa mi páči, že má prírodné zloženie. Značka Advance nutraceutics je známa svojou prémiovou kvalitou doplnkov, používaním certifikovaných surovín a vysoko koncentrovanými extraktmi. Tribul obsahuje až 9 aktívnych látok, konkrétne ide o unikátnu kombináciu L-arginínu, extraktu tribulu, propionyl-L-karnitínu, extraktu maca, extraktu z borovice, extraktu ženšenu, extraktu šafranu, L-citrulínu a zinku.

Ďalším plusom je pomerne nízka cena v porovnaní s inými podobnými výrobkami a spoľahlivosť a prehľadnosť e-shopu. 

Užívateľské recenzie

Pozitívnych recenzií na tento výrobok som našla naozaj dosť. Najviac ich je na oficiálnom e-shope Advance nutraceutics, ale taktiež aj na zboží.cz. Používatelia si chvália návrat do aktívneho sexuálneho života a celkovo dobrý vplyv na ich erekciu. Niektorí muži spozorovali aj viac energie a celkovú spokojnosť. Žiaľ, našlo sa aj pár takých, ktorým Tribul nezafungoval tak, ako si predstavovali. Aj v tomto prípade platí, že produkt nemusí sadnúť úplne každému. 

Ďalej o produkte

Tribul je komplexný výživový doplnok, ktorý je určený na podporu kvality erekcie, ale taktiež na normálnu funkciu pohlavných orgánov a hormonálnu aktivitu. Podporuje tiež vytrvalosť, vitalitu, energiu, plodnosť a kvalitu spermií. 

Odporúčané dávkovanie je 1 – 2 kapsuly denne, je možné ich užiť aj naraz a zapiť dostatočným množstvom vody. Neobsahujú lepok, laktózu ani mliečnu bielkovinu.

Jedno balenie obsahuje 60 kapsúl a jeho cena je približne 18 eur. 

2. miesto

Primulus

Komplexný doplnok stravy s prírodným zložením, ktorý zvyšuje libido a pomáha zvyšovať hladinu testosterónu v tele.

Orientačná cena: 23 €

Prečo je Primulus na 2. mieste?

Na druhé miesto som zaradila doplnok stravy Primulus, ktorý sa vyrába v Česku a taktiež má 100 % prírodné zloženie. Páči sa mi, že sa neupriamuje len na zlepšenie erekcie, ale ponúka komplexné riešenie pre mužov. To zahŕňa aj posilnenie libida, udržanie normálnej hladiny testosterónu, viac energie a lepší spánok. 

V zložení nájdete kvalitné zložky, ako je kotvičník zemný, senovka grécka, extrakt z čierneho korenia, zinok, horčík, selén, biotín a vitamíny B, C, D. Spoločne sa teda starajú o naozaj vynikajúci účinok. 

Užívateľské recenzie

Recenzií na Primulus je na internete naozaj dosť. Našla som ich na slovenskej aj českej Heureke a taktiež na zboží.cz. Väčšina mužov sa zhodla na tom, že produkt naozaj funguje a spokojné si nielen ich ženy, ale aj oni samotní. Produkt im dodáva viac energie, lepší spánok a športové výkony. Celkovo sa cítia veľmi dobre a viacerí užívajú Primulus dlhodobo. Taktiež sa našlo pár recenzií od chlapov, ktorým doplnok nezaúčinkoval podľa predstáv. 

Ďalej o produkte

Okrem vyššie zmienených účinkov Primulus zlepšuje aj koncentráciu a imunitu a taktiež pomáha udržiavať telový a svalový tonus. Odporúčané dávkovanie je 2 tablety denne, ktoré môžete užiť obe večer, alebo jednu ráno a jednu večer, najlepšie s jedlom.

Čo sa týka pocítenia prvých účinkov, to je individuálne. Výrobca ale hovorí približne o dvoch týždňoch, avšak väčšina mužov ich môže pocítiť až po mesiaci či dvoch, preto je dôležité pravidelné užívanie. 

Cena jedného balenia s obsahom 60 tabliet je 23 eur, avšak ak sa prihlásite na pravidelný mesačný odber, vyjde vás na necelých 21 eur.

3. miesto

Zerex Klasik PLUS

36 kapsúl, ktoré sú bohaté na prírodné extrakty pre rýchlejšiu a tvrdšiu erekciu, ale aj sexuálny výkon a celkovú vitalitu.

Orientačná cena: 42 €

Prečo je Zerex Klasik PLUS na 3. mieste?

Pretože tento produkt vo forme kapsúl má schopnosť podporovať libido, ako aj zdravú erekciu, sexuálnu výkonnosť a vitalitu. V porovnaní s produktom Zerex Kladik obsahuje viac ako trojnásobné množstvo účinných látok, preto sa stará o výborný efekt. Mužom pomáha nadobudnúť zdravé sebavedomie, čo je podľa mňa veľmi dôležité. 

Oceňujem aj prehľadný e-shop a viaceré možnosti doručenia balíčka, ktorý je diskrétny a neobsahuje logo alebo značku obchodu. Ako mierne negatívum vnímam vyššiu cenu v porovnaní s predošlými dvoma produktami, preto som ho zaradila na 3. miesto. 

Užívateľské recenzie

Muži si užívanie produktu Zerex Klasik Plus chvália. Pociťujú zlepšenie a sú spokojní aj s kvalitou produktu. Recenzie som našla na českej Heureke, ale taktiež aj na slovenskej, kde má pozitívne ohlasy aj samotný e-shop. Zákazníci najviac vyzdvihujú rýchlosť doručenia, komunikáciu s obchodom. Podľa niektorých je priaznivá aj cena, no iným sa zdala trochu vysoká. 

Ďalej o produkte

Po konzumácii nastáva veľmi rýchly nástup účinku, približne za hodinu. Ide o produkt, ktorý obsahuje veľmi koncentrovanú porciu výťažkov z bylín, ktoré sú tradične spájané so sexuálnym zdravím. Patria sem:

 • Kotvičník zemný, ktorý má vplyv na celkovú výkonnosť a stimuluje hladinu mužských pohlavných hormónov.
 • Maca peruánska, ktorá údajne podporuje sexuálnu aktivitu.
 • L-arginín, ktorý priaznivo ovplyvňuje zásobovanie organizmu krvou, vrátane pohlavných orgánov.
 • L-citrulín má vplyv na prekrvenie svalov.


Odporúčané dávkovanie je 3 kapsuly denne. Jedno balenie obsahuje 36 kapsúl a jeho cena je okolo 42 eur. Môžete si objednať aj vzorku 3 kusov za 14 eur. 

4. miesto

Amarex Men Complex

Orientačná cena: 50 €

Prečo som dala Amarex Men Complex na 4. miesto?

Amarex je 100 % prírodný doplnok na podporu erekcie, ktorý obsahuje kombináciu siedmich silných a účinných zložiek na dokonalú podporu erekcie. Tým, že je produkt prírodný, nijako neškodí vášmu organizmu.

Účinky lieku Amarex sa dostavia do 30 – 60 minút po jeho užití.

Obsahuje tieto látky:

 • Kotvičník – obľúbená a veľmi účinná bylina, ktorá zvyšuje sexuálne funkcie, pôsobí ako afrodiziakum a podporuje libido.
 • Maca – ďalšie obľúbené a silné afrodiziakum, jedna z najstarších bylín na svete, posilňuje psychickú a fyzickú odolnosť, či dokonca podporuje plodnosť.
 • L-arginín – esenciálna aminokyselina, ktorá je nevyhnutná pre správne fungovanie organizmu, najmä v oblasti krvného obehu alebo rozšírenia ciev, pričom prekrvenie penisu je hlavným kľúčom ku kvalitnej a pevnej erekcii.
 • L-citrulín – neesenciálna aminokyselina, ktorá má podobné účinky na organizmus ako L-arginín, hlavne v prekrvení organizmu. Jeho výhodou je, že dokáže podporiť účinky L-arginínu a zvýšiť jeho účinok, čím sa tieto aminokyseliny dokonale dopĺňajú. Tieto látky spoločne prispievajú k silnej a dlhotrvajúcej erekcii.
 • Vitamín C – vitamín, ktorý náš organizmus nevyhnutne potrebuje na udržanie fyzického zdravia, má priaznivý vplyv na cievy a celý ľudský organizmus.
 • Muira puama – bylina, ktorá má vynikajúci účinok na libido. Harmonizuje telo, podporuje erekciu a pomáha zvyšovať duševnú aj fyzickú výdrž.
 • Piperín – je to prírodný alkaloid, ktorý je obsiahnutý v čiernom korení. Jeho hlavnou výhodou je, že dokáže zosilniť pôsobenie účinných látok obsiahnutých v bylinách, ktoré sa užívajú spolu s ním. Zosilňuje tak účinky všetkých ostatných pridaných látok, čím sa produkt stáva ešte silnejším.


Názor odborníka z oficiálnej webovej stránky Amarex: „V súčasnosti sa problémy so slabou alebo nedostatočnou erekciou riešia veľmi účinným spôsobom pomocou liekov na erekciu. Tieto produkty však nemusia mať na telo priaznivý účinok. Prírodné doplnky stravy na podporu erekcie sú možným riešením. Doplnok stravy Amarex som si vo svojej praxi obľúbil pre jeho dokonalé prírodné zloženie a vysoký obsah účinných látok v jednej kapsule, preto ho odporúčam.“ – hovorí MUDr. Ivo Pažourek.

Výrobok má jedinečné a mimoriadne silné zloženie, je vyrobený z certifikovaných extraktov, bez nežiaducich vedľajších účinkov a potreby lekárskeho predpisu. Je tiež testovaný a odporúčaný renomovaným urológom.

Balenie 30 kapsúl vás vyjde na približne 50 eur.

5. miesto

PROERECTA Shot

Orientačná cena: 35 €

Z akého dôvodu je Proerecta Shot na 5. mieste?

Tento produkt sa predáva vo forme „shotu“, čo znamená, že si dáte jeden „drink“, ktorý je dôležité dôkladne pretrepať, približne 30 minút pred pohlavným stykom.

Proerecta Shot je produkt dostupný bez lekárskeho predpisu a je založený na prírodnej báze – výťažku z bylín.

Jeden shot obsahuje:

 • Arginín 500 mg
 • Citrulín 507 mg
 • Tr. extrakt 400 mg
 • Ženšenový extrakt 310 mg
 • Extrakt z hroznových jadierok 200 mg
 • Rhodiola rosea extrakt 100 mg
 • Guarana 80 mg


V balení nájdete 8 kusov s objemom po 60 ml, ktorých cena je 35 eur. 

6. miesto

PROERECTA Klasik 12 tabliet

Orientačná cena: 18 €

Prečo je v tomto zozname Proerecta Klasik?

Proerecta KLASIK je výživový doplnok na podporu erekcie vo forme kapsúl. Dokáže cielene stimulovať hormonálne funkcie a zároveň kardiovaskulárny systém, až kým všetko nefunguje tak, ako má.

Produkt má bylinné zloženie v kombinácii s plnohodnotnými aminokyselinami.

Jedna kapsula obsahuje:

 • L-citrulín 200 mg
 • L-arginín 200 mg
 • Tr. extrakt 105 mg
 • Ženšenový extrakt 100 mg
 • Extrakt z hroznových jadierok
 • Extrakt z rozchodnice ružovej 50 mg
 • Extrakt z guarany 50 mg


V jednom balení sa nachádza 12 tabliet a jeho cena je necelých 18 eur.

7. miesto

Zerex Ultragold

Orientačná cena: 65 €

Prečo som do zoznamu zaradila Zerex Ultragold?

Zerex Ultragold sú kapsule, ktoré dlhodobo podporujú sexuálnu vitalitu a aktivitu. Výrobca tvrdí, že je vhodný pre mladých mužov aj seniorov. A zároveň odporúča užívať produkt najmenej 3 mesiace.

Prípravok obsahuje výťažky z tradičných bylín a vitamínov, ktoré prispievajú k udržaniu sexuálnej kondície. Zaujímavé je, že hoci je výrobok, samozrejme, primárne určený pre mužov, môžu ho užívať aj ženy. Prečo? Pretože môže zlepšiť pravidelnosť menštruačného cyklu, ďalej tonizuje libido a posilňuje imunitu organizmu.

Jedno balenie si môžete kúpiť za 65 eur a nachádza sa v ňom 120 kapsúl. 

8. miesto

PROERECTA Long

Orientačná cena: 21 €

Z akého dôvodu je v zozname Proerecta Long?

Kapsule Proerecta LONG sú bylinný doplnok stravy pre zrelších mužov, ktorí si chcú udržať svoju sexuálnu vitalitu a aktívny intímny život.

1 dávka obsahuje:

 • Extrakt Maca 400 mg
 • Citrulín 400 mg
 • Horčík 245 mg
 • Extrakt z hroznových jadierok 200 mg
 • Vitamín C 40 mg
 • Vitamín B3 16 mg
 • Zinok 15 mg
 • Vitamín E 12 mg
 • Vitamín E6 2 mg
 • Vitamín D3 50 μg


Cena jedného 60-kusového balenia vás vyjde na približne 21 eur.

9. miesto

EREXAN Standard

Orientačná cena: 25 €

Prečo je tu Erexan Standard?

Ide o vysoko koncentrovaný doplnok stravy, ktorý podporuje erekciu a sexuálnu vitalitu. Výrobca odporúča užiť prípravok približne hodinu pred pohlavným stykom.

Výrobok obsahuje prírodné zložky, ako sú: aminokyseliny L-arginín, L-lyzín alebo MACU a mnohé ďalšie.

Jedno balenie, ktoré obsahuje 15 tvrdých kapsúl, stojí približne 25 eur, môžete však využiť rôzne množstvá a rôzne ceny, ktoré sú pre produkt k dispozícii. Napríklad výhodný balíček troch balení za 50 eur. 

10. miesto

EREXAN Stabil

Orientačná cena: 38 €

Prečo som sa rozhodla pre Erexan Stabil?

EREXAN Stabil je rad komplexných výživových doplnkov, ktoré sa používajú na dlhodobú podporu erekcie a libida v každom veku. Produkt podporuje zdravú produkciu testosterónu, ako aj produkciu spermií.

Jedno balenie obsahujúce 90 tvrdých kapsúl stojí približne 38 eur. Môžete si však vybrať aj z rôznych kombinácií balíčkov, ktoré sú cenovo výhodnejšie. Napríklad trojbalenie vás vyjde na menej ako 98 eur.

11. miesto

Clavin Platinum

Orientačná cena: 45 €

Z akého dôvodu som sem zaradila Clavon Platinum?

Ide o používateľsky osvedčený produkt, ktorý môže predĺžiť erekciu a zlepšiť sexuálny život. Obsahuje látky ako L-arginín, L-citrulín, tribulus a crocus, ktoré majú veľmi priaznivý vplyv na prekrvenie pohlavných orgánov.

8-kusové balenie si môžete kúpiť za približne 45 eur.

12. miesto

Erex 24

Orientačná cena: 32 €

Prečo je v tomto zozname Erex 24?

Ide o doplnok stravy, ktorý podporuje reakciu a stav libida. Má priaznivý vplyv na dlhšie udržanie pevnej erekcie aj čiastočnej erekcie, dokonca aj keď ju nie je možné vôbec dosiahnuť.

Cena za 30 tabliet je cca 32 eur, avšak môžete si kúpiť aj 60-kusové balenie za 52 eur. K dispozícii je aj balenie 90 + 15 tabliet za približne 69 eur.

13. miesto

ARGINMAX Forte pre mužov

Orientačná cena: 60 €

Prečo som do zoznamu zaradila Arginmax Forte?

Kapsule ArginMax Forte obsahujú napríklad aj tribulus a krokus, vďaka čomu dlhodobo pozitívne ovplyvňujú erekciu a podporujú správne libido. Vyznačuje sa tiež významným množstvom L-arginínu a L-citrulínu a rôznych vitamínov.

ArginMax® Forte pre mužov obsahuje kombináciu štyroch synergických zložiek. Sú to:

 1. ERECTION ACTIVE (L-arginín, L-citrulín, extrakt z Ginkgo biloba, nikotínamid, tribulus, crocus). Zlepšuje prekrvenie penisu.
 2. STIMULANT ACTIVE (extrakt z Ginkgo biloba, extrakt z Schisandra chinensis, tribulus, crocus). Stimuluje dýchanie, činnosť mozgu, srdca a ciev.
 3. PROTECT ACTIVE (lykopén, luteín, vitamín E, kyselina listová, kyanokobalamín, selén, zinok). Prispieva k normálnej funkcii imunitného systému a ochrane buniek.
 4. LIBIDO ACTIVE (L-arginín, extrakt zo Schisandra chinensis, vitamín E, tribulus, krokus, selén). Zvyšuje libido.


Jedno balenie obsahuje 90 kapsúl a jeho cena je približne 60 eur.

14. miesto

Erectan

Orientačná cena: 33 €

Prečo je v tomto zozname Erectan?

Ide o výživový doplnok vo forme kapsúl, ktorý obsahuje napríklad 5 vynikajúcich aminokyselín: L-arginín alfa-ketoglutarát, L-ornitín alfa-ketoglutarát, L-arginín base, L-citrulín, L-lyzín HCI.

Výrobca odporúča užiť 2 kapsuly približne 60 minút pred pohlavným stykom, najlepšie nalačno. Maximálna denná dávka sú 4 kapsuly.

Cena jedného balenia obsahujúceho 20 kapsúl vás vyjde na cca 33 eur.

15. miesto

Vimax

Orientačná cena: 39 €

Z akého dôvodu som sa rozhodla pre Vimax?

Ide o certifikovaný kanadský výrobok, ktorý okrem iného obsahuje vysoko kvalitné rastlinné výťažky a vitamín E. Prípravok pomáha zlepšovať krvný obeh a podporuje komplexný obehový systém v ľudskom tele.

Obsahuje napríklad:

 1. Ginkgo Biloba, ktorá podporuje mikrocirkuláciu krvného obehu.
 2. Panax Ginseg, ktorý má priaznivý účinok na mikrocirkuláciu krvi v penise.
 3. Kajenské korenie, ktoré je silným antioxidantom a zvyšuje energiu.


Jedno balenie s 30 kapsulami je dostupné od 39 eur, dve balenia za 79 eur a výhodné 90-kapsulové balenie za 108 eur. K dispozícii sú aj väčšie balíčky. 

Záver

Je skvelé, že žijeme v dobe, v ktorej žijeme, pretože vďaka rôznym prostriedkom je možné byť sexuálne aktívny aj v zrelom veku. Z môjho porovnania vyplýva, že najlepším produktom je Tribul od Advance nutraceutics. Výborným produktom je aj Primulus alebo Zerex Klasik PLUS, ktorý je navyše obohatený aj o L-citrulín.

A čím podporiť zdravé fungovanie erekcie? Konzumujte ovocie a zeleninu, ryby, najmä tie morské, orechy a chilli, ktoré obsahujú veľa antioxidantov. Odporúča sa aj konzumácia červeného vína a kávy.

Užitočné odkazy ✓dôveryhodné:

[9] Wikipédia (SK): Erekcia (človek)

[10] Wikiskripta (CZ): Mechanismus erekce

[11] Healthline (ENG): Erectile Dysfunction (ED): Symptoms, Causes, Diagnosis, and Treatment

Ohodnoťte post

Autor článku:

Autor článku:

Viac o autoroch, prípadne o webe nájdete v sekcii o nás. Chcete vidieť, ako vyrábame produkty?

Kam ďalej?

Vyberanie produktov a zostavovanie rebríčkov je pre nás dôležitý proces, ktorý robíme kvalitne. Produkty prechádzajú niekoľkými kontrolami, dôkladným prieskumom a na každom porovnaní sa podieľajú minimálne 2 ľudia. Môžete si tak vždy byť istí nezávislosťou a kvalitou porovnania. Zaujíma vás viac? Prečítajte si detailný popis toho, ako produkty vyberáme ».