13 najlepších liekov na erekciu – porovnanie, recenzie a účinky

Aké sú najlepšie lieky na podporu erekcie a potencie? Ako vybrať volnopredajny liek na bez receptu? Recenzie, skúsenosti a diskusie.

TOP  1. miesto

Amarex Men Complex

Orientačná cena: 50 €

Najlepší prírodný produkt na podporu erekcie. Silný, účinný a s nástupom do 30-60 minút.

2. miesto

PROERECTA Shot

Orientačná cena: 32 €

SHOT pre okamžitú erekciu. Môžete si ho kúpiť v jednotlivých dávkach alebo vo väčších baleniach.

3. miesto

Zerex Klasik PLUS

Orientačná cena: 38 €

36 kapsúl na podporu libida a pevnej erekcie. Extra silný a vysoko koncentrovaný.

Trinásť najlepších liekov na podporu erekcie

Čo sú to lieky na erekciu?

Lieky na erekciu sú lieky, s ktorými sa nestretávate každý deň. Celkom objektívne, žiadny muž by sa s nimi pravdepodobne radšej nestretol. Bohužiaľ, niekedy príroda „nespolupracuje“ a je skvelé, že moderná medicína dokáže pomôcť.

Ak to vezmeme od začiatku, je potrebné opísať, ako vlastne erekcia funguje, teda o aký fyziologický proces v tele ide. K erekcii dochádza u samcov, teda logicky nielen u ľudí, ale prakticky u celej fauny. Je to proces, ktorý pomáha následnej reprodukcii samca a samice.

Počas erekcie do penisu prúdi krv a zároveň sa zastaví jej odtok. Erekcia je do určitej miery kontrolovateľná, ale väčšinou vôbec nie. Je to úplne prirodzený jav, a preto telo samo vyhodnotí podmienky, kedy k nemu dôjde. Konkrétne toto hodnotenie vykonáva medzimozog a miecha.

A ako ju môžu lieky pomôcť obnoviť? Ich úlohou je udržať cievy dlhšie priechodné, čo vedie k zvýšeniu prietoku krvi. Erekcia je preto pevná a dlhšie trvajúca. Je dôležité spomenúť, že ak je človek zdravý, nie je dôvod užívať tieto lieky, pretože môžu mať aj vedľajšie účinky. Ďalším bodom, ktorý je dobré vedieť, je, že fungujú len na základe erotickej stimulácie, inak sa ich účinky neprejavia.

Všetci máme niečo, čo nás trápi alebo nám znepríjemňuje život. Tieto problémy by sme mohli nazvať. Našťastie na väčšinu problémov existujú riešenia. A v prípade zdravotných problémov sú riešenia zvyčajne vo forme úpravy stravy, pridania vitamínov, prípadne liekov alebo doplnkov. 

Preto vám prinášame zoznam článkov, ktoré odpovedajú na mnohé otázky a pomáhajú nájsť jednoduché riešenia: 

Sú bezpečné?

Vždy je dôležité dbať na pokyny výrobcu a dodržiavať dávkovanie aj metódu. Pokiaľ všetko dodržíte, liek je bezpečný. Ak však prevezmete úlohu lekárnika alebo lekára a začnete si dávkovať lieky podľa vlastného uváženia, určite riskujete, preto si dávajte pozor. Lieky na erekciu by sa nemali používať v kombinácii s inými liekmi, najmä s nitrátmi. A čo sú to nitráty? Sú to lieky používané na liečbu angíny pektoris alebo na podporu srdcovej činnosti v širšom zmysle.

Vo všeobecnosti môžu lieky na podporu erekcie mierne znížiť tlak, ale väčšina mužov, ktorí majú problém s erekciou, má tendenciu mať opačný problém, takže to môže byť v skutočnosti na ich prospech.

Majte na pamäti, že tieto lieky sú vždy len na lekársky predpis, po predchádzajúcom sexuologickom vyšetrení. Nemôže ich užívať úplne zdravý jedinec – mohli by mu uškodiť.

Ako a kedy ich užívať?

Tieto prípravky sa používajú výlučne na erektilnú dysfunkciu. Predtým, ako dostanete niektorý z týchto špecializovaných liekov, budete musieť absolvovať vyšetrenie u sexuológa, na základe ktorého vám lekár odporučí konkrétny liek a vystaví recept. Toto by mal byť vždy prvý krok.

Porucha erekcie nie je nezvyčajná, je to klasická „choroba“, s ktorou sa bežne stretávame. Nazýva sa tiež erektilná dysfunkcia. Zaujímavé však je, že tento problém primárne neovplyvňuje plodnosť ani schopnosť prežívať orgazmus a dá sa liečiť.

Ako sme už povedali, ide hlavne o lieky na predpis a v takom prípade by vás mal lekár vždy upozorniť na to, ako a kedy lieky dávkovať.

Všeobecne sa však užívajú vo forme tabliet, teda predovšetkým a približne 40 minút pred očakávaným pohlavným stykom. Je dôležité zapiť liek s veľkým množstvom vody.

Ako dlho účinkujú?

Je to, samozrejme, veľmi individuálne a bližšie informácie si môžete prečítať v príbalovom letáku konkrétneho lieku. Všeobecne sa však uvádza, že trvanie účinku je v rozmedzí približne 4-6 hodín.

Na čo si dať pozor?

V prvom rade na to, či užívate nejaké iné lieky, ktoré by mohli byť kontraindikáciou. Tiež na to, či je vaše telo naozaj fit a či je možné, aby tieto prípravky prijalo. Váš stav, samozrejme, najlepšie posúdi erudovaný lekár. Ďalším faktorom by mal byť výber lieku, nepodceňujte ho.

Ako vybrať najlepšie lieky na erekciu?

S výberom vám rád pomôže váš lekár alebo lekárnik. Koniec koncov, ide o výrobok s cieleným účinkom a je dobré, aby ste si ho nekúpili na blint, ako sa hovorí. Preto je ideálne, ak vám ho odporučí lekár a vyzdvihnete si výrobok na lekársky predpis. Na druhej strane existuje množstvo voľne dostupných produktov, ktoré podporujú erekciu – v tomto prípade bude najlepším atribútom na výber rada lekárnika alebo recenzie iných používateľov.

1. miesto

Amarex Men Complex

Orientačná cena: 50 €

Amarex je 100 % prírodný doplnok na podporu erekcie, ktorý obsahuje kombináciu siedmich silných a účinných zložiek na dokonalú podporu erekcie. Tým, že je produkt prírodný, nijako neškodí vášmu organizmu.

Účinky lieku Amarex sa dostavia do 30-60 minút po jeho užití.

Obsahuje tieto látky:

Kotvičník – obľúbená a veľmi účinná bylina, ktorá zvyšuje sexuálne funkcie, pôsobí ako afrodiziakum a podporuje libido.
Maca – ďalšie obľúbené a silné afrodiziakum, jedna z najstarších bylín na svete, posilňuje psychickú a fyzickú odolnosť, či dokonca podporuje plodnosť.
L-arginín – esenciálna aminokyselina, ktorá je nevyhnutná pre správne fungovanie organizmu, najmä v oblasti krvného obehu alebo rozšírenia ciev, pričom prekrvenie penisu je hlavným kľúčom ku kvalitnej a pevnej erekcii.
L-citrulín – neesenciálna aminokyselina, ktorá má podobné účinky na organizmus ako L-arginín, hlavne v prekrvení organizmu. Jeho výhodou je, že dokáže podporiť účinky L-arginínu a zvýšiť jeho účinok, čím sa tieto aminokyseliny dokonale dopĺňajú. Tieto látky spoločne prispievajú k silnej a dlhotrvajúcej erekcii.
Vitamín C – vitamín, ktorý náš organizmus nevyhnutne potrebuje na udržanie fyzického zdravia, má priaznivý vplyv na cievy a celý ľudský organizmus.
Muira puama – bylina, ktorá má vynikajúci účinok na libido. Harmonizuje telo, podporuje erekciu a pomáha zvyšovať duševnú aj fyzickú výdrž.
Piperín – je to prírodný alkaloid, ktorý je obsiahnutý v čiernom korení. Jeho hlavnou výhodou je, že dokáže zosilniť pôsobenie účinných látok obsiahnutých v bylinách, ktoré sa užívajú spolu s ním. Zosilňuje tak účinky všetkých ostatných pridaných látok, čím sa produkt stáva ešte silnejším.

Názor odborníka z oficiálnej webovej stránky Amarex: „V súčasnosti sa problémy so slabou alebo nedostatočnou erekciou riešia veľmi účinným spôsobom pomocou liekov na erekciu. Tieto produkty však nemusia mať na telo priaznivý účinok. Prírodné doplnky stravy na podporu erekcie sú možným riešením. Doplnok stravy Amarex som si vo svojej praxi obľúbil pre jeho dokonalé prírodné zloženie a vysoký obsah účinných látok v jednej kapsule, preto ho odporúčam.“ – hovorí MUDr. Ivo Pažourek.

Výrobok má jedinečné a mimoriadne silné zloženie, je vyrobený z certifikovaných extraktov, bez nežiaducich vedľajších účinkov a potreby lekárskeho predpisu. Je tiež testovaný a odporúčaný renomovaným urológom.

2. miesto

PROERECTA Shot​

Orientačná cena: 32 €

Tento produkt sa predáva vo forme „shotu“, čo znamená, že si dáte jeden „drink“, ktorý je dôležité dôkladne pretrepať, približne 30 minút pred pohlavným stykom.

Proerecta Shot je produkt dostupný bez lekárskeho predpisu a je založený na prírodnej báze – výťažku z bylín.

Jeden shot obsahuje:

 • Arginín 500 mg
 • Citrulín 507 mg
 • Tr. extrakt 400 mg
 • Ženšenový extrakt 310 mg
 • Extrakt z hroznových jadierok 200 mg
 • Rhodiola rosea extrakt 100 mg
 • Guarana 80 mg

3. miesto

Zerex Klasik PLUS

Orientačná cena: 38 €

Tento produkt vo forme kapsúl má schopnosť podporovať libido, ako aj zdravú erekciu, sexuálnu výkonnosť a vitalitu. Po konzumácii nastáva veľmi rýchly nástup účinku, približne za hodinu. Ide o produkt, ktorý obsahuje veľmi koncentrovanú porciu výťažkov z bylín, ktoré sú tradične spájané so sexuálnym zdravím. Patria sem:

 • Kotvičník zemný, ktorý má vplyv na celkovú výkonnosť a stimuluje hladinu mužských pohlavných hormónov.
 • Maca peruánska, ktorá údajne podporuje sexuálnu aktivitu.
 • L-arginín, ktorý priaznivo ovplyvňuje zásobovanie organizmu krvou, vrátane pohlavných orgánov.
 • L-citrulín má vplyv na prekrvenie svalov.

4. miesto

PROERECTA Klasik 12 tabliet

Orientačná cena: 16 €

Proerecta KLASIK je výživový doplnok na podporu erekcie vo forme kapsúl. Dokáže cielene stimulovať hormonálne funkcie a zároveň kardiovaskulárny systém, až kým všetko nefunguje tak, ako má.

Produkt má bylinné zloženie v kombinácii s plnohodnotnými aminokyselinami.

Jedna kapsula obsahuje:

 • L-citrulín 200 mg
 • L-arginín 200 mg
 • Tr. extrakt 105 mg
 • Ženšenový extrakt 100 mg
 • Extrakt z hroznových jadierok
 • Extrakt z rozchodnice ružovej 50 mg
 • Extrakt z guarany 50 mg

5. miesto

Zerex Ultragold

Orientačná cena: 65 €

Zerex Ultragold sú kapsule, ktoré dlhodobo podporujú sexuálnu vitalitu a aktivitu. Výrobca tvrdí, že je vhodný pre mladých mužov aj seniorov. A zároveň odporúča užívať produkt najmenej 3 mesiace.

Prípravok obsahuje výťažky z tradičných bylín a vitamínov, ktoré prispievajú k udržaniu sexuálnej kondície. Zaujímavé je, že hoci je výrobok, samozrejme, primárne určený pre mužov, môžu ho užívať aj ženy. Prečo? Pretože môže zlepšiť pravidelnosť menštruačného cyklu, ďalej tonizuje libido a posilňuje imunitu organizmu.

6. miesto

PROERECTA Long 60 kapsúl

Orientačná cena: 18 €

Kapsule Proerecta LONG sú bylinný doplnok stravy pre zrelších mužov, ktorí si chcú udržať svoju sexuálnu vitalitu a aktívny intímny život.

1 dávka obsahuje:

 • Extrakt Maca 400 mg
 • Citrulín 400 mg
 • Horčík 245 mg
 • Extrakt z hroznových jadierok 200 mg
 • Vitamín C 40 mg
 • Vitamín B3 16 mg
 • Zinok 15 mg
 • Vitamín E 12 mg
 • Vitamín E6 2 mg
 • Vitamín D3 50 μg

7. miesto

EREXAN Standard

Orientačná cena: 25 €

Je to vysoko koncentrovaný doplnok stravy, ktorý podporuje erekciu a sexuálnu vitalitu. Výrobca odporúča užiť prípravok približne hodinu pred pohlavným stykom.

Výrobok obsahuje prírodné zložky, ako sú: aminokyseliny L-arginín, L-lyzín alebo MACU a mnohé ďalšie.

Jedno balenie, ktoré obsahuje 15 tvrdých kapsúl, stojí približne 25 eur, môžete však využiť rôzne množstvá a rôzne ceny, ktoré sú pre produkt k dispozícii. Napríklad výhodný balíček troch balení za 50 eur. 

8. miesto

EREXAN Stabil

Orientačná cena: 47 €

EREXAN Stabil je rad komplexných výživových doplnkov, ktoré sa používajú na dlhodobú podporu erekcie a libida v každom veku. Produkt podporuje zdravú produkciu testosterónu, ako aj produkciu spermií.

Jedno balenie obsahujúce 90 tvrdých kapsúl stojí približne 47 eur. Môžete si však vybrať aj z rôznych kombinácií balíčkov, ktoré sú cenovo výhodnejšie.

9. miesto

Clavin Platinum

Orientačná cena: 57 €

Je to používateľsky osvedčený produkt, ktorý môže predĺžiť erekciu a zlepšiť sexuálny život. Obsahuje látky ako L-arginín, L-citrulín, tribulus a crocus, ktoré majú veľmi priaznivý vplyv na prekrvenie pohlavných orgánov.

10. miesto

Erex 24

Orientačná cena: 32 €

Je to doplnok stravy, ktorý podporuje reakciu a stav libida. Má priaznivý vplyv na dlhšie udržanie pevnej erekcie aj čiastočnej erekcie, dokonca aj keď ju nie je možné vôbec dosiahnuť.

11. miesto

ARGINMAX Forte pre mužov

Orientačná cena: 54 €

Kapsule ArginMax Forte obsahujú napríklad aj tribulus a krokus, vďaka čomu dlhodobo pozitívne ovplyvňujú erekciu a podporujú správne libido. Vyznačuje sa tiež významným množstvom L-arginínu a L-citrulínu a rôznych vitamínov.

ArginMax® Forte pre mužov obsahuje kombináciu štyroch synergických zložiek. Sú to:

 1. ERECTION ACTIVE (L-arginín, L-citrulín, extrakt z Ginkgo biloba, nikotínamid, tribulus, crocus). Zlepšuje prekrvenie penisu.
 2. STIMULANT ACTIVE (extrakt z Ginkgo biloba, extrakt z Schisandra chinensis, tribulus, crocus). Stimuluje dýchanie, činnosť mozgu, srdca a ciev.
 3. PROTECT ACTIVE (lykopén, luteín, vitamín E, kyselina listová, kyanokobalamín, selén, zinok). Prispieva k normálnej funkcii imunitného systému a ochrane buniek.
 4. LIBIDO ACTIVE (L-arginín, extrakt zo Schisandra chinensis, vitamín E, tribulus, krokus, selén). Zvyšuje libido.

12. miesto

ERECTAN 400 mg 20 toboliek

Orientačná cena: 32 €

Ide o výživový doplnok vo forme kapsúl, ktorý obsahuje napríklad 5 vynikajúcich aminokyselín: L-arginín alfa-ketoglutarát, L-ornitín alfa-ketoglutarát, L-arginín base, L-citrulín, L-lyzín HCI.

Výrobca odporúča užiť 2 kapsuly približne 60 minút pred pohlavným stykom, najlepšie nalačno. Maximálna denná dávka sú 4 kapsuly.

13. miesto

Vimax

Orientačná cena: 39 €

Ide o certifikovaný kanadský výrobok, ktorý okrem iného obsahuje vysoko kvalitné rastlinné výťažky a vitamín E. Prípravok pomáha zlepšovať krvný obeh a podporuje komplexný obehový systém v ľudskom tele.

Obsahuje napríklad:

 1. Ginkgo Biloba, ktorá podporuje mikrocirkuláciu krvného obehu.
 2. Panax Ginseg, ktorý má priaznivý účinok na mikrocirkuláciu krvi v penise.
 3. Kajenské korenie, ktoré je silným antioxidantom a zvyšuje energiu.

 

Jedno balenie s 30 kapsulami je dostupné od 39 eur, dve balenia za 79 eur a výhodné 90-kapsulové balenie za 108 eur. K dispozícii sú aj väčšie balíčky. 

Záver

Je skvelé, že žijeme v dobe, v ktorej žijeme, pretože vďaka rôznym prostriedkom je možné byť sexuálne aktívny aj v zrelom veku.

A ako sa hovorí, pýcha predchádza pád, preto dbajte na svoj životný štýl, pretože aj ten môže mať buď pozitívny, alebo negatívny vplyv na stav erektilnej funkcie.

Na čo presne by ste sa mali zamerať? Konzumujte ovocie a zeleninu, ryby, najmä tie morské, orechy a chilli, ktoré obsahujú veľa antioxidantov. Odporúča sa aj konzumácia červeného vína a kávy.

Užitočné odkazy ✓dôveryhodné:

[1] Wikipédia (SK): Erekcia (človek)

[2] Wikiskripta (CZ): Mechanismus erekce

[3] Healthline (ENG): Erectile Dysfunction (ED): Symptoms, Causes, Diagnosis, and Treatment

[4] PubMed Central (ENG): Erectyle dysfunction

[5] PubMed Central (ENG): Oxytocin, Erectile Function and Sexual Behavior: Last Discoveries and Possible Advances

Ohodnoťte post

Autor článku:

Autor článku:

Viac o autoroch, prípadne o webe nájdete v sekcii o nás. Chcete vidieť, ako vyrábame produkty?

Kam ďalej?

Vyberanie produktov a zostavovanie rebríčkov je pre nás dôležitý proces, ktorý robíme kvalitne. Produkty prechádzajú niekoľkými kontrolami, dôkladným prieskumom a na každom porovnaní sa podieľajú minimálne 2 ľudia. Môžete si tak vždy byť istí nezávislosťou a kvalitou porovnania. Zaujíma vás viac? Prečítajte si detailný popis toho, ako produkty vyberáme ».