10 najlepších tabliet na zvýšenie testosterónu – porovnanie a recenzie

Zhrnutie: Máte problémy so zníženou hladinou testosterónu a chceli by ste vyskúšať nejaký doplnok stravy na jeho zvýšenie? Ste na správnom mieste. Porovnala som pre vás 10 doplnkov stravy a toto sú traja víťazi:

 • Na 1. miesto som vybrala skvelé tablety Primulus s komplexným zložením, ktoré pôsobí synergicky.
 • 2. miesto získal MenActive. Ide o prírodný doplnok s 8 aktívnymi látkami. Skvelý pomer cena/výkon.
 • A 3. miesto som udelila Kotvičníku zemnému od značky Zerex. Skvelý doplnok na zvýšenie libida. 

Čo ďalšie sa dozviete v článku?

Čo je to testosterón[1], aký vplyv má jeho nedostatok[2] na naše zdravie a ako zvýšiť jeho hladinu?[3][4][5][6][7][8][9]

TOP  1. miesto

Primulus

Orientačná cena: 23 €
Prečo 1. miesto?

Pretože ide o jeden z najlepších doplnkov stravy na zvýšenie testosterónu. Výrobok má vyvážené a prírodné zloženie, ktoré nepomáha len s testosterónom, ale prispieva aj k celkovému zlepšeniu kondície.

2. miesto

ADVANCE MenActive

Orientačná cena: 14 €
Prečo 2. miesto?

Pretože ide o veľmi účinný doplnok stravy na zvýšenie testosterónu. MenActive obsahuje osem aktívnych látok prírodného pôvodu, ktoré sa starajú o zdravie mužov (nielen) po sexuálnej stránke.

3. miesto

Zerex Kotvičník zemný

Orientačná cena: 21 €
Prečo 3. miesto?

Pretože ide o Kotvičník zemný, ktorý obsahuje až 90 % saponínov. Pôsobí na zvýšenie hladiny testosterónu, libida a sexuálnej túžby, podporuje výkon a navyše je vhodný aj pre vegánov. 

Desať najlepších tabliet na zvýšenie testosterónu

 1. Primulus 23 € (60 tabliet)
 2. ADVANCE MenActive 14 € (60 kapsúl)
 3. Zerex Kotvičník zemný 21 € (80 + 20 kapsúl)
 4. T90 Xxtreme Testosterone Booster 35 € (120 + 120 kapsúl)
 5. Maxulen 24 € (30 kapsúl)
 6. Vemoherb Tribulus Terrestris 25 € (90 kapsúl)
 7. MyProtein Tribulus 14 € (90 kapsúl)
 8. Tribulus 90% – Extrifit 16 € (100 kapsúl)
 9. ADIEL Kotvičník zemný FORTE s vitamínom E 15 € (90 kapsúl)
 10. Kompava Tribulus Terrestris 20 € (120 kapsúl)

Čo je to testosterón – mužský hormón

Testosterón[1] je hormón, ktorý sa vyskytuje u mužov aj žien a dokonca aj u zvierat. Testosterón sa však primárne produkuje v mužskom tele – v semenníkoch, preto je známy ako mužský hormón. Ženské vaječníky tiež produkujú testosterón, ale v oveľa menšom množstve. Produkcia testosterónu sa začína výrazne zvyšovať v období puberty a približne od 30. roku života začína pomaly klesať.

Testosterón sa často spája s pohlavným stykom a zohráva dôležitú úlohu pri produkcii spermií. Ovplyvňuje aj kostnú a svalovú hmotu a spôsob, akým muži ukladajú tuk v tele, či dokonca tvorbu červených krviniek. Hladina testosterónu u muža môže ovplyvniť aj jeho náladu alebo sexuálny apetít. Pomáha tiež budovať svalovú a kostnú hmotu.

Čo sa deje pri nedostatku testosterónu

Nízka hladina testosterónu, nazývaná aj nízka hladina T, môže u mužov spôsobiť množstvo nepríjemných stavovo, napríklad:

 • zníženie sexuálnej túžby,
 • nedostatok energie,
 • priberanie na váhe,
 • pocity depresie,
 • náladovosť,
 • znížené sebavedomie,
 • strata ochlpenia a mnoho ďalších.


Hoci je pokles produkcie testosterónu prirodzenou záležitosťou spojenou so starnutím, môže byť ovplyvnená aj mnohými inými faktormi. Medzi tie významnejšie patria poranenia semenníkov, prípadne liečba rakoviny – chemoterapia alebo ožarovanie a ďalšie.

Všetci máme niečo, čo nás trápi alebo nám znepríjemňuje život. Tieto problémy by sme mohli nazvať. Našťastie na väčšinu problémov existujú riešenia. A v prípade zdravotných problémov sú riešenia zvyčajne vo forme úpravy stravy, pridania vitamínov, prípadne liekov alebo doplnkov. 

Preto vám prinášame zoznam článkov, ktoré odpovedajú na mnohé otázky a pomáhajú nájsť jednoduché riešenia: 

Prejavy nízkej hladiny hormónu

Prejavy zníženej hladiny testosterónu sú rôzne. Môžu zahŕňať napríklad: nízku sexuálnu túžbu, ťažkosti s erekciou, menej spermií, únavu, vypadávanie vlasov, stratu svalovej hmoty,[2] zvýšenie telesného tuku, zmeny nálady, zmeny pamäte, zmenšovanie semenníkov alebo dokonca zníženie počtu krviniek.

Na rozdiel od žien, u ktorých dochádza k náhlemu poklesu hormónov v menopauze, u mužov dochádza k poklesu postupne v priebehu času. Čím je muž starší, tým je pravdepodobnejšie, že jeho testosterón je pod hladinou normálu. Hladinu testosterónu si môžete zistiť u svojho praktického lekára.

6 tipov, ako zvýšiť hladinu testosterónu

Cvičenie je jedným z najúčinnejších spôsobov prevencie mnohých ochorení súvisiacich so životným štýlom a je zaujímavé, že môže tiež zvýšiť hladinu testosterónu. Pokiaľ ide o formu cvičenia, takmer všetky pomáhajú zvyšovať testosterón.[3]

To, čo jete, má zásadný vplyv na hladinu testosterónu, ako aj na hladinu iných hormónov. Preto je vhodné venovať pozornosť príjmu potravy a zdravo a vyvážene sa stravovať. Neustále držanie diét alebo prejedanie sa môže ovplyvniť hladinu testosterónu. Pomáha konzumovať dostatok bielkovín, zdravých sacharidov a tukov.

Vysoká hladina stresu je škodlivá pre vaše zdravie z dlhodobého hľadiska a môže tiež znížiť hladinu testosterónu.[4]

Dostatok vitamínu D je dôležitý. Ak nemáte možnosť chodiť na slnko, napríklad v zime, doprajte si vitamín D. Doplnky vitamínu D3 môžu zvýšiť hladinu testosterónu, najmä u starších ľudí a ľudí s nízkou hladinou vitamínu D.

 

Aj ďalšie vitamíny a minerály sú vo všeobecnosti skvelými pomocníkmi v boji proti chorobám, stresu alebo dokonca strate imunity, čo môže ovplyvniť aj hladinu vášho testosterónu. Vitamín D a zinok majú najväčší vzťah k testosterónu, ale pomôcť môže aj horčík, vitamín C a ďalšie.

Spánok je taký všeliek, ktorý súvisí s naším zdravotným stavom a vnútornou pohodou. Nie je preto prekvapujúce, že ovplyvňuje aj hladinu testosterónu.[5]

Najčastejšie látky obsiahnuté v doplnkoch

Tribulus terrestris[6] alebo Kotvičník zemný, je rastlina, ktorá sa už mnoho rokov používa kvôli svojim potenciálnym prínosom pre zdravie. Je obľúbený ako všeobecný doplnok zdravia a ako zložka testosterónových doplnkov. Rastie na mnohých miestach vrátane častí Európy, Ázie, Afriky a Blízkeho východu. Tribulus terrestris dokáže zlepšiť libido a môže pomôcť pri produkcii testosterónu.

Senovka grécka[7] je bylina, ktorá sa bežne používa v tradičnej a alternatívnej medicíne. Rastlina môže mať pozitívny vplyv na produkciu testosterónu v tele a okrem iného je dobrým zdrojom bielkovín a vápnika. Senovka grécka sa v tradičnej medicíne používa už viac ako tisíc rokov.

Údajne sa používa na liečbu rôznych zdravotných problémov, od cukrovky až po nízku hladinu testosterónu. Niektorí odborníci na alternatívnu medicínu tvrdia, že má aj protizápalové a antioxidačné vlastnosti a môže znižovať hladinu cholesterolu alebo dokonca spôsobiť úbytok hmotnosti.

Zinok je základný minerál, ktorý potrebujeme na správne fungovanie imunitného systému alebo delenie buniek. Nedostatok zinku môže viesť k nízkej hladine testosterónu.[8] Presný dôvod, prečo sa tak deje, ešte nie je úplne známy. Minerál však môže ovplyvňovať bunky v semenníkoch, ktoré produkujú testosterón.

Ženšen sa často označuje za kráľa všetkých bylín a považuje sa za sľubný prostriedok na zlepšenie celkovej pohody. Ženšen sa tiež považuje za afrodiziakum a v tradičnej čínskej medicíne sa používa na liečbu sexuálnych dysfunkcií a zlepšenie sexuálneho správania. Okrem iného sa zistilo, že ženšen zlepšuje kvalitu spermií.[9] Tieto účinky sa väčšinou pripisujú ginsenosidom, hlavným účinným zložkám ženšenu.

1. miesto

Primulus

Komplexný doplnok stravy s prírodným zložením, ktorý pomáha zvyšovať hladinu testosterónu v tele.

Orientačná cena: 23 €

Prečo je Primulus na 1. mieste?

Na prvé miesto som sa rozhodla umiestniť Primulus, pretože je to jeden z najlepších doplnkov stravy na zvýšenie hladiny testosterónu. Ide o produkt špeciálne navrhnutý pre mužov, ktorý prináša čo najlepšie výsledky. Výrobcom je spoločnosť Primulus Group, s. r. o., ktorá sa špecializuje na podobné výživové doplnky a dbá na ich vysokú kvalitu.

V každom prípade má tento produkt komplexné, vyvážené a prírodné zloženie. Konkrétne obsahuje: kotvičník zemný, zinok, horčík, vitamín D3, vitamín B6, vitamín C, selén, senovku grécku a extrakt z čierneho korenia. Tieto látky sú prospešné pre podporu testosterónu, ako aj pre posilnenie imunity a zdravia. Vyvážená kombinácia týchto prírodných látok potom dáva dokopy komplexný multivitamín špecializovaný pre mužov na podporu testosterónu, libida a dobrej nálady.

Užívateľské recenzie

Na stránke predajcu (primulus.sk) nájdete naozaj veľké množstvo pozitívnych ohlasov. Muži uvádzajú, že tento výrobok naozaj pomáha. Zákazníci sa po ňom cítia výrazne lepšie, pociťujú prívaly energie, zvýšenie libida, lepšie sa im spí a v neposlednom rade tiež priznávajú, že si oveľa viac užívajú sex.

Na Heureke má tento produkt menej hodnotení, avšak zväčša sú pozitívne. Zákazníci kladne hodnotia kvalitu produktu a uvádzajú, že produkt naozaj funguje. Okrem zvýšenia libida spôsobuje aj lepší spánok a lepšie športové výkony. Na českej Heureke sa objavilo aj pár negatívnych ohlasov. Niektorým mužom tento produkt nefungoval a ani nechutil, pretože po ňom cítili v ústach zvláštnu chuť. 

Ďalej o produkte​

Primulus sa predáva vo forme tabliet, odporúčaná dávka sú dve tablety denne po jedle.

Chcela by som tiež dodať, že Primulus má aj peknú a prehľadnú webovú stránku. Nájdete na nej všetky informácie, ktoré by vás mohli zaujímať, a ak vám niečo nie je jasné, môžete v pracovných dňoch zavolať na zákaznícku linku alebo sa ozvať do chatu.

2. miesto

ADVANCE MenActive

Účinný doplnok vo forme kapsúl obsahujúci osem prírodných aktívnych látok.

Orientačná cena: 14 €

Prečo je MenActive na 2. mieste?

Na druhé miesto som umiestnila produkt MenActive od spoločnosti Advance Nutraceutis. Toto je totiž ďalší skvelý doplnok stravy na zvýšenie hladiny testosterónu a zdá sa, že funguje veľmi dobre.

Výrobok obsahuje kombináciu ôsmich prírodných aktívnych látok, takže zloženie je účinné a komplexné. Medzi jeho zložky patrí kotvičník zemný (Tribulus terrestris), L-karnitín, extrakt zo senovky gréckej (Trigonella foenum-graecum), ženšen, zinok a vitamín B6. Všetky tieto zložky spolu tvoria doplnok pre optimálnu hladinu testosterónu a podporujú zdravie mužov.

Užívateľské recenzie​

Na stránkach e-shopu (menactive.nutraceutics.sk) nájdete množstvo pozitívnych recenzií. Zaujímavé je, že nielen od mužov, ale aj od žien. 🙂 Zákazníci si pochvaľujú zvýšenie vitality, zlepšenie kvality života a dokonca aj nálady. Nájdu sa ale aj negatívne ohlasy od mužov, ktorým produkt nezaúčinkoval, prípadne ho užívajú krátku dobu na to, aby spozorovali sľubované výsledky.

Na Heureke sa objavujú vo väčšine prípadov len pozitívne recenzie, pričom muži cítia viac energie, sú vitálnejší a celkovo cítia, že to funguje. Rovnako sú na tom aj ohlasy na zboží.cz.

Ďalej o produkte​

Doplnok je dostupný vo forme kapsúl a odporúčaná dávka je jedna až dve kapsuly denne. Môžete ich užívať kedykoľvek počas dňa, pokojne ich užívajte spoločne. Odporúča sa zapíjať veľkým množstvom vody.

3. miesto

Zerex Kotvičník zemný

Kotvičník zemný obsahujúci 90 % saponínov, ktorý zlepšuje sexuálnu túžbu, libido, ale aj hladinu testosterónu.

Orientačná cena: 21 €

Prečo je Zerex Kotvičník zemný na 3. mieste?

Na tretie miesto som sa rozhodla zaradiť Kotvičník zemný od značky Zerex, ktorý obsahuje až 90 % saponínov a je vynikajúci svojím zložením aj účinkami. Kotvičník je známy svojimi pozitívnymi vplyvmi na mužské zdravie, čo zahŕňa predovšetkým zvýšenie libida, sexuálnej túžby, hladiny testosterónu, liečbu impotencie a celkového zdravia pohlavného ústrojenstva.

Na svoje si ale prídu aj športovci, pretože tento produkt podporuje tvorbu svalového tonusu, zvýšenie krvnej cirkulácie a okysličenie tela. 

Taktiež oceňujem, že je vhodný aj pre vegánov a že ho vyrába stabilná slovenská firma, ktorá funguje už viac ako 8 rokov. Zakladá si na spokojnosti zákazníkov, preto majú svoju podporu na vysokej úrovni a snažia sa každému vyhovieť. 

Užívateľské recenzie​

Na Heureke sú veľmi príjemné ohlasy na e-shop Zerex, odporúča ho viac ako 90 % zákazníkov. Najviac oceňujú široký sortiment kvalitných produktov, dobrú cenu, rýchle doručenie a komunikáciu s obchodom. V recenziách sa často opakuje spokojnosť s daným produktom a jeho účinnosť, čo potvrdzuje, že som ho na tretie miesto zaradila oprávnene. 

Ďalej o produkte

Kotvičník zemný od značky Zerex je dostupný vo forme kapsúl, pričom odporúčaná denná dávka sú 2 kapsuly. Rozdeliť by ste si ju mali na dve samostatné dávky. Výrobok by ste mali užívať minimálne po dobu 3 mesiacov, aby sa dostavili všetky želané výsledky. 

4. miesto

T90 Xxtreme Testosterone Booster

Orientačná cena: 35 €
Forma: kapsule
Dávkovanie: 1 – 2 kapsule denne

Prečo som vybrala T90 Xxtreme Testosterone Booster?

Značka XXLABS, predtým známa ako XXtreme Nutrition, ponúka tento silný doplnok stravy, ktorého sila je založená na obsahu kotvičníka zemného (alebo Tribulus Terrestris). Účinne pomáha zvyšovať produkciu testosterónu v tele, čo vedie k väčšej sexuálnej túžbe a výkonnosti, ako aj fyzickej a psychickej sile, vytrvalosti a odolnosti. Podporuje tiež tvorbu spermií.

Tento stimulant testosterónu obsahuje 90 % steroidných saponínov pochádzajúcich z kotvičníka, čo z neho robí skutočne silný prípravok. Je vhodný pre športovcov aj starších mužov.

Odporúča sa užívať jednu kapsulu raz alebo dvakrát denne, vždy pätnásť až tridsať minút pred jedlom. Zároveň je dôležité kapsulu zapiť 0,5 l vody.

5. miesto

Maxulen

Orientačná cena: 24 €
Forma: kapsule
Dávkovanie: 1 kapsula denne

Prečo som sem zaradila Maxulen?

Maxulen je výživový doplnok, ktorý bol špeciálne vyvinutý pre mužov. Vďaka svojmu zloženiu je považovaný za účinný prostriedok nielen v udržiavaní normálnej hladiny testosterónu v mužskom tele. Okrem toho pôsobí aj na celkové mužské zdravie, podporuje normálnu funkciu svalov a nervového systému, pomáha znižovať únavu a tiež je pomocníkom v udržiavaní normálnej hladiny glukózy v krvi. 

Jeho hlavnými zložkami sú senovka grécka, horčík, zinok a vitamín B6. V balení sa nachádza 30 kapsúl. Toto množstvo je určené na 1 mesiac užívania, to znamená, že každý deň by ste mali užiť jednu tabletu.

6. miesto

Vemoherb Tribulus Terrestris

Orientačná cena: 25 €
Forma: kapsule
Dávkovanie: líši sa podľa váhy

Z akého dôvodu som sem vybrala Vemoherb Tribulus Terrestris?

Najväčším plusom výrobku od bulharskej rodinnej spoločnosti VEMO 99 je vysoký obsah pôvodného bulharského kotvičníka zemného, ktorý obsahuje 60 % účinnej látky protodioscínu. Ide o steroidný saponín, ktorý je známy svojimi vynikajúcimi účinkami na produkciu testosterónu, fyzickú výkonnosť a rast svalovej hmoty. Navyše, tento výrobok, rovnako ako všetky ostatné od tejto značky, obsahuje rastliny voľne žijúce v divokej prírode, vďaka čomu spĺňa normy KOSHER.

A ako dávkovať výrobok? Maximálna denná dávka na 1 kg telesnej hmotnosti je 10 –15 mg v 3 dávkach denne. Ak napríklad vážite 80 kg, užívajte 4 – 6 kapsúl denne, teda 3-krát 1 – 2 kapsuly denne. Každú dávku zapite dostatočným množstvom vody. Odporúča sa užívať produkt počas 8-týždňovej kúry, po ktorej urobíte 2-týždňovú prestávku.

7. miesto

MyProtein Tribulus

Orientačná cena: 14 €
Forma: kapsule
Dávkovanie: 1 – 3 kapsule denne

Prečo sa tu nachádza Tribulus od MyProtein?

Ako už názov napovedá, ide o doplnok stravy zložený z Tribulus Terrestris – kotvičníka zemného. Ide o rastlinu, ktorá významne podporuje produkciu testosterónu u mužov. Výťažok z tejto rastliny sa môže pridávať do doplnkov stravy, ako je to v prípade MyProtein Tribulus, pričom jedna kapsula obsahuje 300 mg extraktu z kotvičníka. Výrobok je 100 % prírodný a vegánsky. Doplnok je dostupný vo forme tabliet a odporúčané dávkovanie je 1 – 3 tablety denne. Odporúča sa užívať dávku s jedlom a zapiť veľkým množstvom vody.

8. miesto

Tribulus 90 % – Extrifit

Orientačná cena: 16 €
Forma: kapsule
Dávkovanie: 1 – 2 kapsule denne

Prečo som do zoznamu zaradila Extrifit Tribulus 90 %?

Tribulus 90 % je výživový doplnok od známeho výrobcu Extrifit, ktorý obsahuje extrakt z plodov Tribulus terrestris (kotvičník zemný) s najvyšším obsahom saponínov 90 %. Je preto ďalším z účinných pomocníkov pri prirodzenom zvyšovaní hladiny testosterónu. Jedna kapsula obsahuje 500 mg extraktu z plodov Tribulus terrestris.

Dávkovanie: užívajte 1 – 2 kapsule Tribulus 90 % denne v závislosti od vašej telesnej hmotnosti a intenzity tréningu, zapite dostatočným množstvom vody.

9. miesto

ADIEL Kotvičník zemný FORTE s vitamínom E

Orientačná cena: 15 €
Forma: kapsule
Dávkovanie: 2 – 3 kapsule denne

Prečo som sem vybrala Kotvičník zemný od Adiel?

Ďalším z doplnkov stravy na zvýšenie hladiny testosterónu je kotvičník zemný ADIEL – Tribulus terrestris. Ide o extrakt z kotvičníka zemného v pomere 4:1 na podporu hormonálnej aktivity a funkcie reprodukčných orgánov. ADIEL Kotvičník zemný má preukázateľné účinky na reprodukčné orgány a produkciu testosterónu. Výrobok je 100 % prírodný a vegánsky.

Odporúčané dávkovanie: Užívajte 2 – 3 kapsule denne (maximálne 2 000 mg kotvičníka denne), ideálne pred jedlom, zapite dostatočným množstvom vody. Neužívajte večer, je mierne povzbudzujúci a neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

10. miesto

Kompava Tribulus Terrestris

Orientačná cena: 20 €
Forma: kapsule
Dávkovanie: 2 – 3 kapsule denne

Z akého dôvodu som sem zaradila Tribulus Terrestris od Kompava?

Výživový doplnok Tribulus Terrestris od slovenskej spoločnosti Kompava je veľmi účinným prírodným stimulantom pre mužov na trhu. Obsahuje výťažok z kotvičníka zemného, pričom sa v jednej tablete nachádza až 40 % saponínov.  

Upravuje hladinu testosterónu, podporuje obranyschopnosť organizmu a vyváženosť hormonálnej aktivity, zvyšuje silu, preto je vhodný aj pri záťažových tréningoch. Je 100 % prírodný, vhodný aj pre vegánov. 

Čo sa týka dávkovania, odporúča sa užívať 2 kapsule denne pred jedlom, ideálne ráno a večer. Športovci s váhou nad 80 kg môžu užívať až 3 kapsule denne s rozložením 1 ráno a 2 večer. Je potrebné zapiť dostatočným množstvom vody a najlepšie na prázdny žalúdok. 

Záver

Ak sa u vás vyskytuje niektorý z vyššie uvedených príznakov nízkej hladiny testosterónu, okrem dodržiavania zdravej výživy, pravidelného cvičenia a znižovania stresu môžete vyskúšať doplnky stravy na podporu tvorby tohto hormónu. Na základe vyššie uvedeného porovnania určite stoja za vyskúšanie prírodné tablety Primulus, cenovo veľmi lákavé kapsule MenActive s ôsmimi prírodnými aktívnymi látkami alebo Kotvičník zemný od značky Zerex, ktorý obsahuje až 90 % saponínov. 

Nezabudnite, že niektoré produkty na zvýšenie hladiny testosterónu môžu interagovať s inými liekmi alebo doplnkami, ktoré užívate, a podobne. Preto nie je na škodu poradiť sa s lekárom a zistiť, ktoré doplnky sú pre vás vhodné.

Užitočné odkazy ✓dôveryhodné:

[10] Wikipédia (SK): Testosterón

[11] Wikiskripta (CZ): Testosteron

[12] Healthline (ENG): Herbs, Vitamins, and Supplements for Testosterone

[13] Healthline (ENG): 7 Best Supplements to Boost Testosterone Levels, According to a Dietitian

[14] PubMed Central (ENG): Effect of vitamin D supplementation on testosterone levels in men

[15] PubMed Central (ENG): Effect of fenugreek extract supplement on testosterone levels in male: A meta-analysis of clinical trials

Ohodnoťte post

Autor článku:

Autor článku:

Viac o autoroch, prípadne o webe nájdete v sekcii o nás. Chcete vidieť, ako vyrábame produkty?

Kam ďalej?

Vyberanie produktov a zostavovanie rebríčkov je pre nás dôležitý proces, ktorý robíme kvalitne. Produkty prechádzajú niekoľkými kontrolami, dôkladným prieskumom a na každom porovnaní sa podieľajú minimálne 2 ľudia. Môžete si tak vždy byť istí nezávislosťou a kvalitou porovnania. Zaujíma vás viac? Prečítajte si detailný popis toho, ako produkty vyberáme ».