10 najlepších prípravkov na podporu rastu brady – recenzie

Ako sa správne starať o bradu? Aké sú najlepšie produkty na podporu a urýchlenie rastu brady a fúzov? Recenzie, diskusie a skúsenosti.

TOP  1. miesto

Kvitok Pánsky olej na bradu a fúzy

Orientačná cena: 10 €

Prípravok s kvalitnými rastlinnými a éterickými olejmi dodáva brade lesk, stimuluje jej rast a pôsobí antibakteriálne.

2. miesto

Saloos Elixír na bradu a fúzy

Orientačná cena: 10 €

Dodáva brade dokonalú hydratáciu, lesk a chráni ju pred zamotávaním. Upokojuje a vyživuje pokožku v okolí brady.

3. miesto

Zahir Cosmetics Sérum pre pestované fúzy

Orientačná cena: 13 €

Sérum obsahuje viacero olejov, ktoré stimulujú rast brady. Podporuje jej hebkosť, dodáva lesk a zanecháva ju poddajnejšiu a plnšiu.

Desať najlepších produktov na urýchlenie rast brady

Čím podporiť rast brady?

Túžite po krásnej, zdravej a hustej brade? Existuje niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu pri jej pestovaní:

Starostlivosť o pleť nie je len silnou stránkou žien. Pravidelná starostlivosť o pleť by sa mala stať každodennou rutinou aj pre mužov. Aj keď sa to možno nezdá, zdravá a najmä dobre hydratovaná pokožka je základom kvalitného rastu fúzov. Je dokázané, že muži majú dvakrát viac mazových žliaz ako ženy, a preto majú mastnejšiu pleť. Preto je veľmi dôležité pravidelne čistiť pleť, aby sa zabránilo upchávaniu pórov a mazových žliaz.

Ako na to?

 1. Každé ráno a večer si tvár dôkladne opláchnite vlažnou vodou. Môžete použiť aj konjakovú hubku, ktorá vďaka obsahu prírodného jódu čistí pokožku nenásilne a nenarušuje ochranný film.
 2. Každý druhý deň si umyte bradu špeciálnym čistiacim gélom pre mužov.
 3. Denne používajte hydratačný krém.

Okrem sér na vlasy, ktoré stimulujú rast vlasov, existujú aj podobné séra na bradu. Účinok je veľmi podobný – tieto produkty sú určené na stimuláciu vlákien a tým podporujú ich rast.

Séra by nemali obsahovať parabény ani silikóny, pretože ich nanášate na tvár a pokožka je vstupnou bránou pre všetky látky, ktoré sa dostávajú do tela. Vyberajte si preto ideálne séra, ktoré sú na prírodnej báze a nezaťažujú telo.

A ktoré látky podporujú rast vlasov? Patria medzi ne:

 • Ricínový olej
 • Kofeín
 • Biotín
 • Rozmarínový olej a iné

Čo je dermaroller? Ide o špeciálny masážny valček, ktorý obsahuje mikroihličky, ktoré stimulujú a masírujú pokožku. Najprv si tvár vyčistite a navlhčite, potom použite dermaroller a potom naneste rastové sérum. Používanie dermarolleru zvyšuje účinnosť séra až 20-krát, pretože preniká viac do pokožky.

Zdravý životný štýl zahŕňa dostatok spánku, primeraný aktívny pohyb a kvalitnú stravu.

Je dôležité vedieť, že rovnako ako vlasy, aj brada odráža celkový stav tela. Zaraďte do svojho života pravidelný aktívny pohyb – spočiatku určite stačí rýchla prechádzka. Dodržiavajte spánkový biorytmus a spite aspoň 7,5 hodiny denne. Pokiaľ ide o jedlo, jedzte kvalitné suroviny, vynechajte polotovary a rýchle občerstvenie a dodržiavajte pitný režim.

Ako rýchlo rastie brada?

Je dokázané, že brada narastie v priemere o 0,35 mm za deň a približne o 1,5 cm za mesiac. Berme do úvahy, že muž má zvyčajne 5 – 25 tisíc chĺpkov na tvári. V najväčšej miere brada rastie vo veku 25 až 35 rokov.

Krása, to je v podstate taká kúzelníčka. Pre každého znamená niečo trochu iné a každý ju vnímame inak. Jedno je však jasné – všetci sa radi cítime krásni. Či už sme vychudnuti na kosť alebo krásne bacuľatí, či sme opálení alebo bieli ako stena, či máme blond, tmavé alebo dokonca ružové vlasy. 

Aby ste získali inšpiráciu pre krásu, tu je zoznam podobných článkov: 

Ako sa o bradu starať?

Ako už bolo spomenuté vyššie, zdravá pokožka je nevyhnutná. Do starostlivosti môžete pridať nasledujúce kroky:

 • Peeling
 • Šampón
 • Kondicionér alebo balzam
 • Olej
 • Vosk

Ako si vypestovať plnofúz?

Ak túžite po hustej a bohatej brade, skúste sa riadiť predchádzajúcimi odporúčaniami. Ak sa vám to podarí, máte takmer vyhrané. Áno, takmer, pretože aj keď brada narastie do požadovanej dĺžky, mali by ste sa o ňu starať.

Nezabúdajte, že trpezlivosť ruže prináša, a rovnako je to aj s pestovaním plnofúzu. Nič by sa nemalo uponáhľať. Ako si teda krok za krokom vypestovať krásny plnofúz?

 1. Snažte sa neholiť hneď pri prvom náznaku svrbenia. To, že koža svrbí, je jednoducho proces. Dáva vám najavo, že sa niečo deje. Ak vytrváte, nepríjemné pocity ustúpia.
 2. Nechajte si bradu rásť, „ako sa jej chce“. Čím menej počiatočných zásahov, tým lepšie.
 3. Do svojho denného režimu zaraďte kvalitné doplnky stravy, ako je zinok alebo biotín.
 4. Dôkladne sa starajte o svoju pokožku, pozrite body vyššie.
 5. Pravidelne navštevujte barber shop, aby ste svojej brade poskytli tú najlepšiu starostlivosť.
 6. Bradu si rozčešte špeciálnym hrebeňom, ktorý si môžete kúpiť v barber shope alebo v iných špecializovaných obchodoch s vlasovou kozmetikou.
 7. Používajte oleje a balzamy alebo séra.

Aké druhy brady môžete udržiavať?

Brada môže mať prakticky akýkoľvek tvar a môžete trochu experimentovať. Ak presne neviete, aký štýl sa hodí pre vašu tvár, nebojte sa obrátiť na odborníkov v barber shope.

Tvar vašej tváre je však nepochybne dôležitým faktorom pri výbere štýlu brady.

Ako zistiť tvar tváre?

Buď sa môžete opäť poradiť s odborníkmi, alebo použiť nasledujúci postup:

 • Odmerajte si šírku čela od špičky jedného obočia po druhé.
 • Odmerajte vzdialenosť lícnych kostí od jedného vonkajšieho kútika oka k druhému.
 • Odmerajte vzdialenosť od stredu brady po okraj čeľuste. Tento rozmer vynásobte dvoma.
 • Zmerajte dĺžku tváre od špičky brady po líniu vlasov.

Tvary tváre

 1. Ovál – dĺžka tváre je väčšia ako šírka lícnych kostí a zároveň čelo je širšie ako čeľusť.
 2. Obdĺžnik – pri obdĺžnikovom tvare má dĺžka tváre najväčšiu hodnotu zo všetkých.
 3. Trojuholník – pri trojuholníkovom type je najširšia spodná čeľusť a najužšie čelo.
 4. Kruh – tu je najdôležitejšia vzdialenosť lícnych kostí, ktorá by mala byť takmer rovnaká ako celková dĺžka tváre.
 5. Srdce – typická je úzka spodná čeľusť, od ktorej sa tvár postupne rozširuje.
 6. Štvorec – všetky namerané hodnoty sa takmer zhodujú.

Čo pristane akému typu tváre?

Strnisko je asi najobľúbenejší štýl brady. Zdôrazňuje akúsi nedbalú eleganciu a pristane každému.

S plnofúzom je vo výsledku asi najmenej starostí. A komu to pristane? Mužom, ktorí majú tvar tváre ovál, kruh a prípadne trojuholník.

Fúzy a briadka sa udržiavajú najťažšie. A komu sadnú? Najlepšie budú vyzerať na tvárach v tvare kruhu, srdca, štvorca a oválu.

Na čo si dať pozor, čo sa v brade "drží"?

Brada sa nachádza na tvári a sú skrátka prvé na rane. Nespornou výhodou je, že brada môže chrániť pokožku, ale, bohužiaľ, je aj takým magnetom na všetky nečistoty okolo. Ide napríklad o:

 • Fajčenie
 • Smog
 • Jedlo a podobne

1. miesto

Kvitok Pánsky olej na bradu a fúzy

Orientačná cena: 10 €

Olej na ošetrenie fúzov a brady od slovenskej prírodnej značky Kvitok obsahuje vysoké množstvo kvalitných esenciálnych a rastlinných olejov, vďaka ktorým fúzy rastú rýchlejšie a kvalitnejšie. Prípravok dodáva brade lesk, stimuluje jej rast a má antibakteriálny účinok. Vďaka baleniu v tmavom skle olej nepodlieha žiadnemu znehodnoteniu.

Tento olej dôkladne ošetruje pokožku pod bradou a má antibakteriálne vlastnosti. Čo výrobok obsahuje? Arganový, lieskový, jojobový či ricínový olej, ktorých kombinácia podporuje rast folikulov a zároveň vyživuje bradu.

Ako olej používať? Rozotrite niekoľko kvapiek do čistých dlaní a naneste na pokožku aj bradu.

Cena je približne 10 eur.

2. miesto

Saloos Elixír na bradu a fúzy

Orientačná cena: 10 €

Značka Saloos predstavuje olej ProVous na stimuláciu rastu fúzov a brady. Tento výrobok obsahuje patentovaný olejový prípravok HAIR Oleobooster®, ktorý pomáha chrániť bradu pred stratou farby a lesku. Zároveň hydratuje fúzy a zlepšuje ich kvalitu. Olej je skvelý aj pre pokožku, ktorú zjemňuje a ošetruje.

A ako olej používať? Malé množstvo elixíru naneste na celú dĺžku fúzov a kdekoľvek na tvári. Odporúča sa používať raz denne.

Tento olej vás bude stáť približne 10 eur.

3. miesto

Zahir Cosmetics Sérum pre pestované fúzy

Orientačná cena: 13 €

Sérum na pestovanú bradu od českej značky Zahir Cosmetics obsahuje niekoľko cenných rastlinných olejov, ako je arganový alebo ricínový olej, ktoré stimulujú rast brady. Vďaka obsahu ylang-ylang má sérum veľmi príjemnú sladkú vôňu.

Okrem toho tento výrobok obsahuje napríklad marhuľový, jojobový alebo olivový olej, ktoré vyživujú a regenerujú bradu aj pokožku. Okrem toho sérum podporuje jemnosť a lesk fúzov a zanecháva ich pružnejšie a plnšie.

Ako používať sérum? Večer vmasírujte primerané množstvo séra do brady, nechajte pôsobiť cez noc a ráno zmyte vodou.

A aká je cena? Sérum vás vyjde na menej ako 13 eur. 

4. miesto

Cannor olej na vlasy a fúzy

Orientačná cena: 18 €

Tento vyživujúci a upokojujúci elixír od českej značky CANNOR príjemne regeneruje bradu a fúzy a podporuje ich prirodzený rast. Vďaka účinnej kombinácii rastlinných olejov zabezpečuje maximálnu výživu, hydratáciu a jemnosť. Prípravok reguluje mastnotu a zabraňuje predčasnému vypadávaniu fúzov.

Obsahuje konopný olej, ktorý účinne zväčšuje objem a pružnosť „vlasového“ vlákna a tiež zlepšuje jeho kvalitu. Okrem konopného oleja obsahuje aj arganový, avokádový, makadamiový, kokosový a jojobový olej.

Ako produkt používať? Pomocou kvapkadla naneste 10 – 12 kvapiek do dlane a rozotrite po celej dĺžke navlhčenej brady vrátane pokožky. Masírujte a nechajte pôsobiť približne 20 minút, aby sa otvorili póry, a potom umyte ako zvyčajne.

Cena tohto výrobku je cca 18 eur.

5. miesto

Tangle Teezer Compact Styler

Orientačná cena: 15 €

Tento hrebeň na bradu, ale aj vlasy Tangle Teezer Compact Styler, je skvelý na prečesávanie plnofúzov, a to nielen z estetického hľadiska, ale aj preto, že stimuluje vlákna brady, a tým aj ich rast.

Súčasťou balenia je aj odnímateľný chránič štetín. Má zaujímavý dizajn, ktorý kombinuje zlatú a ružovú farbu. Je jemný a praktický.

A aká je cena tohto hrebeňa? Približne 15 eur. 

6. miesto

Beviro Beard Booster

Orientačná cena: 22 €

Tento produkt na rast brady obsahuje látky, ako je keratín, guarana alebo biotín, ktoré cielene podporujú rast vlákien brady. Okrem stimulácie rastu tento produkt posilňuje, hydratuje a dodáva jej plnší vzhľad.

Je vhodný na každodenné aj nárazové použitie. Ako na to? Prípravok používajte ideálne ráno a večer po sprchovaní, keď sú póry rozšírené, pokožka je zbavená nečistôt a Booster sa tak lepšie vstrebáva. Malé množstvo prípravku vmasírujte do pokožky a brady a nechajte pôsobiť približne 5 minút. Potom umyte.

Booster vás bude stáť približne 22 eur. 

7. miesto

Angry Beards Beard Doping

Orientačná cena: 18 €

Prípravok Beard Doping značky Angry Beards sa vyrába v Česku a je určené na rast fúzov a brady. Podporuje folikuly, takže po niekoľkých týždňoch budú rásť chĺpky silnejšie a zdravšie.

Beard Doping obsahuje zmes viacerých olejov, konkrétne mandľový, konopný, slnečnicový a olej z pšeničných klíčkov. Okrem toho je prítomný aj vitamín A, glycerín a minerály.

Výrobca odporúča používanie ráno aj večer, ideálne po sprche, kedy sú póry rozšírené. Aplikujte 3 – 6 pumpičiek priamo na kožu, kde chcete podporiť rast chlpov. Starostlivo rozotrite a premasírujte.

30 ml balenie vás vyjde na necelých 18 eur.

8. miesto

Angry Beards Vitamíny na rast fúzov

Orientačná cena: 22 €

Rast brady nemusíte podporiť len vonkajšou stimuláciou, ale môžete dodať aj vnútornú výživu. Značka Angry Beards ponúka doplnok stravy Beardroids. Ide o vitamíny na rast fúzov, brady, vlasov, nechtov a pokožky. Pomáhajú tiež znižovať únavu a vyčerpanie.

Tento výživový doplnok obsahuje aminokyseliny, ktoré sú zdrojom keratínu – ten je základným stavebným prvkom brady, fúzov a brady. Tiež tu nájdete biotín, kyselinu pantoténovú, zinok a MSM (methylsulfonylmethan), nazývaný tiež minerál krásy.

Balenie obsahuje 60 kapsúl, pričom odporúčaná denná dávka je 1 kapsula. Zapite ju dostatočným množstvom vody.

Jedno balenie stojí približne 22 eur.

9. miesto

Hey Joe Beard Roller

Orientačná cena: 38 €

Beard Roller od španielskej značky Hey Joe stimuluje folikuly, prekrvuje pokožku a pomáha k omladeniu a uzdraveniu pokožky. Okrem toho pomáha s absorpciou produktov na bradu a fúzy. Tento valček obsahuje 540 titánových mikroihiel, ktoré v koži vytvárajú tisíce mikroskopických kanálikov, prostredníctvom ktorých jednotlivé produkty pôsobia lepšie.

Ako sa tento produkt používa? Najskôr si umyte pokožku a roller opláchnite. Ak máte dezinfekciu, nastriekajte ju na roller. Desaťkrát ním s miernym tlakom prejdite po celej tvári vo zvislých pruhoch a následne desaťkrát vo vodorovných pruhoch.

Používajte raz za 3-4 dni pred spánkom. Aspoň 6 hodín po rollovaní nepoužívajte žiadne produkty na bradu, nechajte kožu oddýchnuť, lebo môže byť podráždená a začervenaná.

Beard Roller vás vyjde na približne 38 eur.

10. miesto

Foligain Beard Sérum pre rast fúzov

Orientačná cena: 24 €

Sérum na rast fúzov značky Foligain intenzívne stimuluje folikuly, hydratuje bradu a podporuje rast nových fúzov. Neobsahuje blokátory DHT, parabény, sulfáty ani silikóny.

Sérum obsahuje zmes účinných ingrediencií, pričom nechýba glycerín, ktorý zamedzuje strate vody. Ďalej je to hydrolyzovaný sójový proteín, extrakt z klíčkov hrášku, bioaktívne látky a panthenol.

Ako sa toto sérum používa? Tvár vrátane brady si umyte a osušte. Dva až trikrát stlačte pumpičku aplikátora, aby ste sérum uvoľnili. Pomocou špičky aplikátora vmasírujte do pokožky. Nedotýkajte sa tváre, kým sérum nezachne. Potom bradu učešte a upravte.

15 ml balenie vás vyjde na 24 eur.

Záver

Krásna, zdravá a dobre upravená brada môže byť vedou. Starajte sa o ňu a výsledky na seba nenechajú dlho čakať.

Užitočné odkazy ✓dôveryhodné:

[1] Wikipédia (SK): Brada

[2] Healthline (ENG): What You Can Try to Grow a Beard Without Supplements or Medicine

[3] Healthline (ENG): How to Grow a Beard Faster

[4] PubMed Central (ENG): Peppermint Oil Promotes Hair Growth without Toxic Signs

[5] PubMed Central (ENG): Beards, baldness, and sweat secretion

Ohodnoťte post

Autor článku:

Autor článku:

Viac o autoroch, prípadne o webe nájdete v sekcii o nás. Chcete vidieť, ako vyrábame produkty?

Kam ďalej?

Vyberanie produktov a zostavovanie rebríčkov je pre nás dôležitý proces, ktorý robíme kvalitne. Produkty prechádzajú niekoľkými kontrolami, dôkladným prieskumom a na každom porovnaní sa podieľajú minimálne 2 ľudia. Môžete si tak vždy byť istí nezávislosťou a kvalitou porovnania. Zaujíma vás viac? Prečítajte si detailný popis toho, ako produkty vyberáme ».