11 tipov na najlepšie sérum na riasy – porovnanie, recenzie a skúsenosti

Zhrnutie: Chcete mať dlhšie, hustejšie a zdravšie riasy? Vyskúšajte niektoré zo sér, ktoré som porovnala v tomto článku. Medzi tie najlepšie patria:

  • 1. miesto patrí séru GigaLash. Nezávislé testy potvrdili väčší objem a predĺženie rias používateľov (a hustejšie obočie).
  • 2. miesto získalo prírodné sérum Venira, ktoré má unikátne zloženie a je vhodné aj pre tehotné a dojčiace ženy.
  • 3. miesto som dala séru na riasy HairBurst. Obsahuje látky na stimuláciu rastu rias a obočia. Vegánske zloženie.


Ďalej čítajte:

Čo je sérum na riasy a obočie? Ako často a koľko ho treba používať? Pre koho je vhodné a aké látky môže obsahovať?[1][2] 

TOP  1. miesto

GigaLash sérum

Orientačná cena: 35 €
Prečo 1. miesto?

Pretože podľa nezávislých testov v kozmetických salónoch malo sérum GigaLash úplne skvelé výsledky – riasy a obočie sú stopercentne hustejšie a výraznejšie, v 90 % došlo k predĺženiu rias a u 70 % k navýšeniu objemu.

2. miesto

VENIRA sérum

Orientačná cena: 90 €
Prečo 2. miesto?

Pretože toto sérum je prírodné, dermatologicky testované a vhodné aj pre tehotné a dojčiace ženy. Stimuluje rast mihalníc a obočia a zároveň prispieva k ich ochrane pred vypadávaním. Obsahuje vitamíny, oleje a kyselinu hyalurónovú.

3. miesto

HairBurst sérum

Orientačná cena: 42 €
Prečo 3. miesto?

Značka HairBurst vie, ako bojovať proti vypadávaniu vlasov. Toto know-how zdokonalila a zamerala sa na boj s vypadávaním rias. Špeciálna zmes ďateliny, ricínového oleja a hyaluronátu sodného riasy vyživí, zväčší ich objem a umožní im rásť.

Jedenásť najlepších sér na rast mihalníc a obočia

Čo je to sérum na riasy a obočie?

Kto by nechcel mať krásne dlhé riasy a husté obočie, však? V súčasnosti je trendom vracať sa k prirodzenosti. Očné tiene, linky a ťažké líčenie ustupujú do úzadia a namiesto toho sa zvýrazňuje to, čo nám dala príroda. Hovorí sa, že oči sú oknom do duše. A keď sú tieto oči ešte ozdobené bujnými riasami a lemované zdravo vyzerajúcim obočím, pohľad je ešte krajší.

  • Najprv si povedzme niečo o biológii. Horné viečko by malo mať 80 až 150 rias, zatiaľ čo na dolnom viečku zvyčajne rastie 70 až 80 rias. Jedna riasa rastie 3 až 6 mesiacov, prvých 30 až 45 dní riasa rastie, neskôr sa rast zastaví a približne po 100 dňoch riasa vypadne a na jej mieste vyrastie nová.
  • Sérum na riasy a obočie je kozmetický prípravok na podporu rastu, hustoty, zdravia a plnosti rias a obočia. Sérum je vyvinuté tak, aby pôsobilo vo vlasových folikuloch, kde vyživuje vlasové korienky aktívnymi zložkami, ktoré stimulujú ich rast.
  • Odozva na séra na riasy je všeobecne veľmi pozitívna. Hovorí sa, že na prvý pohľad viditeľné výsledky séra na rast rias sa nedostavia takmer okamžite. Je to preto, že zložky séra pracujú s prirodzeným rastovým cyklom chĺpkov, a tak sa to prejaví približne po jednom až dvoch mesiacoch.

Samozrejme, nemožno zovšeobecňovať a hádzať všetky séra do jedného vreca. Na trhu ich nájdete veľké množstvo a rovnako veľké je aj cenové rozpätie. Vždy záleží na jeho kvalite a množstve. Na internete nájdete výrobky s objemom 3 až 6 ml v cene od približne 40 do 120 eur, no môžete natrafiť aj na lacnejšie či drahšie produkty. 

Aj v tomto prípade to závisí od konkrétneho výrobku. Vždy záleží na veľkosti balenia, pravidelnosti aplikácie a množstve, ktoré použijete. Napríklad 5 ml sérum na riasy vám pri pravidelnom používaní vydrží približne 10 mesiacov.

Samozrejme, že prestávka vašim riasam neublíži, ale časom sa vrátia na svoju geneticky danú dĺžku, teda tú, ktorú mali pred začatím používania séra.

Sú nejaké riziká pri aplikácii séra na riasy?

Séra na rast mihalníc a obočia by mali obsahovať kvalitné zložky a nemali by spôsobovať žiadne komplikácie. Ak vám niečo v zozname zložiek nesedí, poraďte sa so svojou kozmetičkou, ktorá vám rada povie, čo to je a či je výrobok kvalitný alebo nie.

Ak máte citlivé oči, najlepšie sérum na riasy pre vás bude také, ktoré je prispôsobené veľmi citlivej pokožke.

Krása, to je v podstate taká kúzelníčka. Pre každého znamená niečo trochu iné a každý ju vnímame inak. Jedno je však jasné – všetci sa radi cítime krásni. Či už sme vychudnuti na kosť alebo krásne bacuľatí, či sme opálení alebo bieli ako stena, či máme blond, tmavé alebo dokonca ružové vlasy. 

Aby ste získali inšpiráciu pre krásu, tu je zoznam podobných článkov: 

Ako často používať sérum na riasy?

Každý výrobca uvádza na svojom výrobku odporúčanú frekvenciu aplikácie. Vo výsledku je to dosť podobné pri všetkých a aj tu platí zlaté pravidlo, že nič netreba preháňať. Zvyčajne sa odporúča nanášať prípravok raz denne po odlíčení očí ku korienkom rias, podobne ako očnú linku, a to ideálne večer.

Koľko séra je potrebné?

Opäť to závisí produkt od produktu, avšak po vytiahnutí aplikátora máte v podstate pripravené presné množstvo séra pre obe oči na jednu dennú dávku. Nanášajte z jednej a potom z druhej strany aplikátora celou jeho plochou.

Pre koho je sérum na mihalnice a obočie určené?

Pre všetkých, ktorí nie sú spokojní so svojím súčasným stavom. Mužov aj ženy. Sérum je vhodné pre ľudí, ktorí nosia kontaktné šošovky, umelé mihalnice alebo majú citlivé oči. Pokiaľ ide o tehotné a dojčiace ženy, je vždy dobré prečítať si tieto informácie o konkrétnom výrobku. Niektoré séra sa neodporúčajú, iné sú v poriadku.

Bohužiaľ, čas zatiaľ nedokážeme zastaviť, preto je dôležité si uvedomiť, že s pribúdajúcimi rokmi sa prejavujú známky starnutia, pleť stráca iskru a pevnosť, sem-tam sa objavujú vrásky a pigmentové škvrny, dokonca aj riasy rastú pomalšie, viac sa lámu, sú kratšie a tie, ktoré vypadnú, už nenarastú tak rýchlo ako pred niekoľkými rokmi.

Prečo? Pretože naše telá už majú niečo za sebou a sú krehkejšie ako kedysi. V dôsledku jednotvárnej stravy môžu telu chýbať niektoré minerály a vitamíny. Napríklad kolagén, ktorý je zodpovedný za pevnosť a pružnosť pokožky, vlasov a rias, tiež klesá. Ďalšou dôležitou látkou je keratín, ktorý pomáha riasam udržiavať vlhkosť. Vplyv majú aj peptidy, vápnik a ďalšie látky. Je dobré snažiť sa zmierniť príznaky, ale nie ich zastaviť.

Účinné látky v sérach na riasy

Najbežnejšou účinnou zložkou sér na riasy je biotín,[1] ktorý je typom vitamínu B a zlepšuje zdravie rias posilňovaním keratínu, bielkoviny, ktorá tvorí riasy.

V sérach sa často objavuje aj ricínový olej,[2] ktorý môže stimulovať tvorbu chĺpkov a posilňovať ich.

Ricínový olej – čo je to?

Je to bežne dostupný olej, ktorý nájdete v každej drogérii, obchode so zdravou výživou a lekárni. Je to olej zo semien ricínu obyčajného a môžete ho nájsť aj pod označením kastorový olej.

  • Tento malý veľký zázrak sa prvýkrát použil na kozmetické účely v starovekom Egypte. V súčasnosti sa okrem kozmetiky používa aj v potravinárstve a farmaceutických výrobkoch.
  • Olej sa používa na vlasy, pokožku, celulitídu, strie, bradavice, nechty, fúzy, jazvy, pigmentové škvrny a riasy. Obsahuje veľké množstvo antioxidantov, ako je vitamín E, mastné kyseliny, minerály, proteíny a ďalšie látky, ktoré mu dodávajú silný regeneračný a hydratačný účinok.
  • Ak vám príroda nenadelila husté riasy, môžete najprv vyskúšať tohto pomocníka. Pravidelným nanášaním malého množstva oleja na riasy sa vraj dá dosiahnuť ich zhustenie a posilnenie. Pri nanášaní dávajte pozor, aby sa vám olej nedostal do očí, ak sa tak stane, vypláchnite si oči vodou.

1. miesto

GigaLash sérum na rast mihalníc

Unikátne sérum vytvorené na podporu rastu a väčšieho objemu rias a obočia.

Orientačná cena: 35 €

Prečo je GigaLash sérum na 1. mieste?

GigaLash predlžuje rastový cyklus rias a obočia, vďaka čomu riasy a obočie dorastajú do väčšej dĺžky. Zabraňuje tiež predčasnému vypadávaniu rias, posilňuje riasy a obočie po celej ich dĺžke a dodáva im pružnosť. Aplikácia je jednoduchá a viditeľné výsledky sú badateľné už po prvom týždni používania. Už si nebudete musieť lepiť umelé riasy, ktoré ani pri najlepšej aplikácii nevyzerajú prirodzene.

Užívateľské recenzie

Veľa recenzií na toto sérum, žiaľ, nie je dostupných, ale tie, ktoré som našla, ma príjemne prekvapili. Dostupné sú napríklad na oficiálnom webe gigalash.sk, kde si ho zväčša ženy naozaj pochvaľujú. Výsledok vidia už po niekoľkých dňoch a niektoré dokonca uvádzajú, že ich riasy vyzerajú ako umelé. Taktiež sa spomína, že sérum neštípe v očiach. V diskusii na Emimino sa ženy tiež zhodujú v tom, že riasy sú hustejšie a dlhšie. Jedna používateľka si sérum pochvaľuje po tom, ako dostala alergickú reakciu na umelé mihalnice a po aplikácii sa tie jej dali opäť dokopy.

Ďalej o produkte

Sérum sa používa dvakrát denne a čím dlhšie ho používate, tým je efekt väčší (zvyčajne od 7 do 30 dní). Hoci je sérum primárne vyrobené na zahustenie rias, dá sa použiť aj na obočie – preto som ho v článku automaticky spomenula. Na webovej stránke gigalash.sk si môžete vybrať z rôznych balíčkov – napríklad pri kúpe dvoch sér dostanete jedno zadarmo. Cena je trochu vyššia, jedno sérum vyjde na 35 eur, ale myslím, že ten výsledok stojí za to.

2. miesto

VENIRA sérum pre podporu rastu rias a obočia

Obnovujúce sérum pre podporu rias a obočia, ktoré je obohatené o kyselinu hyalurónovú, oleje a vitamíny.

Orientačná cena: 90 €

Prečo je sérum od značky Venira na 2. mieste?

S produktmi od značky Venira som veľmi spokojná a už viackrát sa mi potvrdilo, že ide o spoľahlivý e-shop. V porovnaní s inými sérami je toto trochu drahšie, preto som ho neumiestnila na prvé miesto. Ide ale o veľmi kvalitný produkt, ktorý podporuje zvýraznenie a posilnenie tenkých rias, stimuluje rast mihalníc a obočia a prispieva tiež k ich ochrane pred vypadávaním. Od ostatných sa odlišuje tým, že je obohatené o patentovanú zložku AnaGain™️, nízkomolekulárnu kyselinu hyalurónovú, blahodarné oleje a vitamíny. Pri pravidelnom používaní sa môžu riasy predĺžiť až o 3 mm.

Užívateľské recenzie

Na Heureke a na zboží.cz som našla viacero recenzií na toto sérum. Ženy si chvália jednoduchú aplikáciu, väčšie balenie, viditeľný efekt, dlhšie a hustejšie riasy a tiež to, že nedráždi oči. Na druhej strane sa ale našlo pár ohlasov na to, že oči boli po aplikácii trochu opuchnuté a červené. Rovnako sa našli používatelia, ktorým produkt nesadol a ani po niekoľkých dňoch nevideli žiadny rozdiel. Ako negatívum tiež vnímali vyššiu cenu.

Ďalej o produkte

Sérum pre podporu rastu rias a obočia od značky Venira je prírodné, bez parfumácie a dermatologicky testované. Je vhodné rovnako pre ženy aj pre mužov a dokonca aj pre tehotné a dojčiace ženy.

Obsahuje patentovanú zložku AnaGain™, ktorá sa získava z klíčkov organického hrachu a účinne stimuluje molekuly na reaktiváciu rastu rias a obočia. Okrem toho obsahuje kyselinu hyalurónovú, Incha Inchi olej, ricínový olej, mangové maslo, panthenol a vitamín E. 

Sérum sa neodporúča aplikovať na umelé riasy, ani na riasy po laminácii a farbení. Rovnako by ste ho nemali používať v prípade púdrového či inak upraveného obočia.

Ako sa sérum používa? Naneste malé množstvo ku korienkom odlíšených rias alebo obočia. Nepoužívajte na dĺžky rias. Odporúča sa aplikovať každý druhý deň, teda 3 až 4x týždenne. Prvé viditeľné výsledky sa dostavia už po 7 až 10 dňoch pravidelného používania. Riasy by sa mali predĺžiť postupne až o 3 mm. Cena jedného 5 ml balenia je 90 eur.

3. miesto

HairBurst Sérum na zväčšenie rias a obočia

Sérum od Hairburst obsahuje unikátny komplex látok, ktoré prirodzene podporujú rast a zahusťovanie rias a obočia.

Orientačná cena: 42 €

Prečo je HairBurst sérum na 3. mieste?

Pretože jeho účinnou zbraňou je inovatívny biomimetický peptidový komplex, ktorý v kombinácii s výťažkami z červenej ďateliny znižuje potenciálny zápal, ktorý môže prispieť k vypadávaniu rias. A navyše neobsahuje hormóny, ktoré konvenčné značky často obsahujú. Sérum od Hairburst posilňuje riasy pomocou prírodných látok (treba povedať, že nie všetky zložky sú 100 % prírodné), vďaka čomu je sérum šetrnejšie a hrozí menšie riziko, že spôsobí nepríjemné vedľajšie účinky.

Užívateľské recenzie

Recenzie na sérum od Hairburst sú veľmi pozitívne. Ľudia si pochvaľujú účinnosť, hustejšie a silnejšie riasy, celkové zlepšenie kvality rias alebo aj rýchle výsledky. Recenzie som našla hlavne na zahraničných portáloch, pretože ide o zahraničný produkt. Môžete si ich prečítať napríklad na Amazone, lookfantastic.com, beautybay.com a ďalších miestach.

Ďalej o produkte

Obsiahnutý hyaluronát sodný viaže vodu, čím pomáha jednoduchým spôsobom zväčšiť objem rias. A vďaka ricínovému oleju budú riasy a obočie skutočne hydratované a lesklejšie. Ďalším plusom je, že výrobok je vegánsky, cruelty free a je vyrobený z prvotriednych a prirodzene získaných zložiek. Aplikácia je jednoduchá, výrobca odporúča sérum na obočie a riasy aplikovať večer na vyčistenú tvár. Cena séra sa pohybuje okolo 42 eur..

4. miesto

Mádara Grow & Fix

Orientačná cena: 25 €

Prečo som sem zaradila Grow & Fix sérum od Mádary?

Sérum na riasy a obočie Grow & Fix od lotyšskej značky MÁDARA je bohaté na kofeín, peptidy, prírodné biopolyméry a extrakt z kuriatka s rastovými faktormi. Sérum dodá obočiu a riasam objem, dĺžku a lesk. Podporuje plnší, odvážnejší a zdravší vzhľad.

Cena za 4,25 ml je približne 25 eur.

5. miesto

Original ATOK Intenzívne olejové sérum na riasy

Orientačná cena: 11 €

Z akého dôvodu som sa rozhodla pre intenzívne olejové sérum od Original ATOK?

Olejové sérum na riasy od českej značky Original ATOK používa čisté prírodné oleje a neobsahuje parfumy. Pomáha vyživovať a posilňovať riasy, podporuje ich zdravý rast a znižuje ich vypadávanie. Sérum obsahuje arganový a ricínový olej, čo je účinná kombinácia, ktorá dodáva riasam množstvo esenciálnych mastných kyselín, vitamínov a minerálov. Vyživuje riasy, posilňuje ich korienky a podporuje ich zdravý rast.

Cena za 7,5 ml je približne 11 eur.

6. miesto

Purity Vision Ricínový olej bio

Orientačná cena: 7 €

Prečo je v tomto zozname ricínový olej od Purity Vision?

Organický ricínový olej od českej značky Purity Vision je čistý 100 % prírodný olej s obsahom kyseliny ricínovej, ktorá má silné antioxidačné a regeneračné účinky. Je vhodný na extrémne suchú a podráždenú pokožku, ako aj na podporu rastu vlasov, obočia a rias.

Cena za 100 ml je približne 7 eur.

7. miesto

Annemarie Börlind Precízne tvarujúca maskara

Orientačná cena: 20 €

Prečo som sem zaradila precízne tvarujúcu maskaru od Annemarie Börlind?

Maskara Precision & Care s rovnou gumovou kefkou obsahuje bohaté prírodné pigmenty, ktoré dokonale pokryjú a zvýraznia aj tie najjemnejšie krátke riasy. Krásne ich prečeše, oddelí a zväčší ich objem. Obsahuje kaméliový olej a bambusový extrakt na posilnenie a podporu rastu rias. Obsahuje tiež vyživujúce oleje a vosky, ktoré zabezpečujú dokonalú priľnavosť pigmentov a zároveň sa starajú o riasy, aby ich chránili pred vysychaním alebo lámaním. Obsiahnutá šťava z aloe vera chráni oči pred podráždením.

Cena riasenky s obsahom 10 ml je približne 20 eur.

8. miesto

Lavera Ošetrujúce sérum na riasy

Orientačná cena: 9 €

Z akého dôvodu je v tomto zozname ošetrujúce sérum od značky Lavera?

Vyživujúce sérum na riasy Lavera je prírodné sérum na podporu regenerácie rias. Sérum sa aplikuje večer po úplnom odlíčení a nechá sa pôsobiť cez noc.

Sérum obsahuje kofeín, ktorý má antioxidačné vlastnosti a podporuje tvorbu nových kožných buniek. Je vhodný aj pre vegánov.

Cena jedného balenia je cca 9 eur. 

9. miesto

Saloos Ricínový olej lisovaný za studena

Orientačná cena: 7 €

Prečo som do zoznamu umiestnila ricínový olej od Saloos?

Ricínový olej Saloos je ideálny na suchú pokožku, regeneruje a zjemňuje pokožku po zahojených jazvách. Je vhodný na teplé obklady alebo ako sérum na podporu rastu rias.

Cena 125 ml balenia sa pohybuje okolo 7 eur. Čím väčšie balenie, tým výhodnejšia cena.

10. miesto

Saloos Rastové sérum na mihalnice a obočie

Orientačná cena: 7 €

Prečo som sa rozhodla pre Saloos rastové sérum na mihalnice a obočie?

Vyššie spomínaná značka Saloos okrem ricínového oleja vyrába aj rastové sérum na mihalnice a obočie v bio kvalite. Obsahuje prírodné aktivátory rastu Growth Oleoactif®, ktoré zaručujú predĺženie a zahustenie horných aj dolných mihalníc a rovnako aj obočia. 

Sérum obsahuje okrem ricínového oleja aj extrakty z ibišteka. Riasy vyživuje a regenruje už od korienkov a zvyšuje ich odolnosť a lesk. Zároveň ich chráni proti lámaniu a vypadávaniu. 

Po jednom mesiaci používania je preukázateľné zlepšenie stavu rias a obočia až o 18 %. Odporúča sa používať dvakrát denne po dobu 4 týždňov, aby sa želaný efekt docielil.

Balenie 7 ml je dostupné za zhruba 7 eur.

11. miesto

SOS Lash Booster sérum na riasy s arganovým olejom

Orientačná cena: 5 €

Prečo som do porovnania zaradila aj sérum SOS Lash Booster?

Posledným na zozname je SOS Lash Booster sérum, ktoré obsahuje arganový olej. Ten zaisťuje silné regeneračné a vyživovacie vlastnosti. Ide o obnovovacie sérum, rastový aktivátor a podkladovú riasenku v jednom. 

V sére okrem iného nájdete aj kyselinu hyalurónovú, ktorá preniká do štruktúry riasy a intenzívne ju hydratuje a vyhladzuje. Veľmi prospešným je aj obsah D-panthenolu (provitamínu B5), ktorý zahusťuje vlasové vlákno, chráni a posilňuje celé riasy. 

Saténovú konzistenciu séra si nanášate pomocou profesionálnej flexibilnej kefky. Jedno balenie vás vyjde na cca 5 eur.

Záver

Bohaté a dlhé riasy sú akýmsi symbolom prirodzenej krásy a pevného zdravia. Ak túžite po dlhších, hustejších a v každom ohľade zdravších riasach, vezmite si na pomoc niektorý z vyššie uvedených produktov.

Ako najlepšie sérum na riasy považujem to od GigaLash, ktoré podľa nezávislých testov skutočne funguje a je hypoalergénne a dermatologicky nezávadné. Skvelé je aj sérum na rast rias a obočia od Veniry, ktoré obsahuje aj kyselinu hyalurónovú a je prírodné a vhodné aj pre tehotné a dojčiace ženy. Za vyskúšanie stojí aj sérum HairBurst s aktívnymi zložkami, ktoré preukázateľne pomáhajú dosiahnuť dlhšie riasy a objemné obočie. 

Užitočné odkazy ✓dôveryhodné:

[3] Wikipédia (SK): Riasnica

[4] Healthline (ENG): How to Get Longer Eyelashes

[5] Healthline (ENG): Eyelash Growth: Know the Facts

[6] PubMed Central (ENG): Enhanced Eyelashes: Prescription and Over-the-Counter Options

[7] PubMed Central (ENG): Eyelash Growth from Application of Bimatoprost in Gel Suspension to the Base of the Eyelashes

Ohodnoťte post

Autor článku:

Autor článku:

Viac o autoroch, prípadne o webe nájdete v sekcii o nás. Chcete vidieť, ako vyrábame produkty?

Kam ďalej?

Vyberanie produktov a zostavovanie rebríčkov je pre nás dôležitý proces, ktorý robíme kvalitne. Produkty prechádzajú niekoľkými kontrolami, dôkladným prieskumom a na každom porovnaní sa podieľajú minimálne 2 ľudia. Môžete si tak vždy byť istí nezávislosťou a kvalitou porovnania. Zaujíma vás viac? Prečítajte si detailný popis toho, ako produkty vyberáme ».