10 najlepších tabletiek na zväčšenie pŕs a podporu rastu – recenzie

Čo sú to vitamíny a tablety na zväčšenie a spevnenie pŕs a aké sú tie najlepšie? Ako je možné podporiť rast prsníkov z pohodlia domova?

TOP  1. miesto

Breast Extra

Orientačná cena: 14 €

Vynikajúce tablety podporujúce prirodzené zväčšenie, spevnenie a tvarovanie prsníkov.

2. miesto

DECOLEN Forte

Orientačná cena: 40 €

Chráni a podporuje zdravie prsného tkaniva, má pozitívny vplyv na plnosť, pevnosť a celkové zdravie prsníkov.

3. miesto

NadraIN FORTE

Orientačná cena: 62 €

Priaznivo ovplyvňuje krásu prsníkov a pomáha udržiavať hladkú, pružnú a hydratovanú pokožku.

Desať najlepších produktov na domáce zväčšenie pŕs

Čo sú to lieky na zväčšenie pŕs a na čo slúžia?

Oblasť pŕs rieši pravdepodobne každá žena v určitej fáze svojho života. Ruku na srdce – málokedy sa stane, že sú žena alebo dievčatá naozaj spokojné s tým, čo dostali. Najdôležitejšie zo všetkého je prijať svoje telo také, aké je. Ak sa však cítite naozaj nespokojné alebo máte možno komplex, je dobré vyskúšať najprv menej radikálnu cestu, akou je skalpel. Tabletky na zväčšenie pŕs môžu byť dobrým kompromisom.

Tabletky na zväčšenie pŕs bez potreby zásahu plastického chirurga sú záležitosťou, ktorá sa stáva čoraz populárnejšou. Ich výhodou je, že ich konzumácia je bezbolestná a časovo nenáročná. Stručne povedané, užívate ich ako klasické doplnky stravy.

Tabletky sú väčšinou komplexom prírodných látok, ktoré aktívne pôsobia na hormonálny systém ženy. Môžu obsahovať napríklad:

Stimuluje produkciu estrogénu a vracia reprodukčné orgány ženy do normálu.

Táto bylina pomáha udržiavať fyziologické hladiny hormónov, ktoré sú nevyhnutné pre rast a vývoj prsníkov. Táto látka pôsobí aj ako afrodiziakum.

Známa rastlina, ktorá obsahuje veľké množstvo fytoestrogénov, flavonoidov a saponínov. Výťažky z tejto rastliny môžu stimulovať tvorbu materského mlieka.

Okolo tridsiateho roku života z neho prirodzene ubúda, čo má za následok jemnejšiu pokožku, a tým aj menšiu pevnosť pŕs. Preto je dobré ho preventívne doplniť.

Ide o známe fytoestrogény, čo sú prírodné látky, ktoré sú veľmi podobné hormónom.

Samozrejme, môžu obsahovať mnoho ďalších zložiek, ale väčšina z nich je bohatým zdrojom fytoestrogénov, čo sú rastlinné látky podobné ľudským estrogénom.

Sú bezpečné?

Keďže zloženie produktov je zvyčajne na prírodnej báze, nemusíte sa obávať. Ďalším dôležitým bodom je, že do obehu sa nemôže dostať žiadny výrobok, ktorý predtým neschválili orgány verejného zdravotníctva a iné orgány. Všetko podlieha absolútne podrobnej kontrole.

Pokiaľ ide o vedľajšie účinky alebo kontraindikácie, zatiaľ neboli vedecky preukázané žiadne. Vo všeobecnosti však platí, že výrobky, ktoré obsahujú uvedené fytoestrogény, nie sú vhodné pre ženy počas tehotenstva alebo dojčenia.

Ak máte akékoľvek obavy, obráťte sa na svojho lekára.

Krása, to je v podstate taká kúzelníčka. Pre každého znamená niečo trochu iné a každý ju vnímame inak. Jedno je však jasné – všetci sa radi cítime krásni. Či už sme vychudnuti na kosť alebo krásne bacuľatí, či sme opálení alebo bieli ako stena, či máme blond, tmavé alebo dokonca ružové vlasy. 

Aby ste získali inšpiráciu pre krásu, tu je zoznam podobných článkov: 

Ako fungujú a sú skutočne účinné?

Vždy záleží na konkrétnom produkte a zložení výrobku, avšak podľa recenzií používateľov tieto produkty z väčšej časti skutočne fungujú. Nevýhodou je, že výsledok je dočasný. Väčšina výrobcov sľubuje udržateľný výsledok približne 3 mesiace po užití tabletiek.

Tento účinok je spôsobený fytoestrogénmi, ako sme opísali vyššie. Ide o látky, ktoré dokážu simulovať funkcie hormónov prirodzeným spôsobom. Konkrétne u žien pôsobia ako náhrada estrogénov a stimulujú tvorbu tkaniva prsných žliaz, čo spôsobuje rast prsníkov.

Okrem toho mnohé ženy uvádzajú, že počas užívania tabliet sa zlepšil aj ich menštruačný cyklus, kvalita pokožky, vlasov a nechtov.

Je dôležité spomenúť, že všetko je veľmi individuálne a pred začatím „liečby“ je vždy lepšie poradiť sa s odborníkom, napríklad gynekológom.

Čo ovplyvňuje veľkosť pŕs?

Existuje niekoľko faktorov. Navyše, keď sa pozriete okolo seba, uvidíte, že každá žena má iné prsia. Príroda je aj v tomto ohľade veľmi rozmanitá.

Veľkosť prsníkov ovplyvňuje:

Veľká váha, väčšie prsia. Malá hmotnosť, menšie prsia. To väčšinou platí, ale pozor, nie je to dogma. Výnimka potvrdzuje pravidlo, však?

Vo všeobecnosti sa však prsia skladajú z rôznych tkanív a tuku. Je teda logické, že keď sa zvýši vaša hmotnosť, zvýši sa aj množstvo tukového tkaniva, a teda aj vaše prsia. Môže sa ale stať aj to, že ak priberiete, tukové tkanivo sa začne zväčšovať predovšetkým v inej oblasti a prsia zostanú rovnaké.

Dedičnosť nehrá hlavnú úlohu v otázke veľkosti, ale skôr v otázke tvaru. Gény ovplyvňujú hladiny hormónov, ktoré zasa ovplyvňujú tkanivo prsníkov. Môžu určovať hustotu a pružnosť pokožky. Môžete mať gény z matkinej strany, ale aj z otcovej.

Tehotenstvo je jedna veľká jazda plná zmien. Telo sa mení od začiatku do konca. A po pôrode sa to opäť zmení. Nie je teda divu, že sa mení vzhľad a štruktúra pŕs. Krv veľmi aktívne cirkuluje v oblasti prsníkov, pretože pripravuje žľazy na tvorbu materského mlieka. A práve mlieko a jeho množstvo spôsobuje zmenu veľkosti pŕs. Prsia sú väčšie, citlivejšie a pokožka pružnejšia.

Puberta je obdobie, keď telo dospieva a z dieťaťa sa stáva žena. Nie je teda prekvapením, že vizuálne zmeny sú naozaj viditeľné. Hladina estrogénu sa zvyšuje a prsia sa zväčšujú. Ako rastie hrudník, rastú aj bradavky a zvyšuje sa ich citlivosť.

S pribúdajúcimi rokmi tkanivo slabne, koža stráca svoju elasticitu a prsia logicky ochabujú. Dobrým spôsobom, ako aspoň trochu spomaliť prírodu, je dostať do tela kolagén. Môžete s tým začať okolo 25. roku života, kedy sa začne jeho množstvo prirodzene zmenšovať.

Tvrdí sa, že niektoré potraviny môžu urýchliť rast prsníkov. Patrí medzi ne sója, čierne pivo a mliečne výrobky.

Aké vitamíny sú dôležité pre prírodné zväčšenie pŕs?

Z dostupných zdrojov na internete vychádza, že:

 • Vitamín C je dôležitý pre obnovu potrebného kolagénu
 • Titamín A, ktorý prispieva k regenerácii pokožky
 • Vitamín B6, ktorý podporuje tvorbu nových krviniek
 • Vitamín E na reguláciu cholesterolu

Skvelými zdrojmi vitamínu C sú napríklad acerola, šípky, ríbezle, kivi, paprika, brokolica a kapusta.

Tento vitamín môžete získať zo živočíšnych produktov, ako sú vajcia, hovädzie mäso alebo pečeň, prípadne špenát alebo marhule.

B6 je takmer všade! Skúste napríklad ryby, droždie, lahôdkové droždie alebo vaječné bielky.

Vitamín E je napríklad v rôznych druhoch klíčkov, orechov alebo listovej zelenine.

Jednoduché a bezpečné tipy pre zväčšenie pŕs bez zväčšenia pŕs

Správne zvolená spodná bielizeň dokáže zázraky. Dnes si môžete dať ušiť podprsenku na mieru, ktorá vám po nasadení dodá pocit, že na sebe nič nemáte, a zároveň budú vaše prsia vyzerať úplne nádherne. Môžete si vybrať z obrovskej škály materiálov a farieb.

Pokiaľ stiahnete lopatky k sebe, ramená od uší a zaktivujete stred tela, váš hrudník bude opticky bohatší a plnší.

Bolo dokázané, že pravidelné otužovanie spevňuje pokožku. Takže nielen v oblasti pŕs, ale pokiaľ vytrváte, zredukuje sa napríklad aj celulitída.

Cvičenia alebo pozície z jogy a pilatesu sú ideálne na posilnenie prsných svalov.

Aké potraviny môžu ovplyvňovať rast pŕs?

Naše telo ako celok je ovplyvnené potravinami, ktoré doň dostávame. A ak sa zameriame len na oblasť hrudníka, tieto potraviny môžu mať pozitívny vplyv na veľkosť vašich pŕs. 

Všetky tri vyššie uvedené plodiny sú silným zdrojom omega-3 esenciálnych mastných kyselín lignanov, ktoré patria k toľko skloňovaným fytoestrogénom.

Mnohé z nich sú súčasťou takmer všetkých produktov zameraných na zväčšenie pŕs. Príkladom je senovka grécka, fenikel, chmeľ, koreň ibišteka, púpava a iné.

Takmer všetky druhy orechov obsahujú veľké množstvo izoflavónov, ktoré sú podobné estrogénu.

Ako ovocie, tak aj zelenina obsahujú vitamíny, ktoré podporujú rast prsného tkaniva. Ide napríklad o vitamín C.

Čo nie je vhodné robiť, keď chceme väčšie prsia?

Vo všeobecnosti nie je dobré vyberať si nezdravé potraviny. Môžete zvýšiť množstvo tukového tkaniva, ale aj tam, kde ho nechcete. Vyberajte si teda potraviny s rozumom, vráťte sa ku koreňom a jedzte striedmo. Obmedzte alkohol a pokúste sa prestať fajčiť. Nič z toho nie je dobré pre vaše telo ako celok.

Tesná spodná bielizeň tiež nie je najlepšou voľbou. Ak sa stlačíte v menšej podprsenke, lymfa nemôže prúdiť a prsia nemôžu „dýchať“. Doma buďte pokojne bez spodnej bielizne, uľaví to nielen cirkulácii, ale aj celému krvnému obehu a vášmu chrbtu.

Obmedzte estrogén. Dávajte pozor na to, kde je ho veľa, pretože príliš veľa všetkého škodí. Jeho nadmerné množstvo môže prispieť k vzniku rakoviny prsníka.

1. miesto

Breast Extra

Orientačná cena: 14 €

Tabletky na zväčšenie pŕs od spoločnosti Breast extra obsahujú komplex bylín a prírodných látok, ktoré aktívne pôsobia na zväčšenie pŕs, ich spevnenie, ale aj tvarovanie.

Prípravok sa skladá z čisto prírodných látok, bez nepríjemných chemikálií a konzervačných látok. Breast extra sa bežne používa v renomovaných kozmetických salónoch a dosahuje najvyššiu farmaceutickú kvalitu použitých zložiek.

Výrobok je registrovaný ako doplnok stravy a je úplne bezpečný.

Čo teda obsahuje?

 1. Jam čínsky – prispieva k rovnováhe ženských pohlavných hormónov, podporuje prekrvenie v oblasti hrudníka a činnosť žliaz s vnútornou sekréciou.
 2. Fenikel – známy sexuálny stimulant, afrodiziakum a podpora hormonálneho systému. Extrakt z tejto rastliny tiež normalizuje hladinu cukru v krvi.
 3. Angelika čínska – táto bylina stimuluje tvorbu estrogénu a normalizuje ženský reprodukčný a hormonálny systém.
 4. Serenoa plazivá – pomáha udržiavať optimálnu hladinu hormónov v tele, ovplyvňuje funkciu reprodukčných orgánov a zvyšuje frekvenciu delenia buniek v mliečnych žľazách, čím napomáha ich zväčšovaniu.
 5. Senovka grécka – je skvelým zdrojom fytoestrogénov, flavonoidov a saponínov. Výťažky z tejto rastliny sú známe svojou schopnosťou stimulovať tvorbu materského mlieka u dojčiacich žien, ale najmä podporovať rast prsníkov.
 6. Hydrolyzovaný kolagén
 7. Sójové izoflavonoidy – sú najdôležitejšími fytoestrogénmi, u ktorých sa preukázalo, že potláčaním nežiaducej estrogénovej aktivity znižujú výskyt hormonálne závislých druhov rakoviny (rakovina prsníka, rakovina maternice).

 

Cena tohto produktu je približne 14 eur za 30 kapsúl, ale môžete si vybrať aj rôzne väčšie a výhodnejšie balíčky.

2. miesto

DECOLEN Forte

Orientačná cena: 40 €

Prípravok na zväčšenie pŕs Decolen Forte pre ženy obsahuje 60 tabliet v jednom balení, ktoré obsahujú jedinečné prírodné zložky, ako sú výťažky zo semien vínnej révy, chmeľu, sóje a výťažok z ľanových semien.

Prípravok by mal chrániť a podporovať zdravie prsného tkaniva, pozitívne ovplyvňovať pevnosť dekoltu a znižovať negatívne účinky hormonálnej nerovnováhy.

3. miesto

NadraIN FORTE

Orientačná cena: 62 €

NadraIN FORTE je prípravok, ktorý pôsobí na krásu a harmóniu ženského dekoltu. Prispieva k udržaniu hladkej, pružnej a hydratovanej pokožky v tejto oblasti.

Prípravok obsahuje prírodné látky, ako sú:

 • Sója
 • Chmeľ
 • Pupalkový olej
 • Požlt farbiarsky
 • Sójový olej

 

Ako dávkovať? Výrobca odporúča 1 kapsulu denne po dobu najmenej 2-3 mesiacov, aby sa dosiahol očakávaný účinok. Po prerušení liečby účinok pretrváva približne 3-4 týždne.

4. miesto

Názov FC Bustyceutical na spevnenie a tonizáciu poprsia

Orientačná cena: 22 €

Biotechnologická emulzia s liftingovou starostlivosťou má aktívny vyhladzujúci účinok na kožné tkanivá v oblasti pŕs, zvyšuje ich pružnosť a pevnosť. Produkt je kombináciou biotechnologického pôvodu a peptidovej syntézy.

Tento výrobok má veľmi silný a rýchlo viditeľný účinok na kožné tkanivo prsníkov a je vhodný pre ženy všetkých vekových kategórií, najmä pre ženy po pôrode a ženy v zrelom veku.

5. miesto

Beauty Bust Balance

Orientačná cena: 17 €

Beauty Bust Balance sú kapsule, ktoré obsahujú vyváženú kombináciu bylín, ktoré pomáhajú vyrovnávať ženské hormóny a posilňujú prirodzenú pevnosť pŕs.

Obsahujú napríklad tieto byliny:

 • Lucerna siata
 • Senovka grécka
 • Angelika čínska
 • Púpava a ďalšie

 

Ako dávkovať? Odporúča sa užívať 2 kapsuly 2-krát denne počas jedla. Na dosiahnutie optimálnej účinnosti užívajte 2-3 mesiace.

6. miesto

EVELINE Slim EXTREME 4D Mezo

Orientačná cena: 8 €

Ide o sérum, ktorého cieľom je spevniť a zdvihnúť prsia. Môže ich tiež vytvarovať a dodať im prirodzenejší tvar.

Výrobok je vo forme séra, ktoré sa vmasíruje priamo na pokožku. Obsahuje: Volufiline ®, kyselinu hyalurónovú, centellu asiatica, riasy laminaria algae, acacia kolagén a kofeín.

Výrobca uvádza, že je vhodný pre všetky typy pleti a že sérum po prvej aplikácii okamžite vypne, vymodeluje a pozdvihne poprsie.

A ako sa aplikuje? Odporúča sa vmasírovať dvakrát denne a neodporúča sa používať počas tehotenstva a dojčenia.

7. miesto

BUSTINOL kapsule 90 ks

Orientačná cena: 37 €

90 kapsúl s obsahom prírodnej zmesi liečivých bylín a extraktov, ktoré sa tradične používajú v prírodných produktoch pre ženy. Byliny obsahujú vyvážené množstvo fytoestrogénov, ktoré majú podobný účinok ako ženské hormóny estrogény.

Tento produkt neobsahuje estrogén ani iné hormóny. Nájdete tu len čisto prírodné látky rastlinného pôvodu.

Ako dávkovať? Odporúča sa užívať 3 kapsuly raz denne.

8. miesto

NATURVITA Stimulen

Orientačná cena: 6 €

Je to prírodný doplnok stravy, ktorý obsahuje výťažky z rastliny Serenoa repens – podporuje fyziologické funkcie reprodukčného systému,  Damiana Dioscorea – spríjemňuje menopauzu a zmierňuje jej príznaky, a Turnera diffusa, ktorá má pozitívny vplyv na sexuálne zdravie.

Ako dávkovať? Užívajte 2-3 tablety denne.

9. miesto

Super Fit Boob Job

Orientačná cena: 86 €

Je to gél, ktorý zanecháva pokožku dekoltu jemnú a pružnú. Zloženie krému obsahuje vyhladzujúci Matrixyl™ 3 000 a spevňujúci Volufiline™, ktorý dodáva pokožke objem a zároveň ju hydratuje. V zložení je zastúpená aj kyselina hyalurónová, ktorá dokáže naviazať veľké množstvo vody a vyplňuje tak vrásky v dekolte.

Ako často aplikovať? Odporúča sa vmasírovať do oblasti dekoltu každé ráno a večer, kým sa prípravok úplne nevstrebe.

10. miesto

Imperial Vitamins Super prsia + štíhla línia

Orientačná cena: 30 €

Výživový doplnok Super prsia + štíhla línia od spoločnosti Imperial Vitamins bol navrhnutý za účelom neinvazívneho zlepšenia pevnosti ženských pŕs. Ide o certifikovaný produkt, ktorý má povolenia od úradov a je pravidelne kontrolovaný. 

Ide o prírodný produkt vyrobený z výťažkov bylín, predovšetkým zo serenoy plazivej, senovky gréckej, dioskórey huňatej, fenikla obyčajného, benedikta lekárskeho a ďalších. 

Tieto bylinky obsahujú fytoestrogény, ktoré napodobňujú pôsobenie prirodzených ženských hormónov estrogénov v tele. Prispievajú k spevneniu a zväčšeniu prsníkov a zároveň priaznivo ovplyvňujú ich zdravie. Okrem toho produkt slúži na udržanie štíhlej línie, zlepšenie vlasov a pokožky. 

Je vhodný pre ženy všetkých vekových kategórií. Odporúčaná denná dávka sú 3 kapsule, ktoré je potrebné zapiť plným pohárom vody. Optimálne výsledky dosiahnete rozložením dennej dávky počas priebehu celého dňa, napríklad 1 kapsula ráno, poobede a večer. 

Záver

Dekolt je miestom u žien, na ktoré sa jednoducho upriamuje pozornosť. Existuje mnoho riešení, ako si vytvoriť pekný vzťah k svojim prsiam. Zamyslite sa nad tým, akú bielizeň nosíte a aký máte životný štýl. Samozrejme, plastická operácia nie je vylúčená, ale už je to zásah do vášho tela a peňaženky.

Užitočné odkazy ✓dôveryhodné:

[1] Wikipédia (SK): Prsník

[2] Wikiskripta (CZ): Prs

[3] Healthline (ENG): Are There Exercises That Will Naturally Increase Breast Size?

[4] Healthline (ENG): Can You Increase Your Breast Size by Eating Certain Foods?

[5] PubMed Central (ENG): Stereotypical and Actual Associations of Breast Size with Mating-Relevant Traits 

[6] PubMed Central (ENG): The relationship between breast size and aspects of health and psychological wellbeing in mature-aged women

Ohodnoťte post

Autor článku:

Autor článku:

Viac o autoroch, prípadne o webe nájdete v sekcii o nás. Chcete vidieť, ako vyrábame produkty?

Kam ďalej?

Vyberanie produktov a zostavovanie rebríčkov je pre nás dôležitý proces, ktorý robíme kvalitne. Produkty prechádzajú niekoľkými kontrolami, dôkladným prieskumom a na každom porovnaní sa podieľajú minimálne 2 ľudia. Môžete si tak vždy byť istí nezávislosťou a kvalitou porovnania. Zaujíma vás viac? Prečítajte si detailný popis toho, ako produkty vyberáme ».