TOP 10: Najlepšia a najkvalitnejšia Reishi – účinky a recenzie

Čo je to reishi, aké má účinky a ktorá je najlepšia? Ako si vybrať najkvalitnejšiu reishi? Recenzie, skúsenosti, opis a diskusia.

TOP  1. miesto

MycoMedica Reishi 50 %

Orientačná cena: 33 €

Silná Reishi s vysokou koncentráciou pôsobí intenzívnejšie na posilnenie prirodzenej obranyschopnosti a hodí sa pri akútnych stavoch. Prispieva k normálnej funkcii krvného obehu a normálnej hladine cholesterolu.

2. miesto

Superionherbs Red Reishi

Orientačná cena: 38 €

Vynikajúci extrakt z Reishi, ktorý vďaka metóde dvojitej extrakcie obsahuje ešte viac účinných látok (polysacharidov a triterpenoidov). Účinný doplnok stravy na posilnenie obranyschopnosti a imunity.

3. miesto

Soma Reishi tinktúra

Orientačná cena: 30 €

Skvelá tinktúra s extraktom Reishi z fínskych lesov obsahuje veľké množstvo bioaktívnych látok s pozitívnymi efektmi na ľudské zdravie, najmä v oblasti imunity a antioxidačných účinkov.

Desať najlepších produktov s Reishi

Čo je to reishi?

Reishi, inými slovami aj ganoderma alebo leskokôrka lesklá, prípadne lesklokôrovka obyčajná. Pod všetkými týmito názvami sa skrýva jedno a to isté – jedna z najpoužívanejších vitálnych húb. Jej pôvod, samozrejme, pochádza z tradičnej čínskej medicíny, kde sa používa už tisícky rokov. Najčastejšie sa používa ako aktívna podpora vitality, životnej sily a imunity.

Okrem iného sa reishi nazýva aj „huba nesmrteľnosti“, čo ešte viac zdôrazňuje jej blahodarné účinky.

A ako táto údajne zázračná huba chutí? Jej chuť sa opisuje ako tvrdá, drevitá a mierne horká. Na prvý pohľad by ste si ju mohli pomýliť s hríbom trúdnikom – nápadne sa naň podobá, ale je o niečo tmavšia a menšia.

Aké má účinky a benefity?

Zistilo sa, že táto huba obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny, ďalej základné minerály, ako je železo alebo selén, a v neposlednom rade niekoľko zástupcov z B-komplexu. Ďalej je tu vláknina, antioxidanty, triterpény, enzýmy a adenozíny. A čo je zaujímavé? V reishi je pomerne vysoký obsah germánia, veľmi vzácneho chemického prvku, ktorý má protirakovinové účinky a podporuje imunitu.

Vďaka vysokému obsahu polysacharidov má reishi veľmi pozitívny vplyv na imunitu.

Je to spôsobené terpenoidmi obsiahnutými v hubách. Používa sa napríklad ako podporná liečba Alzheimerovej choroby alebo pri všeobecných problémoch s pamäťou.

Keďže reishi má veľmi pozitívny vplyv na komplexný imunitný systém, považuje sa aj za dobrú voľbu na prevenciu rakoviny.

Reishi sa tež osvedčila už pri vypuknutí choroby a jej liečbe. Konkrétne pri chemoterapii a rádioterapii. Tvrdí sa totiž, že prispieva k ničeniu rakovinových buniek a zároveň „nakopne“ telo k samoliečbe a uzdravovaniu sa.

Reishi sa často používa pri chronickej únave, syndróme vyhorenia, ako aj pre matky po pôrode alebo počas dojčenia.

Reishi má údajne účinky proti starnutiu. Hovorí sa, že spomaľuje a zabraňuje procesu starnutia.

Podľa čínskej medicíny je reishi balzamom pre dušu. Táto medicína verí, že duša Shen sídli v srdci a práve tu je reishi veľmi prospešná, pretože prináša pokoj, zjemňuje a harmonizuje.

Reishi sa veľmi často používa ako podporný prostriedok pri liečbe úzkosti a nespavosti, ktoré sprevádzajú depresiu.

Podľa čínskej medicíny je reishi výborná pri chrípke, bronchitíde a iných typoch vírusov alebo prechladnutí, pretože pomáha odhlieňuje.

Ako užívať reishi?

Samozrejme, vždy je dôležité dodržiavať konkrétne odporúčania výrobcu, pretože dávkovanie sa môže líšiť od výrobku k výrobku. Dalo by sa však povedať, že vždy záleží na tom, či užívate reishi preventívne alebo už na konkrétny problém. Vo všeobecnosti by na prevenciu mala stačiť jedna kapsula ráno nalačno, približne pol hodiny pred prvým jedlom. Ak ide o akútny problém, vždy sa poraďte s terapeutom alebo lekárom.

Existuje nesmierne množstvo superpotravín, vitamínov, minerálov, nootropík, adaptogénov, bylín a mnohých ďalších látok, ktoré určitým spôsobom ovplyvňujú naše telo. Mnohé z nich možno doplniť a pridať do tela zvonka. Každá takáto bylina alebo superpotravina má svoje špecifické účinky na organizmus, niektoré sú zložité, iné jednoduché, ale všetky sú zaujímavé a stojí za to si o nich prečítať. 

Tu je zoznam superpotravín, bylín a mikroživín, ktoré prospievajú nášmu telu: 

Ako dlho užívať reishi?

Túto hubu sa odporúča užívať maximálne 3 mesiace a potom urobiť prestávku približne 10 – 14 dní, po ktorej ju môžete opäť užívať ďalších 90 dní.

Ďalšou možnosťou je užívať reishi 5 dní, potom urobiť 2 dni prestávku a pokračovať v rovnakom vzorci.

Na čo si dať pozor?

Vždy je najlepšie vopred sa poradiť so svojím lekárom alebo terapeutom, aby posúdil vhodnosť reishi pre vašu konkrétnu zdravotnú diagnózu. Vo všeobecnosti však možno odporučiť nasledovné:

 • Nesmie sa užívať pri infekciách dýchacích ciest v akútnej fáze.
 • Vedľajším účinkom môžu byť mierne žalúdočné ťažkosti.
 • Nemali by ju užívať ľudia s autoimunitnými ochoreniami a pacienti užívajúci imunosupresíva.
 • Nie je vhodná pre tehotné ženy.
 • Nehodí sa pre ľudí s nízkym krvným tlakom.

1. miesto

MycoMedica Reishi 50 %

Orientačná cena: 33 €

Tablety Reishi od spoločnosti MycoMedica vo vysokej koncentrácii môžu veľmi úspešne pomôcť podporiť imunitu a posilniť celkovú obranyschopnosť. Prispievajú tiež k normálnej funkcii krvného obehu a normálnej hladine cholesterolu v krvi.

Spoločnosť nechala všetky hubové suroviny v týchto kapsulách otestovať v nezávislom laboratóriu Agrolab v Nemecku na viac ako 500 známych ťažkých kovov, pesticídov a mikroorganizmov nebezpečných pre človeka. Testujú aj PAHs a rádioaktivitu.

A ako dávkovať? Zvýšená dávka by mala byť v rozsahu 3 – 10 kapsúl denne, ale len po konzultácii s lekárom. Zvyčajná dávka je 1 – 2 kapsuly denne.

Odporúča sa užívať 5 dní a potom 2 dni vynechať. Kapsuly sa majú užívať nalačno s dostatočným množstvom vody.

Pri užívaní vitálnych húb sa odporúča zvýšiť príjem vitamínu C, ktorý podporuje vstrebávanie účinných látok.

A aká je cena? Približne 33 eur.

2. miesto

Superionherbs Ganoderma Red Reishi Extrakt

Orientačná cena: 38 €

Ide o produkt, ktorý sa skladá z výťažkov z huby reishi, známej ako „huba nesmrteľnosti“. Produkt je jedinečný tým, že obsahuje viac ako 40 % polysacharidov a viac ako 4 % triterpenoidov, čo zaručuje jeho vysokú účinnosť. Vysoký obsah polysacharidov a triterpenoidov sa dosiahol metódou dvojitej extrakcie.

Duanwood Red Reishi je huba, ktorá sa pestuje 12 mesiacov na dlhých dubových kmeňoch v čistom prostredí pohoria Wuyi v severozápadnej Číne. Ide o civilizáciou nedotknutú oblasť so špecifickým podnebím.

A ako dávkovať? Počas prvého týždňa sa odporúča užívať 1 kapsulu ráno, asi pol hodiny pred raňajkami. Od druhého týždňa užívajte 1 kapsulu ráno asi 20 minút pred raňajkami a 1 kapsulu popoludní medzi jedlami. Kapsuly zapíjajte najlepšie vlažnou alebo teplou tekutinou.

A aká je cena? Okolo 38 eur.

3. miesto

Soma Reishi tinktúra

Orientačná cena: 30 €

Táto tinktúra je konkrétne extrakt z reishi, ktorá je najpoužívanejšou liečivou hubou na svete.

Reishi podporuje imunitu, má antioxidačné účinky a dodáva energiu unavenému organizmu.

Reishi sa skladá prevažne z vody a obsahuje veľké množstvo bioaktívnych látok s pozitívnymi účinkami na ľudské zdravie. Medzi tieto hlavné účinné látky patria:

 • triterpény – majú antioxidačné účinky a v reishi ich je viac ako 100 druhov,
 • polysacharidy – majú pozitívny vplyv na imunitný systém,
 • peptidoglykán – je to hlavná látka, ktorá podporuje imunitný systém.

 

A ako dávkovať? Extrakt môžete pridať do vody, kávy, čaju, smoothies alebo si ho nakvapkať priamo pod jazyk. Po 3 mesiacoch používania sa odporúča urobiť týždennú prestávku.

A cena? Približne 30 eur. 

4. miesto

Hillvital Reishi (Ganoderma lucidum)

Orientačná cena: 25 €

Ide o produkt, ktorý je extraktom z liečivej huby reishi. Možno ju poznáte aj pod názvom leskokôrka lesklá a pochádza z tropických a vlhkých oblastí východnej Ázie.

A s čím vám tento produkt pomôže? Uvádza sa, že:

 • podporuje celkovú imunitu a obranyschopnosť organizmu,
 • má protinádorové účinky,
 • zmierňuje únavu a upravuje psychické problémy,
 • znižuje hladinu cukru a cholesterolu v krvi,
 • prospieva celkovému fungovaniu kardiovaskulárneho systému.


A ako užívať? Odporúča sa brať 1 kapsulu denne s vodou.

A cena? Približne 25 eur.

5. miesto

Nupreme Reishi premium extrakt

Orientačná cena: 19 €

Prémiový extrakt Reishi v kapsuliach od českej značky Nupreme prispieva k prirodzenej imunite, normálnej funkcii obehového systému a normálnej hladine cholesterolu v krvi. Tento produkt obsahuje až 30 % polysacharidov a 1 % vysoko cenených triterpénov.

Reishi v tomto extrakte pochádza z Číny, z provincie Kuang-tung.

Ako dávkovať? Kapsuly v želatínovom obale by sa nemali brať viac ako 3 počas dňa. Užívajte 5 dní a potom si dajte 2 dni pauzu. Užívajte približne 20 minút pred jedlom s vodou.

A cena? Menej ako 19 eur.

6. miesto

Naturalis Reishi

Orientačná cena: 19 €

Tento prášok zo životodarnej huby reishi sa používa na prevenciu a podpornú liečbu srdcových a iných kardiovaskulárnych ochorení. Potom tiež znižuje hladinu cholesterolu alebo výrazne posilňuje imunitu.

A ako tento prášok dávkovať? Môžete ho ľahko pridať do akýchkoľvek jedál, napríklad do polievok, omáčok alebo jogurtov. Odporúča sa užívať 1 čajovú lyžičku maximálne 2-krát denne.

A cena? Približne 19 eur.

7. miesto

Nature´s finest Reishi prášok BIO

Orientačná cena: 15 €

Tento organický prášok z liečivej huby reishi pochádza z ekologického poľnohospodárstva a posilňuje imunitný aj kardiovaskulárny systém.

V tomto výrobku nenájdete žiadne plnidlá ani prísady a je vhodný pre vegetariánov a vegánov.

A ako tento prášok užívať? Odporúčaná denná dávka je 1 – 3 čajové lyžičky. Môžete ho pridávať do jedál aj nápojov, ale pozor, má pomerne silnú horkú chuť. Pri jeho užívaní výrobca odporúča zvýšiť príjem vitamínu C, ktorý zvyšuje vstrebávanie účinných látok.

A aká je cena? Cca 15 eur.

8. miesto

Golden Nature Reishi

Orientačná cena: 16 €

Tablety Reishi od českej značky Golden Nature, ktoré obsahujú 30 % polysacharidov, sú skvelé na podporu imunity alebo chýbajúcej energie.

Ako dávkovať tablety? Výrobca odporúča užívať 2 – 3 kapsuly raz denne a zapiť dostatočným množstvom tekutiny.

A cena? Približne 16 eur.

9. miesto

Salvia Paradise Leskokôrka lesklá Reishi

Orientačná cena: 8 €

Tinktúra bez alkoholu od českej značky Salvia Paradise podporuje správnu funkciu obehového systému, pomáha udržiavať normálnu hladinu cholesterolu a tiež podporuje prirodzenú obranyschopnosť.

Ako tinktúru užívať? Najprv dôkladne pretrepte a potom užívajte 20 kvapiek 3-krát denne. Môžete ju zapiť čistou vodou. Táto odporúčaná denná dávka zodpovedá 3 408 mg čerstvých húb.

A aká je cena? Asi 8 eur.

10. miesto

YaoMedica Reishi tinktúra

Orientačná cena: 13 €

Táto tinktúra s alkoholom od značky YaoMedica z reishi má veľký vplyv na dobrú imunitu a komplexné zdravie človeka.

Jednotlivé receptúry tejto značky vychádzajú zo skúseností a osvedčených postupov tradičnej čínskej medicíny. Rovnováha a harmónia, to je cesta.

A ako túto tinktúru užívať? Odporúča sa ju konzumovať vždy nalačno, najlepšie pred raňajkami. Pretrepte a aplikujte 1 kvapku na 1 kg telesnej hmotnosti.

A cena? Približne 13 eur.

Záver

Hovorí sa, že liečivé huby majú veľkú silu, v dobrom slova zmysle. Vyskúšajte ich aj vy.

Užitočné odkazy ✓dôveryhodné:

[1] Wikipédia (SK): Lesklokôrovka hnedočervená

[2] Bakalářská práce (CZ): Potravinářský a zdravotní význam houby
Ganoderma Lucidum

[3] Healthline (ENG): 6 Benefits of Reishi Mushroom (Plus Side Effects and Dosage)

[4] PubMed Central (ENG): Probing Lingzhi or Reishi medicinal mushroom Ganoderma lucidum (higher Basidiomycetes): a bitter mushroom with amazing health benefits

[5] PubMed Central (ENG): Spore Powder of Ganoderma lucidum Improves Cancer-Related Fatigue in Breast Cancer Patients Undergoing Endocrine Therapy: A Pilot Clinical Trial

Ohodnoťte post

Autor článku:

Autor článku:

Viac o autoroch, prípadne o webe nájdete v sekcii o nás. Chcete vidieť, ako vyrábame produkty?

Kam ďalej?

Vyberanie produktov a zostavovanie rebríčkov je pre nás dôležitý proces, ktorý robíme kvalitne. Produkty prechádzajú niekoľkými kontrolami, dôkladným prieskumom a na každom porovnaní sa podieľajú minimálne 2 ľudia. Môžete si tak vždy byť istí nezávislosťou a kvalitou porovnania. Zaujíma vás viac? Prečítajte si detailný popis toho, ako produkty vyberáme ».